Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 10:58   #21
Kroz sloveniju bez vinjeta

Već jednom pisala ali ne šteti:

Možda će kome pomoći: http://bezvinjete.blogspot.com/

Inaće sama imam vinjetu i zahvalna sam tome šta su ih uveli jer sada manje para ostavljan na cestraine kroz Sloveniju (puno putujem).
Ko manje putuje da ne kupuje vinjetu može se poslužiti s gore navedenim blogom.

Sretno na putu!
Mila_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:00   #22
Točno trajanje vinjete

Pošto su Zlovenci zeznut narod, moram biti dobro siguran u trajanje njihove vinjete, pa ako netko zna slovenski neka malo pojasni.


Quote:
Polletna vinjeta velja šest mesecev od dneva njenega nakupa,oziroma do preteka zadnjega dneva v šestem mesecu, če v šestem mesecu takšnega dneva ni.
ili na engleskom

Quote:
Half-year vignette is valid for six months following the day of its purchase, or, if there is no such day in the sixth month, until the end of the last day of the sixth month.
Ovo je sa njihove stranice. To znači, ako sam vinjetu, konkretno u mome slučaju kupio 19.03.2009. šestomjesečnu vinjetu, da li ona vrijedi do 19.09.2009. ?? ili 18.09.2009 ?? ili u najgorem slučaju 180 dana od dana kupnje (iako mislim da ova zadnja varijanta nije).

Isto to i za valjanost poreza, da li je 6 mjeseci ili 180 dana ??

Hvala
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:27   #23
Ma to ti govore da ako kupiš vinjetu 31 nekog a za 6 mjeseci mjesec ima samo 30 dana onda vrijedi do 30 a ne i 01 od idućeg mjeseca.

U tvom slučaju vrijedi do 19.09 i TAJ dan. Provjerio osobno (čiča iz DARS-a iskočio ispred mene, pogledao vinjetu i prijekornim glasom rekao - vrijedi vam još samo danas ....).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:38   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma to ti govore da ako kupiš vinjetu 31 nekog a za 6 mjeseci mjesec ima samo 30 dana onda vrijedi do 30 a ne i 01 od idućeg mjeseca.

U tvom slučaju vrijedi do 19.09 i TAJ dan. Provjerio osobno (čiča iz DARS-a iskočio ispred mene, pogledao vinjetu i prijekornim glasom rekao - vrijedi vam još samo danas ....).
Haha, super hvala ti.

E bar tu da im nedam gušta da me potkopavaju.

__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:43   #25
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma to ti govore da ako kupiš vinjetu 31 nekog a za 6 mjeseci mjesec ima samo 30 dana onda vrijedi do 30 a ne i 01 od idućeg mjeseca.

U tvom slučaju vrijedi do 19.09 i TAJ dan. Provjerio osobno (čiča iz DARS-a iskočio ispred mene, pogledao vinjetu i prijekornim glasom rekao - vrijedi vam još samo danas ....).


A jel ista fora i sa porezom ??

Ako znaš ??
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:48   #26
Quote:
get kaže: Pogledaj post
A jel ista fora i sa porezom ??

Ako znaš ??
Za porez me zabole znaš već što.

Vinjeta je provjerena.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:05   #27
ali tjedna vrijedi 7 dana uključivši i dan kupnje. dakle, ako je kupiš 10.9., onda vrijedi zaključno sa 16.9. to za ovu dugotrajnu ne vrijedi?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:45   #28
jel se nesto mijenjalo ili se jos moze od macelja do centra maribora bez vinjete?
Nick Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:02   #29
Quote:
Nick Nick kaže: Pogledaj post
jel se nesto mijenjalo ili se jos moze od macelja do centra maribora bez vinjete?
Od starog prijelaza na Macelju, da.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:38   #30
samo nemoj na novu autocestu otići
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:53   #31
pa zato i pitam - jel sad to s novom autocestom opet neka lose obiljezena slovenska navlakusa gdje se jadni i posteni hrvati bez vinjete zbune pa plate kaznu ili je sve jasno i jednostavno?
Nick Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 08:50   #32
A sad ozbiljno...
Znaci pretporstavljam da: ako idem autocestom ZG - Macelj, ona vodi do novog prijelaza Macelj. Jel se prije toga mogu spustiti s autoceste na stari Macelj? Gdje - kako? Nisam bio pa ne znam...
Nick Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 09:12   #33
Quote:
Nick Nick kaže: Pogledaj post
A sad ozbiljno...
Znaci pretporstavljam da: ako idem autocestom ZG - Macelj, ona vodi do novog prijelaza Macelj. Jel se prije toga mogu spustiti s autoceste na stari Macelj? Gdje - kako? Nisam bio pa ne znam...

Na stranici
http://bezvinjete.blogspot.com/ piše "Nova dionica autoceste između Ptuja (Draženci) i Maribora (Slivnica) otvorena je 16.7.2009. Otvaranje ove dionice mijenja alternativni pravac kroz Maribor. "

Čuo sam da je stara cesta na toj dionici bila zatvorena neko vrijeme zbog obnove.

Misim da se granica na Macelju nije mijenjala.
Prvi put čujem za stari i novi prijelaz. Zadnji put sam tuda prolazio negdje u travnju. Postojao je samo jedan prijelaz.
Ima li netko svježije informacije.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 17:13   #34
novi prijelaz je još u izgradnji
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 19:25   #35
Quote:
Nick Nick kaže: Pogledaj post
A sad ozbiljno...
Znaci pretporstavljam da: ako idem autocestom ZG - Macelj, ona vodi do novog prijelaza Macelj. Jel se prije toga mogu spustiti s autoceste na stari Macelj? Gdje - kako? Nisam bio pa ne znam...
EDIT: u jebote jesam se zajebo, tek sad skužio da sam pomiješao šentilj i macelj daj jel mi može netko preporučit doktora
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:05   #36
ma ništa strašno,dogodi se

dobro da ga nisi uputio u mađarsku samo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 21:04   #37
Prolaz kroz Sloveniju i Austriju (vinjete, zimske gume i sl.)

Bok svi...

Idem ovaj vikend u Graz na koncert pa me zanima kaj sve trebam znati, napraviti da mi ne opale neku kaznu naši susjedi..

Ovo su stvari koje sam načuo ali nisam siguran dali su točne:

1. dali nakon 15.10 u Sloveniji (i Austriji) trebam imati zimske gume (sve 4) ili barem lance (opet za sve 4) u prtljažniku?
2. idem sa autom koji glasi na mog starog pa me zanima dal je moguće da me ne puste prek granice zbog toga? u jednoj temi na ovom forumu se raspravljalo da me po zakonu ne moraju pustiti ako nemam punomoć za korištenje vozila od starog ali se rijetko toga drže (ali se ipak ponekad drže)

i naravno, trebam vinjete (SLO -15 eura, AU - 7,7 eura) Dal se te vinjete mogu kupiti odmah negdje na granici ?

na kaj još trebam paziti? koja su vaša iskustva?
Veva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 21:25   #38
Ne bi te trebali zezati zbog punomoći, ali ako imaš manje od 24, nemoj ići autom koji ima više od 102ks jer naši oko toga znaju praviti problem.

Što se zimske opreme tiče, svakako moraš imati lance i mislim da je to dovoljno.

Slovenska vinjeta nije nužna, mislim, bar ja im ne bih dao 15 eura za jedno 100m poluautoceste, a na zaobilazni put potrošiš 20min (kroz grad Maribor). Jedino ako se češće voziš slovenskim autocestama. Austrijsku vinjetu možeš kupiti na granici.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 01:38   #39
imam 27 godina i vozim 17 godina staru Vectru pa vjerujem da onda nebudu gnjavili, a imam i lance za 2 kotača pa bu to valjda ok...

Hvala na odgovorima, ak netko ima još kakav savjet/upozorenje slobodno nek napiše
Veva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 09:16   #40
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Slovenska vinjeta nije nužna, mislim, bar ja im ne bih dao 15 eura za jedno 100m poluautoceste, a na zaobilazni put potrošiš 20min (kroz grad Maribor). Jedino ako se češće voziš slovenskim autocestama. Austrijsku vinjetu možeš kupiti na granici.
Sada je autoput skroz od Ptuja do Graza. Dakle, 15-tak km kroz Sloveniju (od granice do Ptuja) nema autoputa, a dalje ima.
Vinjete (SLO i AU) mogu se kupiti i na prvoj Petrolovoj benziskoj u Sloveniji.
DJ_SOS_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.