Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Pogledaj rezultate ankete: Ukinimo podforum networking?
da 44 31.65%
ne 95 68.35%
Glasovatelji: 139. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 20:27   #1
Hoćemo li ukinuti ovaj podforum-anketa?

Dakle dragi štioci, čini mi se da ovaj podforum nema veze sa networkingom i naprednim temema vezanim uz mreže. Nažalost pretvorio se u helpdesk za wlanove i adslove. Predlažem da se ukine.

Molim izjasnite se u anketi.

Zadnje uređivanje grogo bolger : 04.03.2009. at 23:25.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:41   #2
nažalost... šampionizam je uzeo maha na svim poljima pa tako i tute...

ja bi volio čitat kvalitetne stvari i linkovlje i rješavat probleme onako timski... ali "promijeni firmware na routeru, može li se smanjit lag dok igram CoD..." jednostavno je ljudima valjda bitnije od protokola...

a ima li tu ljudi koji znaju... ima, to je jasno iz nekih postova u ovim podforumima za napredne.
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:52   #3
heh... očito sam ja potaknuo otvaranje ove teme

podfuram je u totalnoj banani, i trenutno nema veze s "naprednim korisnicima"...
evo ja radim kao mrežaš, i gotovo nikad u ovaj dio ne zađem... više se petljam po automobilima i gospodarstvu, jer tamo ima pametnijih stvari nego ovdje

nemislim da ga treba zatvoriti, ali mislim da treba bezuvjetno sve ove wlan, adsl, xp, "kako spojit 2 kompa" i sl... prebacivat u heldesk dio!
treba tu jedan strog moderator iz struke!

u nekoliko navrata sam htio pokrenut neke konkretne topice, ali kad vidim tko tu posta... odustanem!
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:14   #4
da dragi getriba ti si me ponukao, reko vidim čovjek ima soli u glavi pa da vidimo.

slažem se sa tobom, ali gledaj tolika je navala, a ja smeće bacam kod sebe domeka i to mi čist dovoljno. a sad da svaki dan bacam na helpdesk, e to ne,ubili bi me tamo

zato bih ga jednostavno zatvorio, neka help desk od t-coma radi

oš moderirat mreže ovdje?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:14   #5
uvalio bi mi vruč krumpir

za ubuduće stavimo obavijest na vrh, da se obavjesti dodatno ljude čemu i kome je ovaj podforum namjenjen, a adsl-ovi i sl. topici se onda lako lockaju... ili ih se prebaci na helpdesk
ali šta s trenutnim topicima?

i da, heldesk od t-coma je danas radio! danas mi jedna ljubazna agentica resetirala port na dslamu šta je stalno skako up-down... tako da rade oni, rade

neka stoji ovaj topic par dana, i neka drugi daju svoja mišljenja... pa se onda kasnije lako dogovorimo
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 11:53   #6
Ne treba ga brisati, treba jedan ovakav podforum, ali definitivno treba čišćenje od svih silnih ADSL, WLAN i ostalih problema koji tu ne spadaju. Uzmi si još nekoga da ti pomogne čistiti, to nisu neke velike ovlasti, a pomoglo bi se puno podforumu...

Glas protiv brisanja, za čišćenje.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:34   #7
Neznam kaj da glasam. Ako se sve ovo makne kaj bi se trebalo maknut ostat će nas 3 i pol koji bi možda o nečem raspravljali. Ako se ukine podforum opet mi nije drago.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:57   #8
Mozete bacit cijeli podforum na helpdesk.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:34   #9
Glas za ukidanje.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:39   #10
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Neznam kaj da glasam. Ako se sve ovo makne kaj bi se trebalo maknut ostat će nas 3 i pol koji bi možda o nečem raspravljali. Ako se ukine podforum opet mi nije drago.
Ako se temeljito pocisti i redovno odrzava, bez brige, bit ce dovoljno zainteresiranih i dovoljno zanimljivih tema za raspravu. Vidis i sam da hrpa ljudi lurka ili je po drugim podforumima jer smatra da tu nema kaj pametno reci.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:27   #11
ok ljudi pišite želje čestitke i pozdrave pa ću vidjeti, naime nnj je van pogona, equija isto dugo nema tako da ko zna... ne mogu sam, a za stvoriti kvalitetu treba biti i naprednih korisnika koji će pisati nešto suvislo.

uglavnom za sad u planu čistka: wlan/adsl

Kako je Može Pijade izjavio:"Ako Italija ovako nastavi ne znam!"
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:42   #12
Prenosim svoj upis s druge teme gdje smo se zapričali, tj. skrenuli s prave teme na ovu...

...mislim da problem treba okrenuti drugačije. Sve je to OK da netko nešto pita, ali bi trebao postojati podforum Network 4blonds i drugi za napredne korisnike. Ovom "helpdesku" definitivno nije mjesto među naprednima.
Ja sam svojevremeno pitala koji modem da nabavim, stavila temu negdje na helpdesk, a moderator je premjestio na ovaj podforum. Mislim, što tu ima napredno, ovaj ili onaj modem... to je stvar iskustva u tom području, ne moraš biti ekspert...
Eto, to je moj stav... treba napraviti promjene, ali gledati sve iz ptičje perspektive, bez obzira na upise forumaša na dotičnom podforumu... malo sve potjerati u red...
__________________
Za uspjeh u životu često je bitnije imati jednog dobrog neprijatelja, nego mnoštvo prijatelja.
Monique.Katoque is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:58   #13
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
heh... očito sam ja potaknuo otvaranje ove teme

podfuram je u totalnoj banani, i trenutno nema veze s "naprednim korisnicima"...
evo ja radim kao mrežaš, i gotovo nikad u ovaj dio ne zađem... više se petljam po automobilima i gospodarstvu, jer tamo ima pametnijih stvari nego ovdje
Zalosno, stvarno mizerno, kad si prije koje dvije godine pisal o CISCO certifikatima, mislil sam si, konacno bude ovdje bilo malo high-tech rasprave, tipa IOS konfiguriranje, VLAN, trunking, IPSec... ono, da mozes nekaj navciti iz toga, da se znanje i iskustvo razmjenjuje na dobrobit sviju...

grogo_bolger je prije nekoliko tjedana napisal nekaj kaj me se dojmilo:

problem je da svi ovdje dolaze nekaj pitati ili traziti da im netko nekaj rijesi, a nitko nije spreman zrtvovati svoje vrijeme i trud da nekaj PRIDONESE.

Svi bi samo uzimali, a nitko ne bi daval.
Quote:
nemislim da ga treba zatvoriti, ali mislim da treba bezuvjetno sve ove wlan, adsl, xp, "kako spojit 2 kompa" i sl... prebacivat u heldesk dio!
treba tu jedan strog moderator iz struke!
Ja bi to brisal po kratkom postupku, da se trutine konacno navce da ovo nije helpdesk za rjesavanje njihovih "racunalo stono na internet" problema. Za to imaju tvrtke od kojih su nabavili opremu.

Jednostavno brisati, dok ne ukapiraju da to ovdje NE PROLAZI. To je jedino kaj razumiju. Bas primitivno.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:52   #14
pokokao 2/3 tema
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 18:45   #15
ok, grogo je napravio prvi korak... ja ću drugi

annatare, ajde bilo je i vrijeme nakon par godina da dam neki doprinos i tu...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 18:54   #16
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ja bi to brisal po kratkom postupku, da se trutine konacno navce da ovo nije helpdesk za rjesavanje
po toj logici treba pola foruma obrisati....
to je jednostavno tako u generaciji hoću internet.....
a usput sumnjam da netko ima vremena i volje kažnjavati pokretače tema tipa trutina sam od rođenja...
glas za ukidanje.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 22:07   #17
Ne treba ga ukinuti, nego premjestiti pod Help service. Tamo je očito potreban ovakav PDF (sudeći po postovima ovdje).

Njegov nadforum (Za napr. kor.) ionako skoro pa zjapi prazan. Ako ikada dođe neko pitanje (tema) vezano uz napredan networking, to se može otvoriti na Za napr. kor....

Trebalo bi općenito po mom mišljenju restrukturirati cijeli IT dio foruma. Nije mi jasno kako Web programiranje može biti pod jednim, a "obično" Programiranje pod drugim dijelom foruma. Meni se čini da bi to sve trebalo biti pod istom kapom.

Koliko vidim po postovima na Za napr. kor., on uopće ne bi trebao imati PDF-ova (jer jednostavno nema dosta postova za to). Linux isto zjapi prazan. Jedino eventualno da Programiranje ostane (ili da se izdvoji kao zasebno, ne znam...).
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 00:07   #18
Restrukturiranje IT dijela podforuma?

HW dio
SW dio
System Admin dio s podforumima MS, Open source i Networks (protokoli i servisi mrežni samo, nema HW-a)
Developers dio s podforumima SW, DB, Web
Desktop (End User Support) - objedinio bi IT Help i Tutorials
Fak ju - e tu ide ono koji ruter kako da podesim...
i nakraju dio "Učionica" u kojem bi recimo predstavljali pojedine teme za znatiželjne....

ali to je samo mojih dve kune... zanemarite...
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 00:33   #19
podržavam ideju, pogotovo onu o učionici
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 00:38   #20
Gasi.
Ili daj meni da budem moderator pa ce se sam ugasiti.
RetajNa^2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.