Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 12:23   #9601
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Kupila danas. Golo lice.
Mislim da je ta na kiosku od prošlog tjedna.
Thanks na informaciji, nisam stigla do kioska jučer
Penelope69 is offline  
Old 24.04.2012., 16:21   #9602
Quote:
morjana kaže: Pogledaj post
Ledena princeza
Čitala sam ju još prošle godine, tako da se više i ne sjećam radnje, ali znam da sam bila jako razočarana.Po mom mišljenu, Ledena princeza ima ocjenu 2/5.
Totalno bespotrebna ljubavna priča progutala je potencijalno dobru ideju za krimić.
Karakteriziranje spisateljice kao 'majstorice u prizivanju svijeta tišine, sjena , potištenosti-iz kojih se rađaju strašni zločini' i sve ostalo što piše na poleđini knjige skoro me navuklo da kupim knjigu kada je izašla, srećom nisam. Zajkaj je ona kraljica švedskog krimića, meni nije jasno. Valjda nemaju bolju (Camillina želja da postane pisac krimića ostvarila se nakon što joj je obitelj za rođendan uplatila- tečaj pisanja krimića).
Slažem se.
Pozadinska priča mi je chik-litasta.
bktr is offline  
Old 24.04.2012., 16:39   #9603
Opet mi se slučajno u rukama našla jedna iz KDS-a koju nisam kupila, susjeda je u knjižnici posudila Napušteni psi i usamljena srca. Ne sjećam se točno zašto ju nisam kupila, al mislim da sam očekivala nešto prepatetično (mislim i sam naziv je đizss ).
Ugodno sam se iznenadila, baš mi je sjela, dobrim dijelom i zato jer sam sama (nedavno) upala u pseće krugove pa sam se mogla saživjeti sa tom nekom povezanosti pasošetača Problemi likova u knjizi su mi isto bili realni, nije bilo neke pretjerane drame pa onda drastično bajkovitog završetka. Preporuke od mene za chick lit
assi is offline  
Old 24.04.2012., 18:20   #9604
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Sašenjka, također KDS izdanje
puno hvala
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Old 24.04.2012., 19:06   #9605
Quote:
morjana kaže: Pogledaj post
Ledena princeza
Čitala sam ju još prošle godine, tako da se više i ne sjećam radnje, ali znam da sam bila jako razočarana.Po mom mišljenu, Ledena princeza ima ocjenu 2/5.
Totalno bespotrebna ljubavna priča progutala je potencijalno dobru ideju za krimić.
Ja sam kupila dotičnu knjigu i počela sam je čitati. Zasad mi je zanimljiva, onako opuštajuća.
Nema nikakvih nelogičnosti, barem ne na početku knjige, kako su neki spominjali.

Poželjela sam se čitati krimiće koji ne vrve statističkim podacima i podrobnim opisivanjem funkcioniranja unutrašnjih ustroja nekih organizacija/tvrtki (poput onih u Larssonovim knjigama). Mogu reći da me knjiga zasad dosta podsjeća na krimiće Mary Higgins Clark.
Mislim da ću je dosta brzo pročitati pa ću podijeliti svoje dojmove.
zoya85 is offline  
Old 25.04.2012., 08:38   #9606
Ja definitivno odustajem od 'Grijeha obitelji Borgia'. Ne mogu ja to... Počela sam čitati prije (misli koliko je vremena prošlo... ) dva, tri mjeseca. Nakon što sam odgledala seriju o Borgijama, pomislih kako bi bilo dobro prožvakati temu s nekog drugog stajališta. Međutim, od početka mi je bila spora i nezanimljiva, nevješta napisana, jednostavno blesava. Sporo sam napredovala jer me nije vukla na čitanje. Istovremeno sam pročitala par drugih knjiga i na kraju je ova ostala na polici skupljajući prašinu. Stigla sam do neke 200. stranice (ni polovica) i uopće me ne zanima što će se dogoditi.
Još ne znam hoću li je dati na prodaju ili vratiti među ostale nepročitane da čeka neko drugo, povoljnije vrijeme. Nekako mi se ne da gubiti par sati života na tako nešto.

Sinoć sam počela čitati 'Dragulj Indije' samo zato jer sam vidjela da su izašla i druga dva nastavka a ja još nisam pročitala ni prvi, da vidim vrijedi li kupovati dalje. No, nisam odmakla više od par stranica, tako da još nemam dojma kakva je. Nadam se da ću danas imati vremena nastaviti.

Sve u svemu, sve manje kupujem i čitam KDS izdanja jer nakon toliko kupljenih knjiga, doista mi postaje blesavo davati i tako malo novca za nešto prosječno, što ću u ruke uzeti jednom u životu. Nit' mi trebaju da skupljaju prašinu nit' da popune police. Mislim kako ću malo štediti pa kupiti neko 'skuplje' izdanje knjiga koje doista želim imati u svojoj zbirci.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Old 25.04.2012., 18:03   #9607
hoj, ja danas gledao trebalo je biti na tisku "moć sadašnjeg trenutka" vidio u 24sata, al nije bilo na 2 kioska pa odustao, jel neko možda to pročitao?
__________________
https://t.me/pump_upp
mikikii is offline  
Old 25.04.2012., 23:44   #9608
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
Može si priuštiti ali knjiga je ipak prijevod s njemačkog. Znači prijevod prijevoda. Izgleda da u Hrvatskoj ne postoji prevoditelj s norveskog ili je preskup. A zadnji put kad sam gledala, starije Nesboove knjige nisu bile prevedene na engleski (a vjerujem ni na njemački) tako da naši izdavači vjerojatno to čekaju.
Vjerojatno, to mi se čini kao najtočnija teorija
EineKleineMaus is offline  
Old 27.04.2012., 12:16   #9609
Da li netko mozda zna koja je shema sa ovom Nesbovom knjigom Sismis uz Globus? Koliko sam shvatila uz Globus se dobije knjiga, ali ima nekih stotinjak stranica pa je moje pitanje je li to navlakusa da se kupi knjiga ili ce izaci i ostatak knjige uz novine?
Penelope69 is offline  
Old 27.04.2012., 16:57   #9610
Penelope69

Quote:
Penelope69 kaže: Pogledaj post
Da li netko mozda zna koja je shema sa ovom Nesbovom knjigom Sismis uz Globus? Koliko sam shvatila uz Globus se dobije knjiga, ali ima nekih stotinjak stranica pa je moje pitanje je li to navlakusa da se kupi knjiga ili ce izaci i ostatak knjige uz novine?
Je i to velika navlakuša.Nemoj kupiti jer u toj maloj knijžici ima oko 40 stranica romana a ostalo piše o piscu.A sa to knjižicom tj "romanom"kako ga je globus nazvao možeš uz predočenje te knjižice dobiti popust na knjigu Šišmiš 20%.Kad kupiš globus dođe ti na isto.kao da si i kupila knjigu.Mene su uspili zeznuti vi ostali ne kupujte
lili43 is offline  
Old 27.04.2012., 17:29   #9611
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Je i to velika navlakuša.Nemoj kupiti jer u toj maloj knijžici ima oko 40 stranica romana a ostalo piše o piscu.A sa to knjižicom tj "romanom"kako ga je globus nazvao možeš uz predočenje te knjižice dobiti popust na knjigu Šišmiš 20%.Kad kupiš globus dođe ti na isto.kao da si i kupila knjigu.Mene su uspili zeznuti vi ostali ne kupujte
Ok, hvala ti puno na odgovoru, dobro da sam pitala
Nešto mi je smrdilo u cijeloj toj priči, drago mi je da se nisam zaletjela.
Penelope69 is offline  
Old 27.04.2012., 21:15   #9612
Quote:
mikikii kaže: Pogledaj post
hoj, ja danas gledao trebalo je biti na tisku "moć sadašnjeg trenutka" vidio u 24sata, al nije bilo na 2 kioska pa odustao, jel neko možda to pročitao?
Odmah da te razočaram da je ta knjiga već vraćena u remitendu ,pa ako ti treba zovi 24 sata da ti ju pošalju na bilo koji kiosk bez naknade.
A za u buduće reklamama u dnevnim novinama i na tv-u ne vjerujte.
Naime oni to znaju reklamirati 15 dana prije dolaska na kioske i mjesec dana nakon što mi to već vratimo nazad.i onda ljudi još dva mjeseca poslije pitaju jeli imamo nešto od toga.
kam1 is offline  
Old 28.04.2012., 12:47   #9613
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Je i to velika navlakuša.Nemoj kupiti jer u toj maloj knijžici ima oko 40 stranica romana a ostalo piše o piscu.A sa to knjižicom tj "romanom"kako ga je globus nazvao možeš uz predočenje te knjižice dobiti popust na knjigu Šišmiš 20%.Kad kupiš globus dođe ti na isto.kao da si i kupila knjigu.Mene su uspili zeznuti vi ostali ne kupujte
Ne razumijem kako ti isto dođe kad platiš globus kao da si kupila i knjigu? Pa Šišmiš nije u jeftinoj varijanti, nego u verziji od 129 kuna

Popustila sam trendu jeftinih knjiga i kupila prvo kiosk izdanje ikad Quattrocento od Susane Fortes. Je li ovo netko čitao, vrije li šta?
Ruralna is offline  
Old 28.04.2012., 13:20   #9614
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako ti isto dođe kad platiš globus kao da si kupila i knjigu? Pa Šišmiš nije u jeftinoj varijanti, nego u verziji od 129 kuna

Popustila sam trendu jeftinih knjiga i kupila prvo kiosk izdanje ikad Quattrocento od Susane Fortes. Je li ovo netko čitao, vrije li šta?
Meni je roman bio žešći promašaj.Autorica ima stila,ali roman je dosadan i nezanimljiv,što je šteta jer je bio predstavljen kao dobar povijesni triler pa sam i očekivao nešto što će bit zanimljivo i tjerati me da čitam do kraja.
lexluthor84 is offline  
Old 28.04.2012., 14:03   #9615
A super, sad se veselim čitanju Trebala bi pažljivije čitati kritike na ovom topicu ubuduće.

Quote:
kam1 kaže: Pogledaj post
Odmah da te razočaram da je ta knjiga već vraćena u remitendu ,pa ako ti treba zovi 24 sata da ti ju pošalju na bilo koji kiosk bez naknade.
Onda će je sad pustiti u knjižare.
Ruralna is offline  
Old 28.04.2012., 14:50   #9616
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Je i to velika navlakuša.Nemoj kupiti jer u toj maloj knijžici ima oko 40 stranica romana a ostalo piše o piscu.A sa to knjižicom tj "romanom"kako ga je globus nazvao možeš uz predočenje te knjižice dobiti popust na knjigu Šišmiš 20%.Kad kupiš globus dođe ti na isto.kao da si i kupila knjigu.Mene su uspili zeznuti vi ostali ne kupujte
Gdje se može iskoristit popust na knjigu???
split1995 is offline  
Old 28.04.2012., 14:57   #9617
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako ti isto dođe kad platiš globus kao da si kupila i knjigu? Pa Šišmiš nije u jeftinoj varijanti, nego u verziji od 129 kuna

Popustila sam trendu jeftinih knjiga i kupila prvo kiosk izdanje ikad Quattrocento od Susane Fortes. Je li ovo netko čitao, vrije li šta?
Heh k'o prstom u g... Baš si izabrala najlošiju od 120 i nešto knjiga...
w1k1ng is offline  
Old 28.04.2012., 16:17   #9618
Ruralna

Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako ti isto dođe kad platiš globus kao da si kupila i knjigu? Pa Šišmiš nije u jeftinoj varijanti, nego u verziji od 129 kuna

Popustila sam trendu jeftinih knjiga i kupila prvo kiosk izdanje ikad Quattrocento od Susane Fortes. Je li ovo netko čitao, vrije li šta?
Knjiga košta 129.00kn, uz predočenje knjižice ""(odnosno romančića) ""koji dobiješ uz globus imaš popust od 20% na knjigu Šišmiš ako kupiš u knjižarama od 129.00kn.Zato služi ta knjižica.Knjiga bi tada koštala 103.00kn.Meni je i to previše.Zato sam i to napisala da je navlakuša kako bi ljudi kupili Globus.
Jesam li ti uspjela razjasniti
lili43 is offline  
Old 28.04.2012., 16:24   #9619
knjige

Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Gdje se može iskoristit popust na knjigu???

Kad kupiš Globus dobiješ taj "roman",odnosno tu knjižicu koju možeš upotrijebiti kao 20%pousta na kupnju knjige Šišmiša od 129.00kn u svim knjižarama gdje je ima za kupit.Tada knjiga dođe 103,ookn.Ali kada platiš Globus 14.00kn skoro ne uštediš ništa.
lili43 is offline  
Old 28.04.2012., 16:35   #9620
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Kad kupiš Globus dobiješ taj "roman",odnosno tu knjižicu koju možeš upotrijebiti kao 20%pousta na kupnju knjige Šišmiša od 129.0p0kn u svim knjižarama gdje je ima za kupit.Tada knjiga dođe 103,ookn.Ali kada platiš Globus 14.00kn skoro ne uštediš ništa.
Imam neke kupone općenito pa ih mogu iskoristit. P.s. do kada traje?
split1995 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.