Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2009., 19:41   #21
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Nemoj ti meni pričati o ljekovitim svojstvaima marihuane. Bio sam u vojsci i vidio što ona radi ljudima nakon svakodnevne konzumacije nakon par mjeseci.
A bilo je sličajeva da su takve slali i na stražu .... totalna katastrofa.

Marihuana kao lijek pod kontrolom liječnika da, ali kao slobodna konzumacija ne.

Možda jednom mjesečno ili jednom tjedno i nešteti toliko, no ja stvarno neznam ekipu koja se može kontrolirati da je puše samo povremeno.
Pa da. Ovisi kako koristiš. Pa ni papar se nestavlja u oči

Nije zdrava Marihuana jer je otrov ako se ne uzima umjereno i sa ljubavi. Ali onaj koji hoće sranje i dobit će sranje i od alkohola i od noža i sa pištoljem i sa puškom i sa 100 decibela i sa bilo kakvim neumjerenim postupcima. Ja sam sad u vojsci. Svaka 2 mjeseca si prijuštim malo ali radije bih da mogu piti čaj ili ulje koristit a to nemogu.
Inače pravio sam si i čajeve od luka i od ostalih domaći bilja. Pošto koristim moć biljaka nisam ni protiv jedne biljke koja želi da raste.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:49   #22
Vidim da nitko nije gledao one filmiće. Pogotovo ne onaj o Mosantu. Nema više prirodnog uzgoja ako svi oko tebe imaju GMO. To ti jednostavno zatruje zemlju i urod. I onda te Monsanto tuži da ilegalno koristiš njihovo sjeme i ti bankrotiraš. Ne bi bio ni prvi ni posljednji.

Molim vas pogledajte one filmiće, pogotovo one o Monsantu i Codexu Alimentariusu.
Sedma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:53   #23
Ma jesmo srećo, pogledali smo već ... ima tome ...

Neki nisu, jasno. Niti neće. A isto nam ga dođe. Bit ćemo asmilirani
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:54   #24
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Ma jesmo srećo, pogledali smo već ... ima tome ...

Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
A isto nam ga dođe. Bit ćemo asmilirani.
Jel' me netko zvao?
Sedma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:58   #25
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Kako god ovo glupo zvučalo ... al ova promidžba zlih kompanija da se legalizira "terminator" hrana može biti dobar poticaj da počnemo uzgajati svoje prirodne proizvode, prirodnim putem i bez GMO-a. Potrebno je očuvati stara i provjerena sjemenja!

To je budućnost; lokalna proizvodnja hrane(onaj tko može) .... a onaj tko nemože, neka kupuje viškove od ovih koji mogu

Ako smo lijeni, onda se netrebamo čuditi debilnoj odluci o odlasku u strane trgovačke člance i kupovanju zatrovane hrane, i onda se poslije toga buniti?

... ipak imamo izbor! Jedino ako i "mrkve u tegli" proglase ilegalnim, a marihuanu legalnom ... nebi se čudio. Kod zle elite je sve moguće.
vrti mi se po glavi u zadnje vrijeme to o uzgajanju vlastite hrane. iz više razloga. ali sam gradsko dijete i ne vidim izvedivost ako se ne preselim(o). građani gradova bit će u hebenoj situaciji u raznim mogućim scenarijima, vrlo hebenoj...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:04   #26
@Sedma :

Naletio sam slučajno na ovaj topic i zaintrigiralo me.

Mislio sam samo baciti pogled film o Monsantu, da bi na kraju stao i pogledao cijeli film od sat i pol (malo više) odjednom.

Jedino ti mogu reći HVALA. Načuo sam te priče o bio-tehnologiji, o GMO-u se stalno vrti, ali iskreno nikada nisam nešto previše pažnje posvećivao tome pa i nisam bio detaljnije upoznat.

Do sada.

Moram priznati da mi je film razjasnio stvari i upoznao me sa nekima koje su me šokirale. I dosta stvari koje sam dosad čuo u par navrata - povezale su se.

Šteta što ni približno dovoljno ljudi nije upoznato s ovim (kao ni ja do danas). A još gore to što ni nema izlaza.

Što kažeš - da probaš nešto sam uzgajati, zatrovat će ti oni. Natovarit ćeš još više briga na vrat.

Pogledat ću i ono o Codex Alimentarius. Iako, ovo me već dovoljno zaprepastilo.
Davidius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:05   #27
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
vrti mi se po glavi u zadnje vrijeme to o uzgajanju vlastite hrane. iz više razloga. ali sam gradsko dijete i ne vidim izvedivost ako se ne preselim(o). građani gradova bit će u hebenoj situaciji u raznim mogućim scenarijima, vrlo hebenoj...
Možeš se ipak malo zabavljati u međuvremenu. Samo gdje naći nemodificirano/netretirano sjeme



Befoodled
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:08   #28
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
vrti mi se po glavi u zadnje vrijeme to o uzgajanju vlastite hrane. iz više razloga. ali sam gradsko dijete i ne vidim izvedivost ako se ne preselim(o). građani gradova bit će u hebenoj situaciji u raznim mogućim scenarijima, vrlo hebenoj...
Pa neznam gdje živiš, ali ako imaš ikakav balkončić; probaj prvo umjesto jalovog cviječa sadit npr. Paradajziče ... oni usto imaju i lijepi cvijet, a i plod im je gotovo kao ukras. Mrkvu i peršin možeš također držat po teglama(za početak), a komadićak zemlje (čak i ilegalno) čuda radi.

Ja sam već počeo nešto malo s tim, no doduše imam podosta prostora za sađenje,

Stara sjemena se mogu nači ... malo teže, ali postoje ljudi koji to održavaju ... treba malo progooglat.
Mogli bi i mi(osobno) biti sudionici u održavanja "nezagađenog" sjemena neke kulture.

Quote:
Sedma kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko nije gledao one filmiće. Pogotovo ne onaj o Mosantu. Nema više prirodnog uzgoja ako svi oko tebe imaju GMO. To ti jednostavno zatruje zemlju i urod. I onda te Monsanto tuži da ilegalno koristiš njihovo sjeme i ti bankrotiraš. Ne bi bio ni prvi ni posljednji.

Molim vas pogledajte one filmiće, pogotovo one o Monsantu i Codexu Alimentariusu.
Pogledao sam ja filmove, ali to su ti već dosta poznate stvari.

Svi znaju da sve što je od Monsanta, nema dobru namjeru. Bilo kakav njihov ugovor, proizvod, a da o djelovanju GMO-a i nepričamo.
Imaju čistu doktrinu "zla", a gotovo im nitko nemože stati na kraj, pa čak ni oveće države.

Codex Alimentarius sam gore napomenuo, može biti samo dobar poticaj.
Već i sada je hrana dobrano zatrovana, a s ovim kodeksom će biti na granici nejestivosti.

S druge strane, mi ionako punomo džepove stranim korporacijama; bila ona "donekle" zdrava ili potpuno nezdrava.
Ovo može biti poticaj da se okrene na dobro.


@Ramzes13
Quote:
Pa da. Ovisi kako koristiš. Pa ni papar se nestavlja u oči

Nije zdrava Marihuana jer je otrov ako se ne uzima umjereno i sa ljubavi. Ali onaj koji hoće sranje i dobit će sranje i od alkohola i od noža i sa pištoljem i sa puškom i sa 100 decibela i sa bilo kakvim neumjerenim postupcima. Ja sam sad u vojsci. Svaka 2 mjeseca si prijuštim malo ali radije bih da mogu piti čaj ili ulje koristit a to nemogu.
Inače pravio sam si i čajeve od luka i od ostalih domaći bilja. Pošto koristim moć biljaka nisam ni protiv jedne biljke koja želi da raste.
A ja ti ponavljam, da je malo onih koji mogu to kontrolirat ... znam iz prve ruke.
pa nebi valjda legalizirao tu biljčicu samo radi onih malobrojnih freakova koji koriste marihuanino ulje za reumu? A što je s ostalima koji čifutare marihuanu umjesto disanja, od kojih nema ni pravih radnika, ni pravih sinova ... ništa? Što s njima?

Nemoj biti naivan.



Nekada se i heroin koristio kao učinkovit lijek protiv gripe ... što misliš zašto je zabrenjen?
onda nije bilo GMO-a
__________________
DRUGI DOLAZAK

Zadnje uređivanje UBERSOLDAT : 14.11.2009. at 20:15.
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:13   #29
Ma neka je zabranjeno ja ću dobiti ionako što želim. Isto mi dođe. Sjemenke voća i povrća se itekako može nabaviti i to nemodificirano Srbija, Bosna na balkanu prednjače s tim i Slavonija pa zapravo čitava hrvatska je u dobrom stanju.

Znaš ono: "Bogati bit će siromasi a siromašni bit će Bogati!". Mi ćemo imati barem nekakve radne navike i znat ćemo se snaći. Barem ja znam za sebe. U svakom slučaj na ništa ne pristajem što mi srcu nije milo pa makar trunuo u zatvoru ali ako i u zatvoru me prisile na nešto na silu. Kad izađem osvetit ću se baš onako kako ja umem da činim zlo.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:26   #30
[QUOTE=Who am I;23540701]Možeš se ipak malo zabavljati u međuvremenu. Samo gdje naći nemodificirano/netretirano sjeme

tam di su ljudi škrti kupovati sjeme, a imaju tradiciju zemljoradnje za sebe i malo za prodaju. recimo, na otocima
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:31   #31
@uber: nije problem zasadit si na balkonu, već uzgojit si dovoljno da si neovisan o kupovini, da možeš prehranjivati familiju
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:31   #32
Jebo te Cojs još će zarađivat i na pekmezu i ubijat ljude.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 22:31   #33
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
tam di su ljudi škrti kupovati sjeme, a imaju tradiciju zemljoradnje za sebe i malo za prodaju. recimo, na otocima
Viš' dobra ideja za biznis, u posljednjim danima Ali onda bi trebalo i zemlju iz netaknutih šuma i sl. Pa kompost, a mama mia ... komplicirano. Mada, ako se male ruke slože, svašta može...



CITY FARMING PLANT MODULES, Bremen, Germany 2003

Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 22:36   #34
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
@uber: nije problem zasadit si na balkonu, već uzgojit si dovoljno da si neovisan o kupovini, da možeš prehranjivati familiju
Pa nemožeš odmah biti neovisan. prvo nadopunjuješ prehranu zdravim namirnicama ... gledaj na to kao da razvodnjuješ otrov. nije ta hrana u centrima opet toliko toksična ... to je trovanje na duge staze.

Sve u prirodi ima jednu određenu moć akumulacije štetnih tvari, a da nije pretjerano opasno za organizam. No novim zakonima (posebice Codex Alimentarius što je @sedma napomenula) se ta granica pomiče usmjeru da se organizam zagadi neželjenim tvarima u što kračem roku, a ti sa svojim skromnim uzgojem možeš upravo tom malom količinom zdravih i čistih namirnica vratiti ravnotežu na nekakve prihvatljive razine.

S vremenom naravo povečavaš zasade i udio zdravih namirnica u prehrani, a kao nadopunu koristi namirnice iz trgovina (i tu se mogu brati manje zagađeni proizvodi ... npr. iz zemalja koji još uvijek imaju primitivnu prehrambenu preradu; Makedonija, BiH ...)
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 00:55   #35
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
A ja ti ponavljam, da je malo onih koji mogu to kontrolirat ... znam iz prve ruke.
pa nebi valjda legalizirao tu biljčicu samo radi onih malobrojnih freakova koji koriste marihuanino ulje za reumu? A što je s ostalima koji čifutare marihuanu umjesto disanja, od kojih nema ni pravih radnika, ni pravih sinova ... ništa? Što s njima?
Nemoj biti naivan.
Nekada se i heroin koristio kao učinkovit lijek protiv gripe ... što misliš zašto je zabrenjen?
onda nije bilo GMO-a
Marihuana i heroin nisu isto, još nitko nije umro od predoziranja marihuanom.
Ako još nitko od toga nije umro nema smisla da bude ilegalna.
Marihuana uopće ne stvara fizičku ovisnost, eventualno psihičku ovisnost poput televizora ili interneta, ali nema supstance koje stvaraju fizičku ovisnost.
nijeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 04:10   #36
Quote:
gocat kaže:
ali zasto? zaista, nemam pojma zasto bi to napravili. svejedno, identicno je kao da vam netko u dvoriste zapikne tablu, ova kuca vise nece pripadati vama, pa si ti misli ko je to.
Nije svejedno, ako se zaista toliko trude širiti te simoble, onda mora postojati razlog zašto to rade.
R.o.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 11:39   #37
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post

@Ramzes13
A ja ti ponavljam, da je malo onih koji mogu to kontrolirat ... znam iz prve ruke.
pa nebi valjda legalizirao tu biljčicu samo radi onih malobrojnih freakova koji koriste marihuanino ulje za reumu? A što je s ostalima koji čifutare marihuanu umjesto disanja, od kojih nema ni pravih radnika, ni pravih sinova ... ništa? Što s njima?

Nemoj biti naivan.

Nekada se i heroin koristio kao učinkovit lijek protiv gripe ... što misliš zašto je zabrenjen?
onda nije bilo GMO-a
Ma nemoj mi reć da misliš da ja trava zabranjena zbog dobrobiti čovjeka?
KO SE BOJI MARIHUANE JOŠ?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 13:05   #38
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
S vremenom naravo povečavaš zasade i udio zdravih namirnica u prehrani, a kao nadopunu koristi namirnice iz trgovina (i tu se mogu brati manje zagađeni proizvodi ... npr. iz zemalja koji još uvijek imaju primitivnu prehrambenu preradu; Makedonija, BiH ...)
Nema koristi, one su isto na popisu zemalja koje su prihvatile Codex I morat će ga primjenjivati, htjele ne htjele ili će plačati masne pare za odštetu.

@method_man
Izvrstan link. Hvala

Evo još dva koja su zastrašujuća...

Fluor - najveća naučna prijevara 20-tog stoljeća
B17 - da li se prikriva lijek protiv raka

Money makes the world go round

I onda kažu da je Osama Bin Laden terorista, pa on je mačji kašalj... Ovi su zakonski legalziirali vršenje masovnih ubojstva.
Sedma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 13:29   #39
Quote:
Sedma kaže: Pogledaj post
Nema koristi, one su isto na popisu zemalja koje su prihvatile Codex I morat će ga primjenjivati, htjele ne htjele ili će plačati masne pare za odštetu.
Znam, već sam ovo postao ali vidim da krivo govoriš. Ne postoje sankcije ako se država ne pridržava Codexa a članica je WTO-a.

http://www4.dr-rath-foundation.org/T...dex-beware.htm

bilo bi dobro pogledati i ovo

http://www4.dr-rath-foundation.org/T..._20090703.html


"1. U trgovačkom sporu između 2 države koje su članice WTO-a (ili STO, Svjetske Trgovačke Organizacije) ona država koja je usvojila i koja se pridržava Codex Alimentariusa automatski dobiva spor. " - to nisu sankcije

http://hrsvijet.net/index.php?option...vni&Itemid=120


Vjerujem da si pametna osoba i zbilja bi mi bilo žao da zbog nekih netočnih tvrdnji ne uspiješ nekom dokazati opasnost Codexa. Onaj prvi post ovdje je jako dobar ali zbog par netočnih informacija je uništio kvalitetu točnih. Jer jedino se istinom možemo boriti protiv zla!
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 14:13   #40
Izgleda da nisam baš toliko pametna jer i dalje ne shvaćam . Ili je moje znanje engleskog toliko loše. Prva dva linka su potpuno oprečna po mojem mišljenju. A ovaj treći govori sve što je i u onom videu za koji sam stavila link. Sorry, ne kužim

Quote:
SomebodySomone kaže: Pogledaj post
"1. U trgovačkom sporu između 2 države koje su članice WTO-a (ili STO, Svjetske Trgovačke Organizacije) ona država koja je usvojila i koja se pridržava Codex Alimentariusa automatski dobiva spor. " - to nisu sankcije
http://hrsvijet.net/index.php?option...vni&Itemid=120
[/B]
Oprosti kako ovo nisu sankcije? Npr, trguješ s nekom zemljom (ali ne koristiš DDT jer znaš da je otrov i ne želiš svjesno ubijati svoj narod, a ona druga npr. koristi) i ta ti zemlja neće platiti. Ti automatski gubiš spor ako ju tužiš. Možda nisu sankcije ali je kazna. Kao kad mafijaši reketare da bi te zaštitili. Ne vidim razliku. Prvi traže da ubijaš svoj narod a drugi te traže samo novac. I jedni i drugi u svrhu "zaštite". Na kraju će se zemlje takmičiti koja će bolje provoditi Codex samo od straha da ne izgubi neki mogući spor. Ili ja to nešto krivo shvaćam
Sedma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.