Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 17:55   #1
FSH i LH

Ugl.prije 2 i pol tjedna vadila sam hormone i FSH I LH su bili jako poviseni.previse.jajnici su mi malo povecani i non stop trpim uzasne bolove i grceve zbog njih.menstruacije mi traju oko 8-9 dana kad ih dobijem i ugl.se onesvijestim od bolova jer boli i prije men,za vrijeme i kasnije.zadnju sam imala u 8.mjesecu.svako toliko imam krvarenja koja traju najvise jedan dan.puno sam citala za sta sluze FSH i LH al opet nije mi bas sve previse jasno.pa ako mi mozete objasnit kako i zasto imam tolike probleme....
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 17:56   #2
ugl.jesi bila kod ginekologa? što ti je on rekao?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 18:09   #3
ma idem u cetvrtak...izgrist cu prste do onda.
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:37   #4
po njihovom odnosu se vidi i da li su jajnici policistični,još ako dugo nemaš menstruacije,to je vjerovatno to...ali tek kad odeš ginekologu znaćeš sigurno...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:54   #5
Podižem ovu temu.
Uglavnom, nalazi koje imam od 2.mj govore FSH:LH=3,7:17,7
Moj MPO dr. mi je dao ponovno vaditi te hormone da vidimo dali je slika ista. U slucaju da bude isto ili približno slično preporuka je laparoskopski drilling jajnika uz provjeru prohodnosti. Zaima me da li je neka od vas bila u istoj ili sličnoj situaciji?
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:59   #6
..imaš gore cijelu temu o policističnim jajnicima.....tamo ćeš dobiti najbolji odgovor....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 17:47   #7
Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
Podižem ovu temu.
Uglavnom, nalazi koje imam od 2.mj govore FSH:LH=3,7:17,7
Moj MPO dr. mi je dao ponovno vaditi te hormone da vidimo dali je slika ista. U slucaju da bude isto ili približno slično preporuka je laparoskopski drilling jajnika uz provjeru prohodnosti. Zaima me da li je neka od vas bila u istoj ili sličnoj situaciji?
Od 2. mjeseca do sada je moglo svašta varirati. Tako je kod mene.
Od izrazito policističnih jajnika u 2. mjesecu, produljenih ciklusa i gotovo istog omjera FSH i LH kao kod tebe - sve se polako vraća u granice normale, a zadnji UZV pokazao super čiste jajnike, iako sam svjesna da je to isključivo mojim trudom (prehranom i načinom života) i da to moram čvrsto držati pod kontrolom.

Tako da svakako prvo obavi opet pretrage, ali nisu bitni samo FSH i LH, već i ostali hormoni. U sličnojk situaciji nisam bila, ali nadam se da ćeš pronaći odgovore na PCOS temi i na podforumu Trudnice.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.