Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 17:43   #1
Istina o SFI kompaniji

Pozdrav svima. Prvo cu napisati nesto o sebi.
Inzenjer sam elektrotehnike,30 godina. Cijeli zivot sam posvetio skolovanju, nitko me nije financirao, radio sam studentske poslove koji su bili placeni 1400 kn mjesecno s time da se i subotom radilo i neplaceni prekovremeni sati. S tim novcem sam se skolovao i napredovao. Kad sam zavrsio fakultet nadao sam se da ce doci bolja vremena i da cu posteno moci raditi i zivjeti. Prosle su 3 godine, ja se nisam uspio nigdje zaposliti jer jednostavno vezu nisam imao niti sam mogao platiti po par tisuca eura radno mjesto. To je pocelo moje zanimanje za internet nacinima zarade..

Moje profesije: programiranje (java, html, css, web design, php, mysql), automatizacija (plc, scada itd). Savrseno govorim engleski jezik, snalazljiv sam na internetu.

Zašto sam startao ovaj thread?
Vec duze vrijeme pratim ovu rubriku foruma i svako malo vidim da ljudi preporucuju SFI. Ta kompanija je bila prva s kojom sam krenio i iz osobnog iskustva cu vam reci da sam radio ko crnac za 10$ za 3 mjeseca. Da bi se u ovoj kompaniji zaradilo, trebaju vam tisuće aktivnih referala da bi se neki novac osjetio. Stoga mi je vise mucno citat kako nasi ljudi preporucuju ovaj program iz razloga:
a) jer je besplatan i nisu morali ni kune ulozit u njega i stime navlace i vas
b) lazu koliko novca zaradjuju kako bi vas navukli
c) pozivaju se na neki team koji uopce ne postoji. Ako se ubacite kao u neki team, dobit cete neke osnovne informacije sa nekog besplatnog bloga i kasnije snadji se druze, lazi druge ljude, lazi svoju zaradu ne bili ti se netko uclanio.

Nasi ljudi su poznati po tome kak ne bi ni jednu kunu ulozili u svoj posao i kako su besplatne stvari upravo i najbolje stvari.. Ja sam krenio poslije SFI sa jednim placenim programom od 25$ sada od tog programa zaradjujem 300$ mjesecno. Naravno radim jos u dvije dobro placene kompanije (ne nisu besplatne, i u njih se mora ulozit). Neke sam svoje domene platio i 2000$ samo zato što su premium i manje cu novca morati trositi na brendiranje ako je neko nepoznato ime domene. Ostavio sam masu novca na reklamiranje nekih svojih projekata, izradu video materijala i seo usluge. Neki projekti su mi propali a neki se probili. Ja sam samo znao u sta tocno ulazim a nisam znao hocu li imati uspjeha u tome ili ne.

Sa početnim zarađenim novcem kupio sam kvalitetni americki webhosting, nekoliko desetaka domena na koje sam postavio razlicite korisne web servise koje sam sam isprogramirao. Cak imam i jednu hrvatsku stranicu, mozda si bas ti koji ga redovno pratis ? Moja mjesecna zarada trenutno se krece oko 1500 € s time da mi je jedini posao odgovarati na facebook inboxe i odgovarati na mailove, sve mi radi 99.99% automatski.

Nemojte me pitati koji su to programi jer sa nasim domacim ljudima ne zelim vise imati apsolutno nikakva posla iz sto razloga, a glavni su:
a) ne zelim nikoga uvjeravat da se na internetu moze zaradit, jednostavno nemam zivaca niti vremena
b) ne zelim nikoga uvjeravat da bolje ulozit 25$ za vlastitu bolju buducnost i za 6 mjeseci osjetiti prosjecnu hrvatsku placu nego krenit u besplatnoj u kojoj cete se i sami uvjeriti s vremenom da "novca na internetu nema"
c)nemam vremena educirati ljude
d)ne zelim imati posla s ljudima koji su skrti na sebi, mogu tek zamisliti koliko su prema drugima.
e)lakše se sporazumim sa strancima na engleskom nego s domacima na hrv.

Za kraj: ja ne tvrdim da je SFI prevarantska firma, daleko od toga, vrlo je respektabilna i cijenjena firma. Samo nasi ljudi kako to prezentiraju je totalno preverantski sistem samo kako bi privukli clanove. Da biste osjetili nove u Sfi potrebne su godine rada, i tisuće ljudi ispod vas. Ako znate sistem kako ce ljudi traziti vas a ne vi njih, vjerojatno cete i imati neke sanse. Ljudi koji zarađuju po 1000€ mj u toj kompaniji, obicno ih zna na tisuće tisuća ljudi jer redovno educiraju ljude ispod sebe, rade webinare i sl. A i ti ljudi ne koriste besplatni info-blog nego plaćenu .com stranicu također plaćaju mjesečno prezentacijsku sobu (za webinare) dakle i oni nešto plaćaju. Ne razumijem da neki ljudi toliko mrze samog sebe da ces radje 25-30$ potrosit na cuganje vani subotom nego uplatit za svoju buducnost
i druge uvjeravat kak zaradjuju masu novca u nekom besplatnom programu.
Eto toliko od mene, hvala vam na citanju

Zadnje uređivanje kameni1 : 11.02.2014. at 18:24.
kameni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 17:50   #2
Bravo!! Fino napisano.
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 19:02   #3
Odličan post.
Ulagati u sebe i posao.
Bez toga je vrlo teško uspjeti.

Internet koristim od prvog dana u Hrvatskoj.
Još ni gifova nije bilo. Samo tekst.
Stariji će se možda sjećati BBSova i tak..

Nego da pređem na stvar.

Da, može se zaraditi na internetu samo se treba potruditi a ne sjediti i čekati.
Ja sam proveo godinu i pol učeći, čitajući i promatrajući jedan posao.
Tisuću puta sam pročitao TOS koji je imao 30 stranica.
I krenuo sam.
Posao je trajao 7 mjeseci. Tada su ga ukinuli. Zašto?
Pa jednostavno zato jer su promjenili TOS.
Zbog mene. Nisam radio ništa ilegalno,jednostavno sam pronašao način za zaradu koji se nije kosio sa pravilima TOS-a. Trpjeli su me 7 mjeseci, blokirali i promjenili tos. Ostali su mi dužni 3400 USD. Nikada ih nisam vidio.
To je bilo 2009. godine. Oprostio sam se od toga. Nisam ostao u minusu.
Naprotiv.
Da. Prvi mjesec je zarada bila 60 USD. Ali na uloženih 30.
I onda je krenulo. Ludo je krenulo. Zadnji mjesec sam uložio 1100 USD da bih dobio tih 3400 koje su mi blokirali.
Iskreno,bilo me strah koliko ću zaraditi ako potraje još par mjeseci a kamo li koju godinu.

Želim reći: Treba uložiti, ali pametno ! Bez toga nema sreće.

Ja radim,imam posao a ovo mi je dodatna zarada.
Trenutno sam u završnoj fazi projekta kojeg osmišljavam od tada.
Da,od tada. I opet ću uložiti. Puno. Ali siguran sam da ću zaraditi.
Zato jer ne srljam u to preko noći već je iza mene tona i tona pročitanog teksta,pravila i zakona.

Ovo nije reklama, ne trebam suradnike niti partnere.

Samo vam želim dati savjet.
Istražujte, učite, ne odustajte, zaraditi na netu se može.
Ali nema kruha bez motike. Zapamtite to.

Btw. Divim se ljudima koji kao freelanceri zarađuju 50 i više usd dolara na sat.
Svaka vam čast. Na žalost, poslovi koji se tamo nude nisu moja struka/domena zato sam prinuđen ići nekim drugim,težim putevima.

Pozdrav i ne odustajte !
tulipantruli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:18   #4
svaka čast :klap:
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:43   #5
da se i ja priključim, odlično napisano-opisano ! Respect, nemam što za dodati, kao da mi je netko iz glave riječi uzeo.
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:49   #6
Ukoliko otvoriš svoju ECA prodavaonicu i reklamiraš svoje proizvode te ih prodaješ zaradiš!

Ukoliko staviš nepotrebne stvari na member listu i reklamiraš, opet zaradiš.

Ukoliko reklamiraš preko 114 000 proizvoda po cijelom svijetu, sigurno će netko nešto kupiti od tebe i postati doživotni član i opet zaradiš.

Ukoliko dupliciraš sebe i svoj rad opet zaradiš.

I to zarađeno u SFI-u uložiš za daljnji rad i reklamu, pa kupiš domenu, pa ovo, pa ono..

I može se bez ulaganja. Mnogi su uspjeli. Ja osobno sam uložila na početku, ali sam se uvjerila da nisam morala odmah.

JA NISAM PROGRAMER, obična sam majka, kućanica i trebam roditi 3 bebu za manje od tri tjedna, ali vidim DA JE FIRMA POŠTENA I DA SE MOŽE ZARADITI KAO ŠTO JE REČENO ZA GODINU, DVIJE, TRI! ALI ONDA KADA KRENE ONDA SE ZAISTA ZARAĐUJE! i ne moraš voditi webinare i imati desetine tisuća ljudi ispod sebe. Potrebno je bar 2, troje koji će slijediti moj primjer!

Jedini problem je LIJENOST I MANJAK STRPLJENJA i ŠTO SE LJUDIMA NE DA ČITATI! A koliko puta nam je rečeno da je ZNANJE MOĆ!

Ovdje se ne radi o instant zaradi u roku nekoliko mjeseci, već zaista DUGOROČNO GLEDANO ISPLATIVO JE. Ali nema se strpljenja! Balkanci bi pare odmah!
__________________
Sve je moguće onomu koji vjeruje! Mk 9, 23
vpaunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 07:02   #7
bravo vpaunica svaka čast na odgovoru
milje54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:58   #8
Malo offtopic, ali ako zanima koga kako zaraditi putem interneta ispunjavanjem anketi neka mi se javi ..
vedvedved is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:35   #9
Quote:
vedvedved kaže: Pogledaj post
Malo offtopic, ali ako zanima koga kako zaraditi putem interneta ispunjavanjem anketi neka mi se javi ..
Mene zanima bilo što na čemu mogu raditi i zaraditi.

Ne padam na brze i velike pare koje dođu bez rada,
ali sam se uključila na SFI i moram priznati da baš ne razumijem što moram raditi da bih zaradila bez ulaganja, .
xy321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 18:56   #10
[QUOTE=xy321;48921630]Mene zanima bilo što na čemu mogu raditi i zaraditi.

Ne padam na brze i velike pare koje dođu bez rada,
ali sam se uključila na SFI i moram priznati da baš ne razumijem što moram raditi da bih zaradila bez ulaganja, .[/QUOTE

To i mene zanima i ja sam u SFI ,dug je to put do uspjeha rekal bi ,iako znam i one koji solidno zarađuju .
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 00:25   #11
lijeni li smo mi narod

Cure ILI dečki, a znate zašto ne znate kako zaraditi bez ulaganja ili sa minimalno ulaganja?

JER NE ČITATE BESPLATNE MATERIJALE KOJE VAM JE SFI DAO! IMATE HRPU MATERIJALA NA ENGLESKOM, NA FORUM PODRŠCI ZA ČLANOVE SA PROSTORA BALKANA mali milijun materijala. JA STVARNO NO NE RAZUMIJEM U ČEMU JE PROBLEM!

zašto Vam se ne da čitati i učiti i sprovesti to u djelo?
Ja sljedeći tjedan idem roditi trećeg bebača, a evo tu promoviram SFI? Zašto? pa jer znam da se isplati! NEMA NIŠTA BEZ OGLAŠAVANJA OVOG POSLA, BEZ PROMOVIRANJA PROIZVODA.
Sve imate na pladnju, ali, ma tko bi to čitao umjesto mene i još radio umjesto mene?
vpaunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:20   #12
Quote:
vpaunica kaže: Pogledaj post
Cure ILI dečki, a znate zašto ne znate kako zaraditi bez ulaganja ili sa minimalno ulaganja?

JER NE ČITATE BESPLATNE MATERIJALE KOJE VAM JE SFI DAO! IMATE HRPU MATERIJALA NA ENGLESKOM, NA FORUM PODRŠCI ZA ČLANOVE SA PROSTORA BALKANA mali milijun materijala. JA STVARNO NO NE RAZUMIJEM U ČEMU JE PROBLEM!

zašto Vam se ne da čitati i učiti i sprovesti to u djelo?
Ja sljedeći tjedan idem roditi trećeg bebača, a evo tu promoviram SFI? Zašto? pa jer znam da se isplati! NEMA NIŠTA BEZ OGLAŠAVANJA OVOG POSLA, BEZ PROMOVIRANJA PROIZVODA.
Sve imate na pladnju, ali, ma tko bi to čitao umjesto mene i još radio umjesto mene?
ajd malo lakše s tim caps lockom
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:32   #13
Kruh te nece vpaunica, u svakom postu spominjes kako si majka, kako radjas, kako ces rodit; rekao bi covjek da imas vec 26ero djece.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:55   #14
Ja od Sfi dobivam mjesecno oko 100$ ,trebalo mi je godinu dana da stignem do te cifre vise ga skoro i ne radim samo povremeno pogledam sto ima a zarada ide nekad 80,100,120$ zavi si od mjeseca i kupovine drugih...
smismi82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 19:20   #15
Dnevno provedem punih 3-5 sati čitajući o SFI, što na hrvatskom, što na engleskom, igram nagradnu igru svakih sat vremena već danim (nisam dobila još ni jedan tcredit ). Dakle, ne bi se reklo da čekam da mi padne sa neba, ali nemam još 1500 Vp, a bojim se uzeti onih 1500 jer ne želim trajne naloge. Eto, poštovanje onima koji su uspjeli, ajde mi recite iskreno, mogu li nešto izgubiti, naravno financijski, utrošeno vrijeme ne računam, a do sada imam dva tjedna radnog iskustva u SFI.
xy321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 19:49   #16
Quote:
xy321 kaže: Pogledaj post
Dnevno provedem punih 3-5 sati čitajući o SFI, što na hrvatskom, što na engleskom, igram nagradnu igru svakih sat vremena već danim (nisam dobila još ni jedan tcredit ). Dakle, ne bi se reklo da čekam da mi padne sa neba, ali nemam još 1500 Vp, a bojim se uzeti onih 1500 jer ne želim trajne naloge. Eto, poštovanje onima koji su uspjeli, ajde mi recite iskreno, mogu li nešto izgubiti, naravno financijski, utrošeno vrijeme ne računam, a do sada imam dva tjedna radnog iskustva u SFI.
počni računat+ troškove vezano za sve ostalo(struja,net,telefon ili što več)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 20:04   #17
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
počni računat+ troškove vezano za sve ostalo(struja,net,telefon ili što več)


Eto, čak sam i to zanemarila jer se bojim pokrenuti dalje i ulaziti u bilo kakve kredite i trajne naloge.
xy321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 01:15   #18
Quote:
kameni1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Prvo cu napisati nesto o sebi.
Inzenjer sam elektrotehnike,30 godina. Cijeli zivot sam posvetio skolovanju, nitko me nije financirao, radio sam studentske poslove koji su bili placeni 1400 kn mjesecno s time da se i subotom radilo i neplaceni prekovremeni sati. S tim novcem sam se skolovao i napredovao. Kad sam zavrsio fakultet nadao sam se da ce doci bolja vremena i da cu posteno moci raditi i zivjeti. Prosle su 3 godine, ja se nisam uspio nigdje zaposliti jer jednostavno vezu nisam imao niti sam mogao platiti po par tisuca eura radno mjesto. To je pocelo moje zanimanje za internet nacinima zarade..

Moje profesije: programiranje (java, html, css, web design, php, mysql), automatizacija (plc, scada itd). Savrseno govorim engleski jezik, snalazljiv sam na internetu.

Zašto sam startao ovaj thread?
Vec duze vrijeme pratim ovu rubriku foruma i svako malo vidim da ljudi preporucuju SFI. Ta kompanija je bila prva s kojom sam krenio i iz osobnog iskustva cu vam reci da sam radio ko crnac za 10$ za 3 mjeseca. Da bi se u ovoj kompaniji zaradilo, trebaju vam tisuće aktivnih referala da bi se neki novac osjetio. Stoga mi je vise mucno citat kako nasi ljudi preporucuju ovaj program iz razloga:
a) jer je besplatan i nisu morali ni kune ulozit u njega i stime navlace i vas
b) lazu koliko novca zaradjuju kako bi vas navukli
c) pozivaju se na neki team koji uopce ne postoji. Ako se ubacite kao u neki team, dobit cete neke osnovne informacije sa nekog besplatnog bloga i kasnije snadji se druze, lazi druge ljude, lazi svoju zaradu ne bili ti se netko uclanio.

Nasi ljudi su poznati po tome kak ne bi ni jednu kunu ulozili u svoj posao i kako su besplatne stvari upravo i najbolje stvari.. Ja sam krenio poslije SFI sa jednim placenim programom od 25$ sada od tog programa zaradjujem 300$ mjesecno. Naravno radim jos u dvije dobro placene kompanije (ne nisu besplatne, i u njih se mora ulozit). Neke sam svoje domene platio i 2000$ samo zato što su premium i manje cu novca morati trositi na brendiranje ako je neko nepoznato ime domene. Ostavio sam masu novca na reklamiranje nekih svojih projekata, izradu video materijala i seo usluge. Neki projekti su mi propali a neki se probili. Ja sam samo znao u sta tocno ulazim a nisam znao hocu li imati uspjeha u tome ili ne.

Sa početnim zarađenim novcem kupio sam kvalitetni americki webhosting, nekoliko desetaka domena na koje sam postavio razlicite korisne web servise koje sam sam isprogramirao. Cak imam i jednu hrvatsku stranicu, mozda si bas ti koji ga redovno pratis ? Moja mjesecna zarada trenutno se krece oko 1500 € s time da mi je jedini posao odgovarati na facebook inboxe i odgovarati na mailove, sve mi radi 99.99% automatski.

Nemojte me pitati koji su to programi jer sa nasim domacim ljudima ne zelim vise imati apsolutno nikakva posla iz sto razloga, a glavni su:
a) ne zelim nikoga uvjeravat da se na internetu moze zaradit, jednostavno nemam zivaca niti vremena
b) ne zelim nikoga uvjeravat da bolje ulozit 25$ za vlastitu bolju buducnost i za 6 mjeseci osjetiti prosjecnu hrvatsku placu nego krenit u besplatnoj u kojoj cete se i sami uvjeriti s vremenom da "novca na internetu nema"
c)nemam vremena educirati ljude
d)ne zelim imati posla s ljudima koji su skrti na sebi, mogu tek zamisliti koliko su prema drugima.
e)lakše se sporazumim sa strancima na engleskom nego s domacima na hrv.

Za kraj: ja ne tvrdim da je SFI prevarantska firma, daleko od toga, vrlo je respektabilna i cijenjena firma. Samo nasi ljudi kako to prezentiraju je totalno preverantski sistem samo kako bi privukli clanove. Da biste osjetili nove u Sfi potrebne su godine rada, i tisuće ljudi ispod vas. Ako znate sistem kako ce ljudi traziti vas a ne vi njih, vjerojatno cete i imati neke sanse. Ljudi koji zarađuju po 1000€ mj u toj kompaniji, obicno ih zna na tisuće tisuća ljudi jer redovno educiraju ljude ispod sebe, rade webinare i sl. A i ti ljudi ne koriste besplatni info-blog nego plaćenu .com stranicu također plaćaju mjesečno prezentacijsku sobu (za webinare) dakle i oni nešto plaćaju. Ne razumijem da neki ljudi toliko mrze samog sebe da ces radje 25-30$ potrosit na cuganje vani subotom nego uplatit za svoju buducnost
i druge uvjeravat kak zaradjuju masu novca u nekom besplatnom programu.
Eto toliko od mene, hvala vam na citanju
e pa da nisi odusto nakon tri mjeseca pametnjakoviču i da si možda u SFI nešto uložio ko sto ulazes sad,onda bi vec sad možda zaradzivao.šta si očekovao da ceš prek noči milione zaradit.svašta brate mili.nemoj blatit ime kompanije i trenutno jednog od najboljeg affiliate programa na tržištu.odusto si nakon 3 mjeseca i nemaš pravo išta govorit na temu SFI.ako se netko želi pridružit SFI i voljan je strpljivo i marljivo čitat,radit i učit nek mi se slobodno javi u inbox.ako imate ovo potrebno šta sam nabrojio,a ponajviše volje i strpljenja za bolju budučnost,slobodno mi se javite u inbox

SFI SILVER TEAM LEADER U ROKU 10 DANA

Zadnje uređivanje carpio : 01.03.2014. at 01:18. Reason: zaboravio dodat nesto
carpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 01:28   #19
vidim pričate o investiranju,ajde onda vi ljudi otvorite svoj domači biznis pa tu ulažite,(ja sam svoj zatvorio nakon 35 godina)bilo koji posao ili biznis koji pokrenes,nemoze uspjet bez barem nekog ulaganja.ako nista ulagnja svog vremena.ovaj tamo priča o tisučam i tisučama ljudi,pa neznam di si pročito da ih ti moras tolko registrirat(brijem da nisi skužio poantu SFI,niti si sta pročito).fino navines alarm u 2 ujutro,ili odspavas popodne par sati i aktivan si do ujutro do 5 ili 6,odes na aukciji pa osvoji 100,200 CSA ili ako si vec stari lisac onda pucas po PSA članovima,a onda ono najbitnije u cijeloj priči,budi aktivan,motiviraj te svoje članove,budi u kontaktu snjima,i nek oni rade to isto što i ti i gle čuda odjednom če se počet množit kao buhe i vrlo brzo če tu ispod tebe bit koja tisuča a i više affiliate
carpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 11:22   #20
@carpio koliko ti zaradiš na SFI?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.