Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 15:24   #1
"Majke" koje napuštaju svoju djecu

Ne znam gdje bi točno ova tema trebala biti, možda na podforumu Roditelji i djeca, a možda ovdje. Moderator može premjestiti temu ako sam fulala podforum.

Naime, zanima me što mislite o majkama koje su napustile svoju djecu. Ne mislim direktno na majke koje dijete ostave u domu čim se rodi, nego žive i brinu se za to dijete nekoliko godina, a onda ga napuste.

Osobno, znam jednu curu (sada već ženu) iz mojeg susjedstva koja je ostavila svojeg sina. Bila je s njim do njegove četvrte godine, živjela s njim u istoj kući, brinula se za njega... sve ono što majke rade, a onda ga je jednog dana ostavila kod bake. Prošlo je već 3 godine od toga događaja, nije nazvala niti jednom da pita je li to dijete uopće živo, zdravo. Prije godinu dana je rodila curicu nekome čovjeku, za nju se brine... živi s njom, a mali kao da nije živ.

Znam što se događa u toj obitelji zato što su moji roditelji kumovi sa bakom malog G. Sad je u najgorim godinama, sve želi znati, ima milijun pitanja. Jednom sam s njim gledala crtiće i odjednom me pitao gdje je njegova mama i kada će se njegova mama vratiti. Mene je toliko srce boljelo, počela sam plakati i nisam znala što da mu kažem. Malome su doma rekli da mama kao radi u Rijeci i da će doći, ali i on sam je shvatio da od toga vjerojatno neće biti ništa. Mali je tako vedro dijete, razigran je skroz, svaki put kad me vidi da idem ulicom dođe do mene i poljubi me u obraz, dođe kod mene doma gledati crtiće... ma, prekrasno je dijete. Tim više mi ga je žao što se svi na njemu iživljavaju, rekla sam već da je razigran, ali nije zločest. Žao mi je što ga netko može udariti kad se sjeti ili izderati se na njega.

Mali ima predobrog oca koji živi skupa s malim u bakinoj kući, no eto, čovjek radi i nije uvijek doma s malim, i u baš tim trenutcima je mali kriv za sve svima...

Da ponovim opet pitanje, što mislite o takvim bezosjećajnim ženama koje svoju djecu ostave bez da trepnu okom?
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:44   #2
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
... što mislite o takvim bezosjećajnim ženama koje svoju djecu ostave bez da trepnu okom?
koliko got izvana izgledalo bezosjećajno, ponekad se radi o istinskoj hrabrosti procjene da je djetetu bolje bez majke
čuditi se i suditi njihovim razlozima je besmisleno...
u svakom slučaju ih žalim, i njih i djecu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:47   #3
Napominjem, moje mišljenje je da svaka majka koja se ne želi brinuti za dijete bolje dijete ostavi u domu, nego da dijete živi pasjim životom (bude zanemareno....), jel ako mu ne želiš pružiti ljubav,pažnju i brigu-i nisi majka.
S tim, da ako se dijete ostavi, da se gube sva prava...jel najjače su mi "majke" koje se ižive, pa se vrate s nekim svojim pravima. nema ih..ostaviš dijete i tim činom više nisi majka i gotovo....
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:51   #4
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
koliko got izvana izgledalo bezosjećajno, ponekad se radi o istinskoj hrabrosti procjene da je djetetu bolje bez majke
čuditi se i suditi njihovim razlozima je besmisleno...
u svakom slučaju ih žalim, i njih i djecu
Ja ne osuđujem, ti ljudi su sami izabrali, samo me zanimaju vaša mišljenja... Ne mora uvijek biti hrabrost u pitanju, nekada je to samo bijeg od obaveza.

Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Napominjem, moje mišljenje je da svaka majka koja se ne želi brinuti za dijete bolje dijete ostavi u domu, nego da dijete živi pasjim životom (bude zanemareno....), jel ako mu ne želiš pružiti ljubav,pažnju i brigu-i nisi majka.
S tim, da ako se dijete ostavi, da se gube sva prava...jel najjače su mi "majke" koje se ižive, pa se vrate s nekim svojim pravima. nema ih..ostaviš dijete i tim činom više nisi majka i gotovo....
Slažem se u potpunosti s tobom, već imam scenarij u glavi kako će mu mama doći na 18.-ti rođendan i izigravat brižnu mamicu.

Moje mišljenje je da majke nisu samo osobe koje rađaju, nego one koje se brinu za dijete, vole ga, pružaju mu pažnju...
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:53   #5
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bi točno ova tema trebala biti, možda na podforumu Roditelji i djeca, a možda ovdje. Moderator može premjestiti temu ako sam fulala podforum.

Naime, zanima me što mislite o majkama koje su napustile svoju djecu.

trenutno mi nista pametnog ne pada na pamet
osim da je tuzno su svakom pogledu,a sad zasto napustaju...
__________________
zasto ljudi uvijek stavljaju neke potpise sa mudrim izrekama,kao nesto porucuju,oni su produhovljeni,citiraju poznate mudrace,to bi njih kao trebalo opisati kao osobu.pa moj potpis je da se volim dobro posrat,bas izasrat,ono izgustat se ko covik,pa vi sad mislite o meni sta ocete.
Mr.Nice-Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:55   #6
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bi točno ova tema trebala biti, možda na podforumu Roditelji i djeca, a možda ovdje. Moderator može premjestiti temu ako sam fulala podforum.

Naime, zanima me što mislite o majkama koje su napustile svoju djecu. Ne mislim direktno na majke koje dijete ostave u domu čim se rodi, nego žive i brinu se za to dijete nekoliko godina, a onda ga napuste.

Osobno, znam jednu curu (sada već ženu) iz mojeg susjedstva koja je ostavila svojeg sina. Bila je s njim do njegove četvrte godine, živjela s njim u istoj kući, brinula se za njega... sve ono što majke rade, a onda ga je jednog dana ostavila kod bake. Prošlo je već 3 godine od toga događaja, nije nazvala niti jednom da pita je li to dijete uopće živo, zdravo. Prije godinu dana je rodila curicu nekome čovjeku, za nju se brine... živi s njom, a mali kao da nije živ.

Znam što se događa u toj obitelji zato što su moji roditelji kumovi sa bakom malog G. Sad je u najgorim godinama, sve želi znati, ima milijun pitanja. Jednom sam s njim gledala crtiće i odjednom me pitao gdje je njegova mama i kada će se njegova mama vratiti. Mene je toliko srce boljelo, počela sam plakati i nisam znala što da mu kažem. Malome su doma rekli da mama kao radi u Rijeci i da će doći, ali i on sam je shvatio da od toga vjerojatno neće biti ništa. Mali je tako vedro dijete, razigran je skroz, svaki put kad me vidi da idem ulicom dođe do mene i poljubi me u obraz, dođe kod mene doma gledati crtiće... ma, prekrasno je dijete. Tim više mi ga je žao što se svi na njemu iživljavaju, rekla sam već da je razigran, ali nije zločest. Žao mi je što ga netko može udariti kad se sjeti ili izderati se na njega.

Mali ima predobrog oca koji živi skupa s malim u bakinoj kući, no eto, čovjek radi i nije uvijek doma s malim, i u baš tim trenutcima je mali kriv za sve svima...

Da ponovim opet pitanje, što mislite o takvim bezosjećajnim ženama koje svoju djecu ostave bez da trepnu okom?
Ja sam majka i sama pomisao na takvo što me užasava. No, neću suditi jer ne znam o čemu se radi. Ugl, jako žalosna priča.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:55   #7
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
koliko got izvana izgledalo bezosjećajno, ponekad se radi o istinskoj hrabrosti procjene da je djetetu bolje bez majke
čuditi se i suditi njihovim razlozima je besmisleno...
u svakom slučaju ih žalim, i njih i djecu
pa nebi reka da se u ovom slucaju radi bas o tome
po prici autorice:
ima dobrog muza
stan osiguran
a i otisla je drugom i vidi njemu moze odgajat dite
__________________
zasto ljudi uvijek stavljaju neke potpise sa mudrim izrekama,kao nesto porucuju,oni su produhovljeni,citiraju poznate mudrace,to bi njih kao trebalo opisati kao osobu.pa moj potpis je da se volim dobro posrat,bas izasrat,ono izgustat se ko covik,pa vi sad mislite o meni sta ocete.
Mr.Nice-Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:01   #8
Svatko ima svoje razloge i u to ne mogu ulaziti.

Ono što meni nije jasno jesu majke koje ostave svoje dijete u domu, a onda jednim pozivom ili posjetom u šest mjeseci osiguravaju da to dijete nikad nitko ne posvoji i da nikad ne dobije bolju skrb od državne. Ili, nedajbože, crkvene, koja dolazi s velikom šansom za seksualno zlostavljanje.

Ajd, napustiš dijete i predaš ga na odgoj nekom drugom. Nelijepo, ali moglo bi biti i strašnije.
Ali sistem “ja ga neću, ali ga ne dam nikom drugom” nešto je što nikako ne mogu shvatiti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:04   #9
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post


Ono što meni nije jasno jesu majke koje ostave svoje dijete u domu, a onda jednim pozivom ili posjetom u šest mjeseci osiguravaju da to dijete nikad nitko ne posvoji i da nikad ne dobije bolju skrb od državne. Ili, nedajbože, crkvene, koja dolazi s velikom šansom za seksualno zlostavljanje.

Ajd, napustiš dijete i predaš ga na odgoj nekom drugom. Nelijepo, ali moglo bi biti i strašnije.
Ali sistem “ja ga neću, ali ga ne dam nikom drugom” nešto je što nikako ne mogu shvatiti.
Radi se o novcima koje te majke dobiju na račun tog djeteta.
Nažalost.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:12   #10
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Radi se o novcima koje te majke dobiju na račun tog djeteta.
Nažalost.
Bilo mi je draže kad nisam razumio.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:12   #11
Moja baka je ostavila moju mamu, ali ne iz nekih ''plemenitih'' razloga nego iz čistog hira i sebičnosti! Srećom pa je ona imala baku i djeda koji su mogli bez problema brinut o njoj. O tome mislim sve najgore, možda bih napravila iznimku ako je tom djetetu stvarno bolje bez majke jer je ona u nekoj opasnosti ili tako nešto... Ali u principu nemogu shvatit takve ljude!
magnifique is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:13   #12
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Bilo mi je draže kad nisam razumio.
I meni.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:16   #13
Quote:
Mr.Nice-Guy kaže: Pogledaj post
pa nebi reka da se u ovom slucaju radi bas o tome
ne bi ja ništa rekla o razlozima bilo ove, bilo koje druge slične priče
nespremnost na roditeljstvo nije samo u ekonomskom aspektu.....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:24   #14
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Da ponovim opet pitanje, što mislite o takvim bezosjećajnim ženama koje svoju djecu ostave bez da trepnu okom?
Ako ga je ostavila imala je razlog. Ma kako ruzno izgledalo i djelovalo
ali je i to nekada bolje rjesenje.
Poznat mi je slucaj majke koja je pobila svoju djecu, njih pet
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:07   #15
Ne opravdavam ničim taj postupak. Ako nije spremna na mjačinstvo onda ga je odmah trebala dati, a ne nestati u vidu magle kad joj je postalo preteško.

Mislim da to većina njih radi iz sebičnosti i nedostatka ljubavi.
Nemam djecu, ali bi mi to bilo nezamislivo napraviti.
Kao da si odrežem nogu...
Nikakve loše financije i sličan bullshit me ne bi na to natjerao.

oke, možda serem, ali je moj stav trenutno takav.

pitajte samo tu ostavljenu djecu misle li da je 'ponekad to bolje riješenje'? sumnjam
čak i da su teške ovisnice, mogu privremeno otići na liječenje, ali se i vratiti.... Naravno ako im je stalo. ako ne, onda se sva druga riješenja čine boljima.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:14   #16
tko zna što se događa u glavama tih žena. možda su pukle. možda im treba psihoterapeut da se malo srede.
grozna mi je ovo priča.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:18   #17
kako mozete reci da to ne osudujete???
sta to znaci nespremnost na roditeljstvo???

ne da osudujem, nego bih stvarno osmislila nesto zakonom utemeljeno da tim osobama bude zivot takav da svake minute osjete fizicki i psihicki bol u rangu tuge dijeteta (poslije i covjeka) kojeg su roditelji napustili. fuj! jedino kad je roditelj opasnost za dijete je dijagnosticirana psihicka bolest gdje je dijete direkt ugrozeno.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:34   #18
Ma što god im se događalo u glavama, dijete se NE OSTAVLJA!

izuzimam psihičke bolesnike..
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:39   #19
Evo na što sam naišla prije nekoliko dana, a blisko je ovoj temi.
I prekrasno i pretužno, sve u isto vrijeme.
__________________
Reality is overrated.
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:40   #20
milijuni oceva napuste familije i djecu i nestanu bez traga, ili ih samo izbace iz zivota i nikom nista
kad jedna majka to napravi onda je smak svijeta
(da se razumijemo nemam visko mosljenje o tim zenama, i je majka je majka, veza je jaca)
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.