Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 11:03   #3701
Koliko ulja zapravo stane u qq 1.6 (84kW, 2008.)?

Ispričavam se ako je tema već bila, ali nisam pronašao odgovor pa postavljam pitanje. Naime, od kada sam kupujem ulje u motor mi ne stane više od 4 l, a računi otprije pokazuju da su mi u ovlaštenom uredno prodavali po 4,5 l ulja pri svakom servisu.
Štoviše na zadnjem servisu se pojavim sa svoje 4 l ulja i filterom i kažu mi da bi bilo dobro dokupiti od njih još 1 l jer ide 4,7 l, ali da mogu to i sam doma ako imam svoga i da neće auto patiti tih par km. Dođem doma i na štangici ulje oko H, a na boardu 4 kružića. Dakle, to sve par minuta nakon vožnje od 10 km. Isti dan navečer, hladan motor, 5 kružića i ulje malo preko H.
Jel problem u filteru ulja, neispuštanju starog do kraja ili su servisi prije uzimali 0,5 l "poreza"?
Kakva su vaša iskustva?
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 14:57   #3702
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je tema već bila, ali nisam pronašao odgovor pa postavljam pitanje. Naime, od kada sam kupujem ulje u motor mi ne stane više od 4 l, a računi otprije pokazuju da su mi u ovlaštenom uredno prodavali po 4,5 l ulja pri svakom servisu.
Štoviše na zadnjem servisu se pojavim sa svoje 4 l ulja i filterom i kažu mi da bi bilo dobro dokupiti od njih još 1 l jer ide 4,7 l, ali da mogu to i sam doma ako imam svoga i da neće auto patiti tih par km. Dođem doma i na štangici ulje oko H, a na boardu 4 kružića. Dakle, to sve par minuta nakon vožnje od 10 km. Isti dan navečer, hladan motor, 5 kružića i ulje malo preko H.
Jel problem u filteru ulja, neispuštanju starog do kraja ili su servisi prije uzimali 0,5 l "poreza"?
Kakva su vaša iskustva?
U motor stane 4,3 l ulja ukoliko se mijenja i filter (a treba ga uvijek promijeniti).
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 01:58   #3703
zz

Hvala Vam na odgovoru. Jos samo da nadjem kako da promjenim milje u km...ako mozda neko zna,neka javi. Hvala Vam jos jednom.
neznanijunak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:26   #3704
Koje ulje za ručni mjenjač?

Da li je netko mijenjao ulje u ručnom mjenjaču (2wd, 1.6) i imate li kakvu preporuku?
Po priručniku ide GL-4 75W80, i to 2,3 litre.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 00:14   #3705
Promjenio sam gume - zimske u ljetnje - i od tada cujem neko huktanje ili nesto kao tiho zavijanje. Jes da auto ima slabu izolaciju, ali se ne sjecam da su ljetnje gume bile tako bucne. Pa bucnije su od zimskih.

Zna li ko sto to moze biti?

Inace kvaku su mi zamjenili...
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 15:23   #3706
Ima li tko iskustva sa ovime?

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/.../4713959000972
Tully is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 09:06   #3707
Quote:
Tully kaže: Pogledaj post
Prošle godine (dok se još mogao vratiti DDV) kod njih sam kupio zimske gume Dunlop Wintersport. Kada je došlo vrijeme za montažu shvatio sam sa su mi zabunom dali matice s pogrešnim navojem.
Nakon telefonskog poziva drugi dan mi je njihov djelatnik dostavio nove ispravne matice u Zagreb uz ispriku.
Tada sam uštedio cca 2000 kn na gumama i felgama, sada treba usporediti cijene.
Pozdrav!
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 17:03   #3708
Quote:
Sceka kaže: Pogledaj post
Promjenio sam gume - zimske u ljetnje - i od tada cujem neko huktanje ili nesto kao tiho zavijanje. Jes da auto ima slabu izolaciju, ali se ne sjecam da su ljetnje gume bile tako bucne. Pa bucnije su od zimskih.

Zna li ko sto to moze biti?

Inace kvaku su mi zamjenili...
Ovisi koje si gume uzeo... Meni se desilo slično na drugom autu. Uzeo toyo gume i u vožnji se čuje to huktanje tj. na određenim brzinama se manje ili više čuje. Mislim da se na oko 90 najviše osjeti.

Za kaškaja uzeo General Grabber GT i za sad sam prezadovoljan. Nikad nisam imao tišu i udobniju gumu. Odlično drži i po suhom i po mokrom. Jedino što mi je za sad malo čudno jer je guma nova, pa imam osjećaj da mi se auto više ljulja, a to je valjda zbog debele gume. Prije je bio užasno tvrd jer je guma bila jaki izlizana i tvrda od starosti.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 00:18   #3709
Fabricke (ljetnje) Bridgestone-ke. Inace zimske Toyo su masu tise i udobnije. Vidjeci za te Grabber GT, mozda ih nabavim na sledece proljece - kad ove ubiju barem 30.000km
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:57   #3710
Krovni nosač ključić POMOĆ

Imam krovni alu nosač na Quashqaiju iz 2011. Izgubio onaj plastični ključić koji otvara nosač sa strane da se može montirati npr. nosač bicikla. Da li netko ima višak ključić (na nosaču piše br. 47. kao cvjetasti imbus) za posudbu ili prodaju. Sa nosačem dolaze uvijek dva kompleta, ja sam uspio izgubiti oba, a servisi naravno nemaju rezervne. Puno hvala unaprijed.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 09:22   #3711
Pozz...Zna li neko kako mogu da se rešim vodenog kondenzata na parking kameri?
Neša is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 11:45   #3712
lupanje prednji desni kotač

Pozdrav forumaši,

imam problem lupanjem u desnom prednjem kotaču kod Nissan Qashqai 1.6, 06/2010g, 80000km.
Lupkanje se pojavljuje kod prelaska preko neravnina na cesti, a posebno kod zaustavljanja i kod kretanja se svaki put čuje jedan tup. Također pojavljuje se i tupi zvuk kod okretanja volana na mjestu ili kod spore vožnja (parkiranje). Zvuče ko dva problema ili?

JAKO ZANIMLJIVO da se zvukovi javljaju isključivo kod toplog i suhog vremena (ujutro i nakon kiše ne čuju se)!!??!

Dosad su zamjenjene pomočne stabilizator štangice, lageri amortizera, „gumice“ koje drže stabilzator štangu, al problem je ostao.
Jel imao netko slični problem? Neko rješenje ili dobar servis (ovlašteni ili ne) samo da skuži i rješi problem!? Ja sam iz Vž, al mogu potegnuti i do drugog grada ako treba...
miki37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 19:44   #3713
smotaj volan do kraja u jednu stranu,lagano kreni, pa u drugu stranu do kraja, ako čujeŠ "tk tk tk tk",,ošo kinetički 99%
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 00:18   #3714
Zavija nesto kada krecem iz mjesta (u prvoj), kao neka opruga koja grebe. Ne lici mi na zvuk motora nego kao da je ispod. Ne cuje se uvjek - obicno kada vozim po brdovitim lokacijama, kada malo duze vozim, itd. Kad se cuje bas glasno zavija.

Zna li ko sta bi ovo moglo biti? U servisu kazu sve je ok, probali pa nista nisu culi. Posto cu ponovo da im ostavim auto i insistiram da ga poprave (jer je jos koji mjesec u garanciji), bilo bi dobro kad bih znao sta bi moglo biti...
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 15:09   #3715
Kupnja polovnog Qashqai-a, na šta bi trebalo obatiti pozornost, godina oko 2008? Kada počinju "ozbiljniji" servisi tipa zupčasti, vodena? Gledao sam 1.5dci s 80000km tu je zupčasti uskoro na redu kako čovjek kaže, ali zbog toga šta radim oko 12-15oookm godišnje dali je bolja opcija 1.6 16v? Ima prihvatljivih cijenom koji su prešli oko 30-40000km, kakvo je tu održavanje glede ozbiljnijih stvari, kad dolazi na red?
Nisam imao vremena čitati svu temu ne kažem da neču ali ako netko zna brzinski bilo bi korisno.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 19:43   #3716
Eto mene na visu... do nekih plaža treba autom i vozi se makadamom, a ja srećom imam 4x4 pa rekoh ajd da i to vidim.
Rezultat je odlomljeni štitnik rezervoara. Nisam nigdje lupio, otpalo tj otrgnulo se od vibracija. Jebem ti ovakav auto, još jedna off road avantura i raspast će se.
Evo slike:
https://db.tt/lsq49VeB

Još jedna stvar mi neda mira... auto je 2.0 dci i ima onaj famozni dpf filter. Mjesec dana prije godišnjeg mi se u vožnji upalila lampica. Srećom bi sam pored autoputa pa sam se ko majmun vozio nebi li se ugasila (naravno, napravio sam 50 nepotrebnih kilometara jer autocesta nije u smjeru moje kuće) . I ugasila se nakon 30 minuta vožnje u 5. na jedno 2.500 okretaja. Okrenuo sam se i nazad doma. Da se kojim slučajem nije ugasila auto bi nakon ponovnog paljenja ušao u safe mode upalila bi se lampica check engine. Nakon toga turbina više ne radi, auto ne vuče i mislim da se brzina ograniči na 100. Užas jedan desilo mi je jednom. Ne gine vam odlazak u servis gdje će vam napravit regeneraciju (normalnu, u vožnji ako ste si dobri sa vlasnikom servisa, ili prisilnu regeneraciju kod koje je potrebna izmjena ulja i filtera). U svim servisima po defaultu rade ovu prisilnu jerbo zarade na ulju i izmjeni (šupci). Prije par dana na putu do Splita sam ga dobro ispuhao. Na visu su uske i kratke ceste i ako mi se upali dpf lampica nemam gdje ispuhat auto (proizvođač veli da moram na autocestu sto bi značilo da moram brzo na trajekt, nesmijem gasit auto i fino na autocestu prema Šibeniku ili Zadru). Na visu se većinu vremena se vozim u 2. ili 3. Safe mode mi ne gine ako se ovo govno začepi...

Jebem ti nissana, jebem ti dpf.

Zadnje uređivanje Andrey_81 : 17.08.2014. at 20:13.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:33   #3717
Nisam strucnjak al nekak mi logicno da isti efekt mozes postic na bilo kojoj cesti i u bilo kojoj brzini pod uvjetom da su okretaji 2500 il kolko vec trebas. Zakaj onda nebi mogo u trecoj na 2500 vozit po visu?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:00   #3718
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Kupnja polovnog Qashqai-a, na šta bi trebalo obatiti pozornost, godina oko 2008? Kada počinju "ozbiljniji" servisi tipa zupčasti, vodena? Gledao sam 1.5dci s 80000km tu je zupčasti uskoro na redu kako čovjek kaže, ali zbog toga šta radim oko 12-15oookm godišnje dali je bolja opcija 1.6 16v? Ima prihvatljivih cijenom koji su prešli oko 30-40000km, kakvo je tu održavanje glede ozbiljnijih stvari, kad dolazi na red?
Nisam imao vremena čitati svu temu ne kažem da neču ali ako netko zna brzinski bilo bi korisno.
Pozdrav iz SLO !

Evo nisam stručnjak ali ti mogu reči iz prve ruke jer imam 1,6, 2011 godište. Na sreču sa motorom nemam nekih problema ali je taj motor malo slab i loše vuče na avtocesti posebno kad voziš uzbrdo. Sa samim qq nemaqm nekih velikih poroblema ali je izrada malo slabija in mislim, da ima lošu plastiku. Upravo sad so mi popucale lampe koje su u stražnjim vratima (rikverc lampe). Izpucala je platika koja drži srauf tako, da lampa nije stabilna. U svemu avto nije loš ali ima mana, pa ako dobiješ dobar primjerak ja bih reskirao.

Ipričavam se za sve greške na HR jeziku i pozdrav !
Dualis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:03   #3719
Ponovo pozdrav !

Evo mene opet, dali neko zna kako se skida plastika (iznutra) na vratima od prtljažnika?

Hvala
Dualis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:58   #3720
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Eto mene na visu...
Jebem ti nissana, jebem ti dpf.
To je problem kod svih auta s dpf filterom.

A najbolja je reklama "Urban Cruiser"
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.