Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 16:31   #1041
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Cure, dobit ćemo bebača za mjesec i pol Znate li nekog na području istoka grada? :/ Gledala sam pedijatre na najdoktor, ali ne vjerujem baš tamo preporukama Imate vi nekog?
dr. Monika Kozumplik Šantek
ordinacija joj je u Dubravi, Ljubijska

šalje na pretrage, ne škrtari s uputnicama, ne dijeli antibiotike ko bombone (do sad smo svaki put vadili CRP kad je zakurila na duže vremena)
ne znam za stariju djecu, ali moju jasličarku obvezno pregledava meni u krilu, uopće se ne plaši doktorice kad je tak sigurna kod mene
i još k tome je pristojna, ne obraća se s visoka, nikad nikakvih problema nismo imali s njom
sestra je također dobra

labos im je u Grižanskoj pa računaj da ipak moraš s djetetom na drugu lokaciju kad treba izvadit krv ili dati urin, iako je to meni zanemarivo jer sam tražila prvenstveno dobrog pedijatra i imam auto
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 18:20   #1042
Quote:
j.d.jackson kaže: Pogledaj post
dr. Monika Kozumplik Šantek
ordinacija joj je u Dubravi, Ljubijska

šalje na pretrage, ne škrtari s uputnicama, ne dijeli antibiotike ko bombone (do sad smo svaki put vadili CRP kad je zakurila na duže vremena)
ne znam za stariju djecu, ali moju jasličarku obvezno pregledava meni u krilu, uopće se ne plaši doktorice kad je tak sigurna kod mene
i još k tome je pristojna, ne obraća se s visoka, nikad nikakvih problema nismo imali s njom
sestra je također dobra

labos im je u Grižanskoj pa računaj da ipak moraš s djetetom na drugu lokaciju kad treba izvadit krv ili dati urin, iako je to meni zanemarivo jer sam tražila prvenstveno dobrog pedijatra i imam auto

ajme super, hvala ti puno!

nemam problema s tim jer isto imam auto, bitno samo da je pedijatrica dobra i da neće samo prepisat antibiotik da me se rješi.

Hvala još jednom!
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 18:43   #1043
Možete li mi preporučiti u Zagrebu dobrog dječjeg urologa, privatno?
Treba pregledati mog sina 16 g..
Matozan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:31   #1044
Ima li tko preporuku za dobrog privatnog djecjeg dermatologa u Rijeci? Moramo skinuti jednu bradavicu. Radno vrijeme bolnickog dermatologa za klince je jedan dan u tjednu samo i to jedino 8-16 Dan bolovanja me kosta vise nego da odvedem dijete privatno, a i vjerojatno bi za KBC morali cekati mjesecima na red
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 13:24   #1045
Dobar pedijatar na prostoru Volovcice ak moze preporuka
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:21   #1046
Molim vas preporuku za dobrog dječjeg oftalmologa privatno pošto nam je hitno! djevojčica mi dosta loše vidi , obavili smo pregled kod dr. ali bez širenja zjenica pa bi volila ići po drugo mišljenje i gdje će se pregled odraditi kako treba!
maalaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:28   #1047
di ste to obavili bez sirenja zjenica?
jer ja sam sad bas dobila dva odgovora, sv duh i klaiceva, u 3 mjesecu 2017.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:31   #1048
Imaš na stranicama HZZO "Listu narudžbi" gdje možeš viditi koliko se gdje čeka za pojedninu pretragu. Za oftamologa najmanje ti se čeka po domovima zdravlja. Ja sam svoje dijete naručila prije tri tjedna, u DZ Trešnjevka, jer sam o tom oftamologu pročitala ok iskustva. Inače se do mjesec dana može dobiti termin i u DZ Vrapče ili DZ Črnomerec.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 16:11   #1049
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku za dobrog privatnog djecjeg dermatologa u Rijeci? Moramo skinuti jednu bradavicu. Radno vrijeme bolnickog dermatologa za klince je jedan dan u tjednu samo i to jedino 8-16 Dan bolovanja me kosta vise nego da odvedem dijete privatno, a i vjerojatno bi za KBC morali cekati mjesecima na red
ako ti nije kasno.. dr. markusic u opatiji nisam sigurna za djecu, ali pretpostavljam da nije problem.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 17:37   #1050
Quote:
maalaga kaže: Pogledaj post
Molim vas preporuku za dobrog dječjeg oftalmologa privatno pošto nam je hitno! djevojčica mi dosta loše vidi , obavili smo pregled kod dr. ali bez širenja zjenica pa bi volila ići po drugo mišljenje i gdje će se pregled odraditi kako treba!
http://www.monokl.hr/poliklinika-za-oftalmologiju/

Dr. Bubaš, nekoć šefica dječje oftalmolgije na Rebru ako još radi u Monoklu u Maksimiru.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:22   #1051
Pozdrav!

Trebam uskoro roditi pa me zanima nešto u vezi izbora pedijatra za bebu. Živim u Zg, prebivalište mi je u drugom gradu, a boravište će mi biti ovdje prijavljeno nakon što rodim.
Je li za pedijatra bitno mamino boravište/prebivalište, tj. hoće li nas htjezi primiti prije nego riješim birokraciju? Tata je iz Zg ako to nešto znači.

Hvala!
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 22:30   #1052
Quote:
Sailing ship kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Trebam uskoro roditi pa me zanima nešto u vezi izbora pedijatra za bebu. Živim u Zg, prebivalište mi je u drugom gradu, a boravište će mi biti ovdje prijavljeno nakon što rodim.
Je li za pedijatra bitno mamino boravište/prebivalište, tj. hoće li nas htjezi primiti prije nego riješim birokraciju? Tata je iz Zg ako to nešto znači.

Hvala!
Prema Pravilniku o načinu ostvarivanja prava na slobodan izbor doktora primarne zdravstvene zaštite liječnik (a tu spada i pedijatar) bira se "u pravilu, prema mjestu svoga prebivališta, odnosno boravišta u najbližoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi ili ordinaciji ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse".

Međutim, kao što se i iz teksta Pravilnika vidi, to nije uvjet nego samo preporuka. Prema tome imate pravo odabrati i pedijatra koji je izvan mjesta prebivališta odnosno boravišta.

S obzirom da je otac djeteta s prebivalištem u Zagrebu, onda tu neće biti nikakvih problema, no čak i da ste oboje s prebivalištem izvan Zagreba opet, striktno gledajući, ne bi trebao biti problem.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 16:56   #1053
Super, hvala puno na odgovoru
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:34   #1054
Ima li netko preporuku za liječnika opće prakse u DZ Špansko (ili ako ne onda DZ Vrapče, Prečko, Črnomerec), moram dijete prebaciti od pedijatra a nemam pojma gdje?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 21:06   #1055
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za liječnika opće prakse u DZ Špansko (ili ako ne onda DZ Vrapče, Prečko, Črnomerec), moram dijete prebaciti od pedijatra a nemam pojma gdje?
Dr Šakić na Rudesu je ok
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:00   #1056
Hvala ti na odgovoru. Znas li mozda prima li nove pacijente?
I da li netko ima iskustva sa dr. Anom Vlašić u DZ Špansko?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:47   #1057
:lagano se spusta s padobranom:

Ima tu negdje tema o djecjim oftalmolozima? Nisam nasla na zdravlju, a ni tu na ridu...

Mali fest zmirka dok gleda telku i trlja oci pa bi otisla da ga pogleda. Po mogucnosti privatnik jer vjerujem da su liste cekanja po bolnicama poprilicne..
.
Ima netko preporuku za Zagreb?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:52   #1058
Akto ti se ne javi netko tko zna iz rukava prolistaj malo unazad po ovoj temi, nedavno se pisalo o njima...
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:56   #1059
Nykas, Opto centar u Vlaškoj (dr. Š.Pinter) ili dr.Perić u Medicinskom centru Kuna i Perić u ulici Crvenog križa...
...otiđi što prije jer se do 7.me godine može puno ispraviti što se tiče vida...
...s naočalama se djetetu "popravilo" oko za 40 %....
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:56   #1060
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Akto ti se ne javi netko tko zna iz rukava prolistaj malo unazad po ovoj temi, nedavno se pisalo o njima...
Jel? To sam propustila. Valjda sam bila na GO.
Ma bas je blesavo kaj trazilica ne radi... ili ne radi samo meni?
Ne nekim drugim pdfovima sam vidla da ekipa isceprka neke stare postove...



Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Edit: peekaaboo3, hvala! Mali ima malo vise od 2 i pol godine tak da vjerujem da mozemo napraviti puno ako ce biti potrebe.
Ovo sa zmirkanjem i traljanjem ociju ne traje predugo.. pratim cca tjedan dana.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.