Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2008., 08:02   #41
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ivf metoda je daleko uspesnija od insemenacije u mojoj familiji vec su tri bebice rogene iz ivfi to iz prvog pokusaja tako da ne gubitie nikad nadu jer djete ce doci, samo strpljenja kod nas postoji jedna klinika koja ima dosta uspeha u lecenja steriliteta posebno ivf,tako da ako vi treba pomoc tu sam.
A di je ta klinika? Jel znaš kolko tamo košta umjetna? Ma znam da je lova najmanje bitna al čisto radi usporedbe, možda je u makedoniji jeftinije...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 08:33   #42
Evo još samo da vam javim nalaze P4 pa se idem spremat za pir.
Piše da su područja normale za žene za progesteron u 21. danu ciklusa:
u fol. fazi: 0.2-4.0
u lut. fazi: 8.0-78.0
Kod mene je >162!!! Previše??? Šta to znači,jesu pukli, nisu? Imala sam 2 folikula ako to išta znači.... Ajme.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:08   #43
sad ce matea pitati doca,...ako ti ovdje slucajno ne napisem sta je reko....sama si odi na onaj link sto sam ti dala...
zabavi se na svadbi...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:46   #44
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
A di je ta klinika? Jel znaš kolko tamo košta umjetna? Ma znam da je lova najmanje bitna al čisto radi usporedbe, možda je u makedoniji jeftinije...
Kod nas postoje nekoliko privatnih ali najuspesnija je 'Mala Bogorodica "u Skoplju ,ranije su nase zene isle u Slo.i Svedskoj za tretman ali kako bolnica ima izvrsne rezultate sad idu tamo pacijentice sa svih drzava ex yu,Iwf od normalnog ciklusa je oko 400 eura dok IWF stimuliran ciklus je oko 11oo -1300 eura,insemenacija je jeftina kosta od 45 do 150 eura.E sad ukoliko prvi put IwF je neuspjesan za drugi put imaju popust od oko 30 %i sa svaki naredni ,U mom gradu ima puno sto su uspjele iz prvog puta u ovoj bolnici, a prethodno su bile na tretman u Ceskoj i Svedskoj ,uspesnost IWF na europskoj razini je oko 30% a ova bolnica statisticki ima 28% a na rogene bebe 25,6.Najstarija zena kod koje su uspeli ima 45 god.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:49   #45
eto vidis...a nasa kinki je jos mlada, nema ni pune 32...ee na trepavicama cu te tamo odvesti ako treba...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:18   #46
Pozdrav svima na ovoj temi.Vidim da ima jako puno parova koji nemogu ostvariti trudnoću,a prije nego sam ja zaželjela dijete mislila sam da je to čas posla,kad uvidjeh da baš i nije tako.Nama je trebalo dvije godine(od 2003-2005god.) da zatrudnimo i nikad nas nijedan ginekolog nije htio slati na pretrage,niti ih je zanimalo što je tome uzrok,tako da smo imali veliku sreću što smo ipak uspjeli na spontan prirodan način i sada imamo prekrasnu curicu(26 mjeseci).Sada planiramo drugu trudnoću,ja ću ovaj puta raditi sve briseve,krvne pretrage,torch test,urinokulture itd.i ako se što izolira,dok se neizlječimo ja i partner ne mislimo raditi bebu.Eh,sad šta mislite da li je moguće da ćemo opet imamti problema sa začećem i dali bi bilo uputno javiti se nekom od navedenih doktora(u gornjim postovima) ili se naš slučaj nemože nazvati neplodnošću,neznam.??

I,još da navedem da imam 33 god.satić kuca tik-tak.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:34   #47
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na ovoj temi.Vidim da ima jako puno parova koji nemogu ostvariti trudnoću,a prije nego sam ja zaželjela dijete mislila sam da je to čas posla,kad uvidjeh da baš i nije tako.Nama je trebalo dvije godine(od 2003-2005god.) da zatrudnimo i nikad nas nijedan ginekolog nije htio slati na pretrage,niti ih je zanimalo što je tome uzrok,tako da smo imali veliku sreću što smo ipak uspjeli na spontan prirodan način i sada imamo prekrasnu curicu(26 mjeseci).Sada planiramo drugu trudnoću,ja ću ovaj puta raditi sve briseve,krvne pretrage,torch test,urinokulture itd.i ako se što izolira,dok se neizlječimo ja i partner ne mislimo raditi bebu.Eh,sad šta mislite da li je moguće da ćemo opet imamti problema sa začećem i dali bi bilo uputno javiti se nekom od navedenih doktora(u gornjim postovima) ili se naš slučaj nemože nazvati neplodnošću,neznam.??

I,još da navedem da imam 33 god.satić kuca tik-tak.
Ne mora biti isto ko prvi put, moja kuma prvo djete je rodila iz Iwf, dok je s drugim ostala trudna neplanirano jednostavno se desilo iako su se i sami čudili kako se to desilo neočekivano a na prvo su čekali pet godina, tako da svaki je slucaj poseban
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:41   #48
swanmia...ja sam samo dosla samo reci da stvarno imas prekrasnu djevojcicu ...
-btw.ne mora znaciti da je to neplodnost...imas dijete,znaci da nisi neplodna
-joj ne slusaj mene,nemam ti ja pojma,ja sam u prijeporodajnoj depri

pussee mii malooooj
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:53   #49
Hvala vam curke,
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 10:55   #50
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Kod nas postoje nekoliko privatnih ali najuspesnija je 'Mala Bogorodica "u Skoplju ,ranije su nase zene isle u Slo.i Svedskoj za tretman ali kako bolnica ima izvrsne rezultate sad idu tamo pacijentice sa svih drzava ex yu,Iwf od normalnog ciklusa je oko 400 eura dok IWF stimuliran ciklus je oko 11oo -1300 eura,insemenacija je jeftina kosta od 45 do 150 eura.E sad ukoliko prvi put IwF je neuspjesan za drugi put imaju popust od oko 30 %i sa svaki naredni ,U mom gradu ima puno sto su uspjele iz prvog puta u ovoj bolnici, a prethodno su bile na tretman u Ceskoj i Svedskoj ,uspesnost IWF na europskoj razini je oko 30% a ova bolnica statisticki ima 28% a na rogene bebe 25,6.Najstarija zena kod koje su uspeli ima 45 god.
Hvala ti draga, dosta je jeftinije nego u nas. Još ako je tako uspješno, isplati se potegnut do Skoplja. Plus što sam oduvijek htjela vidit Makedoniju, imam tamo neke frendove i općenito me fascinira tvoj narod....
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 11:15   #51
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Hvala ti draga, dosta je jeftinije nego u nas. Još ako je tako uspješno, isplati se potegnut do Skoplja. Plus što sam oduvijek htjela vidit Makedoniju, imam tamo neke frendove i općenito me fascinira tvoj narod....
Hvala i tebi, ako ti treba nesto slobodno javi
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 08:07   #52
Bemti što me danas rasuraju jajnici od ovih klomifena! Biće 10 folikula ovaj put sve mi se čini! U srijedu folikulometrija.... Ma idem na tu još jednu inseminaciju čisto reda radi, al već debelo razmatramo umjetnu u Skoplju. Danas ću poslat sve svoje nalaze tamo u kliniku pa ćemo vidit...
Nalazi P4 su mi ipak uredni za 21. dan ciklusa, obzirom na hormone i sve, pukli su i sve 5. A zašto se nisu oplodili vrag zna! Biće prebili muževe spermiće na mrtvo...Ah.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:54   #53
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Bemti što me danas rasuraju jajnici od ovih klomifena! Biće 10 folikula ovaj put sve mi se čini! U srijedu folikulometrija.... Ma idem na tu još jednu inseminaciju čisto reda radi, al već debelo razmatramo umjetnu u Skoplju. Danas ću poslat sve svoje nalaze tamo u kliniku pa ćemo vidit...
Nalazi P4 su mi ipak uredni za 21. dan ciklusa, obzirom na hormone i sve, pukli su i sve 5. A zašto se nisu oplodili vrag zna! Biće prebili muževe spermiće na mrtvo...Ah.
ej Kinki... ja danas imala folikulometriju...u srijedu ću opet. ginekolog je za sada zadovoljan i naravno pun čuda kako se to sve skupa u mene još nije desilo..nekako sad sam puna nade...samo da tako i ostane...
p.s. mene klomifen nije ništa smetao a ja se pripremila za najgore
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:03   #54
Lisa ajde, valjda će se i nama sreća osmjehnuti, bez podsmjehivanja haha! Nije ni mene prva dva miseca ništa bolilo od klomifena, sad počelo...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:25   #55
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Lisa ajde, valjda će se i nama sreća osmjehnuti, bez podsmjehivanja haha! Nije ni mene prva dva miseca ništa bolilo od klomifena, sad počelo...
Kinki nadam se da hoće,,, jesam dobro shvatila iz Splita si?
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:54   #56
Da, iz Splita sam. Ti?
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:05   #57
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Da, iz Splita sam. Ti?
I ja sam iz Splita, a kod kojeg si ginekologa? ja sam kod Grzunova
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:40   #58
Ja sam mislila da on samo privatno radi??? Ja sam ti se najprije bila upisala u Talajićke,možda si čula za nju,i to sve najgore.... Žena je užas živi, rasad bolesti, i ima anoreksiju. Horror. A meni ju svekrva preporučila... Nakon šta se par puta tuka izderala na mene i nakon svih priča koje sam o njoj čula ja se tila prebacit kod drugoga ali mi nisu dali, mora proći 1 godina kažu oni meni. Srića pa sam ja već bila krenula u bolnicu kod dr Budimira koji me i sad vodi, tako da nju više nisam ni vidila. Kad je prošlo godinu dana prebacila sam se kod dr Vulića(klinika Obad). Ni njega ti ja još nisam vidila, samo po uputnice tamo idem i onda kod Budimira u bolnicu... Bila sam jednom davno kod Grzunova, pari mi ok. Aj morat ćemo popit kavu koji dan...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:47   #59
Lisa a kolko dugo vi već radite na bebi? Na koje si pretrage bila do sada?
Ideš sad na ciljani odnos ili na inseminaciju? Jel ti Grzunov naplaćuje folikulometiju? Koliko imaš folikula ovog puta? Kolko dugo si pila klomifen? Ajme kolko pitanja, sorry.....
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 08:16   #60
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Lisa a kolko dugo vi već radite na bebi? Na koje si pretrage bila do sada?
Ideš sad na ciljani odnos ili na inseminaciju? Jel ti Grzunov naplaćuje folikulometiju? Koliko imaš folikula ovog puta? Kolko dugo si pila klomifen? Ajme kolko pitanja, sorry.....
Ej Kinki,,evo ja malo kasnim s odgovaranjem, doma mi ne radi internet tako dok dođem na posao...
Mi ti radimo na bebi otprilike godinu i po... u biti ne čuvamo se godinu ipo dana, ne mogu sad reć da smo ko munjeni i programirani i da smo stalno angažirani oko te stvari ali činjenica je da se ne pazimo..iako meni je 2007 godina bila stvarno burna i tužna ali opet nisam tila stati prekriženih ruku i ništa ne poduzimat.. računala sam bolje i obavit neke pretrage pa se bar uvjerit da je sve Ok. .prvo sam mirila temperaturu, i naravno temp.je ok... potom sam vadila briseve i oni su bili ok, pa hormone, tu mi nije štimao prolaktin ili kako ga zovu hormon stresa pa sam ga idući ciklus ponovila i bio je ok...i evo jučer folikulometriju prvi put i imam dva folikula (13x13: 11x11). Grzunov je super, toliko razuman i što je najvažnije sasluša te, a folikulometriju naplaćuje 100kn. Ranije sam išla u Poljaka i ženo moja to je tragedija, žene tamo kao da idu pomoću trake...užas...a glede kave ja sam za...
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.