Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 10:59   #1
Je li nam sudbina zacrtana??

idem ovo napisat jos dok mi je svjeze.

dakle sad sam imao dejavu ili nisam, ovisi kako se protumaci.
ja mislim da nisam. ali što se onda desilo?

naime desila mi se situacija koju sam sanjao prije desetak godina, dakle nisam mogao nikako predvidjet da ce se to desit.
sve je isto. covjek prica, drzi u ruci taj određeni predmet i prica o svom sinu kako je ovo, kako je ono i nabraja, a meni sve onako poznato i lupi me, pa ovo sam vec "dozivio", "sanjao", il kaj vec. onak isti kadar, ista figura covjeka, ista mu obuca, ista prica ko u "snu" koji je bio iz prvog lica. cak sam i ja isto obucen ko u "snu". samo onda nisam znao da se radi o meni, nego onako, tek jedna scena koju sam sanjao.


ne znam stvarno.
ako to nije dejavu znaci li onda da sam imao neku "viziju u snu", gledanje u daljinu ili što vec? počinjem li luditi?? znaci li to onda da nam je sudbina svima vec zapisana, samo to ne znamo?


vise ni ne znam jeli pametno objavit ovaj post, al idem kliknut "pošalji novu temu" pa što bude.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 13:00   #2
Pocinjes luditi.
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:05   #3
Sudbina ne postoji. Ti uz utjecaj ostalih i ostalog oko sebe oblikuješ svoj život. Ništa nije zacrtano.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 18:18   #4
Tja, nije baš da nam je sudbina zacrtana, ali određene okolnosti i situacije koje ćemo proživljavati u životu, vjerojatno jesu. No niti to nije unaprijed striktno određeno, jerbo različiti su načini na koje te okolnosti i situacije možemo iskustveno doživjeti.
Slikovito rečeno, određeno nam je da od točke A (rođenje) dođemo do točke B (smrt), ali sami odlučujemo kako i kojim putevima ćemo se kretati (sami stvaramo svoja životna iskustva).

A glede tvog sna, normalno da ne počinješ luditi!
Čudesni su putevi kojima duša luta dok "mi" spavamo.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:04   #5
Bio jedan slučaj da je čovjek legao spavat i u toku noći mu teški goblen sa zida pao na glavu i usmrtio ga! Što je onda utjecalo na taj goblen da padne?
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 08:44   #6
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Bio jedan slučaj da je čovjek legao spavat i u toku noći mu teški goblen sa zida pao na glavu i usmrtio ga! Što je onda utjecalo na taj goblen da padne?
loše postavljanje


ok,
a kak se objasnjava npr dok netko pogine u prometnoj.
znaci netko se vozi po cesti i šleper se zakuca bas u njegov auto.
zasto nije u auto prije ili poslije tog nesretnika?
za takve ljudi inace govore da je "doslo njegovo vrijeme" ili "takva mu je bila sudbina".
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 08:47   #7
ne vjerujem da je nesto igdje zapisano..
ali vjerujem u predvidjanje..u znakove..i vjerujem da nesto mozemo sanjati,a da se to desi..jer mi se i to dogadjalo...mislim da nisi lud zasto bi bio..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 11:05   #8
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da je nesto igdje zapisano..
ali vjerujem u predvidjanje..u znakove..i vjerujem da nesto mozemo sanjati,a da se to desi..jer mi se i to dogadjalo...mislim da nisi lud zasto bi bio..
I meni se to dogadalo.
Vecinom kao dijetetu. S vremenom sve manje i manje.
LejdiDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 11:38   #9
Quote:
LejdiDi kaže: Pogledaj post
I meni se to dogadalo.
Vecinom kao dijetetu. S vremenom sve manje i manje.
ja sam sanjala da je kuma trudna,...prije negop je bila..-i zaista je trudna
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 11:42   #10
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Bio jedan slučaj da je čovjek legao spavat i u toku noći mu teški goblen sa zida pao na glavu i usmrtio ga! Što je onda utjecalo na taj goblen da padne?

banalno rečeno: možeš ne spavati ispod teškog goblena.
na tu okolnost se može utjecati. a može se i provjeriti čavao na kojem goblen visi.
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 13:14   #11
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
loše postavljanje


ok,
a kak se objasnjava npr dok netko pogine u prometnoj.
znaci netko se vozi po cesti i šleper se zakuca bas u njegov auto.
zasto nije u auto prije ili poslije tog nesretnika?
za takve ljudi inace govore da je "doslo njegovo vrijeme" ili "takva mu je bila sudbina".
Stigao mu fax od gore
skener kosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 16:20   #12
Mislim da postoje stvari koje su određene,kao kameni putaši na putu.Neki ključni događaji za ovu epizodu iskustva na Planeti.
Između njih je nebrojeno mnogo mogućnosti koje se određuju uzročno-posljedično,dakle naš vlastiti izbor.Prem da mislim da su i ti unaprijed odlučeni događaji naš vlastiti izbor donesen prije ulaska u tijelo zbog sticanja potrebnih iskustava.

A što se tiče događaja koji opisuješ,pa to ti se sigurno nije desilo prvi put.Dejavu ti se valjda još nekad dogodo.
Kad smo kod snova,sinoć sanjam da kupujem pelerinu/pončo kabanicu jer sam jučer pokisnio.I jutros kad sam se ustao gazdarica mi dolazi sa kabanicom i govori eto,uzmi trebat će ti nekad..
Moj komentar-"Ala je lep ovaj svet..."
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 19:20   #13
sudbinu krojiš sam, drugim riječima, sudbina ne postoji.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:39   #14
I ja vjerujem da smo mi kreatori svoje sudbine, ali ljudi koji nam udju u zivote su nam nekako vec unaprijed zacrtani.
Ne znam, tesko je to objasniti, ali to je moje misljenje.

Neki su nam ljudi jednostavno sudjeni i to je to.

I da, deja vu je najbolji osjecaj ikad. Bas neki dan stojim pred liftom i pricam s muzem i samo me preuzme sjecanje da smo to vec jednom prosli. Tocno sam znala sto ce reci, napraviti. Steta je sto traje tako kratko.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:05   #15
Vjerujem da smo na Zemlji vođeni slobodnom voljom, ali neke stvari naše duše isplaniraju prije rođenja. Dakle, sudbina bi bila naše vlastite odluke o glavnim smjernicama života.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:15   #16
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Bio jedan slučaj da je čovjek legao spavat i u toku noći mu teški goblen sa zida pao na glavu i usmrtio ga! Što je onda utjecalo na taj goblen da padne?
Jos davnih dana sam procitao jednu urbanu legendu o poslovnom covjeku iz New Yorka koji je odgodio poslovno putovanje jer je sanjao da ce se zrakoplov kojim je trebao letjeti srusiti. Zrakoplov se zaista srusio, ali na njegovu kucu. Naravno da je poginuo.

Iskreno, mislim da je u ovoj prici ipak rijec samo o urbanoj legendi.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 22:28   #17
Bad karma
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 13:31   #18
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post

ne znam stvarno.
ako to nije dejavu znaci li onda da sam imao neku "viziju u snu", gledanje u daljinu ili što vec? počinjem li luditi?? znaci li to onda da nam je sudbina svima vec zapisana, samo to ne znamo?
Mislim da nikome sudbina nije zacrtana/određena.
Sudbina je vrlo promjenjiva stavka na koju utječemo mi sami.
Svakom svojom odlukom ili djelovanjem mi odabiremo jednu od mnogih ponuđenih mogućnosti. Zašto smo odabrali upravo TU jednu, stvar je mnogih parametara (odgoja, stavova, učenja, karaktera,....)
Svakom novom odlukom mi mijenjamo sudbinu, odnosno njezin tok.

Budućnost je ovisna o nama, a ne mi o njoj.
Hoćemo li ispuniti svoju "sudbinu" ili poslanje na ovome svijetu, također ovisi o nama.
To što netko pogiba na cesti, a netko drugi ne, nije stvar sudbine nego znak da je njegovo vrijeme u ovoj dimenziji gotovo, da je izvršio što je trebao i da može ići dalje. Smrt i njezin tajming nisu dio sudbine, oni su prijelaz u drugi krug postojanja. Kao i rođenje.

Sudbina je, također, i vrlo izvjestan pojam. Netko će reći "sudbina mu je da umre sam", a netko drugi "sudbina mu je da pomaže drugima dok je živ".
Jedan dakle gleda sudbinu kao kraj, a drugi kao trajanje, nešto što djeluje dok osoba živi.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 15:48   #19
Mislim da nam je sudbina samo u određenoj mjeri zacrtana no u svakom slučaju imamo slobodnu volju da biramo što i kako ćemo činiti
te na koji način ćemo se nositi s tim određenim situacijama (iskustvima) koje su nam zacrtane da ih moramo proći
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 21:45   #20
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Mislim da nikome sudbina nije zacrtana/određena.
Sudbina je vrlo promjenjiva stavka na koju utječemo mi sami.
Svakom svojom odlukom ili djelovanjem mi odabiremo jednu od mnogih ponuđenih mogućnosti. Zašto smo odabrali upravo TU jednu, stvar je mnogih parametara (odgoja, stavova, učenja, karaktera,....)
Svakom novom odlukom mi mijenjamo sudbinu, odnosno njezin tok.

Budućnost je ovisna o nama, a ne mi o njoj.
Hoćemo li ispuniti svoju "sudbinu" ili poslanje na ovome svijetu, također ovisi o nama.
To što netko pogiba na cesti, a netko drugi ne, nije stvar sudbine nego znak da je njegovo vrijeme u ovoj dimenziji gotovo, da je izvršio što je trebao i da može ići dalje. Smrt i njezin tajming nisu dio sudbine, oni su prijelaz u drugi krug postojanja. Kao i rođenje.
slažem se u potpunosti s navedenim; život je stvar slobodnog odabira i svaki put koji odaberemo je pravi ukoliko biramo ono što zaista u određenom trenutku istinski želimo.. pa sad zvalo se to sudbina ili kako god....
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.