Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2008., 17:18   #1
a gdje je bezuvjetna ljubav...??

Bok društvo...
Nova sam ovdje, al vas stalno pratim i nisam ni sanjala da će i meni trebat savjet...
U vezi smo 3 godine...odnedavno smo počeli živjeti zajedno i sve je bilo ok donedavna. Zapravo...u zadnjih pola godine svako malo on mi dođe s forom tipa...mogla bi malo smršavjet za mene (normalna sam, možda imam kojih par kila viška), mogla bi kupit malo nove odjeće, mogla bi uvest inovacije u sex, kad ćeš promijenit frizuru i sl... Stvarno se trudim, i stvarno ga volim...ali svakom tom rečenicom bode me ravno u srce i navodi na preispitavanje....gdje je bezuvjetna ljubav...? Ponekad sam toliko umorna da mi se neda oprat kosu, da mi se neda nalakirat nokte..al on kao da očekuje da uvijek budem u svakom trenutku savršena za njega, da ne kažem kako jedva čeka da prošeće samnom tip-top sređenom pa da mu svi budu zavidni...
Kad počnem razgovarat o tome on navodi razloge kako me voli i kako je samo iskren jer kaže što želi a ne ko drugi koji šute i traže okolo bolje pa vode paralelku...
I znam da me voli, pokazuje to na mnoge načine, skoro svaki dan, ali svaki put kad mi veli nešto slično pomislim na to što me čeka s njim...cijeli život paziti da sam uvijek dotjerana i mršava kako bi mu i dalje bila "napeta"...
I nismo klinci...oboje u srednjim dvadesetima...
Jel bila koja u sličnoj situaciji?? Kako ste se postavile?? Imate kakav savjet??
I nemojte mi samo reći da se više potrudim, jer stvarno mu pokušavam u svemu ugađati, ali bojim se da to ne bi trebalo biti tako i da bi mu trebala biti "napeta" uvijek...strah me što će biti kad rodim dijete i kad stvarno ne budem imala vremena za sve želje.....
juanita111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 17:29   #2
Koliko sam shvatila čovjek te nije kritizirao već zamolio da učiniš nešto ne bi li izgledala dotjerano....

Dakle, ja to ne bih shvatila kao nešto negativno već jednostavno želju svoga mužjaka da pored sebe ima sređenu ženu. Iskreno, ja to pozdravljam.

Mislim da si ti sama u sebe nesigurna i manjka ti samopouzdanja pa si shvatila njegove zahtjeve kao alarmantnu poruku da mu nisi dovoljno lijepa, mršava, sređena.

I sama kažeš da ti na puno načina pokazuje i dokazuje da te voli pa ne vidim gdje je tu razlog za brigu.

Ja se ne bih previše opterećivala njegovim prohtjevima.
Potrudila bih se da mu ugodim ionako ti ne može škoditi da izgledaš za nijansu bolje.

I da, ovo što ti navodiš nema apsoltno nikakve veze sa bezuvjetnom ljubavi - ona se pokazuje na druge načine -podrškom, požrtvovnošću, sigurnim utočištem ...
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 17:38   #3
Quote:
juanita111 kaže: Pogledaj post
Ponekad sam toliko umorna da mi se neda oprat kosu, da mi se neda nalakirat nokte..
...
strah me što će biti kad rodim dijete i kad stvarno ne budem imala vremena za sve želje.....
"stvarno", to znači da sada imaš vremena ali ti se ne da?
bitno je držati do sebe zbog sebe, a ne zbog drugih.
i činjenica je, kako bi Žuži rekla , da ako se zapustiš s vremenom, ako prestaneš držati do sebe, da će te i on vidjeti drugačijim očima. ako ne držiš do sebe to znači da ne poštuješ sama sebe. kako će te onda poštovati netko drugi?
nisi navela detalje, NHF, ali - da li tu misliš na pretvaranje u zapuštenu masnokosu prasicu, ili samo na nedotjerivanje u smislu za izlaske? ja nisam u životu obula visoke pete osim dva-tri puta, ali isto tako ne podnosim kad mi je kosa masna, i nema te sile koja će me zadržati da ju idem prat pa makar to bilo u 3 ujutro. jbg, i meni i njemu je draže kad legnemo zajedno u krevet, pa kad je on iza mene i zagnjuri mi lice u kosu i vrat, da je fiiiiiino a ne da pljuje pramenove masne kose. i ja i on se bolje osjećamo, nema to puno veze s ljubavlju.

želiš li da za 5 godina on bude debelo masnokoso krme, a ti zapuštena kućanica? vjerojatno ne. ok, on ima problem s izražavanjem, al to je muški mozak jebiga. jednostavnije mu je reć "pa daj si kupi nekaj za obuć, izgledaš ko ciganka" nego izraziti lijepo upakirano svoju želju da bi mu bilo drago da ima pored sebe lijepu, sređenu curu na kojoj će mu drugi biti zavidni.
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 17:51   #4
ajme meni kako ste iznapadali jadnu ženu

aj stanimo malo na balun i sagledajmo realnu situaciju...

istina je da se ne bi trebala zapustit i to prvenstveno zbog SEBE a mora ti biti jasno da muškarci to primjete itekako
e sad, jel riječ o njegovom prigovaranju čim nije sve "po špagu" ili se to tebi zalomilo par puta da si zaista otišla u krajnost

isto tako smatram da danas pun kuki muškaraca ima u svojoj glavi sliku teta s naslovnica pa možda imaju i prevelika očekivanja
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 17:54   #5
Cure, to sve stoji što ste rekle, naravno svatko nastoji izgledati što bolje i za sebe i za voljenu osobu, ali ovo s kosom je najmanji problem..izvučeno iz konteksta kao primjer....
Ali....strah me da je u zadnje vrijeme nezadovoljan i da želi neke fikcije...poput nageliranih noktiju i istovremeno savršeno oribanu kuhinju, a da ne velim pokušaje prilagođavanja njegovim željama tipa...nemoj nosit crvene gaćice ispod bijelih hlača jer se sve vidi i djeluje kurvasto, kurvasto je i nositi majicu na bretelice ispred njegovih staraca iako je vani +40...osjećam se kao da ispunjavajući sve njegove želje protiv svoje volje gubim polako svoj ja....
juanita111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 17:56   #6
I ne, nije bilo krajnosti...
Čista normala i čisti prosjek....kao i s njegove strane...
juanita111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 18:03   #7
Quote:
juanita111 kaže: Pogledaj post
I ne, nije bilo krajnosti...
Čista normala i čisti prosjek....kao i s njegove strane...
hm, čini mi se da se ispod ovog problema kriju oni puno ozbiljniji

kažeš da ti govori kako se trebaš obući
okej kužim i prihvaćam dobronamjerne savjete, dapače često pitam što bi volio vidjet na meni jer volim mu ugoditi, ali naši se ukusi poklapaju

ovdje je očito da on tebe želi pretvoriti u nešto što nisi, jedino što možeš je opirat se

i p.s. crvene gaćice ispod bijeloga zaista djeluje kurvasto sorry
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 18:05   #8
A kako se on nosi? Ima li nedotjeranih trenutaka, da tako kažemo?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 18:18   #9
imam misljenje al nadam se da nije to razlog...

jeste li ikad bili s nekim s kime niste bas bili zadovoljni pa ste ga poceli tlaciti nekakvim glupostima i sitnicama jer vas je iritirao, tj. svaka njegova i najsitnija mana ili nedostatak? a zapravo je sve to dio veceg nezadovoljstva s partnerom........
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 19:33   #10
I ja mislim da mu nešto drugo smeta, pitaj ga i usput mu reci da ti se skine s glave sa svojim glupostima. Da je kurvasto nositi majicu na bretele pred njegovima .
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 19:37   #11
Quote:
juanita111 kaže: Pogledaj post
Cure, to sve stoji što ste rekle, naravno svatko nastoji izgledati što bolje i za sebe i za voljenu osobu, ali ovo s kosom je najmanji problem..izvučeno iz konteksta kao primjer....
Ali....strah me da je u zadnje vrijeme nezadovoljan i da želi neke fikcije...poput nageliranih noktiju i istovremeno savršeno oribanu kuhinju, a da ne velim pokušaje prilagođavanja njegovim željama tipa...nemoj nosit crvene gaćice ispod bijelih hlača jer se sve vidi i djeluje kurvasto, kurvasto je i nositi majicu na bretelice ispred njegovih staraca iako je vani +40...osjećam se kao da ispunjavajući sve njegove želje protiv svoje volje gubim polako svoj ja....
e, ovo su sad ekstra detalji.
jedan moj bivši je imao prigovore na moje oblačenje u smislu "oblačiš se k'o muško", jer se eto ne vadim iz traperica. nisu prigovori dugo trajali... a na kraju se ispostavilo da su ionako bili samo posljedica nekog drugog nezadovoljstva. okej, crvene gaćice ispod bijelih hlača su onak al to je već pitanje stila i ukusa. kaj se majice na bretele tiče, ne znam gdje živite, ako ste u nekoj strogo konzervativnoj i tradiocionalnoj sredini onda to još i mogu zamisliti, al ipak... uostalom, pa reci mu nek bira - ili savršeno nagelirani nokti ili kuhinja, pa nek lijepo uzme spužvicu i vim u ruke i riba jebenu kuhinju ak mu je do tog tolko stalo. ili nek ima čistu kuhinju i tebe s nagriženim noktima i bok. ili nek plati kućnu pomoćnicu.
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:20   #12
Vrati mu istom mjerom pa da vidimo kako će on reagirat...
Dragi, mogao bi češće mijenjati čarape, smrde ti noge...
Dragi, trebao bi češće prati suđe, brisati prašinu, prati si veš....
Dragi, ne bi bilo loše da kreneš u teretanu i dobiješ pločice na trbuhu...
Dragi, ne bi bilo loše da si presadiš kosu prije nego potpuno oćelaviš....
Dragi, mogao bi više zarađivati...
Dragi, mogao bi se koji put potruditi da i ja svršim; ne zadovoljavaš me u krevetu...
Dragi, mogao bi se oblačiti više sportski / elegantno - ovisi kako se sad oblači pa suprotno od toga...

Ako te voli, voljet će te i raščupanu i nenašminkanu, neukusno obučenu, sa 20kg viška ili manjka...ne kažem da se trebaš zapustiti i stvarno se udebljati jer bi to vjerojatno utjecalo na tvoje samopouzdanje, ali i ovo njegovo kvocanje već utječe...
Kažeš mu - ja se sebi sviđam takva kakva jesam(i misli to!), znao si što dobivaš, uvijek sam bila takva pa ili ću ti se sviđati takva ili možeš ići i naći drugu koju ćeš htjeti promijeniti; ja ne mijenjam tebe, nemoj ni ti mene(ali mu nemoj prije toga izgovoriti sve ovo gore navedeno).
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:25   #13
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Dragi, mogao bi češće mijenjati čarape, smrde ti noge...
Dragi, trebao bi češće prati suđe, brisati prašinu, prati si veš....
Dragi, ne bi bilo loše da kreneš u teretanu i dobiješ pločice na trbuhu...
Dragi, ne bi bilo loše da si presadiš kosu prije nego potpuno oćelaviš....
Dragi, mogao bi više zarađivati...
Dragi, mogao bi se koji put potruditi da i ja svršim; ne zadovoljavaš me u krevetu...
Dragi, mogao bi se oblačiti više sportski / elegantno - ovisi kako se sad oblači pa suprotno od toga...
nemoj izgovoriti sve ovo gore navedeno...
njufukasaki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:44   #14
Nadajmo se da neće doći do toga Ali to govori što mislim o njegovom zanovijetanju...
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:45   #15
Quote:
juanita111 kaže: Pogledaj post
gdje je bezuvjetna ljubav...?
Gdje je i bila, u bajkama.

Quote:
Ponekad sam toliko umorna da mi se neda oprat kosu, da mi se neda nalakirat nokte..
Nalakitati nokte, razumijem, ali, oprati kosu, nema opravdanja. Sorry.

Quote:
I znam da me voli, pokazuje to na mnoge načine, skoro svaki dan, ali svaki put kad mi veli nešto slično pomislim na to što me čeka s njim...cijeli život paziti da sam uvijek dotjerana i mršava kako bi mu i dalje bila "napeta"...
Zaljubio se je u lijepu djevojku i vjerovatno bi se, da se ona poruzni, osjecao izigrano.
A kako bi tebi bilo da se pretvori u masnog pajceka s trbusinom od pive koji cijeli dan sjedi na kaucu? Ja bi se osjecala kao da sam kupila macku u vreci.
Izigrano, prevareno, jadno. I postala bi ZLA.

Quote:
I nismo klinci...oboje u srednjim dvadesetima...
Covjece, pricas kao da imas 50! Pa, neces se vec zapustiti?
Ne, ne zelis biti jedna od onih zena koja udajom pomisle da su obavile sve sto se moglo obaviti i zapuste se do neprepoznatljivosti.
Onda se cudom cude sto im muzevi svrljaju okolo, ne posvecuju im paznju, izoliraju se, itd.
Pa, tko bi htio doci kuci s lijepom zenom, a za 10 godina naci neku prerano zapustenu?

Quote:
Jel bila koja u sličnoj situaciji?? Kako ste se postavile?? Imate kakav savjet??
I nemojte mi samo reći da se više potrudim, jer stvarno mu pokušavam u svemu ugađati, ali bojim se da to ne bi trebalo biti tako i da bi mu trebala biti "napeta" uvijek...strah me što će biti kad rodim dijete i kad stvarno ne budem imala vremena za sve želje.....
Mislim da je on iskren i to ti je veliki plus, ali mi se u isto vrijeme cini da je pomalo doslo do zasicenja i da te previse "tjelesno" dozivljava.
To zakljucujem jer si napisala u drugom postu da hoce da imas i gelirane nokte, sto su vec kerefeke, za razliku od oprane kose i lijepe linije.
To mi je malo ubojit detalj, ti nokti, sto puno govori o njemu i njegovom vidjenju tebe.
Na tvojem mjestu nebi mi palo na pamet s takvim tipomn planirati trudnocu i majcinstvo, jer bi mu se mogla defininitivno zgaditi.

On hoce curu za pokazivanje. Nadam se da neces biti kao jedna jadna sto sam je jednom vidjela, ona gura kolica, cura je bila malo deblja i bucmastija nakon poroda, a on ide par metara iza i pravi se da ih ne pozna.
A njoj jadnoj i tuzno i neugodno.

Razmisli dobro o velikim zivotnim odlukama, cini mi se da taj tip ipak (jos) nije zreo za tvoje majcinstvo.

To ti je moj savjet.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:48   #16
Tip je sitničav. Sigurna sam da ni on nije savršenstvo. Naravno ne treba se zapustiti, ali da ti govori kako da se odjevaš je malo previše. Izabrao te takvu kakva jesi i dok si sama birala odjeću, prema tome što se sad buni. Meni dragi kaže da sam mu najslađa ujutro, rašćupana i pospana. (dok ne progovorim, ujutro sam grintava)
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 22:08   #17
zanimljivo je što pišu neke od vas - da je to možda izraz nekog drugog nezadovoljstva... možda i je....
isto tako je moguće da je riječ o uobičajenim situacijama na početku veze, kad se odnos tek treba izdefinirati i postaviti neki odnosi....

inače, ja i sama imam putra na glavi jer sam svom ex (zato i je ex) zanovijetala ako bi dobio koju kilu viška...naime, volim mršavije tipove i očekujem da takvi i ostanu...kaj da si radim?
isto tako, ne bih tolerirala zapuštene zube i sl.
e sad, da sam ga pustila da se zapusti, možda ne bi otišao mlađoj...
samo, tada ga niti ja ne bih željela, pa mi dođe na isto.
u svakom sl., osim normalnih znakova starenja, nisam sklona tolerirati zapuštenost. nije mi napeto. i kaj sam zato loša???

p.s. nisam više u dvadesetima i mislim da ću zauvijek misliti isto

uglavnom, priznajem, ni meni prigovaranje nije strano. kako prije, tako ni sada.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 22:25   #18
meni ovo ne miriše na dobro i mislim da uopće ne pretjeruješ, dečko pokazuje veliku dozu nesigurnosti..mislim kakve gaće nosiš, kakva kosa..a da ne daj bože ostaneš invalid(ok malo pretjerujem ali razumiješ šta ti želim reći.ako mu nešto smeta sve se to može reći na ljepši način, a ovaj njegov je bezvezan i mislim da se i ti slažeš s tim inače ne bi se požalila ovdje na forumu.. vjerujem da to utječe jako na tvoju samopozdanje jer tip jednom rječju želi tebi reći da mu nisi baš privlačna a s takvom spoznajom je teško nastaviti nešto normalno. ozbiljno razgovaraj s njim o tome..sretno
sade_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 23:44   #19
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Vrati mu istom mjerom pa da vidimo kako će on reagirat...
Dragi, mogao bi češće mijenjati čarape, smrde ti noge...
Dragi, trebao bi češće prati suđe, brisati prašinu, prati si veš....
Dragi, ne bi bilo loše da kreneš u teretanu i dobiješ pločice na trbuhu...
Dragi, ne bi bilo loše da si presadiš kosu prije nego potpuno oćelaviš....
Dragi, mogao bi više zarađivati...
Dragi, mogao bi se koji put potruditi da i ja svršim; ne zadovoljavaš me u krevetu...
Dragi, mogao bi se oblačiti više sportski / elegantno - ovisi kako se sad oblači pa suprotno od toga...

Ako te voli, voljet će te i raščupanu i nenašminkanu, neukusno obučenu, sa 20kg viška ili manjka...ne kažem da se trebaš zapustiti i stvarno se udebljati jer bi to vjerojatno utjecalo na tvoje samopouzdanje, ali i ovo njegovo kvocanje već utječe...
POTPISUJEM!!!
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 23:57   #20
Ni prva ni poslednja zena koja se zapusti kada se oseti "na sigurnom". Valjda ne treba on da ti kaze kako da budes zensko. Kako mozes ziveti sa neuredjenim noktima, prljavom kosom? Svi mi radimo i umorni smo, ali neke stvari su jasne same po sebi. On to dozivljava kao da ti nije vazan ako se ne uredjujes za njega i ne razume da si ti jednostavno prljava i slampava jer si lenja. Ja sam uvek udesena i namirisana i kada se oblacim sportski, to lepo izgleda, ni kada sam zivela sama, nikada nisam bila u dronjama i prljave kose, vec mene same radi. Ako ti nemas taj osecaj, niko ti ga ne moze usaditi, ali nemoj kriviti njega sto hoce lepu, udesenu zenu pored sebe, a ne zapustenu debelu prasicu. Nisi ti ni bolesna, niti sto drugo, pa da on treba pokaziveti "bezuvjetnu ljubav" prema tebi, on je samo normalan muskarac koji bi voleo nesto imati i za oko. Ako to ne dobije, odlazi kod druge i nemoj se onda cuditi. Surova istina, ali je tako.
GlasRazuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.