Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 12:06   #1
Saobraćaj & vožnja - konkretna natalna pitanja

koja krasna tema
kao stvorena za mene i moje nadoumice
salu na stranu, imam uzasan strah od voznje, i prometa. nisam jos polagala auto skolu bas zbog toga jer osjecam da cu to tesko savladati i jos snaznije osjecam strah da ne bi izazvala neku nesrecu na cesti, brinem da ne bi netko zbog mene stradao...
procitala sam sve sto ste napisali i ne pronalazim u svojoj karti negativne aspekte koje ste spomenuli, al da li ima nesto drugo sto pokazuje da cu biti los i opasan vozac? unaprijed puno hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje Baphomet : 25.06.2013. at 15:39. Reason: Uklonjena antalna na zahtjev
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 13:54   #2
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
koja krasna tema
kao stvorena za mene i moje nadoumice
salu na stranu, imam uzasan strah od voznje, i prometa. nisam jos polagala auto skolu bas zbog toga jer osjecam da cu to tesko savladati i jos snaznije osjecam strah da ne bi izazvala neku nesrecu na cesti, brinem da ne bi netko zbog mene stradao...
procitala sam sve sto ste napisali i ne pronalazim u svojoj karti negativne aspekte koje ste spomenuli, al da li ima nesto drugo sto pokazuje da cu biti los i opasan vozac? unaprijed puno hvala na odgovoru
imaš previše Neptuna kroz polje saobraćaja...Neptun u 3.k., vladar 3.k. u Ribama - imaš potpuno nerealnu i pogrešnu predodžbu sebe kao vozača...nerealni strahovi...

Zadnje uređivanje Baphomet : 25.06.2013. at 15:39. Reason: Uklonjena natalna na zahtjev forumaša
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:57   #3
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
imaš previše Neptuna kroz polje saobraćaja...Neptun u 3.k., vladar 3.k. u Ribama - imaš potpuno nerealnu i pogrešnu predodžbu sebe kao vozača...nerealni strahovi...

hvala puno puno
nisam ocekivala cuti nesto tako lijepo
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:10   #4
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
koja krasna tema
kao stvorena za mene i moje nadoumice
salu na stranu, imam uzasan strah od voznje, i prometa. nisam jos polagala auto skolu bas zbog toga jer osjecam da cu to tesko savladati i jos snaznije osjecam strah da ne bi izazvala neku nesrecu na cesti, brinem da ne bi netko zbog mene stradao...
procitala sam sve sto ste napisali i ne pronalazim u svojoj karti negativne aspekte koje ste spomenuli, al da li ima nesto drugo sto pokazuje da cu biti los i opasan vozac? unaprijed puno hvala na odgovoru
Osim Neptuna (nerealni strahovi) u 3. polju imaš i Mars.


U prijevodu - možeš biti opasan vozač kada su u pitanju reakcije vezane uz kočenje - Merkur u ovnu (koordinacija pokreta, žustrost) 90º Mars u jarcu - obrati pažnju na način kočenja, prenaglo kočiš pa da se netko slučajno ne zabije u tebe od nazad zato što je opušten ili slabo koncentriran (Neptun u 3. polju je i "zadnji dio automobila").

Zadnje uređivanje Baphomet : 25.06.2013. at 15:39. Reason: Uklonjena natalna na zahtjev forumaša
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:56   #5
Hvala Fish zvucalo je predobro ono sa samim neptunom da bi bila istina
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 01:27   #6
Aria, htjela sam te uvjerit da imaš iracionalne strahove, i da ćeš bit dobar vozač, al dobro onda ćemo sve napisat.
Šta se dešava na cesti pokazuje stanje 3.kuće. Neptun u 3. jesu stahovi i iskrivljena slika realnosti, daje umišljene strahove. ALi u konkretnom smislu, što zavisi i od samog vozača i njegovog pristupa vožnji, daje opasnosti vezane za Neptuna: magla, kiša, poledica, snijeg, slaba vidljivost, također umor, pospanost, nepažnja, alkohol.
Imaš ti tog Marsa tu, koji voli nagazit na kočnicu, ili ovo što kaže Fish, ali ipak si ti odmjerena i oprezna Bik/Vaga/Riba. Čuvaj se paničarenja, imaš Urana u konjukciji s 3.k. 90 Mjesec (skretanje u jarak). Ovaj Merkur 90 Mars (Jarac) traži iskustvo.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:10   #7
hvala sardonija ohrabrila si me al ne zadugo, al ipak bolje da znam istinu, kakva god da je
kad pocnem s voznjom potrudit cu se biti sto opreznija, nadam se da ce sve bit ok. alkohol i voznju sigurno necu kombinirat a za ovo ostalo valjda cu imat srece da ne bude neko zlo...
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:41   #8
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
hvala sardonija ohrabrila si me al ne zadugo, al ipak bolje da znam istinu, kakva god da je
kad pocnem s voznjom potrudit cu se biti sto opreznija, nadam se da ce sve bit ok. alkohol i voznju sigurno necu kombinirat a za ovo ostalo valjda cu imat srece da ne bude neko zlo...
evo spomenula sam ti 'skretanje u jarak' Uran na vrhu 3.k. 90 Mjesec. Primjer, prevrnuo se autobus i proklizao u jarak; ne da mi se sad postavljat karta događaja, ali na Ascedentu je Mjesec 90 Uran. To je to što ti imaš vezano za svoju 3.k. vožnje. Ipak, nema razloga za neku veću brigu, jer ti je Uranov vladar Jupiter u konjukciji s tim Mjesecem i prima dobre aspekte od Sunca, Plutona, Marsa, što štiti život.
Neptun u 3.k. je i zamišljenost, pospanost, umor...na takve stvari trebaš najviše obratit pažnju. Neptun je dobro aspektiran, pa mislim da osim 'iracionalnih strahova' ne može te dovesti u pogibeljnu situaciju.
Što se tiče 'sreće da nebude neko zlo'...Mjesec0Jupiter te štiti u sekstilu na Sunce i Mars u 3.k.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 02:08   #9
hvala, na iskrenosti i na trudu
nisam shvatila dal se aspekti o cuvanju zivota koje si spomenula odnose samo na pitanja prometa ili opcenito?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:33   #10
Fish

Imam vozački ispit u nadolaeći utorak ,znači, 13.4.2010 u 8.45
pa ako mi možeš pogledat kakvi će aspekti bit taj dan ,na što da obratim pažnju
i tako
Čitala sam da će bit nekakv napet aspekt imeđu mjeseca i marsa

zahvaljujem
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:03   #11
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Fish

Imam vozački ispit u nadolaeći utorak ,znači, 13.4.2010 u 8.45
pa ako mi možeš pogledat kakvi će aspekti bit taj dan ,na što da obratim pažnju
i tako
Čitala sam da će bit nekakv napet aspekt imeđu mjeseca i marsa

zahvaljujem
Može. Evo izrađene karte s tranzitima za taj dan:



Doree - natalna karta s tranzitima 13. travnja 2010.



Natalne pozicije:
  • Vladar 3. polja u karti je Sunce koje radi redom skladne aspekte, a Merkur (vožnja) je dio stelija u 3. polju i radi zajedno s Mjesecom 90º na Pluton iz 5. polja. Aflikacija Plutona na Mjesec/Merkur u 3. polju općenito nosi opasnosti vezane uz vožnju na način da bi osoba trebala jako paziti na mjestima gdje je promet gust s puno vozača i pješaka.
  • Kod tebe je općenito jako naglašeno polje saobraćaja pa je i situacija složena....mala stvar je dovoljna da nastanu velike promjene (Mjesec/Merkur 0º Jupiter, te 90º na Pluton).
  • Općenito Mjesec 0º Merkur je aspekt nestabilnosti, ovdje govori o tome da je osoba "vozač po trenutnom filingu" ali i općenito da joj raspoloženje, stupanj "naspavanosti" i dr. faktori znatno utječu na način vožnje, a to ne bi trebalo tako biti. Tj. vozač bi u svim situacijama trebao biti jednako koncentriran i pribran na vožnju. Trebaš posebno paziti na krivinama i to onima ulijevo.
  • Mars je u znaku vage u izgonu što govori o neodlučnosti u kriznim situacijama ali i da fizičke reakcije nisu ishitrene, posebno jer Mars radi 120º na Saturn (trijezne i oprezne reakcije). Ali Mars radi i 90º na Uran pa je ovo doista kontradiktorno - zbog ovog kvadrata naginješ nesmotrenosti, a zbog aspekta na Saturn oprezu. Uz ovaj Merkur 90º Pluton može se doista reći - nepotrebno riskiraš.



Tranzitna slika:

  • Taj dan Mjesec je u znaku ovna, a Mars u lavu što nije napeti aspekt kao što si napisala već skladan vatreni trigon. Za tebe to znači opoziciju Mjeseca na natalni Mars pa je općenito dan u kojem trebaš biti aktivnija, brže reagirati i donositi odluke jer će se i stvari odvijati na taj način.
  • Pogledala sam stupanj Mjeseca za sat koji si ostavila i kako se nalazi pri kraju 8-og stupnja... Mjesec polako izlazi iz opozicije na Mars što je dobro za tebe. No radi 90º na Uran (nemir, razdražljivost).
  • Tranzitni Merkur je direktan i radi lijepi trigon na vladara 3. polja. Mars je također direktan.



Zaključak:

Sve u svemu nemaš jake niti posebno nepovoljne tranzite na taj dan, prije bi se reklo da su prilično neutralni na tvoju vožnju. Merkur je direktan, sve u svemu sasvim neloša tranzitna slika koja ne radi previše velikih problema taj dan. Problem je što u tvom natalu stoji više polaganja....koji je ovo put da polažeš vozački?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:05   #12
Naravno ,čim ja svim obznanim termin i stvarno sam htjela tu astrološku sliku da vidim na što obratit pozornost,oni mene zeznu.
Ispit će mi najvjerojatnije odgodit za 19,20.4.,još ne znam točno.
Trebala sam odmah napisat čim san doznala sorry


Instruktora mi nema,i javio dva dana prije.

Pa možda je za mene bolje taj dan a možda i ne,jer kao što kažeš kod mene to ovisi o danu .

A polažem prvi put,ali već sam uzimala dodatne sate,prebacivale se iz jedne škole u drugu i htjela bih se toga rješit više

Da istina je sve to što si napisala,vrlo vjerojatno da sad mogu birat da polažem vozački uopće ne bi,još uvijek znam osjećati strah.


Ništa ,javim onda kako je prošlo ,bar da poligon prođem.huh
Puno hvala na trudu
Javim ja kad je ispit,pokušat ću sama malo pogledat tranzite( i ako mi koji zapne za oko ) ,neugodno mi je sad da te opet gnjavim.

Zadnje uređivanje Dorée : 11.04.2010. at 21:26.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:42   #13
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Naravno ,čim ja svim obznanim termin i stvarno sam htjela tu astrološku sliku da vidim na što obratit pozornost,oni mene zeznu.
Ispit će mi najvjerojatnije odgodit za 19,20.4.,još ne znam točno.
Trebala sam odmah napisat čim san doznala sorry

...

Ništa ,javim onda kako je prošlo ,bar da poligon prođem.huh
Puno hvala na trudu
Javim ja kad je ispit,pokušat ću sama malo pogledat tranzite( i ako mi koji zapne za oko ) ,neugodno mi je sad da te opet gnjavim.
Napiši kada saznaš točan datum djevičice...budem pogledala - no problem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:42   #14
evo izradila san kartu
20.4.2010. u 11h

http://i387.photobucket.com/albums/o...ink/ancy-1.gif
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:08   #15
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
evo izradila san kartu
20.4.2010. u 11h

http://i387.photobucket.com/albums/o...ink/ancy-1.gif
Situacija je (zbog malog broja dana između) slična naravno, no dvije su ključne razlike:


1) Na dan polaganja Mjesec je u 1. polju u znaku raka čime čini opoziciju na Uran i kvadrat na Mars što donosi neoprez i "sklonost djelovanju u naletima".

2) Merkur je retrogradan, a to općenito nije dobro za Merkurovske poslove (kao što je npr. vožnja ili općenito ispit) jer osim što donosi zbrku, svojom simbolikom ukazuje na ponavljanje. On je u kontekstu vožnje nepovoljan i za vožnju unatrag, a budući da je Merkur u natalnoj karti pod kvadratom Plutona može to biti "kobno propuštanje" bitnog prometnog znaka. Retrogradnost je u znaku bika i to donosi zbrkane situacije kada se "sporo vozi"...ono pri brzinama tipa četrdeset na sat.



Dakle, astrološki gledano ovo je nepogodniji termin za tebe nego onaj prethodni.


...a od mene - sretno djevičice.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:43   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Situacija je (zbog malog broja dana između) slična naravno, no dvije su ključne razlike:


1) Na dan polaganja Mjesec je u 1. polju u znaku raka čime čini opoziciju na Uran i kvadrat na Mars što donosi neoprez i "sklonost djelovanju u naletima".

2) Merkur je retrogradan, a to općenito nije dobro za Merkurovske poslove (kao što je npr. vožnja ili općenito ispit) jer osim što donosi zbrku, svojom simbolikom ukazuje na ponavljanje. On je u kontekstu vožnje nepovoljan i za vožnju unatrag, a budući da je Merkur u natalnoj karti pod kvadratom Plutona može to biti "kobno propuštanje" bitnog prometnog znaka. Retrogradnost je u znaku bika i to donosi zbrkane situacije kada se "sporo vozi"...ono pri brzinama tipa četrdeset na sat.



Dakle, astrološki gledano ovo je nepogodniji termin za tebe nego onaj prethodni.


...a od mene - sretno djevičice.
ah ...joj
Ništa,pokušat ću se koncetrirat i ne reagirat neoprezno ,koliko budem mogla .Vožnja unatrag mi je prvi dio ispita(uz naglo kočenje) ,samo da to ne padnem ,tako da bar to prođem.
Već san se pripremila da neću proć iz prve,ali toliko želim više položit,neda mi se vozit još dodatnih sati.

Ugl,hvala na analizi.Javim u utorak ,kako je prošlo.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 01:24   #17
Možete li meni pogledati da li je opravdan moj strah prema vožnji?
Položila sam prije malo više od godine dana. Inače volim voziti, ali od ljeta sam vozila auto svega par puta jer nisam u mogućnosti i primjećujem da mi se javlja nekakav strah tijekom vožnje. Možda zato što ne vozim često
Evo moja karta, ako ju nisam dobro napravila budem ponovno.

Lollipop* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 11:33   #18
Quote:
Lollipop* kaže: Pogledaj post
Možete li meni pogledati da li je opravdan moj strah prema vožnji?
Položila sam prije malo više od godine dana. Inače volim voziti, ali od ljeta sam vozila auto svega par puta jer nisam u mogućnosti i primjećujem da mi se javlja nekakav strah tijekom vožnje. Možda zato što ne vozim često
Evo moja karta, ako ju nisam dobro napravila budem ponovno.

Strah ti je neopravdan. Imaš Vagu na vrhu 3.k sklonu perfekcionizmu i vladara Veneru u Jarcu koji je iznimno oprezan, a bude nesiguran ukoliko mu fali prakse. S obzirom na Ve0Ur trebala bi voziti u društvu, s nekim u koga imaš povjerenje i tko te smiruje, suvozači sa mnogo pametovanja ti mogu donijeti više štete nego koristi. Vladar 3.k. 0 Neptun - ovdje je smanjena vidljivost i skliska cesta, pa započetak ne vozi noću i ružnom vremenu (dok ne stekneš iskustvo). Neptun se odnosi na umor, pa pripazi i na to. Tebi je vladar 3.k. prometa u Jarcu, a i njen dispozitor Saturn također, pa početnu sigurnost možeš steći vozeći starim cestama, gdje se sporije vozi i gdje promet nije gust.
I Venera i Saturn koji ti se tiču prometa su odlično položeni, pa nema razloga za strah, treba ti iskustva. Naglašeni Jarac i retro Merkur tamo govori o eventualnim problemima sa autom ukoliko je star.
Što se tiče ove godine, tranzitni Mars ti je u 12.k što pojačava osjećaj straha, daje nelagodnost u vezi s novim iskustvima. On ti je u 12.k. od prošle jeseni i izlazi kroz naredna dva mjeseca, pa na ljeto kreni opet s vožnjom.
Tebi je polje prometa vezano za Saturna i njegov ciklus, pa do prvog povratka 2020. se sve svodi na skupljanje iskustva i odbacivanja neralnih strahova. Inače, aspekti su ti odlični, pa iako većini savjetujem odgađanje vožnje do Saturnovog povratka, ovo se ne odnosi na tebe jer harmonični aspekti umanjuju mogućnost nezogda ukoliko ih naravno, sama ne izazoveš neopreznom i nepromišljenom vožnjom.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:57   #19
Fish da javim ,nisan prošla

al jesan bar poligon
sljedeći tjedan ponovo huh
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:05   #20
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Strah ti je neopravdan. Imaš Vagu na vrhu 3.k sklonu perfekcionizmu i vladara Veneru u Jarcu koji je iznimno oprezan, a bude nesiguran ukoliko mu fali prakse. S obzirom na Ve0Ur trebala bi voziti u društvu, s nekim u koga imaš povjerenje i tko te smiruje, suvozači sa mnogo pametovanja ti mogu donijeti više štete nego koristi. Vladar 3.k. 0 Neptun - ovdje je smanjena vidljivost i skliska cesta, pa započetak ne vozi noću i ružnom vremenu (dok ne stekneš iskustvo). Neptun se odnosi na umor, pa pripazi i na to. Tebi je vladar 3.k. prometa u Jarcu, a i njen dispozitor Saturn također, pa početnu sigurnost možeš steći vozeći starim cestama, gdje se sporije vozi i gdje promet nije gust.
I Venera i Saturn koji ti se tiču prometa su odlično položeni, pa nema razloga za strah, treba ti iskustva. Naglašeni Jarac i retro Merkur tamo govori o eventualnim problemima sa autom ukoliko je star.
Što se tiče ove godine, tranzitni Mars ti je u 12.k što pojačava osjećaj straha, daje nelagodnost u vezi s novim iskustvima. On ti je u 12.k. od prošle jeseni i izlazi kroz naredna dva mjeseca, pa na ljeto kreni opet s vožnjom.
Tebi je polje prometa vezano za Saturna i njegov ciklus, pa do prvog povratka 2020. se sve svodi na skupljanje iskustva i odbacivanja neralnih strahova. Inače, aspekti su ti odlični, pa iako većini savjetujem odgađanje vožnje do Saturnovog povratka, ovo se ne odnosi na tebe jer harmonični aspekti umanjuju mogućnost nezogda ukoliko ih naravno, sama ne izazoveš neopreznom i nepromišljenom vožnjom.
E super si me opisala, oprezna i sklona perfekcionizmu. Samo mi je najgore kada kraj mene sjedne netko tko stalno zanovijeta i prigovara, nije ni čudo da imam strah od vožnje. Njih ću pustiti da sami voze
I taman na ljeto dolazim doma i odmah ću krenuti s vožnjom

Hvala ti na odgovoru!
Lollipop* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.