Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 15:48   #1561
Odes recimo na index.hr. on te oznaci i ako se reklamira po ostalim portalima i ima ukljucen remarketing, moze ti prikazivati svoje reklame. (Index je samo primjer, bilo koji web koji koristi adwords moze ovo koristit)
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 19:28   #1562
Quote:
technorocker1 kaže: Pogledaj post
Odes recimo na index.hr. on te oznaci i ako se reklamira po ostalim portalima i ima ukljucen remarketing, moze ti prikazivati svoje reklame. (Index je samo primjer, bilo koji web koji koristi adwords moze ovo koristit)
nekužim i dalje baš... pa kak da to maknem? kad idem preko mozille ili opere reklame su mi normalne i mjenjaju se. kad odem preko g.chromea onda mi pokazuje non-stop jedne te istine (neke ruske).
Marko9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 22:24   #1563
Blokiras cookije ak bas hoces. Cudno da mozilla ili opera daju druge doduse
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 06:18   #1564
Oko 50% adsense oglasa povezano je sa tekstom stranice na kojoj se nalaziš, a ostalih 50% temelji se na stranicama koje si prije posjetio. Dakle, ako si gledao stranice vezane uz kupnju automobila, vjerojatno ćeš vidjeti oglase vezano uz to. Drugi preglednik ne zna da si posjećivao te stranice, pa ti neće prikazati oglase vezane uz auto.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 06:46   #1565
Nova sam ovdje, vidim zoki je tu i bruno cao ekipa
Mene zanima dal je isplativije radit eng il hrv stranice? Kakva su iskustva?
Naravno vise ljudi prica eng i googla ali je time i konkurencija veca na googlu.
Kakve su statistike, kakve stranice donose zaradu, o cemu?
Isplati li se radit tekstualne web portale ili nudit ljudima nesto da skidaju?
Ako skidaju nesto sto kosta dal to podrzava google adsens? Mislim na npr gotove web str. Ili psd datoteke
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 07:09   #1566
Ey!

Isplativije je raditi stranice na engleskom. Naravno, konkurencija je daleko veća i višestruko je teže , al ima i više alata za promociju. Probaj ako odlično poznaješ engleski jezik.

Stranice za skidanje će uvijek lošije proći, jer pozicija na googlu najviše ovisi o tekstovima. Osim toga, mnoge stranice za skidanje mogu imati problema zbog nepoštivanja autorskih prava.

Najbolju zaradu donose teme koje imaju novčanu vrijednost u životu. Npr. automobili (reklame auto salona), turizam (dobiješ reklame hotela), strani jezici (reklame škola i tečajeva), pisanje o nekim proizvodima itd.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 07:26   #1567
Ljudi molim vas pomozite tj. razjasnite mi neke stvari, imam iznimno popularan Youtube kanal, imam desetke i desetke i desetke videa preko 20-30-40-50 000 viewsa a dosta njih i po 100 000, 200 000, 300 000 - 500 000 viewsa...

Danas sam napokon pokrenuo onu monetizaciju videa i prijavio sam se za AdSense, i sad mi piše da moram čekat tjedan dana dok me provjere šta li... E SAD IMAM NEKOLIKO PITANJA, MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE:

1. Ako mi povežu sad nakon tjedan dana moj youtube kanal sa AdSense, na koji način će oni meni isplaćivati novac? Da li trebam onaj Pay Pal, ne razumjem kako će mi isplaćivati novac?

2. Mnogo videa mi ima ono "match third party", ali to me ne zabrinjava jer mi oni ni nisu primarni, i na njima nema onaj dolar ($) ikona za monetizaciju, ali da li smeta što uopće imam takva videa na kanalu? Jer mislim da ne bi trebalo smetat obzirom da ne mogu na njima zarađivat?

3. Ako mi znači povežu YT account sa Adsense, što znači ono: "implement the ad code"? Molim vas da mi razjasnite što znači to točno, implementirati ad code, ne razumjem stvarno?

Eto hvala vam puno unaprijed i eto molim vas da mi pomognete i odgovorite, imam već 5 godina kanal i jako mi je popularan i nikad nisam eto ništa zarađivao na tome ali odlucio sam zaraditi preko AdSense i ako me sad nakon tjedan dana prihvate bit ću sretan kao mala beba.

P.S: Nemam strajkova na account, znači Community guidelines mi je Good standing (zeleno svijetlo), kao i Copyright gdje isto stoji zeleno svijetlo.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:59   #1568
Prvo neka oni tebe povežu sa adsense ako treba tjedan dana znači da su pooštrili pravila mene su povezali u roku sat, dva valjda.

Ako si iz hr uplate možeš primati preko Western union na pošti recimo.

Poneseš kada se pojavi MTCN kod na adsenseu u mjesecu u kojem imaš min. 70€

Deseteroznamenkasti broj, tko šalje, svoje podatke i točan iznos na poštu i popuniš te podatke na Western union obrazac.

Naravno poneseš osobnu.

Kod za implementaciju se odnosi na web stranice aka blog..... Za YT nema koda.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:59   #1569
Hvala Zoki puno na odgovoru.
Reci mi što misliš kombinacija teksta+downoald fileova (unikatnih ne skinutih s neta) u psd ili html css verzijama. Znači grafički radovi ili web stranice.
Dali ja mogu staviti da recimo naplačujem to po 2-3$+Adsens google reklame ili google ne dozvoljava Adsense web shopovima, i nešto što se naplačuje na stranicama?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:50   #1570
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Prvo neka oni tebe povežu sa adsense ako treba tjedan dana znači da su pooštrili pravila mene su povezali u roku sat, dva valjda.

Ako si iz hr uplate možeš primati preko Western union na pošti recimo.

Poneseš kada se pojavi MTCN kod na adsenseu u mjesecu u kojem imaš min. 70€

Deseteroznamenkasti broj, tko šalje, svoje podatke i točan iznos na poštu i popuniš te podatke na Western union obrazac.

Naravno poneseš osobnu.

Kod za implementaciju se odnosi na web stranice aka blog..... Za YT nema koda.

@Tigrov frend molim te prijatelju pomoć, sad sam cijeli uzbuđen jer eno vidio sam da ME ADSENSE PRIHVATIO YEEEEEEEEEEEEEEEEY

Ovako, piše mi na YT kanalu pod Monetization: The AdSense account you associated is now approved.

Otišao sam odmah na e-mail od kanala i tamo sam dobio mail gdje kaže:

"Čestitamo!

Vaša je Google AdSense prijava odobrena. Uskoro će se na adresi (adresa mog YT kanala) početi prikazivati relevantni Google oglasi.

VAŽNA NAPOMENA:
AdSense račun vam omogućuje da unovčite samo sadržaj koji izradite na web-lokacijama AdSense partnera za hosting.

Za praćenje izvedbe svojih novih Google oglasa i pristup većem broju AdSense značajki prijavite se na AdSense račun na adresi: (ta i ta adresa)."

Ali ništa sad ne razumjem kako da vidim i napravim to gdje će mi isplaćivati profit? molim te pomozi, šta sad da radim?

I još nešto, što znaci ovo što su mi napisali "AdSense račun vam omogućuje da unovčite samo sadržaj koji izradite na web-lokacijama AdSense partnera za hosting." Jel to znaci moja videa sa youtube jer mi je sad ADSENSE POVEZAN sa kanalom?

Eto plzzzzzzzzzz odgovori mi ako moš...

Gdje sad da idem dalje da utvrdim način isplate i kako sad dalje? Totalno eto uzbuđen da sam se cili zblanio haha

P.S: Ovo mi je stvarno potrebno pa te stvarno molim da me totalno uputiš sad kako i šta, ako treba i preko PM-a eto... plz...

Zadnje uređivanje Dragon007 : 29.07.2014. at 18:56.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:29   #1571
Još nešto ja sam prijavio dva kanala, jedan mi je za košarkaška videa I TAJ MI JE PRIHVAĆEN OD ADSENSE

Ali ovaj drugi kanal KOJI JE JOŠ POPULARNIJI i koji mi je za povijesna i sportska videa MI JE ODBIJEN jer neće da mi prihvati gmail od toga YT/google accounta, pa koji hur????

Pokušao sam za taj kanal se prijavit preko drugog google accounta ali NE MOŽE ispada da onda pokusavam taj drugi kanal prijavit a ne ovaj, pa sto da radim, zasto mi neće da prihvati gmail adresu od toga YOUTUBE KANALA, evo što mi piše kad ponovno pokušam aktivirati ADSENSE NA TOME KANALU:

You are currently signed into the Google Account [email protected], which is either not an active AdSense account, or still pending an approval. This account cannot be used to monetize your content.


Pa kako nije aktivan? ja ovo ništa ne razumim, koji se vrag događa? Poludit cu majke mi, jer ovo mi je najbolji i najgledaniji YT kanal, onaj što mi je prihvaćen nije ni upola gledan kao ovaj, pa zasto mi neće da prihvati GMAIL adresu od ovoga kanala? PA KOJI HURAC oprostite mi na rijecniku?

Taj kanal mi se zove CroPETROforever i to je gmail od toga kanala I NE DA MI JEBOTE, NE DA MI DA PRIJAVIM ADSENSE preko gmaila od toga kanala, a kad hocu koristiti drugi google e mail ONDA MI SERE DA NE MOŽE OD DRUGOG GOOGLE KANALA JER JE POVEZAN S NEKOM DRUGOM PICKOM MATERINOM više majke mi ništa ne razumim.

Sad sam poslao neki zahtjev za aktivacijom adsense na ovom mailu [email protected] i piše mi:

An AdSense account does not exist for this login, as your application is currently in review. Within a week of your application date, we'll review your application and follow-up with you via email. Once you are approved to join AdSense, you'll be able to log in to your account and get started.

Pa kako me za ovo isto nije zajebavalo na onome kanalu ŠTO SU MI ODOBRILI, kako je taj odma email/google bio odmah aktivan a ovaj u ovom stanju? ne razumim majke mi više nista.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 29.07.2014. at 19:45.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 00:07   #1572
Kako sam napisao na pvt stvarno osobno ne znam jer imam samo jedan kanal i samo jedan e-mail.

Možda se javi netko a da radi sa više kanala/mailova.

A za plaćanja odi na Adsense lijevo imaš Postavke računa a pod Plaćanja imaš Postavke plaćanja i tu odredi kako hoćeš da te isplaćuju ja preferiram Western union jer je dosta brži od čeka.

Knjiženja kreću od 21. u mjesecu do kojeg imam 70€. Oko 23.-24. se pojavljuje MTCN broj sa kojim odmah drugi dan odem na poštu po lovu sa njim, pošiljateljem, primaocem i točnim iznosom.

Pošiljatelj je:

Google Ireland, Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland

A primaoc naravno ti sa valjanom osobnom na kojoj se podaci moraju poklapati. Znači pravo ime, prezime itd. To na Adsense kreiraš pod Plaćanja pa Profil primatelja uplate.

Piši prave podatke jer na te podatke šalju uplate.

http://i61.tinypic.com/2roicno.png

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 30.07.2014. at 00:25.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 02:08   #1573
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Kako sam napisao na pvt stvarno osobno ne znam jer imam samo jedan kanal i samo jedan e-mail.

Možda se javi netko a da radi sa više kanala/mailova.

A za plaćanja odi na Adsense lijevo imaš Postavke računa a pod Plaćanja imaš Postavke plaćanja i tu odredi kako hoćeš da te isplaćuju ja preferiram Western union jer je dosta brži od čeka.

Knjiženja kreću od 21. u mjesecu do kojeg imam 70€. Oko 23.-24. se pojavljuje MTCN broj sa kojim odmah drugi dan odem na poštu po lovu sa njim, pošiljateljem, primaocem i točnim iznosom.

Pošiljatelj je:

Google Ireland, Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland

A primaoc naravno ti sa valjanom osobnom na kojoj se podaci moraju poklapati. Znači pravo ime, prezime itd. To na Adsense kreiraš pod Plaćanja pa Profil primatelja uplate.

Piši prave podatke jer na te podatke šalju uplate.

http://i61.tinypic.com/2roicno.png
Da ali ja oblik plaćanja (za onaj kanal koji mi je adsense odobrio) mogu odabrati tek kad mi dosegne 10 eura piše...

E samo da te pitam, što točno znači ono RPM na stranici gdje ti pokazuje zaradu... danas mi je bilo u jednom trenu 0.60 eura da bi sad evo bilo na 0.30 eura... to RPM.

Trenutačni saldo mi još uvijek stoji 0.00 eura...

Pa jel ja trebam što još učiniti sad glede monetizacije itd oko videa il samo sad pustiti vremenu? Znaci na ovom kanalu mi je odobrena monetizacija i Adsense, ne trebam vise nista radit nego samo cekat da dosegne valjda 10 eura ovo čudo

P.S: Ali još uvijek ne kuzim sta se događa sa onim drugim 50 puta mi popularnijem kanalom, još uvijek mi ne zele odobriti adsense tamo sa obrazlozenjem da mail nije adsense aktivan, BOŽE...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 02:19   #1574
Ajme sad sam skužioooooooo zašto neće, pa nisu oni glupi, ne daju mi valjda da imam dva kanala za adsense jer na oba sam unio za pristup adsense isto ime i prezime i ulicu i sve... zato mi u mailu pri odbitku piše da mi se podaci poklapaju sa mailom računa povezanim za onaj kanal koji su mi odobrili, a koja sam ja budala jebote, što sam išao prijavljivat prvo taj kanal, to sam napravio kao pokus i evo mi sad pokus

Mogu li ikako izbrisati taj sad adsense sa ovog kanala sto su mi odobrili... ĐIZS...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 02:28   #1575
Uspio sam ljudi, povezao sam ovaj drugi mi popularni kanal sa adsense accountom i mailom što sam dobio za onaj prvi kanal što sam povezao sa adsense

Piše mi sad na tom najpopularnijem kanalu: The AdSense account you associated is now approved.

Ali mene sad zanima dal će onda meni obračun gledanosti i love ići sa oba ova kanala na ovaj isti adsense account, pa trebao bi jer sam ga povezao sad, tj. oba kanala su mi sad povezana na jedan adsense account sa jednim mailom....

Zadnje uređivanje Dragon007 : 30.07.2014. at 02:40.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 04:56   #1576
Neki od mojih videa, bavim se uglavnom povijesnom/arheološkom ili sportskom tematikom, evo već su stavili ADS na njih sad da dođem ako Bog da do 10 eura pa da mogu dobiti onu opciju da napravim ugovor preko western union

VIKINGS - Warriors Of The North Ⓒ [HD]

INDO-EUROPEAN ORIGIN Ⓒ [HD]

[HD] Dejan Bodiroga - Basketball Technique Ⓒ



Eto nadam se da će vam se svidit moj rad hehe Radim ja i druga videa ne samo sportska i povijesno-arheološka nego i radim onako tribute za razne filmove itd... ali Arh/Pov i Sportska videa su mi primarna na kanalu/kanalima

Zadnje uređivanje Dragon007 : 30.07.2014. at 05:01.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 05:57   #1577
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Hvala Zoki puno na odgovoru.
Reci mi što misliš kombinacija teksta+downoald fileova (unikatnih ne skinutih s neta) u psd ili html css verzijama. Znači grafički radovi ili web stranice.
Dali ja mogu staviti da recimo naplačujem to po 2-3$+Adsens google reklame ili google ne dozvoljava Adsense web shopovima, i nešto što se naplačuje na stranicama?
To se može kombinirati. Dapače, ako su radovi dobri, mogli bi dovesti nove posjetitelje i osigurati dodatnu zaradu Preporučam da staviš par radova i besplatno za download. Samo ne smiješ kombinirati adsense sa drugim sličnim programom za zaradu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 18:39   #1578
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
...
Zoki samo jedno pitanje kao i za sve ovdje, ja sam prijavio dva youtube kanala na isti adsense račun, tako što sam poslao pozivnicu sa jednog svog kanala (maila) za kojeg sam prvog dobio adsense, na drugi kanal (mail) i sad su mi ta dva maila od dva kanala integrirana na taj isti adsense račun i na oba kanala mi na youtube piše da sam povezan na Adsense.

Ali pošto sam ja sumnjičavo biće, i volim biti totalno siguran, jel postoji način na adsense računu/accountu da vidiš koji su ti kanali sa youtube povezani na adsense, čisto da budem siguran? Hvala unaprijed...

P.S: Pitam jer bi mi ta oba kanala trebala biti povezana na taj jedan adsense račun, znači monetizacija videa sa oba kanala.

I još nešto, ima već dva dana da mi na adsense računu stoji RPM 0.67 eura, sinoc je skočilo bilo na čak 6 eura u jednom trenutku pa se opet vratilo, dok na "current balance" mi još uvijek stoji 0.00 eura jel to normalno sve za početnika?

Zadnje uređivanje Dragon007 : 30.07.2014. at 19:12.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 19:51   #1579
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
@Edin_Mudzah: to što ti radiš je jako rizično i mislim da ne riskiraš samo Youtube account nego i AdSense account. Ja sam u samom startu zaobišao youtube zaradu jer mi se čini kao iznimno teško, ako se držiš svih njihovih pravila. Ne smiješ imati ni nečiji tuđi video, ni snimati ono što ne smiješ niti imati neku pjesmu s autorskim pravima u klipu.

Ja recimo imam jedan svoj video koji ima cca 50k pregleda ali ima dosta pjesama u njemu i opet mislim da je čak i 50k premalo za neku zaradu.
Pošto sam ja ekspert za Youtube (ne youtube zaradu ali youtube otkad ga je) moram reći nešto na ovo što si napisala...

Na youtube se neće nitko usrećiti ako želi kruha preko pogače, u smislu: "evo sad cu ja napraviti youtube kanal, krasti videa iz vijesti popularnih stvari u svijetu ili aktualne emisije o sportu i slično i eto meni gledanosti", ono što će takav dobiti kad tad je strajk na account ili njih tri i onda se pozdravi sa kanalom, to rade ljudi kojima youtube nikad nije bio niti draga stranica niti su imali ljubavi i želje išta stvarati tamo.

Ja sam na youtube od 2006-e, s tim da sam izgubio account 2008-e, duga priča... od 2009-e na ovamo radim videa povijesna, sportska, filmska (tributi za razne filmove) itd... i ništa ja nisam nikad zamišljao da bi ja zaradjivao na tome, danas imam oko 200 videa, 4600 subscribera i negdi oko sve skupa 10 milijuna pogleda.

Pola od ovih videa ima onaj "match third party" što znači da takva videa nemoš monetizirati, ali pola mi ih nema, i to oni najgledaniji, i na takvim imam sada adsense reklame, ima dva dana da sam se prijavio na adsense.

Tko ima volje i želje može čak poništiti sa videa i ovo "match third party", lijepo pišeš firmi koja ima prava na određenu pjesmu u videu ili određeni video materijal i zamoliš ih da to maknu i stvarno maknu to.

Poanta je ova: naravno da se teško zarađuje na youtube mada sam ja novi glede te zarade ali sudim po iskustvu sa youtubea, onima koji bi eto htjeli preko noći gledan kanal i onda se zna šta rade i kako, i bum.

Ja sva svoja videa što sam radio sam radio iz ljubavi, da mi ih ljudi gledaju, nisam ni u peti razmisljao o zaradi, sad sam se evo prijavio na adsense i ako uspijem išta zaradit uspijem...ako ne... hvala Bogu.

Naravno da sam u izradi tih svojih videa koristio video i audio materijale iz raznih filmova, pjesme autora itd... ali bi to komponirao na svoj način u video, editiranje u profesionalnim programima za izradu videa tipa SONY VEGAS i slično, uvijek bi pisao mail onima čiji sam materijal na sekundu ili više iskoristio i zamolio ih da mi maknu taj third match party jer bi to youtube sam stavio bez njih, i makli bi...

I sad ono što mene jako nervira jest što sam ja toliko truda i vremena u zadnjih 5 godina uložio u youtube videa koja izrađujem i to sve iz ljubavi ne iz zarade, da vidim sad neke likove kako oni lijepo napiče totalno tuđi video sa vijesti, sportski dokumentarac i slično i kao evo sada popularnosti, niti malo ne žalim kad im youtube sruši account.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 30.07.2014. at 20:01.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 06:04   #1580
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Zoki samo jedno pitanje kao i za sve ovdje, ja sam prijavio dva youtube kanala na isti adsense račun, tako što sam poslao pozivnicu sa jednog svog kanala (maila) za kojeg sam prvog dobio adsense, na drugi kanal (mail) i sad su mi ta dva maila od dva kanala integrirana na taj isti adsense račun i na oba kanala mi na youtube piše da sam povezan na Adsense.

I još nešto, ima već dva dana da mi na adsense računu stoji RPM 0.67 eura, sinoc je skočilo bilo na čak 6 eura u jednom trenutku pa se opet vratilo, dok na "current balance" mi još uvijek stoji 0.00 eura jel to normalno sve za početnika?
Nisam nikad povezivao youtube sa adsensom, pa ti s time ne mogu pomoći.
RPM će ti točno prikazivati kad počneš zarađivati.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.