Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2003., 11:42   #21
Unhappy kolačarka

za prvi rođendan smo naručili tortu pokemon, bake su spekle svaka tortu(običnu okruglu), akolača je bilo i previše,
a za drugi i treći rođendan sam sama pekla torte i dala si truda, za drugi je bila glava od zeca sa mašnicom oko vrata, a za treći čokoladna mačka, i naravno kolači.
A što se tiče djece ne bude ih puno više bude odraslih i kojekakvih baba.
Anitram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 12:06   #22
Da ja imam klinca ja bi da mu svatko pokloni po keku eura...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 13:47   #23
Ja se ne mogu sjetiti prvog rođendana, imam fotku sa bakom, gasim svjećicu, i sva sam bila uplakana nešto. Stariji brat je bio pored mene sav nešto ponosan. Dobio je bio čokoladu pa mu bilo super. Sve su mu fotke sa nekakvim čokoladama u ruci.
I to mi sada pada na pamet, razlika u godinama između djece.
Moj brat je stariji 4 godine i bio je stravično ljubomoran na mene. Potpuno je bio podjetinjio kad sam se ja rodila. Piškio u gaće, htio pelene, htio bočicu sa cuclom, vezivao peškir oko vrata da se, navodno, ubije i sl.
Pretpostavljam kad je više djece, da bi baš lijepo bilo slaviti tako da da se i starije dijete osjeća kao da je i njemu rođendan.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 09:20   #24
Najljepsi poklon za prvi rodjendan koji sam ja cula je svom djetetu poklonio Johnny Depp: on je svome nasljedniku u dvoristu zasadio drvo!

E sad, mozda se nekome cini da je to bez veze, ali meni je skroz super. Zasto? Pa klinac od godinu dana ne zna da mu je rodjendan, a vlakic, tricikl i ostale preslatke stvari koje ste vi spomenule bi klincima vjerojatno ionako kupile. Ali, kad njegov mali bude imao 7-8 godina, i bude se pentrao po tom drvetu (koje ce do tad biti taman), on ce mu reci: To sam ti ja poklonio za 1 rodjendan!

Kaj nije to slatko?

PS: Sad ocekujem da cete me si popljuvati kako to uopce nije slatko nego je fuj i bezveze, ali meni je ...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 12:59   #25
Quote:
kemik kaže:
Najljepsi poklon za prvi rodjendan koji sam ja cula je svom djetetu poklonio Johnny Depp: on je svome nasljedniku u dvoristu zasadio drvo!

E sad, mozda se nekome cini da je to bez veze, ali meni je skroz super. Zasto? Pa klinac od godinu dana ne zna da mu je rodjendan, a vlakic, tricikl i ostale preslatke stvari koje ste vi spomenule bi klincima vjerojatno ionako kupile. Ali, kad njegov mali bude imao 7-8 godina, i bude se pentrao po tom drvetu (koje ce do tad biti taman), on ce mu reci: To sam ti ja poklonio za 1 rodjendan!

slazem se s tobom..nas je beba za rockas dobio brdo igracaka, a i dalje se igra samo s maminim usisavacem
__________________
blade of darkness
poisoniry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 11:12   #26
Question POKLON-djevojčica 2 god., dječak 4 god.

Pozdrav!

Za 2 tjedna idem u posjetu prijatelju koji je otišao živjeti u Sarajevo, ima dvoje djece, sina od 4 godine i kčer od 2 godine. Prvi put idem k njemu i djecu nisam nikada vidjela.

Tražim vašu pomoć: što kupiti djeci za poklon? Naime voljela bih im kupiti nešto korisno (znači nešto ćemu će se roditelji veseliti, ) i nešto ćemu će se djeca veseliti.

Ja još nemam djecu, tako da sam na tom području totalni laik.
Hvala na pomoći.
__________________
:-)
Irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 11:19   #27
Svi moji mali nećaci - a ima ih 13 komada - su jako voljeli one gumene konjiće na napuhavanje na koje se sjedne i skače.
To kod nas proizvodi tvornica Biserka i igračka izleda socrealistički ali je djeca jako vole.

A za dečka od 4 godine - hm, Lego Bob Builder, onda postoji vlakić Tomy sa raznim dodacima, moj mali nećak jako voli action-mane - ima i neagresivnih koji su ronioc, pilot, biciklist itd. Jednom tako malom klincu smo kupili pravu nogometnu loptu i to je bio pun pogodak.

A uvijek su dobre i slikovnice - Profil ima jako dobrih slikovnica za djecu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 13:23   #28
ovo sam ja kupovala klincima iz doma, upoznala sam ih kad su imali godinu dana a sad su vec cetiri

S dve - puzzle drvene, vece i jednostavnije za sloziti, obozavali su slikovnice i da im se cita, pribor za pjescanik, kolute za plivanje sarene, mastovite, bojice, playmobile - ima seosko imanje, suma itd. slicno legu samo jednostavnije, lego naravno, onaj djecji kazic u koji idu kazete i mozda neka kazeta s veselim djecjim pjesmama

Onda ima ona "carobna ploca" na kojoj se crta i kad se jednom potegne preko nje opet se moze crtati na cistom, flomicem.
Onda lopta, sa 4 vec ide onaj hulaup kolut ili spaga na preskakanje a ovo drugo ne zauzima ti puno mjesta za ponjeti tamo

Sa 4 se vec igraju drustvene igre, jednostavnije ala memorije, ima jedna ovdje zicke zacke hühnerkacke tu obozavaju

Sad ja ne bih kupovala posebno poklone za decka i curicu jer to tak ovisi od klinca do klinca, ovi koje ja spominjem curica je obozavala autice i vlakice bebe smisliti nije mogla ali zato on je

A da pitas roditelje u kom smjeru im idu interesi?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 13:27   #29
jos su obozavali tanz-tepih sa brojevima i kako na koji broj stanes svira drugaciji ton i sami su slagali svoje pjesmice a i nakon takve igre bi bili posteno iscrpljeni i spavali ko andjeli

Ovdje je jako popularan i ja to sama volim, bas me opusta

evo ga
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 13:48   #30
Hvala puno na savjetima.

Što se tiče toga da pitam roditelje i ja sam razmišljala o tome, ali bojim se odgovra tipa: "Ne ne treba ništa, nemoj ništa nositi, bitno je da se mi vidmo nakon 4 godine."

Mislim da ću prošetati po dućanima sa dječijim igračkama, izbor je velik.
__________________
:-)
Irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 13:55   #31
Quote:
Irka kaže:
Hvala puno na savjetima.

Što se tiče toga da pitam roditelje i ja sam razmišljala o tome, ali bojim se odgovra tipa: "Ne ne treba ništa, nemoj ništa nositi, bitno je da se mi vidmo nakon 4 godine."

Mislim da ću prošetati po dućanima sa dječijim igračkama, izbor je velik.
ja uvijek pitam

kazem prije nego bacim lovu na neku glupost koju ce vase dijete mrziti pametnije je da kupim nesto sto ce ga/ju razveseliti. obicno ovo prodje kao argument.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 23:16   #32
Knjiga/slikovnica - nesto kvalitetno i prikladno njihovom uzrastu?
l ne zaboravi im napisati posvetu na prvu stranicu da te se klinci sjete kad sami nauce citati
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 23:26   #33
Znas sta ce ti sigurno biti top uspjeh a sitno je i lako za ponijeti (da ne kazem i jeftino)? Flasica pjene za puhanje balona. Jos nikad nisam dala klincu, bilo malom ili velikom, pjenu za balone da nije otkinuo od srece.

Sad, kao solo poklon bi moglo biti malo mizerno, ali kao podebljanje za glavni poklon definitivno vrijedno paznje.

Pazi, ne biraj ove nove moderne puhalice koje izgledaju kao fen na baterije ciji ispusni kraj umocis u posudicu sa pjenom pa to pici ogromne balone. Ti obicno ne rade. Najobicnija puhalica=zaaa-kon!
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 23:42   #34
Holandezi su carevi za jeftino, prakticno ali djecijem srcu ipak drago pa cu ti reci da su se kod nas klinci u vrticu uvijek radovali kad im u plasticnu casu neke vesele boje sa finom slicicom stavis par drangulija tipa kutijica grozdica, balon, sitna igrackica, tako nesto. Klince veseli da imaju svoju casu, a vole i kopati da vide sta sve ima unutra.

Mislim da bih vrlo brzo kao poklon djeci birala komplet cetkica za zube, djecija pasta i pjescani satic da znaju koliko dugo moraju ribati. Ili ako mislim potrositi malo vise a znam da se starci slazu mozda i elektricnu cetkicu.

Mudro ces postupiti ako u prodavnici pitas koji je zadnji trend medu igrackama za klince tih godina.


Znas kako ces najlakse fulati: ako kupis odjecu. U to se ne upustaj. Klince odjeca ekstremno rijetko veseli a eventualna radost staraca se zna pomutiti kad skuze da velicine nisu dobre. Najzalosnije je sto ako poklonis ljetno koje je veliko, to do iduceg ljeta moze biti malo.


Ako dajes prakticnu stvar uvijek uz nju dodaj nesto veselo. Ja vec tradicionalno kvarim klince jer trazim da mi na zamotan poklon zalijepe zele lizalicu. Ovde ih ima u oblicima likova iz crtanih i bas fino razveseli poklon a i klinca. Srecom nemam medu prijateljima onih koji bas nikako ne vole davati djeci secer pa se provlacim.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 17:53   #35
Quote:
Znas sta ce ti sigurno biti top uspjeh a sitno je i lako za ponijeti (da ne kazem i jeftino)? Flasica pjene za puhanje balona. Jos nikad nisam dala klincu, bilo malom ili velikom, pjenu za balone da nije otkinuo od srece.


ma savrsen pokloncic

Osim prvi put kad ( ja kriva) nisam klincima pokazala sto je to zapravo pa su pregledavajuci napravu izlili sapunicu i sebi i meni ....drugi put nam se vise to nije dogodilo, sve smo ispuhali
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 03:12   #36
Pitaj starce kaj im treba. Mozda da slikas ceremoniju za njih i napravis im album.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 09:50   #37
Auto sjedalicu za kikača

ili daj novceke ( to ce ih najvise usreciti-mislim nece priznati ali hoce )
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 13:38   #38
A posto mali ne hoda da mu kupis prakticnu igrackicu - hodalicu?Ne onu u kojoj se sjedi vec onu koju gura i na nju se oslanja ?
Nasla sam sliku na netu, na ovo mislim

http://medlem.spray.se/jolin/Foton/B...aragavagn2.jpg
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 13:45   #39
Ili joj možeš kupiti prvu biciklu
ne onu pravu s pedalama, nego onu sjedalicu-biciklicu sa volanom koji trubi , to je jako dobra stvar za vježbanje kukova a prilično su jeftine, mislim oko 150 kn u turno limaču , a bebe ih obožavaju.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 13:55   #40
Quote:
Mil@ kaže:
A posto mali ne hoda da mu kupis prakticnu igrackicu - hodalicu?Ne onu u kojoj se sjedi vec onu koju gura i na nju se oslanja ?
Nasla sam sliku na netu, na ovo mislim

http://medlem.spray.se/jolin/Foton/B...aragavagn2.jpg
ovako nesto imas u ikea
thalia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.