Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2002., 17:48   #1
Angry Nabih se na shiljak

"Ako jos jednom to napravis znas sta slijedi..."
"Obecaj mi da to neces nikad uciniti, ako ucinis..."

TO JEBENO NIJE LJUBAV!!!

Jebo me pas, ak sam ja naivni idiot pa vjerujem jos uvijek tako naivno u cinjenicu da je ljubav bezuvjetna. To valjda vise nije u modi. U modi je postalo pisati predbracne ugovore u kojima te jedna prijevara kosta 5 milijuna $ (J. Lo. & Ben Affleck) ili u kojima ce ti se ljubav uvjetovati time da ti NE SMIJES nesto ciniti ili u suprotnom pozdravi se s nekim...
Popizdim na takve stvari, ali eto, zaljubljena budala sam se i ja uhvatio na tako nesto. Nabio se na shiljak koji sam tako htio izbjeci!!! I sta sad. Povlaciti uvjete? Ili mozda raskinuti? Ubiti?
Ili trpjeti?! Mrziti? Ili voljeti i dalje svim srcem? Mozda postaviti uvjete? Mrzim to sve skupa. Ne znam drugacije nego bezuvjetno voljeti... a ocito stvar vise ne prolazi...
Zanima me vas komentar. I okanite se savjeta.

Sentimental
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 18:22   #2
Sentimental......

u cijeloj ovoj hrpici emocija koja je nabacana nisam ziher pričaš li ti o kondicionalima generalno ili o predbračnom ugovoru..

but..

razumijem ja tvoje 'bezuvjetno' i 'no promises' jer logika kaže da uistinu je to jedan odnos u kojem NEMA obećanja. TO kaže LOGIKA... ali LOGIKA je u ovom odnosu često samo povremeni GOST ...barem na početku

Kad uđeš u vezu s nekim i ti i on/ona dovlačite sa tobom sve svoje duhove prethodnih veza....koje su bile prekrasne, grozne, gadljive, platosnke, sexualne... u name it..
I svi smo malo rastrzani, preplašeni, razhebani, malo gas malo kočnica...nekim ljudima treba neka glasovna potvrda da će se neka pravila poštivat.. i nije im možda toliko bitno da druga strana povrtdno kaže 'da da' već da sebi to naglas kažu... a često ima veze upravo sa situacijama sa duhovima iz prošlosti...
respektirati to kao indirektnu zamolbu' poštuj me'. Znam, poštivanje se ne obećaje, zasluži se i nekad se ima sreće da ga i druga strana poštuje, al ako je ego nekad davno bio debelo sheban... treba mu šapnut i reći.. da su namjere najbolje.

__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 18:50   #3
mnogo pametna djevojcica ta sandra
vis mene je moja trpila usprkos uvjetovanju ljubavi
doduse moji su uvjeti bili tipa molim te ne smrci kokain....
no, ipak sam spusio na kraju....tak bu i ova tvoja....
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:09   #4
Quote:
Ne znam drugacije nego bezuvjetno voljeti...
molio bih da nas se ubuduće poštedi ovakvih pizdarija. nitko ne voli bezuvjetno. (osim možda majki, no to stvarno ne bih znao reći.) u svakoj ljubavi postoji mala količinica tog "principa majke" odnosno neki refleksić "bezuvjetne ljubavi". Al nemoj nas jebat s tim "Ne znam drugacije nego bezuvjetno voljeti...". samo ne znam koga zajebavaš nas ili sebe ...
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:19   #5
Re: Nabih se na shiljak

Quote:
Sentimental je napisao:
"Ako jos jednom to napravis znas sta slijedi..."
"Obecaj mi da to neces nikad uciniti, ako ucinis..."

TO JEBENO NIJE LJUBAV!!!

Ako još jednom napraviš što ?

Prevariš je?
popiješ joj kavu ujutro?
Ne nazoveš je 2 tjedna?


Prava ljubav je bezuvjetna. Brak je politika. Ali ne znači da se ljubav brakom gubi.

Možda to stvarno nije još ljubav. Ja ne mogu znati. To znate ti i ona.

Čak i kada nekome postavljaš uvjete, to ne znači da ćeš ga voljeti samo ako i dok ispunjava te uvjete.
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:19   #6
Thumbs up

Quote:
:vuk je napisao:
molio bih da nas se ubuduće poštedi ovakvih pizdarija. nitko ne voli bezuvjetno. (osim možda majki, no to stvarno ne bih znao reći.) u svakoj ljubavi postoji mala količinica tog "principa majke" odnosno neki refleksić "bezuvjetne ljubavi". Al nemoj nas jebat s tim "Ne znam drugacije nego bezuvjetno voljeti...". samo ne znam koga zajebavaš nas ili sebe ...
Moram priznati da mi je ovaj lik iz širokog spektra BHDovih ličnosti najdraži.!

Samo ~ da sam JA ovo napisala [a mislim tak ], razapeli bi me na križ.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:22   #7
dozvoli covjeku da zajebava ...jos je zelen
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:23   #8
Tema bezuvjetne ljubavi spada na religiju ili filozofiju.

Ali hoćemo sada cenzurirati nečije izraze i osjećaje?
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:35   #9
e solaris..

..ma ovaj ti je forum najpametniji

dozvoli im da rijesavaju svoje frustracije " bezuvjetne " jer su se i sami svi laganini opekli
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 19:52   #10
ljubav je bezuvjetna

a ovo:

Quote:
"Ako jos jednom to napravis znas sta slijedi..."
"Obecaj mi da to neces nikad uciniti, ako ucinis..."
ne... ovo nije ljubav, ovo je posesivnost

ljubav oprašta... ljubav popušta... ljubav daje...

ljubav je bezuvjetna... jedini uvjet je onaj kojeg si svatko postavi sam... i ako sam spreman sam sebi postaviti neke uvjete, neka ograničenja, pravila, onda mogu reći da volim...

pravila i uvjeti postavljeni od partnera su ograničenja koja uvijek shvaćamo kao silom nametnuta... a ako si ta ista pravila i uvjete postavim sam, potaknut ljubavi i željom da time pokažem i dokažem svoju ljubav, onda to više nije nešto nametnuto silom, nego svojevoljno... i toga se pridržavam

ljubav je bezuvjetna
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 20:42   #11
Quote:
Jer...nikad mi se nije dogodilo da sam prestala voljeti nekoga zato što nije napravio ono što sam ja htjela, što se loše ponašao prema meni, što je otišao, što me je prevario,........
Eto price jedne zene koju je muz tukao zajedno sa djecom 20 godina da bi nakon toga ozenio mladu srednjoskolku... Ako cemo u ekstreme. To je ta tanka granica izmedju ljubavi i ludosti. Ima jos jedna stvar. Kad si zaljubljen, mnogi ce se sloziti, trudis se biti bolji. Ne da bi zadrzao osobu s kojom si, nego jednostavno da budes bolji. Jer ti je i sam zivot ljepsi i imas vise energije. I onda ta osoba dodje i razbije te. Ali ne, posto je ljubav bezuvjetna, ti naravno oprastas i ides dalje. Evo tebi honey dorucak u krevet, rece ona sa sljivetinom ispod oka.
A s druge strane, ako se oprostis to sto te tuce, da li onda bezuvjetno volis?
Skakljiva je to igra. Henry Miller je bezuvjetno volio. Jedno je vrijeme zmrznut lajao na dvoristu dok mu je zena u stanu spavala sa ljubavnicom. Ja volim Henry Millera, volim ga jako, ali ne bih bas prolazio kroz ono sto je on prosao. Cak bi rekao i da je stari Henry bio pomalo blesav i besplosen, jer ono sto je napisao o ljubavi, moze se shvatiti i bez toliko ludosti. No, bolje on nego ja
Henry, pozdravljam te...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:07   #12
Re: Nabih se na shiljak

Quote:
Sentimental je napisao:
[B]"Ako jos jednom to napravis znas sta slijedi..."
"Obecaj mi da to neces nikad uciniti, ako ucinis..."

TO JEBENO NIJE LJUBAV!!!
Ovisi jesi li to nesto napravio sam sa sobom ili si to nesto napravio s njom.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:08   #13
Exclamation

Quote:
lebowski je napisao:
Eto price jedne zene koju je muz tukao zajedno sa djecom 20 godina da bi nakon toga ozenio mladu srednjoskolku... Ako cemo u ekstreme. To je ta tanka granica izmedju ljubavi i ludosti. Ima jos jedna stvar. Kad si zaljubljen, mnogi ce se sloziti, trudis se biti bolji. Ne da bi zadrzao osobu s kojom si, nego jednostavno da budes bolji. Jer ti je i sam zivot ljepsi i imas vise energije. I onda ta osoba dodje i razbije te. Ali ne, posto je ljubav bezuvjetna, ti naravno oprastas i ides dalje. Evo tebi honey dorucak u krevet, rece ona sa sljivetinom ispod oka.
A s druge strane, ako se oprostis to sto te tuce, da li onda bezuvjetno volis?
E sad pretjeruješ, to su extremi.





MORA postojati i ljubav prema sebi, tj. samopoštovanje, i to što ti opisuješ je jedan tužan scenario......druga tema.
I moguće je oprostiti, ali to ne znači da ćeš se ponovo dati uvući u istu situaciju.
To što te jadne žene diživljavaju nije ljubav, nego tipično
ovisničko ponašanje.
Zašto, - druga i duga tema.


Evo tebi honey doručak u krevet, reče ona stavljajući strihnin u njegov čaj.

Zadnje uređivanje Solaris : 18.12.2002. at 19:10.
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:32   #14
Quote:
lebowski je napisao:
I onda ta osoba dodje i razbije te. Ali ne, posto je ljubav bezuvjetna, ti naravno oprastas i ides dalje. Evo tebi honey dorucak u krevet, rece ona sa sljivetinom ispod oka.
Ovo gore nije ljubav nego ovisnost.

U bezuvjetnoj ljubavi ne ogranicavas partnera, ali to ne znaci da dozvoljavas da on/ona ogranici tebe. On/ona moze raditi sa sobom sta hoce, ali to ne znaci da moze raditi sa tobom sto god hoce. I to nisu uvijeti postavljni njemu/njoj, to su uvijeti koje postavljas sam sebi.
Sam sebi ne dozvoljavas da te neko gazi. Ako do toga dođe, volis i dalje, ali se maknes.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:37   #15
Quote:
da bi nakon toga ozenio mladu srednjoskolku...
ovo sa srednjoškolkom mi se sviđa.
nice touch, lebowski.
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:44   #16
Quote:
Ovo gore nije ljubav nego ovisnost.
U bezuvjetnoj ljubavi ne ogranicavas partnera, ali to ne znaci da dozvoljavas da on/ona ogranici tebe. On/ona moze raditi sa sobom sta hoce, ali to ne znaci da moze raditi sa tobom sto god hoce. I to nisu uvijeti postavljni njemu/njoj, to su uvijeti koje postavljas sam sebi.
Sam sebi ne dozvoljavas da te neko gazi. Ako do toga dođe, volis i dalje, ali se maknes.
Svaka čast, majstore!
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:45   #17
Quote:
OK, to su loše stvari, i ja to neću tolerirati. Ja i dotična osoba nećemo više zajedno putovati kroz život.
Ali ona ljubav ostaje, i ja i dalje volim.
Ma koga ti volis sestro? Ili brate? daj perstanite vise brijat, zato i jesu Usamljena srca puna, zato sto svi vole nekakve uspomene... Nema brate uspomena, ne zivi se od toga... Dajte malo tu svoju ljubav kanalizirajte na nekog, moze ljubav biti bezuvjetna, narafski, ali zasto bezuvjetno voljeti nekog tko ne zeli tu bezuvjetnu ljubav? Pokupi iskustva i brij dalje, idemo, nije ovo cekaonica, sad budes pet godina volio nekog bezuvjetno tko te ne ferma, gdje je tu smisao? Ljubav bi trebala biti nesto lijepo, mada je i patnja takva, jerbo da nije, ne bi bila gomila ljudi ovdje vole bezuvjetno nesto cega nema....
Ne rastuzujte me... Lako vam je pricati o ljubavi kad ona nije na kusnji, jer ljubav nije na kusnji ako nisi s onim koga volis...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 23:33   #18
Exclamation

Ma ne znači da ako je netko izašao iz tvog života da sad trebaš patit za njim i stalno mislit na njega, nisam to mislila.
Ako je netko proveo sa mnom dio života, in love, i onda zbog nečaga odlučio otići, neka ide, moj život ide dalje, i ja NEĆU misliti na njega i žaliti. Ali ona ljubav prema duši te osobe će ostati. To ne znači svaki dan sanjati o njoj, i zaustaviti se, nego, biti pri ruci ako mu nešto zatreba, pomoć, savjet, i ne praviti se kao santa leda kad se vidimo.

E, Sentimental, ja se nabih na šiljak, kad me nitko ovdje ne razumije


Zadnje uređivanje Solaris : 18.12.2002. at 12:07.
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 01:04   #19
Quote:
:vuk kaže:
molio bih da nas se ubuduće poštedi ovakvih pizdarija. nitko ne voli bezuvjetno. (osim možda majki, no to stvarno ne bih znao reći.) u svakoj ljubavi postoji mala količinica tog "principa majke" odnosno neki refleksić "bezuvjetne ljubavi". Al nemoj nas jebat s tim "Ne znam drugacije nego bezuvjetno voljeti...". samo ne znam koga zajebavaš nas ili sebe ...

evo majke koja se slaze

kakvo razapinjanje cj, ovo je RL
jebote sta se svi furaju na nek filmske idile, mos si mislit
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 01:09   #20
Mada naravno kad nista ne trazis mozes najvise dobiti.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.