Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2008., 01:47   #201
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
B) Budalama koji kupuju vodovodnu vodu u bocama umjesto da je natoče iz pipe treba uzeti novac. Kod budale novac može biti opasna stvar. Drugim riječima, pametan čovjek (Coca-cola) uzima glupanu (kupac vode iz flaše) novac što je dobro djelo koje doprinosi kvaliteti cijele zajednice.
Meni je najsmjesnija moja cura koja kupuje vodu u boci samo zato jer joj treba boca (vodu naravno toci iz pipe). I tako dok se boca ne 'usmrdi'
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 15:26   #202
Isprike na reaktivaciji stare teme, ali da podijelim svoje iskustvo.

Pijem prosječno litru do litru i pol kole (obične Coca-Cole, nikakav light bullshit) na dan, više od 20 godina (fina mi je, nema drugog razloga). Nedavno sam bio na sistematskom gdje su nam provjeravali sve živo. Baš sam zbog svih tih priča rekao doktorici da mi posebno obrati pozornost na jetru i ostatak organa koji bi mogao biti "na udaru" kole (gledala je ultrazvukom). I veli da je je u najboljem redu. I krvna slika je OK.

Inače se dosta krećem i ako je problem u količini šećera, višak energije potrošim. Nemam problema s težinom, nikad nisam niti imao. S tim da nikad ne pijem kolu na tašte, uvijek samo uz jelo ili grickalice, ne znam jel to ima kakve veze.

Također sam slušao priče da može nastati ovisnost. Tako da sam zbog eksperimenta prije koju godinu odlučio jednostavno prestati na par mjeseci piti kolu. I nikakve promjene, isto mi je jel je pijem ili ne, meni je to ko voda, ali fina :-). Ne znam, vjerojatno to sve ovisi od čovjeka do čovjeka i nema univerzalnog odgovora jel šteti ili ne i koliko.
svejednokajgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:18   #203
Ja opet znam jednog koji je pio samo colu, alkohol neznam jel probao, i jedan dan su mu rekli da mu je jetra oštećena i ako nastavi da će dobiti cirozu.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:00   #204
Quote:
svejednokajgod kaže: Pogledaj post
Također sam slušao priče da može nastati ovisnost. Tako da sam zbog eksperimenta prije koju godinu odlučio jednostavno prestati na par mjeseci piti kolu. I nikakve promjene, isto mi je jel je pijem ili ne, meni je to ko voda, ali fina :-). Ne znam, vjerojatno to sve ovisi od čovjeka do čovjeka i nema univerzalnog odgovora jel šteti ili ne i koliko.
od coca cole može nastati ovisnost, no ta ovisnost dolazi zbog njenih sastojaka pa to što ju nisi pijo nekoliko mjeseci je zato što i fanta i sprite i još mnogo gaziranih pića imaju slična svojstva pa ako si njih pijo dođe ti na isto.
inače ovisnost o koli vrlo je slaba no ako je netko pije svaki dan onda nema sumnje da je ovisan
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:48   #205
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
od coca cole može nastati ovisnost, no ta ovisnost dolazi zbog njenih sastojaka pa to što ju nisi pijo nekoliko mjeseci je zato što i fanta i sprite i još mnogo gaziranih pića imaju slična svojstva pa ako si njih pijo dođe ti na isto.
inače ovisnost o koli vrlo je slaba no ako je netko pije svaki dan onda nema sumnje da je ovisan
Nisam pio ništa drugo. Ne volim druga gazirana pića (inače uopće ne pijem niti kavu niti bilo kakav alkohol). Mrzim i sprite i fantu i sve ostalo. I nisam osjećao nikakvu potrebu da pijem kolu. A također svake godine preko zime znam ne piti po nekoliko dana, i opet ista stvar. Kad sam žedan, mogu piti ili kolu ili vodu, svejedno mi je. A kolu pijem samo zato jer mi je fina.
svejednokajgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:53   #206
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
od coca cole može nastati ovisnost, no ta ovisnost dolazi zbog njenih sastojaka pa to što ju nisi pijo nekoliko mjeseci je zato što i fanta i sprite i još mnogo gaziranih pića imaju slična svojstva pa ako si njih pijo dođe ti na isto.
inače ovisnost o koli vrlo je slaba no ako je netko pije svaki dan onda nema sumnje da je ovisan
ugl. stalno živimo u opasnostima od ovisnosti: od kave, cigareta, televizije, shoppinga, coca-cole... pa onda ljudi koji smatraju da je sve štetno piti (gazirano, alkohol, slatke sokove) postanu ovisni o vodi... pa onda dođe briga jel voda iz slavine zdrava... pa počneš kupovati samo flaširanu vodu... koja je u plastičnim bocama i tko zna koliko stoji, jel' pa ti onda netko kaže da je ta plastika u kojoj je flaširana voda kancerogena... itd.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:55   #207
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Meni je najsmjesnija moja cura koja kupuje vodu u boci samo zato jer joj treba boca (vodu naravno toci iz pipe). I tako dok se boca ne 'usmrdi'
da... mmmmm... to je baš fino kad se boca usmrdi... a i inače je plastika jako 'higijenski' materijal.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 15:01   #208
ph coca-cole je 2,8 što je niže od octa i domestosa,pa ne kužim da netko kaže da kola nije štetna.kiselina u koli je fosforna ,inače se masovno koristi za skidanje hrđe,a šta tek nama radi.ima slučajeva ,neki dobro podnose kolu a neke razjede nakon par čaša,a to varira od osobe do osobe.sve ovisi do kolike razine se ta kiselina neutralizira dok ne dođe do jetre.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 16:51   #209
Quote:
kaminjo kaže: Pogledaj post
ph coca-cole je 2,8 što je niže od octa i domestosa,pa ne kužim da netko kaže da kola nije štetna.kiselina u koli je fosforna ,inače se masovno koristi za skidanje hrđe,a šta tek nama radi.ima slučajeva ,neki dobro podnose kolu a neke razjede nakon par čaša,a to varira od osobe do osobe.sve ovisi do kolike razine se ta kiselina neutralizira dok ne dođe do jetre.
pH želučane kiseline varira od jedan do dva.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 17:32   #210
znam ,oko 1,5 je prosječan,ah tko će ga znat možda je štetna ,a možda su to i puste priče.saga se nastavlja
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:15   #211
Meni je to došlo iznenada. Odjednom bi me počela boliti glava nakon samo jednog do dva gutljaja coca cole. Isto mi se dešava i sa pepsi dok coctu mogu piti koliko hoću. Možda to ime neke veze sa količinom kofeina ili konzervansima, nemam pojma, ali to je tako.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:09   #212
Quote:
kaminjo kaže: Pogledaj post
znam ,oko 1,5 je prosječan,ah tko će ga znat možda je štetna ,a možda su to i puste priče.saga se nastavlja
jebiga, tvoj je argument bio vezan za pH. i doživio je FAIL.
e sad, jesu li štetni fosfatni ioni, to je druga priča. ali kiselost se neće podići.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:44   #213
činjenica da nešto s njm nevalja stara je stvar.budući da recept na svjetu samo znaju 2 čovjeka sumljam da ćemo mi saznati prave sastojke crne tekućine.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:56   #214
Pročitao sam sve na ovoj temi i vidio da nije spomenuto. Onda ću to ja spomenuti. (Vjerojatno ovo znate, ali ponavljam - dosad na ovoj temi NIJE spomenuto)

http://www.epidem.com/pt/re/epidemio...7000-00017.htm

Quote:
Results: Drinking 2 or more colas per day was associated with increased risk of chronic kidney disease (adjusted odds ratio = 2.3; 95% confidence interval = 1.4-3.7). Results were the same for regular colas (2.1; 1.3-3.4) and artificially sweetened colas (2.1; 0.7-2.5). Noncola carbonated beverages were not associated with chronic kidney disease (0.94; 0.4-2.2).
Conclusions: These preliminary results suggest that cola consumption may increase the risk of chronic kidney disease.

EPIDEMIOLOGY is a peer-reviewed scientific...

Impact factor: 5.28

http://www.epidem.com/pt/re/epidemiology/home.htm


Ugodam pozdrav
Sedežničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 01:15   #215
I živjeti je štetno , zar ne?
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:59   #216
koliko se meni čini da je u coli štetno nešto što ne piše u sastavu!!!!ali ipak je najpametnije ovaj thread zatvoriti.
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:35   #217
Prije nego što se tema zatvori, evo jedan zanimljiv pokus s kokakolom:
Ulijte u čašu malo kole i malo pive. Ostavite na miru barem sat.

Da se razmemo, pokus ne služi ocrnjivanju ni pive ni kole.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:59   #218
I šta će se dogoditi? Nemoj odugovlačiti s odgovorom jer sam znatiželjan, a nemam pive i kole kod kuće.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 01:57   #219
Mjesto odgovora, evo ti zagonetke koja ga daje. Uzmi nekoliko dvadesetišestih slova i svuci ih pa okreni što dobiješ.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 03:23   #220
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Meni je to došlo iznenada. Odjednom bi me počela boliti glava nakon samo jednog do dva gutljaja coca cole. Isto mi se dešava i sa pepsi dok coctu mogu piti koliko hoću. Možda to ime neke veze sa količinom kofeina ili konzervansima, nemam pojma, ali to je tako.
COCTA nema kofeina, a KOLA I PEPSI imaju!
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.