Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2014., 11:40   #61
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
jebate, kakva logika? ovo je serija koja se gleda zbog trash-momenata, kad se pada u histeričan smijeh. 5 puta bolja komedija od ijednog sitcoma. kako sam se razletio i rasplakao od smijeha kad se utvrdi da niti par kilometara od odsječene baze do koje se ne može doć postoji eto selo eskima sa policajkom, koja traži svog izgubljenog brata, koji ima brata blizanca...još samo da svi imaju španjolska imena tipa Jose, Alehandro i slično i što bi bolje
Par kilometara? Neznam odakle si taj podatak izvukao.
Ono što je očito je da je ta policajka opsjednuta pronalaskom istine i očito redovito špijunira bazu, pa nije slučajno prošla tamo. Je da je malo nategnuto ali nije van realma film realizma.

Quote:
lie kaže: Pogledaj post
Ne, to ne objašnjava ništa.
Ako ne razumijem točno koja je fora s tim glavama u frižiderima (i jel to rade zato jer i samo odsjecanje glave ne znači da su mrtvi ili tako to rade zato da mogu kasnije ih opet "spojiti" ukoliko bude potrebno im i sl.) ne znači da mi je prenapredno. Lost, Fringe itd....uvijek sam imala milijun nejasnoća i nedoumica i upitnika nad glavom pa to nimalo nije utjecalo na doživljaj serija.

Koji je stvarni/pravi razlog zašto Hatake čuva glave? Mislim, ti očito znaš pa ajde podijeli sa mnom, ako mi bude jasno možda mi i serija bude dobra kao i tebi
Lagano ti je sada pričati kada ti je drugi forumaš objasnio što se događa :P
Pa se sada praviš kako zapravo hoćeš saznati više nego što je rečeno i pokazano u seriji...
Uglavnom, znamo da ovi očito nemogu biti ubijeni lagano pa odsjecanje glave i spremanje na "sigurno" ih miče kao prijetnju.

I ja ne tvrdim da je serija dobra kao Fringe, ali je posve gledljiva dok god misterija je zanimljiva.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister

Zadnje uređivanje lie : 24.02.2014. at 12:01. Reason: spajanje postova
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:00   #62
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Lagano ti je sada pričati kada ti je drugi forumaš objasnio što se događa :P
Pa se sada praviš kako zapravo hoćeš saznati više nego što je rečeno i pokazano u seriji...
Uglavnom, znamo da ovi očito nemogu biti ubijeni lagano pa odsjecanje glave i spremanje na "sigurno" ih miče kao prijetnju.

I ja ne tvrdim da je serija dobra kao Fringe, ali je posve gledljiva dok god misterija je zanimljiva.
u prijevodu, ništa nije konkretno objašnjeno oko tih zamrznutih glava niti je dana kakva pozadinska priča ili flešbek ili bilo šta; samo ih svako toliko prikažu i to je sve pa svatko si nalazi razloge zašto je tome tako na temelju dosad prikazanog

aha, dobro

ne fakat, kako si mi rekao da nađem neš manje zahtjevno točno sam pomislila da mi je nešto bitno promaknulo jer postoji tendencija da kad mi nešt ne drži pažnju da jednostavno se isključim pa se uključim kad me opet zainteresira pa na kraju ispadne da to šta mi je bilo nezanimljivo jest bitno

Je, misterija je zanimljiva, ali šteka izvedba.

a Fringe sam ubacila baš zbog likova i razrade istih i povukla paralelu kako može gluma biti dobra od početka i da se ne slažem s onime kako "se moraju uhodati", that's all
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:57   #63
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
jebate, kakva logika? ovo je serija koja se gleda zbog trash-momenata, kad se pada u histeričan smijeh. 5 puta bolja komedija od ijednog sitcoma. kako sam se razletio i rasplakao od smijeha kad se utvrdi da niti par kilometara od odsječene baze do koje se ne može doć postoji eto selo eskima sa policajkom, koja traži svog izgubljenog brata, koji ima brata blizanca...još samo da svi imaju španjolska imena tipa Jose, Alehandro i slično i što bi bolje
nemoj me da ne kažem šta
e sad moram gledat

Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Lol. Očito nemre koristiti glavni uređaj jer #1 nije bio aktivan tada tj satelit s kojim on komunicira nije bio u range, #2 morao bi unutar baze ga koristiti.
e i
pa zašto nije koristio komunikacijske sustave baze koji su sigurni jači i bolji od onog njegovog sastavi sami od dlake i šuplja zuba alata kojeg je skriva u šupku cilo vrime. mislim ako je već u sprezi s kinezom

s tim da se ograđujem jer nisam gleda sve ali sad budem


@lie
ko zna što im glave trebaju. za kiseli kupus i sarme možda
a možda i za ovo
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:38   #64
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
pa zašto nije koristio komunikacijske sustave baze koji su sigurni jači i bolji od onog njegovog sastavi sami od dlake i šuplja zuba alata kojeg je skriva u šupku cilo vrime. mislim ako je već u sprezi s kinezom
Jer on ne radi za kineza (Hataki) nego za njegove šefove. Imao je zadatak da vidi jel Hataki dalje lojalan i da nađe tog jednog čovjeka (što je bila glava njegova na kraju samo). Komunikacija baze ovisi o satelitu da radi koji nije bio tamo. Rečeno je više puta da čekaju da se satelit vrati pa da mogu vojsku pozvati i od CDC tražiti više resursa i onda je taj lik uništio taj odašiljač. Njegov osobni odašiljač očito se spaja na neki drugi satelit koji je cijelo vrijeme tamo koji očito je u kontroli te koorporacije za koju Hataki radi. Možda je i mogao podesiti glavni sustav da se spaja na taj drugi satelit ali onda bi to možda netko otkrio. Ovako ima zagarantiranu sigurnost, a i sigurno je signal i kriptiran.

Quote:
lie kaže: Pogledaj post
u prijevodu, ništa nije konkretno objašnjeno oko tih zamrznutih glava niti je dana kakva pozadinska priča ili flešbek ili bilo šta; samo ih svako toliko prikažu i to je sve pa svatko si nalazi razloge zašto je tome tako na temelju dosad prikazanog

aha, dobro

ne fakat, kako si mi rekao da nađem neš manje zahtjevno točno sam pomislila da mi je nešto bitno promaknulo jer postoji tendencija da kad mi nešt ne drži pažnju da jednostavno se isključim pa se uključim kad me opet zainteresira pa na kraju ispadne da to šta mi je bilo nezanimljivo jest bitno

Je, misterija je zanimljiva, ali šteka izvedba.

a Fringe sam ubacila baš zbog likova i razrade istih i povukla paralelu kako može gluma biti dobra od početka i da se ne slažem s onime kako "se moraju uhodati", that's all
Da je sve otkriveno nebi više bilo misterije. Ja više volim kada serije i filmovi ne otkriju sve nego ostave gledatelju da sam spoji točkice i donese svoje zaključke (zato mi je Nolan super je skoro svi njegovi filmovi su takvi. Primjer: Inception). A ako već moraju nam sve reći onda je bolje kada to dobivamo na kapaljke kao u ovoj seriji.

Npr, jesi primjetila da kada je 7 of 9 (ne sjećam se imena ) skužila da je Dr Walker nekakva kćer od Hataki da je poludila i optužila ga izdajicom njihove vrste ili tako nekaj?
To je super clue za cijelokupnu misteriju i čini seriju zanimljivijom. Što su oni? Jesu ljudi? Jesu ikada bili ljudi? itd...
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister

Zadnje uređivanje lie : 24.02.2014. at 16:03. Reason: spajanje postova
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:54   #65
da inseption
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 16:19   #66
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Npr, jesi primjetila da kada je 7 of 9 (ne sjećam se imena ) skužila da je Dr Walker nekakva kćer od Hataki da je poludila i optužila ga izdajicom njihove vrste ili tako nekaj?
To je super clue za cijelokupnu misteriju i čini seriju zanimljivijom. Što su oni? Jesu ljudi? Jesu ikada bili ljudi? itd...
Sutton se preziva, ne znam jel se možda zove connie ili tak neš, nebitno, da to je bilo odlično ali znaš u čemu je "problem" šta su toliko različitih stvari nabacali da ja više ne znam jesu oni neka druga vrsta, jel njegova kćer neki klon, jel ju je Hatake nekako "modificirao"

onako gledam svaku epku i mislim si dobro jesu oni neki klonovi, jesu samo genetski modificirani, jesu li ejlijeni ili neka vrsta druga jer toliko različitih stvari su uveli da jednostavno svako od toga je moguće i onda me to zna nekad i prefrustirati (doduše to mi se s dosta tih scifi stvari dešava)

a onda me svi ti upitnici toliko ispizde da ono, na kraju pomislim da namjerno neke rečenice ubacuju, baš ovo šta si rekao šta je Sutton rekla Hatakeiju i da se samo igraju s mojim umom i onda bi najradje nekaj razbila.

s tim da me upravo takve stvari i drže za seriju, hm...kontradiktorna sam sama sebi, znam

sad bi trebalo napraviti anketu da vidimo šta ekipa misli šta je zapravo njegova kćer; prvo nije imala smisla mi nikakvog u seriji, ali otkako su joj oči postale srebrne i sad još ovo da je Hatakeijeva kćer ju čini najzanimljivijim likom + one spodobe joj ne se ne usude ništa napraviti - znači to otvara još mogućih xy teorija šta bi ona mogla biti

i opet kažem, Alana kao "glavni" lik je nikako odrađen, ali stvarno nikako, za Sarah neću ni govoriti, one jeftine fore koje baca tipa "pa imam i ja hobi pa eto znam kak se to radi" i slično takve stvari mi jednostavno ne pašu - njih dvoje izbaciti i odma je za 5 nijansi serija bolja

još me strah da ak ovo ima 10 epki (ili ima 13? ) da će tako završiti sezona s još milijun upitnika i ništa odgovoreno da ću na kraju opalit glavom o zid i bude sranja .
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 01:33   #67
Vjerojatno će ispasti da su oni ili neki alieni ili druga vrsta ljudi koji žive s nama već dugo. Ova virus je možda nešto napravljeno bazirano na njihovim stanicama i zato njih ne dira. Vjerojatno ih vidi kao svoje ili je virus isprogramiran da ih ne dira. Ona scena kada u ventilaciji je jedan od zaraženih i gleda 3 doktora dolje i Walker je nekak "prazna" svašta može značiti. A dalje kada su napravili testove na Walker nisu baš ništa našli kod nje. Sada neznam jel su i neki DNA test napravili.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:05   #68
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
niti par kilometara od odsječene baze do koje se ne može doć postoji eto selo eskima sa policajkom, koja traži svog izgubljenog brata, koji ima brata blizanca...
pa ne mogu vjerovati

ko piše te scenarije više
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:14   #69
Izvrsna epizoda. Stvarno postaju sve bolji i bolji. Nisam puno očekivao od serije nakon pilota i početka, ali sad su stvarno stvorili napetost.
Za razliku od lost, čini mi se da ovdje događanja nisu nasumična i da imaju svoj predefiniranu priču.
U svakom slučaju, meni jedno od većih iznenađenja i kvalitetnijih serija ove sezone.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:12   #70
Jbt, da gledate s ikakvim razumijevanjem, ne bi bilo toliko nejasnoca.
Ljudi su, ali genetski modificirani.
Glave zamrzavaju zbog jebene regeneracije!
Zbog svojih modifikacija u stanju su kontrolirati zarazene. (voodoo-zombie-moderna interpretacija)
Jos ne znam kakvi su im tocno ciljevi, ali uglavnom zele zarazit ekipu i zato im treba i lijek.
Mozda je u igri neka shema da virusom prenose taj neki "submisivni gen" u ostale, te ce ih nakon izljecenja i dalje moci kontrolirati. (ovo je samo nagadanje, moze biti da sam skroz promasio)
Da je Julia kcer od Hatakea je ocito od prakticki samog pocetka. (tu imam primjedbu za predvidljivost, ali naviko sam vec na to)
Slazem se da je Alan slab character, te da ni glumac nije vrhunski, ali imamo i neke stvarno odlicne likove.
Ona oteta djeca mi se nigdje ne uklapaju za sad, ali vidjet cemo.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:31   #71
Ja mislim da nije julia mu kcer nego nekaj drugo, ko ni da daniel nije miksa. Idem na klonove il slicno za oboje. Sutonica je prije nego ju hatake krcnuo pricala kako je Julia abominacija, znaci nekaj neljudski
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:37   #72
Brijem da nije regeneracija u pitanju, nego nešto drugo. Memorija ili sl. Imaju sposobnost brzog lječenja, ali ovo je previše.
Također vjerujem da su zombiji postali isti zato što su prenosili dna od srebrnookih na ljude.
Zato je Julia postala srebrnooka, a ne zombie jel je imala to u genima.
Vjerovatno su eksperimentirali na djeci, zato su ih uzimali.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 23:43   #73
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nije julia mu kcer nego nekaj drugo, ko ni da daniel nije miksa. Idem na klonove il slicno za oboje. Sutonica je prije nego ju hatake krcnuo pricala kako je Julia abominacija, znaci nekaj neljudski
Ovo je zanimljivo razmisljanje. Mozda si na tragu necega, vidjet cemo.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Brijem da nije regeneracija u pitanju, nego nešto drugo. Memorija ili sl. Imaju sposobnost brzog lječenja, ali ovo je previše.
Također vjerujem da su zombiji postali isti zato što su prenosili dna od srebrnookih na ljude.
Zato je Julia postala srebrnooka, a ne zombie jel je imala to u genima.
Vjerovatno su eksperimentirali na djeci, zato su ih uzimali.
Sori, ali mislim da si ti otiso skroz krivim putem.
Hatake je ubrizgo nesto u Juliu kad je bila zarazena, mislim da je zato postala srebrnooka.
Takoder ne vjerujem da su srebrnooki neki vanzemljaci ili druga vrsta sto god da je bilo spomenuto. Kada bi to bio slucaj istog bi trena prestao pratiti seriju.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:06   #74
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ovo je zanimljivo razmisljanje. Mozda si na tragu necega, vidjet cemo.

Sori, ali mislim da si ti otiso skroz krivim putem.
Hatake je ubrizgo nesto u Juliu kad je bila zarazena, mislim da je zato postala srebrnooka.
Takoder ne vjerujem da su srebrnooki neki vanzemljaci ili druga vrsta sto god da je bilo spomenuto. Kada bi to bio slucaj istog bi trena prestao pratiti seriju.
Ubrizgao je sedativ, bar mislim, da zaspe. Inače zašto bi plakao kad se pretvorila u srebrnooku.
Virus prenosi nekakav DNA/RNA štogod i mjenja ljude u nešto drugo time. A Julia je bila dio srebrnooke i virus ju je pretvorio do kraja. Ako si običan čovjek postaneš zombie,
mislim da ima smisla da su koristili vlastiti genetski kod za taj virus. Više mi vuče na SF.
A to bi i objasnilo zašto ih zombiji ignoriraju, također objašnjava pojačanu snagu i brzinu.

Oni su vanzemaljci / sideways evolution / vampiri / bogovi whateva.
Mislim da nisu nedavni genetički eksperiment budući da je 7od9 pokazivala znakove duboko usađenje arogancije, što mi više vuče da su dugo dugo takvi, ili prirodno takvi.

Zadnje uređivanje dobrimag : 26.02.2014. at 09:13.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:28   #75
Pogledao sam prvih 6 u dva dana, meni je to zamorno. Probati ću pogledati još preostale dvije.

Ali mogu reći da je prava umjetnost napraviti tako zamornu i dosadno seriju a opet napraviti da se svašta događa

Nizanje misterija ne mora garantirati zanimljivu seriju. Kao da su uzeli par misterija od serija koje dobro idu na tržištu i sve smućkali u jednu.

P.S. Jedan je "Lost" (da, volim "Lost", i početak i sredinu i kraj )
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:56   #76
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ubrizgao je sedativ, bar mislim, da zaspe. Inače zašto bi plakao kad se pretvorila u srebrnooku.
Virus prenosi nekakav DNA/RNA štogod i mjenja ljude u nešto drugo time. A Julia je bila dio srebrnooke i virus ju je pretvorio do kraja. Ako si običan čovjek postaneš zombie,
mislim da ima smisla da su koristili vlastiti genetski kod za taj virus. Više mi vuče na SF.
A to bi i objasnilo zašto ih zombiji ignoriraju, također objašnjava pojačanu snagu i brzinu.

Oni su vanzemaljci / sideways evolution / vampiri / bogovi whateva.
Mislim da nisu nedavni genetički eksperiment budući da je 7od9 pokazivala znakove duboko usađenje arogancije, što mi više vuče da su dugo dugo takvi, ili prirodno takvi.
Da, i odmah nakon tog sedativa postala srebrnooka.
Kako jedan moze biti napola srebrnooki, a da kroz cijeli njegov zivot to nitko ne primjeti. Ako bi tvoja teorija bila tocna, to bi znacilo i razlicit dnk od ljudskog.
Mislim da bi to vec netko primjetio
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:07   #77
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Da, i odmah nakon tog sedativa postala srebrnooka.
Kako jedan moze biti napola srebrnooki, a da kroz cijeli njegov zivot to nitko ne primjeti. Ako bi tvoja teorija bila tocna, to bi znacilo i razlicit dnk od ljudskog.
Mislim da bi to vec netko primjetio
Nije odmah, bila je pred kolapsom kad je dao "sedativ". Nakon toga je prospavala noć i latentni genetski kod se aktivirao (ok bullshit ali nema veze).

Kako bi primjetio? Nije da sekvenciramo dna svih konstantno.
Law of averages kaže da bi druge inteligentne vrste bile vrlo slične nama, pa osim ako nema unikatnu krvnu grupu, ostalo nebi smjelo biti previše različito, pogotovo što je vjerovatno polu-čovjek.
Još nisu komentirali detaljno sekvenciranje njenog dna koda, to bi mogli u slijedećim epizodama iako je to vrlo kompleksna akcija.


Quote:
Pogledao sam prvih 6 u dva dana, meni je to zamorno. Probati ću pogledati još preostale dvije.

Ali mogu reći da je prava umjetnost napraviti tako zamornu i dosadno seriju a opet napraviti da se svašta događa

Nizanje misterija ne mora garantirati zanimljivu seriju. Kao da su uzeli par misterija od serija koje dobro idu na tržištu i sve smućkali u jednu.

P.S. Jedan je "Lost" (da, volim "Lost", i početak i sredinu i kraj )
Nije za svakoga serija. Definitivno moraš biti fan SF-a, i to ne samo fantazy SF-a poput SW, nego Clarke, Asimiov, Baxter SF-a.
Biti ljubitelj zombija isto nije za baciti.

Zadnje uređivanje dobrimag : 26.02.2014. at 12:09. Reason: spajam odgovore
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:14   #78
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nije odmah, bila je pred kolapsom kad je dao "sedativ". Nakon toga je prospavala noć i latentni genetski kod se aktivirao (ok bullshit ali nema veze).

Kako bi primjetio? Nije da sekvenciramo dna svih konstantno.
Law of averages kaže da bi druge inteligentne vrste bile vrlo slične nama, pa osim ako nema unikatnu krvnu grupu, ostalo nebi smjelo biti previše različito, pogotovo što je vjerovatno polu-čovjek.
Još nisu komentirali detaljno sekvenciranje njenog dna koda, to bi mogli u slijedećim epizodama iako je to vrlo kompleksna akcija.



Nije za svakoga serija. Definitivno moraš biti fan SF-a, i to ne samo fantazy SF-a poput SW, nego Clarke, Asimiov, Baxter SF-a.
Biti ljubitelj zombija isto nije za baciti.
Pa sve i da nitko nije primjetio drugaciji DNA, odgovori mi samo kako jedan postaje polu-covjek?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:23   #79
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Pa sve i da nitko nije primjetio drugaciji DNA, odgovori mi samo kako jedan postaje polu-covjek?
Pa isto kao što ljudi sa bjelom kožom imaju latentni gen za crnu kožu.
Mješanje gena s tim da su ljudski geni većinom dominantni.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:57   #80
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Pa isto kao što ljudi sa bjelom kožom imaju latentni gen za crnu kožu.
Mješanje gena s tim da su ljudski geni većinom dominantni.
Dobro, ali nije li pretpostavka da je napola alien malo prevelika?
Nismo culi jos niti jednu rijec u seriji koja bi sugerirala na nesto takvo.
Uostalom ako su srebrnooki stvarno alieni, zasto bi uopce eksperimentirali na Zemlji?
Zasto bi radili zajedno s ljudima? Za pretpostaviti je da su napredniji od nas ako su vec dosli do Zemlje. Znaci ljudske vjestine su im nepotrebne za stvaranje lijeka.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.