Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 14:50   #8621
Quote:
mamajasna kaže: Pogledaj post
sad tek vidjeh tvoj zadnji post,dunja..

i nadati i uzivati u svakom dobrom trenutku
hvala draga mamajasna....imate divnu obitelj, prijatelje...oni nek vam daju snagu, njihova pozitivna energija neka vas izliječi, dao Bog. Korak po korak, minutu po minutu, borite se.... ja sam uz vas, u svakoj molitvi za mamu, sjetit ću se i vas...nek nam Bog da svima snage i zdravlja..
dunjaranka is offline  
Old 20.01.2013., 19:17   #8622
mamajasna, držite se! Otprilike smo generacija i ne znam kako bih se ponašala u Vašoj koži. Strašno ste hrabri!
tanja5555 is offline  
Old 20.01.2013., 21:58   #8623
Quote:
tanja5555 kaže: Pogledaj post
mamajasna, držite se! Otprilike smo generacija i ne znam kako bih se ponašala u Vašoj koži. Strašno ste hrabri!
hvala tanja

bojim se, ali se ne predajem..to valjda jeste hrabrost
zahvalna sam sto me od dva zla snaslo manje,sto se s ovim gadom borim ja a ne, ne daj Boze netko od moje djece.sve dok su oni zivi i zdravi oko mene ja moram napraviti sve sto mogu da sto duze budem s njima.
neki dan sam bila psihicki lose i ivanicapeca me doslovno svojim rijecima digla na noge..
moj potpis je jedna od recenica koju mi je uputila ivanicapeca i neizmjerno sam joj zahvalna jer me razumjela, procitala i bez suvise pitanja me povukla za kragnu i iscupala me sa puta kojim sam krenula to jutro.
__________________
blokiraj sve sto ti ne odgovara i iskoristi ovu novu situaciju kao svojevrstan filter od svega sto ti ne treba u zivotu i priliku da se realiziras na jedan nov nacin i budes puno zadovoljnija i ispunjenija sobom..
mamajasna is offline  
Old 21.01.2013., 11:27   #8624
joj, ljudi moji, danas se tako loše osjećam....baš me uhvatila kriza zbog mame. ona je potpuno bezvoljna, samo govori da joj se ne živi....a njeno stanje je nepromijenjeno.....
dunjaranka is offline  
Old 21.01.2013., 14:23   #8625
Quote:
dunjaranka kaže: Pogledaj post
joj, ljudi moji, danas se tako loše osjećam....baš me uhvatila kriza zbog mame. ona je potpuno bezvoljna, samo govori da joj se ne živi....a njeno stanje je nepromijenjeno.....
Ma to je juzina,proci ce je.Ja sam u drugom stanju pa mi se jucer nije zivjelo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 21.01.2013., 14:40   #8626
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma to je juzina,proci ce je.Ja sam u drugom stanju pa mi se jucer nije zivjelo.
joj, kako mi je teško, ne mogu to opisati riječima....da mogu izvaditi svoju jetru i dati je njoj, to bi najradije napravila...
dunjaranka is offline  
Old 22.01.2013., 12:01   #8627
Kod nas stanje užasno...gad se proširio po kostima,po ruci i na nogu. Noga je jutros totalno otkazala. Bolovi su strašni. Napada dobije i pored silnih lijekova. Koristi flaster od 50 mg i injekcije morfija.Danas ćemo ga smjestiti ponovo u bolnicu,a i to je prekomplikovano postalo jer nam treba sanitet.On moze samo u ležećem položaju biti sve ostalo ga strašno vređa i ne može da izdrži. Želim svima koji ovo prolaze dosta snage jer mi smo skupa i trudimo se da se držimo al ovo sve ubija
LiliFee is offline  
Old 22.01.2013., 12:45   #8628
Quote:
LiliFee kaže: Pogledaj post
Kod nas stanje užasno...gad se proširio po kostima,po ruci i na nogu. Noga je jutros totalno otkazala. Bolovi su strašni. Napada dobije i pored silnih lijekova. Koristi flaster od 50 mg i injekcije morfija.Danas ćemo ga smjestiti ponovo u bolnicu,a i to je prekomplikovano postalo jer nam treba sanitet.On moze samo u ležećem položaju biti sve ostalo ga strašno vređa i ne može da izdrži. Želim svima koji ovo prolaze dosta snage jer mi smo skupa i trudimo se da se držimo al ovo sve ubija
draga LiliFee,

svi se moramo držati zajedno i pozitivno misliti, moliti se dragom Bogu da daje snage našim "trenutno onemoćalim", da imaju volje i snage za život. Isto tako i puno snage nama koji smo im najbliži da sve to izdržimo....teško, je, jako teško...ali valjda dragi Bog zna koliko možemo podnijeti...
čuvajte se
dunjaranka is offline  
Old 22.01.2013., 15:58   #8629
Pozdrav svima, zanima me jako jedna stvar jer sam u velikom strahu. Naime pošto me već pola godine bole ruke, ramena..a, nijedna pretraga nije ništa pokazala surfajući sam došao do toga da bio to moglo biti karcinim pluća. Pluća isrce sam prije 3 godine snimao RTG i bilo je sve u redu. Imam li razuloga z atoliki strah (naručen sam z artg srca i pluća) drugih simptoma nema...Hvala još jednom
kumrman is offline  
Old 22.01.2013., 17:47   #8630
Quote:
kumrman kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanima me jako jedna stvar jer sam u velikom strahu. Naime pošto me već pola godine bole ruke, ramena..a, nijedna pretraga nije ništa pokazala surfajući sam došao do toga da bio to moglo biti karcinim pluća. Pluća isrce sam prije 3 godine snimao RTG i bilo je sve u redu. Imam li razuloga z atoliki strah (naručen sam z artg srca i pluća) drugih simptoma nema...Hvala još jednom
Ne vjerujem,imao bi druge simptome.Veca vjerojatnost je da se radi o vratnoj kraljeznici i/ili problemima s ledjima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.01.2013., 15:45   #8631
pozdrav svima..treci dan sam nakon prve kemo,nije lako...ali trudim se
drzite se svi i budite hrabri.
__________________
blokiraj sve sto ti ne odgovara i iskoristi ovu novu situaciju kao svojevrstan filter od svega sto ti ne treba u zivotu i priliku da se realiziras na jedan nov nacin i budes puno zadovoljnija i ispunjenija sobom..
mamajasna is offline  
Old 23.01.2013., 21:01   #8632
Quote:
mamajasna kaže: Pogledaj post
pozdrav svima..treci dan sam nakon prve kemo,nije lako...ali trudim se
drzite se svi i budite hrabri.
samo hrabro mamajasna, pozitivno razmisljajte i saljite ljubav svojem tijelu..Bog ce pomoci. mi sutra trebamo vidjet kakvi su mamini nalazi upale pluca, jer je josi to smece dobila. Neka Bog pomogne. Pusa velika
dunjaranka is offline  
Old 24.01.2013., 09:21   #8633
ne znam što bi rekla.
kopam po internetu, ali još nisam uspjla pronaći maminu phd dijagnozu koja je stigla pred dva dana.

carcinoma mammea lobulare solidum

čitam o vrstama tih tolubare tumora, ali nigdje se ne spominje solidum.
piše da su zastupljeni s nešto manje od jedan posto, koliko je onda zastupljen solidum kada ga nema na popisu?

ne sviđa mi se što je invazivan.
mama je za sada pozitivna. kirurg joj je rekao da se radi o rijetkoj vrsti karcinoma, pa ću joj reći da nisam ništa našla na internetu.
u utorak odlazi u bolnicu, pa ćemo vidjeti što će dalje biti.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Old 24.01.2013., 13:45   #8634
molim vas za pomoc. Zna li itko sto je djelotvorno za jacanje imuniteta kod ciroze jetre. Znam za sok od cikle, mrkve, ali ima li kakav preparat za kupit da pomaze? Hvala
dunjaranka is offline  
Old 24.01.2013., 13:57   #8635
Quote:
dunjaranka kaže: Pogledaj post
molim vas za pomoc. Zna li itko sto je djelotvorno za jacanje imuniteta kod ciroze jetre. Znam za sok od cikle, mrkve, ali ima li kakav preparat za kupit da pomaze? Hvala
Imas cajeve koje mozes kupiti u ljekarni.Međutim ne u svima, mislim da ti je najbolje pitati u biljnima. Bez ikakvih reklama ali mogu ti preporuciti recimo Hepatovit caj ili Kapsule proizvođaca FeroLeko iz Požege. Moja pokojna majka je cijeli niz godina vodila borbu sa Hep.C od kojeg je dobila cirozu i imali smo dugi niz godina samo pozitivna iskustva sa tim preparatom.
Ja osobno pijem Hepatovit kapsule zbog masne jetre, tj.pio sam ih 2 god i jetra mi se potpuno oporavila. Tocnije nemam vise masnu jetru...OK, malo sam sada skrenuo sa teme ali u biti jetra je jetra....NAravno, ne trebam ti niti govoriti koliko je tu prehrana bitna, ali predpostavljam da vas je spec.hepatolog uputio u rezim prehrane
Stik is offline  
Old 24.01.2013., 16:31   #8636
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Imas cajeve koje mozes kupiti u ljekarni.Međutim ne u svima, mislim da ti je najbolje pitati u biljnima. Bez ikakvih reklama ali mogu ti preporuciti recimo Hepatovit caj ili Kapsule proizvođaca FeroLeko iz Požege. Moja pokojna majka je cijeli niz godina vodila borbu sa Hep.C od kojeg je dobila cirozu i imali smo dugi niz godina samo pozitivna iskustva sa tim preparatom.
Ja osobno pijem Hepatovit kapsule zbog masne jetre, tj.pio sam ih 2 god i jetra mi se potpuno oporavila. Tocnije nemam vise masnu jetru...OK, malo sam sada skrenuo sa teme ali u biti jetra je jetra....NAravno, ne trebam ti niti govoriti koliko je tu prehrana bitna, ali predpostavljam da vas je spec.hepatolog uputio u rezim prehrane
da, sto se tice prehrane, dijetalna, bez soli, zacina itd., jer mama ima i ascites. A taj caj i kapsule su bas za jacanje imuniteta ili djeluju povoljno na jetru?
dunjaranka is offline  
Old 24.01.2013., 18:55   #8637
Quote:
dunjaranka kaže: Pogledaj post
da, sto se tice prehrane, dijetalna, bez soli, zacina itd., jer mama ima i ascites. A taj caj i kapsule su bas za jacanje imuniteta ili djeluju povoljno na jetru?
One ti djeluju kod ciroze, hepatitisa i ostalih bolesti jetre tj.pomazu regeneraciju ( u slučaju ciroze preostalog zdravog tkiva jetre).
Ustvari baza je ista kao i recimo Sylimarin i Hepatil od Belupa i Plive ali za manju cijenu dobijes vecu kolicinu kapsula...Buduci da je tu rijec i o ascitesu mozda bi bolje bio caj da je kapsula dodatno ne opterecuje u procesu probave....I obavezno banane papati jer pretpostavljam da uzima nesto za izbacivane vode + kalinor...Jedna na dan ne škodi....Ako ide na punkciju slob.tekućinje iz abdomena onda isto poslje punkcije jednu bananu ( barem je nama tako spec.hepatolog rekao)......
Stik is offline  
Old 25.01.2013., 11:45   #8638
pozdrav..
buduci sam krenula na kemo zanima me jesu li nuspojave svakim ciklusom sve jace ili se ne pojacavaju..ili je to kao i gotovo sve sto se tice ove bolesti individualno..
hvala
__________________
blokiraj sve sto ti ne odgovara i iskoristi ovu novu situaciju kao svojevrstan filter od svega sto ti ne treba u zivotu i priliku da se realiziras na jedan nov nacin i budes puno zadovoljnija i ispunjenija sobom..
mamajasna is offline  
Old 25.01.2013., 20:40   #8639
Zanima me kod obavljanja PET/CT-a u kakvoj se to prostoriji boravi sat vremena nakon ubrizgavanja sredstva, te kako izgleda sam PET, isto kao obični CT ili?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 25.01.2013., 23:03   #8640
ima li netko iskustava s Beta Glucanom za imunitet? Hvala
dunjaranka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.