Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 19:15   #21
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
.....


To su jednostavno više sile koje te sfere mog života uređuju po svom pa se radije bavim područjima s osobnim planetama (i vidim željene rezultate), a ostala područja osluškujem, promatram, razumijevam i prilagođavam se onom što primjetim da se događa. I to daleko manje uzrujava čovjeka.
Kako si lijepo ovo napisala. Čisti Zen.


Vanjske planete (Uran, Neptun i Pluton)...evo jedan mali citat kako to veli Arroyo:

"...najneposrednije utječu na najdublji psihički život pojedinca. Pa ipak, snaga tih sila je često toliko velika da oni pršte iz svojih zabrana pravo u svijet: zbog toga se manifestiraju i kao promjene u fizičkom svijetu."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 23:59   #22
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako si lijepo ovo napisala. Čisti Zen.


Vanjske planete (Uran, Neptun i Pluton)...evo jedan mali citat kako to veli Arroyo:

"...najneposrednije utječu na najdublji psihički život pojedinca. Pa ipak, snaga tih sila je često toliko velika da oni pršte iz svojih zabrana pravo u svijet: zbog toga se manifestiraju i kao promjene u fizičkom svijetu."
, a znaš kako znam da je to ispravno? Jer se osjećam potpunom i slobodnom. I ne osjećam više pritisak sa tih životnih područja već inspiraciju kao vodilju.

Šta ti je astrologija.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 00:22   #23
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ti onda spadaš u onu kategoriju ljudi gdje je 'batina izašla iz raja' tj oni bez teškoća i muke ne usvajaju nova životna iskustva i ne rastu kao osobe. Ne bih željela da zvučim grubo, al takav si dojam ovim odlomkom ostavila.
, ne nego sam shvatila da čovjek izbjegavanjem iskustava postaje previše osjetljiv, a ta osjetljivost privlači one koji traže žrtve pa postaneš žrtva i još više osjetljiv i opet žrtva i još osjetljiviji i tako u krug. I time se puno više (na nivou osobnosti) gubi pa na kraju ispadne zdravije hrabro se suočiti s teškim iskustvom odmah na prvu (dobiješ na vremenu, iskustvu i hrabrosti). I rasteš kao osoba (neke te stvari više ne diraju, češće ljude skužiš na prvu, lakše biraš jer imaš iskustva i sl.).

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Napisala si za neosobne planete da su 'viša sila' te da 'osluškuješ i posmatraš' tu višu silu jer na nju nemaš utjecaja. Na taj način zapravo si definirala vanjske planete kao nešto što je apstraktno i na šta se ne može utjecati svojim djelovanjem, s obzirom da 'dok posmatraš' djelovanje te sile tvoga djelovanja nema. To je sjedenje skrštenih ruku.
... ja sam ti 12. kuća, meni ništa nije apstraktno. Dapače, što je "apstraktnije", to mi je jasnije, rekla bih. Zapravo sam htjela reći da ne možeš osobnim naporom, fizičkim, emotivnim, intelektualnim trošenjem potrošiti Neptuna, Urana, Saturna i dr. samo zbog toga što to želiš.
Uzmimo primjer Marsa u 06. polju - radiš, trudiš se, znojiš se i rezultat je tu. Svojim naporom trošiš energiju tog Marsa. Možda je nekada malo teže, ali možeš se još potruditi. I to baš ti osobno jer ti kontroliraš tu energiju čak i kada te ometa upliv primjerice Saturna jer ima aspekt s Marsom. To je ipak Mars (osobna planeta), tvoja fizička energija pa iako sputan Saturnom on se trudi. Jer ti to tako želiš.
Za razliku od primjerice Urana u 06. polju - radiš, trudiš se, ali se stalno nešto remeti. Živcira te što nisi neovisan (ali sada nemaš uvjete za to biti), radne metode smatraš zastarjelima ali ne možeš šefu nametnuti svoj način rada jer je on trenutno šef, a ti si radnik ili to pokušaš, onako uranovski, pa dobiješ otkaz ili sam naglo i naprasito daš otkaz pa naknadno skužiš da Uran još nije odlučio da je vrijeme da budeš samostalan i na kraju izvučeš deblji kraj. Jer još nije vrijeme da se taj Uran u potpunosti realizira. Ti želiš da to bude sad, ali on ne želi. Ti želiš jer ti se ne da čekati 42 - u, tada ćeš biti stariji, manje fleksibilan, umorniji, želiš sada dati sve od sebe da ti u 06. polju bude onako kako ti želiš. Ali on ne da. I to je ta kontrola koju mi nemamo nad neosobnim planetama.

Nije li onda mudrije fokusirati se na područja sa osobnim planetama i intenzivno trošiti njihovu energiju (jer se na taj način čovjek zapravo razvija na osobnom nivou i kao takav postaje spremniji prihvatiti zbivanja na društvenom i kolektivnom nivou), a ona područja sa neosobnim planetama promatrati, osluškivati, osjećati, razumijevati i svojim osjetilima i spoznajama uloviti trenutke realizacije tih planeta (kada oni naprave aspekte na osobne planete). I to je vid rada, ali rada razumijevanjem.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Htjela sam reći, vanjske planete su također planete koje se mogu aktivno živjeti i ne treba ih posmatrati kao nešto na šta se nema nikakav uticaj.
... ja ti na njih gledam kao na mudrije suradnike koji znaju za tebe i koje će ti u danom trenutku ponuditi najbolje od sebe za tebe. A do tog trenutka očekuju da radiš na sebi (u sferi osobnih planeta) tako da budeš spreman primiti ono što će ti one ponuditi. I ne vole da im se stalno "kuca na vrata", one znaju pravi trenutak.

Mislim da se mi u biti slažemo, samo si ti astrolog i jako si detaljna, a ja onako općenito napišem svoj pogled ne pazeći da bude sasvim astrološki ispravno pa zna biti i nejasno.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 07:15   #24
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Zapravo sam htjela reći da ne možeš osobnim naporom, fizičkim, emotivnim, intelektualnim trošenjem potrošiti Neptuna, Urana, Saturna i dr. samo zbog toga što to želiš.
Uzmimo primjer Marsa u 06. polju - radiš, trudiš se, znojiš se i rezultat je tu. Svojim naporom trošiš energiju tog Marsa. Možda je nekada malo teže, ali možeš se još potruditi. I to baš ti osobno jer ti kontroliraš tu energiju čak i kada te ometa upliv primjerice Saturna jer ima aspekt s Marsom. To je ipak Mars (osobna planeta), tvoja fizička energija pa iako sputan Saturnom on se trudi. Jer ti to tako želiš.
Za razliku od primjerice Urana u 06. polju - radiš, trudiš se, ali se stalno nešto remeti. Živcira te što nisi neovisan (ali sada nemaš uvjete za to biti), radne metode smatraš zastarjelima ali ne možeš šefu nametnuti svoj način rada jer je on trenutno šef, a ti si radnik ili to pokušaš, onako uranovski, pa dobiješ otkaz ili sam naglo i naprasito daš otkaz pa naknadno skužiš da Uran još nije odlučio da je vrijeme da budeš samostalan i na kraju izvučeš deblji kraj. Jer još nije vrijeme da se taj Uran u potpunosti realizira. Ti želiš da to bude sad, ali on ne želi. Ti želiš jer ti se ne da čekati 42 - u, tada ćeš biti stariji, manje fleksibilan, umorniji, želiš sada dati sve od sebe da ti u 06. polju bude onako kako ti želiš. Ali on ne da. I to je ta kontrola koju mi nemamo nad neosobnim planetama.

Nije li onda mudrije fokusirati se na područja sa osobnim planetama i intenzivno trošiti njihovu energiju (jer se na taj način čovjek zapravo razvija na osobnom nivou i kao takav postaje spremniji prihvatiti zbivanja na društvenom i kolektivnom nivou), a ona područja sa neosobnim planetama promatrati, osluškivati, osjećati, razumijevati i svojim osjetilima i spoznajama uloviti trenutke realizacije tih planeta (kada oni naprave aspekte na osobne planete). I to je vid rada, ali rada razumijevanjem.
A sta ako ti, npr. Uran, aflicira osobne planete. Kao, na primjer, meni. Egzaktni kvadrat s Mjesecem, egzaktna opozicija s Venerom (koja ja i dispozitor Sunca)? Meni se cini da ja koliko kod se trudila s Mjesecom i Venerom, neocekivani dogadjaji izvan moje kontrole to sve sruse.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 19:54   #25
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
, ne nego sam shvatila da čovjek izbjegavanjem iskustava postaje previše osjetljiv, a ta osjetljivost privlači one koji traže žrtve pa postaneš žrtva i još više osjetljiv i opet žrtva i još osjetljiviji i tako u krug. I time se puno više (na nivou osobnosti) gubi pa na kraju ispadne zdravije hrabro se suočiti s teškim iskustvom odmah na prvu (dobiješ na vremenu, iskustvu i hrabrosti). I rasteš kao osoba (neke te stvari više ne diraju, češće ljude skužiš na prvu, lakše biraš jer imaš iskustva i sl.).
Dobro, al ovo je stvar ličnosti (SO,MO,Asc) i sposobnosti življenja i funkcioniranja. Ili živiš ili ne živiš, tj pod staklenim si zvonom.....


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ja sam ti 12. kuća, meni ništa nije apstraktno. Dapače, što je "apstraktnije", to mi je jasnije, rekla bih. Zapravo sam htjela reći da ne možeš osobnim naporom, fizičkim, emotivnim, intelektualnim trošenjem potrošiti Neptuna, Urana, Saturna i dr. samo zbog toga što to želiš.
Svakako te vanjske planete možeš da aktivno živiš. Možeš koristiti njihovu energiju, kao i energiju bilo koje planete. U zavisnosti od njihovog dostojanstva u znaku, aspekata i stanja dispozitora, možeš ih aktivno živjeti u većoj ili manjoj mjeri. Ali neću reći 'trošiti' jer planetarne energije nisu potrošna roba. Evo primjer, moj vlastiti. Traje mi već neko vrijeme tranzitni Saturn na Mjesecu. I? Šta bih ja trebala sa Saturnom? Njega se kako ti kažeš, ne može 'trošiti' ako tako odlučimo? Tu se dakle ne slažemo jer ja radi tog tranzita zadnjih pola godine intezivno proučavam povijest. Povijest je Saturn jel... i natalno mi vlada 3p učenja....čitanja... Intelektualno 'trošim' Saturna... 
Nije da namjerno učim, već eto mi se spontano povećao interes radi saturnovog tranzita...Vidiš da se može. Isto je i sa ostalim vanjskim planetama. Slažem se jedino u slučaju teških postavki vanjskih planeta kada tranzitno/progresivno donesu neku tragediju da se na to rijetko kada može uticati. Ali to ima veze sa čitavom natalnom kartom, ne samo s vanjskim planetama...
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

Uzmimo primjer Marsa u 06. polju - radiš, trudiš se, znojiš se i rezultat je tu. Svojim naporom trošiš energiju tog Marsa. Možda je nekada malo teže, ali možeš se još potruditi. I to baš ti osobno jer ti kontroliraš tu energiju čak i kada te ometa upliv primjerice Saturna jer ima aspekt s Marsom. To je ipak Mars (osobna planeta), tvoja fizička energija pa iako sputan Saturnom on se trudi. Jer ti to tako želiš.
Marsu je prirodno da djeluje, da bude aktivan, ali on nije planeta truda. Mars se ne trudi, niti ulaže napore. On djeluje jer sam po sebi predstavlja princip djelovanja. Mars u 6k će biti aktivan u polju rada. Međutim, u ovisnosti o položaju u znaku i aspektima, bit će mu omogućeno da djeluje ili ne, te da bude aktivan u većoj ili manjoj mjeri. U kombinaciji sa Saturnom, ta će energija biti usmjerena u nešto konstruktivno, takav će Mars biti uporan, trudit će se i tako...ali to je radi Saturna. Osoba s takvom postavkom će imati potrebu da kontrolira Marsa, tj sebe i/ili svoje kolege u radnom okruženju. Ukoliko bi Saturn sputavao Marsa, u zavisnosti od aspekta i položaja u znaku, Mars gubi snagu, postaje umoran i iscrpljen, neovisno o volji, našoj volji Sunca. Tada se desi da čovjek ima volju (SO), al nema snage (MA)....Dakle on se može truditi (SA), ulagati napor, ali rezultata nema, jer su radni kapaciteti smanjeni.
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

Za razliku od primjerice Urana u 06. polju - radiš, trudiš se, ali se stalno nešto remeti. Živcira te što nisi neovisan (ali sada nemaš uvjete za to biti), radne metode smatraš zastarjelima ali ne možeš šefu nametnuti svoj način rada jer je on trenutno šef, a ti si radnik ili to pokušaš, onako uranovski, pa dobiješ otkaz ili sam naglo i naprasito daš otkaz pa naknadno skužiš da Uran još nije odlučio da je vrijeme da budeš samostalan i na kraju izvučeš deblji kraj. Jer još nije vrijeme da se taj Uran u potpunosti realizira. Ti želiš da to bude sad, ali on ne želi. Ti želiš jer ti se ne da čekati 42 - u, tada ćeš biti stariji, manje fleksibilan, umorniji, želiš sada dati sve od sebe da ti u 06. polju bude onako kako ti želiš. Ali on ne da. I to je ta kontrola koju mi nemamo nad neosobnim planetama.
Opet, Uran u 6p ne govori o tome da osoba radi i da se trudi. Napore ulaže Saturn. Istina, Uran teži samostalnosti i želi funkcionirati u radnom okružju neovisno, al ta sloboda je ukinuta ukoliko je Uran pod teškim aspektima i ograničen Saturnom. Odnos sa šefom je pak odnos na nivou kuća 6 i 10. Čak i radnik Uran u 6k – naprimjer električar, informatičar...može biti samostalan i neovisan o šefu ukoliko je privatnik (4k)....I uopće ne znači da tamo gdje je Uran, u tvom primjeru u 6k, smo nezadovoljni i frustrirani do uranovog polupovratka (42g). Planetarni ciklusi opisuju tok događaja i što su planete teže postavljene, teži su i ciklusi pa se povratci čekaju ko ozeblo sunce....
Inače i osobne planete imaju svoje cikluse, samo su kraći od vanjskih. Mars npr može biti iz nekog razloga zablokiran 2 god koliko mu treba za povratak....pa za to vrijeme se ponekad ne može koristiti njegova energija kako bi se željelo. Primjer za to je recimo kad se netko ozlijedi (MA), pa se oporavlja 2 godine. Ili uzmi jednostavno Mjesec. Njegov ciklus je 28 dana. On je planeta emocija. I desi se nešto mjesečeve simbolike i treba čovjeku mjesec dana da se smiri, da mu se popravi rasploženje.
Znači radi se o tome, da se sve planete mogu koristiti, ali biti i pod ograničenjem. I osobne i vanjske.
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Nije li onda mudrije fokusirati se na područja sa osobnim planetama i intenzivno trošiti njihovu energiju (jer se na taj način čovjek zapravo razvija na osobnom nivou i kao takav postaje spremniji prihvatiti zbivanja na društvenom i kolektivnom nivou), a ona područja sa neosobnim planetama promatrati, osluškivati, osjećati, razumijevati i svojim osjetilima i spoznajama uloviti trenutke realizacije tih planeta (kada oni naprave aspekte na osobne planete). I to je vid rada, ali rada razumijevanjem.
Zašto? Svašta. Zašto bih se fokusirala samo na osobne planete kad se mogu i na ove ostale? Evo recimo Neptun – s Neptunom se može povezati na hiljadu načina, kroz umjetnost, glazbu, ples, more, mašta, itd. Ljudi naprimjer koji intezivno borave u planini, intezivno žive svoj Saturn i Jarca. I oni su tamo upravo radi svojih Saturna, a ne izričito radi osobnih planeta.
Ne shvaćam tvoju teoriju.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ja ti na njih gledam kao na mudrije suradnike koji znaju za tebe i koje će ti u danom trenutku ponuditi najbolje od sebe za tebe. A do tog trenutka očekuju da radiš na sebi (u sferi osobnih planeta) tako da budeš spreman primiti ono što će ti one ponuditi. I ne vole da im se stalno "kuca na vrata", one znaju pravi trenutak.

Mislim da se mi u biti slažemo, samo si ti astrolog i jako si detaljna, a ja onako općenito napišem svoj pogled ne pazeći da bude sasvim astrološki ispravno pa zna biti i nejasno.
A osobne planete ti ne daju ništa? Sunce ti ne daje onaj životni elan? Mars ti ne daje snagu? Merkur ti ne poklanja informacije i sposobnost razmišljanja? Venera ti ne pruža zadovoljstvo i ljubav? Mjesec, majka hraniteljica zemlja.....je ništa naspram vanjskih planeta?

Imamo neka razmišljanja gdje se slažemo, ali se u biti jako razlikujemo u stavovima. Moja je teorija da su sve planete jednako važne, i sve se one mogu živjeti ('trošiti') - neke više neke manje u zavisnosti od natalne karte. Prema tvojoj teoriji, u prirodnom horoskopu razlikuješ vanjske od osobnih na način da su vanjske van osobnog doticaja? Jesam dobro rekla?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 22:43   #26
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Svakako te vanjske planete možeš da aktivno živiš. Možeš koristiti njihovu energiju, kao i energiju bilo koje planete. U zavisnosti od njihovog dostojanstva u znaku, aspekata i stanja dispozitora, možeš ih aktivno živjeti u većoj ili manjoj mjeri. Ali neću reći 'trošiti' jer planetarne energije nisu potrošna roba. Evo primjer, moj vlastiti. Traje mi već neko vrijeme tranzitni Saturn na Mjesecu. I? Šta bih ja trebala sa Saturnom? Njega se kako ti kažeš, ne može 'trošiti' ako tako odlučimo? Tu se dakle ne slažemo jer ja radi tog tranzita zadnjih pola godine intezivno proučavam povijest. Povijest je Saturn jel... i natalno mi vlada 3p učenja....čitanja... Intelektualno 'trošim' Saturna... 
Nije da namjerno učim, već eto mi se spontano povećao interes radi saturnovog tranzita...Vidiš da se može. Isto je i sa ostalim vanjskim planetama. Slažem se jedino u slučaju teških postavki vanjskih planeta kada tranzitno/progresivno donesu neku tragediju da se na to rijetko kada može uticati. Ali to ima veze sa čitavom natalnom kartom, ne samo s vanjskim planetama...
... ja bih ovo doživjela kao življenje svog Mjeseca pod pritiskom Saturna. Povijest je prošlost, a prošlost je u simbolici Mjeseca, a Saturn "izvana" (jer je tranzit u pitanju) tjera na učenje (Saturn). Mislim ... u biti je isto to što govorimo. Kada je meni Saturn iz 05. kvadrirao Mjesec u 02., stavila sam u prvi plan svoje emocije (Mjesec) i razmišljala samo o njima (o tomu zbog čega mi se događa to što mi se događa) i pokušavala samoj sebi objasniti da je to dobra škola (Saturn) za mene, da će to proći (jer je riječ o tranzitu), da ću naučiti (Saturn) bolje hendlati ono što zaradim (Mjesec u 02.) i trudila se biti emotivno sabrana. Nisam uopće razmišljala o Saturnu kao nečemu na što bih mogla utjecati, razmišljala sam samo o svojim emocijama, o Mjesecu jer sam jedino na to mogla djelovati. Inače bih napucala tog Saturna na prvu. Ali on se ne da. A Mjesec se da.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Marsu je prirodno da djeluje, da bude aktivan, ali on nije planeta truda. Mars se ne trudi, niti ulaže napore. On djeluje jer sam po sebi predstavlja princip djelovanja. Mars u 6k će biti aktivan u polju rada. Međutim, u ovisnosti o položaju u znaku i aspektima, bit će mu omogućeno da djeluje ili ne, te da bude aktivan u većoj ili manjoj mjeri. U kombinaciji sa Saturnom, ta će energija biti usmjerena u nešto konstruktivno, takav će Mars biti uporan, trudit će se i tako...ali to je radi Saturna. Osoba s takvom postavkom će imati potrebu da kontrolira Marsa, tj sebe i/ili svoje kolege u radnom okruženju. Ukoliko bi Saturn sputavao Marsa, u zavisnosti od aspekta i položaja u znaku, Mars gubi snagu, postaje umoran i iscrpljen, neovisno o volji, našoj volji Sunca. Tada se desi da čovjek ima volju (SO), al nema snage (MA)....Dakle on se može truditi (SA), ulagati napor, ali rezultata nema, jer su radni kapaciteti smanjeni.
... s ovim se slažem. Sama činjenica da je Mars prirodni vladar 01. polja govori da je Mars zapravo naše fizičko tijelo (zapravo fizička energija našeg tijela), a fizički napor se čini pomoću fizičkog tijela. I gdje god da jest taj naš Mars mi njegovu energiju trošimo uz pomoć svog fizičkog tijela. U tom sam smislu mislila na to da Mars možemo kontrolirati. Jer smo to fizičko tijelo mi sami.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Opet, Uran u 6p ne govori o tome da osoba radi i da se trudi. Napore ulaže Saturn. Istina, Uran teži samostalnosti i želi funkcionirati u radnom okružju neovisno, al ta sloboda je ukinuta ukoliko je Uran pod teškim aspektima i ograničen Saturnom. Odnos sa šefom je pak odnos na nivou kuća 6 i 10. Čak i radnik Uran u 6k – naprimjer električar, informatičar...može biti samostalan i neovisan o šefu ukoliko je privatnik (4k)....I uopće ne znači da tamo gdje je Uran, u tvom primjeru u 6k, smo nezadovoljni i frustrirani do uranovog polupovratka (42g). Planetarni ciklusi opisuju tok događaja i što su planete teže postavljene, teži su i ciklusi pa se povratci čekaju ko ozeblo sunce....
... ovo sam napisala jer imam Uran u 06. polju, i radim i trudim se (fizički, psihički, emotivno - sa svim svojim osobnim planetama) ali neke stvari ne mogu postići prije negoli mi do dozvoli Uran. Uran se tek sa 42 - om potpuno realizira, do tada se događaju nekakva "polurješenja". Ajde ti meni reci kako da ja to što želim postignem upravo sada? Kako da natjeram Urana da mi pruži one prilike koje želim odmah? Ne mogu, moram čekati ... a Mjesec u 02. primjerice kad god poželim mogu aktivirati i ide mi ... ponekad se dogodi malo teži tranzit kao onaj kvadrat Saturna od ranije, ali ja sam upregla svoje emocije, njima se motivirala i opet, uz malo više truda došla do onog što želim.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zašto? Svašta. Zašto bih se fokusirala samo na osobne planete kad se mogu i na ove ostale? Evo recimo Neptun – s Neptunom se može povezati na hiljadu načina, kroz umjetnost, glazbu, ples, more, mašta, itd. Ljudi naprimjer koji intezivno borave u planini, intezivno žive svoj Saturn i Jarca. I oni su tamo upravo radi svojih Saturna, a ne izričito radi osobnih planeta.
Ne shvaćam tvoju teoriju.
... da, ali sve te vanjske planete ja bih trošila preko osobnih, npr. Mjesec u 02. mi prima trigon od Urana iz 06. vladara 09. i shvatila sam da bi svoju zaradu (Mjesec u 02.) mogla povećati dobijajući ideje (Uran) iz udžbenika (Uran vl. 09.). I pokušala. I to funkcionira. Ali sam u prvi plan stavila Mjesec (svoje emocije), a Uran mi je "samo" prijenosnik informacija. Ili npr. Mjesec u 02. prima kvadrat od Plutona u 05., ekstremna preosjetljivost kada je u pitanju moja kreativnost. Fokusirala sam se na Mjesec (opet na emocije) i odlučila pratiti svoje emotivne reakcije dok se kreativno izražavam i svaki put kad mi se dogodi da me nešto u toj sferi duboko pogodi, ponovila bih tu radnju toliko puta dok se ta moja preosjetljivost u meni ne bi izgubila. I opet sam se fokusirala na Mjesec, na svoje emocije, jer Plutona ne znam hendlati. Ali on mene zna. Ja recimo ovako kanaliziram energiju svojih aspekata, fokusom na osobnu planetu.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
A osobne planete ti ne daju ništa? Sunce ti ne daje onaj životni elan? Mars ti ne daje snagu? Merkur ti ne poklanja informacije i sposobnost razmišljanja? Venera ti ne pruža zadovoljstvo i ljubav? Mjesec, majka hraniteljica zemlja.....je ništa naspram vanjskih planeta?
... naravno da daju, energija osobnih planeta dolazi "iznutra na van", a energija neosobnih planeta "izvana pa prema unutra". Ovo je samo moja osobna percepcija, ne mislim to nikomu nametati kao nekakvu teoriju.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Imamo neka razmišljanja gdje se slažemo, ali se u biti jako razlikujemo u stavovima. Moja je teorija da su sve planete jednako važne, i sve se one mogu živjeti ('trošiti') - neke više neke manje u zavisnosti od natalne karte. Prema tvojoj teoriji, u prirodnom horoskopu razlikuješ vanjske od osobnih na način da su vanjske van osobnog doticaja? Jesam dobro rekla?
... mislim da je redoslijed važnosti planeta kod svakog pojedinca različit, ali da su osobne planete baza za djelovanje. Možda ću primjerom biti malo jasnija.
Osoba koja nema pretjeranog upliva Urana, Neptuna i Plutona na osobne planete vještije upravlja sobom (na nivou sebe kako osobe) i djelovanje neosobnih planeta primarno utječe na njezinu okolinu (jer Ur, Ne, Pl jače ne dotiču njene osobne planete). Ali zato takva osoba kada joj se dogodi da ju Ur, Ne, Pl pošteno "dodirnu" (tranzitom) daleko burnije reagira i traumatičnije doživljava takva iskustva.
S druge strane, osoba koja ima jači upliv neosobnih planeta u osobne (Ur, Ne, Pl imaju više aspekata na osobne planete) ima stalni doticaj sa energijama neosobnih planeta i "naviknuta" je na takve energije. Iako možda slabije kontrolira sebe ili se često bori s sobom (jer joj neosobne planete, aspektima koje tvore sa osobnim planetama, na osobnom nivou često "mrse konce") ona se na koncu i s vremenom "lakše" suočava sa zbivanjima koja donose neosobne planete jer ih zapravo osjeća kao dio sebe.
Smatram da su i jednoj i drugoj osobi uporište za djelovanje osobne planete. To ne znači da neosobne ne postoje, ne djeluju i sl. već da se neosobne planete kod svake osobe realiziraju preko osobnih planeta i da zbog toga fokus treba staviti na osobne planete i njima "amortizirati" djelovanje neosobnih. Naravno, to je samo moje mišljenje.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 00:05   #27
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ja bih ovo doživjela kao življenje svog Mjeseca pod pritiskom Saturna. Povijest je prošlost, a prošlost je u simbolici Mjeseca, a Saturn "izvana" (jer je tranzit u pitanju) tjera na učenje (Saturn). Mislim ... u biti je isto to što govorimo. Kada je meni Saturn iz 05. kvadrirao Mjesec u 02., stavila sam u prvi plan svoje emocije (Mjesec) i razmišljala samo o njima (o tomu zbog čega mi se događa to što mi se događa) i pokušavala samoj sebi objasniti da je to dobra škola (Saturn) za mene, da će to proći (jer je riječ o tranzitu), da ću naučiti (Saturn) bolje hendlati ono što zaradim (Mjesec u 02.) i trudila se biti emotivno sabrana. Nisam uopće razmišljala o Saturnu kao nečemu na što bih mogla utjecati, razmišljala sam samo o svojim emocijama, o Mjesecu jer sam jedino na to mogla djelovati. Inače bih napucala tog Saturna na prvu. Ali on se ne da. A Mjesec se da.
Ama kakav pritisak, ako voljno, neobavezno i iz čistog zadovoljstva nešto radim? To nije tjeranje ni pritisak već emotivno ispunjenje (Mjesec).  To je življenje svog Mjeseca na pozitivan način uz Saturnovu simboliku...
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...
... s ovim se slažem. Sama činjenica da je Mars prirodni vladar 01. polja govori da je Mars zapravo naše fizičko tijelo (zapravo fizička energija našeg tijela), a fizički napor se čini pomoću fizičkog tijela. I gdje god da jest taj naš Mars mi njegovu energiju trošimo uz pomoć svog fizičkog tijela. U tom sam smislu mislila na to da Mars možemo kontrolirati. Jer smo to fizičko tijelo mi sami.
Da, uglavnom ga možemo kontrolirati, ali postoje situacije i kad ne možemo, a to je kad se naruši 1k tj zdravlje, tada je naš Mars ograničen. Na taj način Mars (ili neka druga osobna planeta) jednako postane teška ili nemoguća za uticanje kao što je to slučaj s vanjskim planetama. Netko ko je npr gluh ili nijem, ne može upravljati svojim Merkurom i to promijeniti...Merkur mu je takav kakav jest.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...

... ovo sam napisala jer imam Uran u 06. polju, i radim i trudim se (fizički, psihički, emotivno - sa svim svojim osobnim planetama) ali neke stvari ne mogu postići prije negoli mi do dozvoli Uran. Uran se tek sa 42 - om potpuno realizira, do tada se događaju nekakva "polurješenja". Ajde ti meni reci kako da ja to što želim postignem upravo sada? Kako da natjeram Urana da mi pruži one prilike koje želim odmah? Ne mogu, moram čekati ... a Mjesec u 02. primjerice kad god poželim mogu aktivirati i ide mi ... ponekad se dogodi malo teži tranzit kao onaj kvadrat Saturna od ranije, ali ja sam upregla svoje emocije, njima se motivirala i opet, uz malo više truda došla do onog što želim.
Ne znam zaista u kakvom je stanju tvoj Uran, jer ovo što kažeš nije do općenito Urana već do njegovog položaja u znaku, aspekti i dispozitor, te šta ima u Vodenjaku. A također tvoje ambicije su stvar 10k i odnosa 1k sa 10k. Ne mogu komentirati bez uvida u natalnu. Netko također može imati Uran u 6k pa biti potpuno zadovoljan njegovim uticajem na to polje do 42.g. U to vrijeme će se također desiti promjene, ali to nipošto ne znači da je do tada na 6p bilo nezadovoljstvo i frustracija.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...

... da, ali sve te vanjske planete ja bih trošila preko osobnih, npr. Mjesec u 02. mi prima trigon od Urana iz 06. vladara 09. i shvatila sam da bi svoju zaradu (Mjesec u 02.) mogla povećati dobijajući ideje (Uran) iz udžbenika (Uran vl. 09.). I pokušala. I to funkcionira. Ali sam u prvi plan stavila Mjesec (svoje emocije), a Uran mi je "samo" prijenosnik informacija. Ili npr. Mjesec u 02. prima kvadrat od Plutona u 05., ekstremna preosjetljivost kada je u pitanju moja kreativnost. Fokusirala sam se na Mjesec (opet na emocije) i odlučila pratiti svoje emotivne reakcije dok se kreativno izražavam i svaki put kad mi se dogodi da me nešto u toj sferi duboko pogodi, ponovila bih tu radnju toliko puta dok se ta moja preosjetljivost u meni ne bi izgubila. I opet sam se fokusirala na Mjesec, na svoje emocije, jer Plutona ne znam hendlati. Ali on mene zna. Ja recimo ovako kanaliziram energiju svojih aspekata, fokusom na osobnu planetu.
Dobro, kad su aspekti u pitanju, posmatraju se naravno obje planete, u tvom slučaju i Mjesec i Uran. A kako naprimjer živiš 9k? Ona je u Vodenjaku, vladar je Uran. Kako trošiš 9k?


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...

... naravno da daju, energija osobnih planeta dolazi "iznutra na van", a energija neosobnih planeta "izvana pa prema unutra". Ovo je samo moja osobna percepcija, ne mislim to nikomu nametati kao nekakvu teoriju.
 Osobne 'iznutra prema van'? Naprimjer umjetnost, glazba i ples – Neptun i Venera. Da li glazba (NE) potiče plesanje (VE) ili ti se pleše (VE) pa uključiš glazbu (NE) i kreneš plesati? Nadam se da si razumjela pitanje... Što prvo nastalo (kokoš ili jaje) glazba ili ples? Otkuda dolazi inspiracija za ples? Od glazbe (NE) izvana? Ili je poticaj za plesanjem (VE) unutrašnji, neovisno o glazbi?

Dalje, ako energija vanjskih planeta dolazi izvana prema unutra, znači li to da osobine tih planeta (UR,NE,PL) nisu nešto što postoji u čovjeku kao prirodno iznutra već nastaje kao produkt odrastanja u okolini? Ako je Uran ekcentričnost, jel ta osobina nešto što nastaje odkad se čovjek rodi kao vanjski uticaj ili? Jel taj čovjek 'rođeni ekcentrik' (energija Urana iznutra prema van) ili ga život napravio ekcentrikom (energija izvana prema unutra)?
Postavila sam pitanja jer me interesira ta tvoja teorija  Inače mislim da je dvosmjerno. Energija planeta djeluje i iz vana prema unutra i obratno kod svih 10 planeta.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...

... mislim da je redoslijed važnosti planeta kod svakog pojedinca različit, ali da su osobne planete baza za djelovanje. Možda ću primjerom biti malo jasnija.
Osoba koja nema pretjeranog upliva Urana, Neptuna i Plutona na osobne planete vještije upravlja sobom (na nivou sebe kako osobe) i djelovanje neosobnih planeta primarno utječe na njezinu okolinu (jer Ur, Ne, Pl jače ne dotiču njene osobne planete). Ali zato takva osoba kada joj se dogodi da ju Ur, Ne, Pl pošteno "dodirnu" (tranzitom) daleko burnije reagira i traumatičnije doživljava takva iskustva.
S druge strane, osoba koja ima jači upliv neosobnih planeta u osobne (Ur, Ne, Pl imaju više aspekata na osobne planete) ima stalni doticaj sa energijama neosobnih planeta i "naviknuta" je na takve energije. Iako možda slabije kontrolira sebe ili se često bori s sobom (jer joj neosobne planete, aspektima koje tvore sa osobnim planetama, na osobnom nivou često "mrse konce") ona se na koncu i s vremenom "lakše" suočava sa zbivanjima koja donose neosobne planete jer ih zapravo osjeća kao dio sebe.
Smatram da su i jednoj i drugoj osobi uporište za djelovanje osobne planete. To ne znači da neosobne ne postoje, ne djeluju i sl. već da se neosobne planete kod svake osobe realiziraju preko osobnih planeta i da zbog toga fokus treba staviti na osobne planete i njima "amortizirati" djelovanje neosobnih. Naravno, to je samo moje mišljenje.
U prirodnom horoskopu sve je jednake važnosti, jer ako si primjetila horoskop nije postavljen hijerarhijski, već se 12polja sa svojim planetama nalaze u krugu. Ono što je u krugu (360) nema redosljed početka i kraja, nema da je netko prvi, netko drugi ili zadnji, ravnopravno je.
U natalnom horoskopu je ista stvar, razlika je samo u SNAZI djelovanja. Snaga planete i redoslijed važnosti planete su dva različita pojma.
Osoba sa slabijim uticajem UR/NE/PL se izražava i živi više preko osobnih planeta, i točno, teže podnosi te vanjske tranzite/progresije kad su nepovoljni, ali je pogrešno reći da vještije upravlja sobom. To bi značilo da su ovi sa snažnijim uplivom UR/NE/PL 'debili' i na neki način ograničeni u upravljanju sobom u usporedbi sa prvima? Potpuno nelogična teorija.
Zašto bi netko sa iznimno naglašenim Uranom i Plutonom imao problem sam sa sobom, kako kažeš slabije se kontrolirao ili se čak borio sa svojim osobinama? I zašto misliš da jedan naprimjer Merkurovac ili ličnost izraženog Mjeseca ne može imati ozbiljnijih problema s obzirom da je vješt u upravljanju sobom?
Naprimjer osoba UR/PL nek je nuklearni fizičar, a osoba MO kućanica? Jel svaćaš šta si napisala? I šta se njima dešava pod tranzitima/progresijama....Kućanica (Mjesec) recimo živi par kilometara od nuklearnog postrojenja. U vrijeme teških UR/PL tranzita/progresija na njen horoskop desi se nesreća u tom pogonu što utiče na njeno okruženje (eksplozija, požar zagađen zrak..itd). Šta će se desiti? Desit će se to da će se ona smrznut ili će histerizirati, paničariti itd. Bit će joj užasno. Ona je mjesečev tip sa slabim vanjskim planetama, dakle živi za porodicu, emocije, ljubav, zajedništvo, jedna draga, topla i mirna duša. Njoj će ovakva UR/Pl situacija bit grozna i pitanje je koliko će biti sposobna da 'vješto upravlja sobom'....(trebao bi joj bit jak vanjski Saturn za staloženost). A šta će naš nuklearnii fizičar (UR/PL).....on će izvrsno reagirat, jer su to njegove planete, poznata energija i znat će što treba.

Ovo je samo primjer na tvoju teoriju osobnih i neosobnih planeta.
Dakle, potpuno je individualno i u zavisnosti od natalnih postavki kako ko funkcionira, nekome su izraženije osobne, nekome vanjske planete. Nekome je to ujednačeno. Stvar je snage i povoljnosti planeta.

Inače, kad su nekome izraženije vanjske planete to ne znači da su mu istovremeno osobne 'slupane.' I obratno. Netko sa istaknutim osobnim planetama, ove vanjske može imati povoljno posložene iako nisu nužno jake.

Zadnje uređivanje Saradonija : 09.06.2013. at 00:13.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 01:48   #28
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ama kakav pritisak, ako voljno, neobavezno i iz čistog zadovoljstva nešto radim? To nije tjeranje ni pritisak već emotivno ispunjenje (Mjesec).  To je življenje svog Mjeseca na pozitivan način uz Saturnovu simboliku...
...a jel tebi natalno Saturn naglašen ili ti "boji" osobne planete ili ASC, jel ti natalno skladan? Jer ako ga preko osobnih planeta imaš u sebi, možda ga zbog toga ne doživljavaš kao ograničenje? Jer Saturn jest vid ograničenja ... Kad čovjek uči ograničen je na način da manje vremena troši na lagodnije stvari ... Ili je tranzit Saturna na Mjesec skladan? Ja sam imala kvadrat i nije mi se sviđao ali sam ga rješavala na nivou emocija (Mjeseca) jer sa samim Saturnom nisam mogla ništa ...

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne znam zaista u kakvom je stanju tvoj Uran, jer ovo što kažeš nije do općenito Urana već do njegovog položaja u znaku, aspekti i dispozitor, te šta ima u Vodenjaku. A također tvoje ambicije su stvar 10k i odnosa 1k sa 10k. Ne mogu komentirati bez uvida u natalnu. Netko također može imati Uran u 6k pa biti potpuno zadovoljan njegovim uticajem na to polje do 42.g. U to vrijeme će se također desiti promjene, ali to nipošto ne znači da je do tada na 6p bilo nezadovoljstvo i frustracija.
... Uran je u Škorpiji u 06., Pluton je u Vagi u 05., mislim da je stvar u tome da sam ja od toga Urana nestrpljiva, ne volim gubiti vrijeme, mislim da bi do 42 - e mogla puno više napraviti, preskakala bih stepenice ...

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Dobro, kad su aspekti u pitanju, posmatraju se naravno obje planete, u tvom slučaju i Mjesec i Uran. A kako naprimjer živiš 9k? Ona je u Vodenjaku, vladar je Uran. Kako trošiš 9k?
... čitam raznoraznu stručnu literaturu (09. polje), često i alternativu (Vodenjak) i to znanje koristim u poslu (06. polje) u kojem sam samostalna (Uran u 06.). Postala sam samostalna tek kada je tr Uran napravio 120 na natalni Uran, a pokušavala sam to i par godina prije ali nisam mogla dok tr Uran nije napravio 120 na natalni Ur. Htjela sam ga ranije radom, trudom i snagom volje ubrzati, ali nije išlo ... morala sam ga čekati. O takvom (ne)utjecaju na neosobne planete govorim.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
 Osobne 'iznutra prema van'? Naprimjer umjetnost, glazba i ples – Neptun i Venera. Da li glazba (NE) potiče plesanje (VE) ili ti se pleše (VE) pa uključiš glazbu (NE) i kreneš plesati? Nadam se da si razumjela pitanje... Što prvo nastalo (kokoš ili jaje) glazba ili ples? Otkuda dolazi inspiracija za ples? Od glazbe (NE) izvana? Ili je poticaj za plesanjem (VE) unutrašnji, neovisno o glazbi?
... rekla bih da sam ja Venera (žena koju sadržim u sebi), a Neptun je inspiracija odnekud koja me suptilno podražuje da se umjetnički izrazim pa kada se spojimo (aspektima) ja kao Venera (žena u meni) i Neptun kao inspiracija dobijemo mene (ženu) kako plešem (jer za to imam fizičko tijelo i njime upravljam) potaknuta glazbom (Neptunom koji svira). Tako nekako.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Dalje, ako energija vanjskih planeta dolazi izvana prema unutra, znači li to da osobine tih planeta (UR,NE,PL) nisu nešto što postoji u čovjeku kao prirodno iznutra već nastaje kao produkt odrastanja u okolini? Ako je Uran ekcentričnost, jel ta osobina nešto što nastaje odkad se čovjek rodi kao vanjski uticaj ili? Jel taj čovjek 'rođeni ekcentrik' (energija Urana iznutra prema van) ili ga život napravio ekcentrikom (energija izvana prema unutra)?
Postavila sam pitanja jer me interesira ta tvoja teorija  Inače mislim da je dvosmjerno. Energija planeta djeluje i iz vana prema unutra i obratno kod svih 10 planeta.
... mislim da ako osoba ima natalno npr. Sunce0Uran, da je energija Sunca u njoj obojana energijom Urana koji djeluje "izvana". Time je osoba od rođenja svojim bićem (Suncem) stopljena sa energijom Urana. Pošto tu konjunkciju ima od rođenja, ona je stalno dio nje, i njezino Sunce prepoznaje tu energiju Urana i osoba zbog toga jasno razumije "uranovske" vibracije tijekom cijelog života. A onda tranziti još mogu učiniti svoje.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
U prirodnom horoskopu sve je jednake važnosti, jer ako si primjetila horoskop nije postavljen hijerarhijski, već se 12polja sa svojim planetama nalaze u krugu. Ono što je u krugu (360) nema redosljed početka i kraja, nema da je netko prvi, netko drugi ili zadnji, ravnopravno je.
U natalnom horoskopu je ista stvar, razlika je samo u SNAZI djelovanja. Snaga planete i redoslijed važnosti planete su dva različita pojma.
Osoba sa slabijim uticajem UR/NE/PL se izražava i živi više preko osobnih planeta, i točno, teže podnosi te vanjske tranzite/progresije kad su nepovoljni, ali je pogrešno reći da vještije upravlja sobom. To bi značilo da su ovi sa snažnijim uplivom UR/NE/PL 'debili' i na neki način ograničeni u upravljanju sobom u usporedbi sa prvima? Potpuno nelogična teorija.
... nipošto, ma kakvi debili, mislim da ove druge (sa snažnim uplivom Ur, Ne, Pl) energije tih vanjskih planeta "dekoncentriraju" u bavljenju samim sobom (osobnim planetama). Nešto poput čovjeka koji živi u stanu sam i u stanu je sve kako on želi ali ima jednog susjeda koji svako malo svira bubnjeve, drugi glasno plače, treći viče i ovaj nikako da osjeti mir, stalno ga nešto tjera na suočavanje i reagiranje (jer nije lako trpiti takve susjede). Na to sam mislila ... kada je upliv neosobnih planeta snažniji, čovjek je manje spokojan ali često i veći borac.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko sa iznimno naglašenim Uranom i Plutonom imao problem sam sa sobom, kako kažeš slabije se kontrolirao ili se čak borio sa svojim osobinama? I zašto misliš da jedan naprimjer Merkurovac ili ličnost izraženog Mjeseca ne može imati ozbiljnijih problema s obzirom da je vješt u upravljanju sobom?
Naprimjer osoba UR/PL nek je nuklearni fizičar, a osoba MO kućanica? Jel svaćaš šta si napisala? I šta se njima dešava pod tranzitima/progresijama....Kućanica (Mjesec) recimo živi par kilometara od nuklearnog postrojenja. U vrijeme teških UR/PL tranzita/progresija na njen horoskop desi se nesreća u tom pogonu što utiče na njeno okruženje (eksplozija, požar zagađen zrak..itd). Šta će se desiti? Desit će se to da će se ona smrznut ili će histerizirati, paničariti itd. Bit će joj užasno. Ona je mjesečev tip sa slabim vanjskim planetama, dakle živi za porodicu, emocije, ljubav, zajedništvo, jedna draga, topla i mirna duša. Njoj će ovakva UR/Pl situacija bit grozna i pitanje je koliko će biti sposobna da 'vješto upravlja sobom'....(trebao bi joj bit jak vanjski Saturn za staloženost). A šta će naš nuklearnii fizičar (UR/PL).....on će izvrsno reagirat, jer su to njegove planete, poznata energija i znat će što treba.
... pa to sam i napisala, da će se osoba s manje upliva neosobnih planeta na osobne planete više baviti sobom ("emocije, ljubav, zajedništvo, jedna draga, topla i mirna duša", to su sve njoj osobno i emotivno bitne kategorije (Mjesec)), ali kada ju pogodi ono što si napisala, doživjet će veću traumu (odreagirat će svojim osobnim planetama sa slabim uplivom Urana i Plutona). A kod fizičara je obrnuto, on se manje bavi ovim "emocije, ljubav, zajedništvo, jedna draga, topla i mirna duša", on se bavi nuklearnom fizikom jer ga snažan upliv Ur, Pl tamo usmjerava i vjerojatno bih ona kućanica razmišljala "ja nikada ne bih to radila, to je opasno", ali će u uvjetima nesreće on reagirati manje stresno, ali opet neće reagirati svojim Uranom i Plutonom nego svojim osobnim planetama koje su osnažene uplivima Urana i Plutona. Barem ja to tako shvaćam.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ovo je samo primjer na tvoju teoriju osobnih i neosobnih planeta.
Dakle, potpuno je individualno i u zavisnosti od natalnih postavki kako ko funkcionira, nekome su izraženije osobne, nekome vanjske planete. Nekome je to ujednačeno. Stvar je snage i povoljnosti planeta.

Inače, kad su nekome izraženije vanjske planete to ne znači da su mu istovremeno osobne 'slupane.' I obratno. Netko sa istaknutim osobnim planetama, ove vanjske može imati povoljno posložene iako nisu nužno jake.
... slažem se, samo želim reći da mi ne djelujemo svojim vanjskim planetama već da se mi ispoljavamo svojim osobnim planetama, a da vanjske planete boje naše osobne planete i da im zbog toga uspijevamo biti bliži. Razumijevamo ih na nivou svog bića . I onda preko svog bića (svojih osobnih planeta) realiziramo energiju tih neosobnih planeta.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 11:53   #29
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nipošto, ma kakvi debili, mislim da ove druge (sa snažnim uplivom Ur, Ne, Pl) energije tih vanjskih planeta "dekoncentriraju" u bavljenju samim sobom (osobnim planetama). Nešto poput čovjeka koji živi u stanu sam i u stanu je sve kako on želi ali ima jednog susjeda koji svako malo svira bubnjeve, drugi glasno plače, treći viče i ovaj nikako da osjeti mir, stalno ga nešto tjera na suočavanje i reagiranje (jer nije lako trpiti takve susjede). Na to sam mislila ... kada je upliv neosobnih planeta snažniji, čovjek je manje spokojan ali često i veći borac.
super ti je ova usporedba. dijelim tvoje mišljenje, a budući da imam jak upliv vanjskih planeta na osobne, razumijem o čemu pričaš jer i sama reagiram slično.

npr. "mrzim" svoj aspekt Ma90UR. lako planem, a kako je mars u konjunkciji s merkurom, a on u kvadratu s asc, uz to što šizim, imam i glasne, oštre verbalne ispade. nisam si "lijepa" takva i želim to promijeniti. kako će uran uvijek biti dio mene (aspektira mi sve bitno u karti i disp. je sunca) i na njega ne mogu utjecati, probala sam upraviti s marsom jer je to sirovi, primitivni nagon. smatram da je olakotna okolnost to što je u vodenjaku, pa je to jedan mentalni i intelektualniji mars i samim tim ga je lakše "ukrotiti". pomaže i to što mu je drugi dispozitor saturn u konjunkciji s jupiterom, pa ga i taj saturn pomalo brenza (koči).

i tako, kad me uran bocne, naravno da ne mogu ostati zen i mirna, sve u meni provre, pomrači mi se pred očima, ali tada se fokusiram na marsa i govorim sama sebi: diši duboko, skuliraj se...proći će vrlo brzo, šuti i makni se. kad se glava ohladi, onda ćeš reagirati jer sad ćeš garant zažaliti sve što učiniš ili kažeš. i zasvisno o situaciji, odem ispucati taj silan naboj u neki teški, iscrpljujući, konstruktivan rad.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 14:48   #30
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...a jel tebi natalno Saturn naglašen ili ti "boji" osobne planete ili ASC, jel ti natalno skladan? Jer ako ga preko osobnih planeta imaš u sebi, možda ga zbog toga ne doživljavaš kao ograničenje? Jer Saturn jest vid ograničenja ... Kad čovjek uči ograničen je na način da manje vremena troši na lagodnije stvari ... Ili je tranzit Saturna na Mjesec skladan? Ja sam imala kvadrat i nije mi se sviđao ali sam ga rješavala na nivou emocija (Mjeseca) jer sa samim Saturnom nisam mogla ništa ...
Ma nije u mom Saturnu poanta, nego je stvar u tome da Saturn dođe kao ograničenje kad je loše postavljen i u teškom tranzitu. Opet ti o ograničenju i mom učenju, ako ti lijepo napišem iz svog iskustva da pod saturnovim tranzitom nešto proučavam i da mi to pričinjava zadovoljstvo, onda nema govora o ograničenju. Meni to proučavanje jest 'lagodna stvar.' Taj vid SA0MO se u ovom momentu ispoljava u slobodno vrijeme i ne predstavlja obavezu jer je stvar mog izbora. To je drugo ukoliko bi u nekoj situaciji bila nešto prisiljena da učim i radim i kad bi to bilo pod 'moranje' i kad bi ta tema učenja bila iritantna ili dosadna. To bi onda bilo neki napet tranzit/progresija i sl. i
Kažem, nebitan je moj Saturn, negdje gore sam govorila općenito o Saturnu i kako se njega živi i ovo učenje i povijest je bilo samo primjer na tu teoriju.
Desi se u ovo što si rekla, neskladnom tranzitu/progresiji neke planete, da bude neki težak događaj/periood na šta se nema uticaj, ali s druge strane kako isti traje neko vrijeme, za to vrijeme se može aspekt trošiti i u pozitivne svrhe. Primjer za to je recimo u razdvojenosti partnera pod tranzitom Saturna prema Veneri, to je težak događaj na koji se ne može uticati, ali istovremeno energija Saturna i Venere se koristi tako što se radi nešto pozitivno. Žena je recimo usamljena i nesretna radi razdvojenosti sa svojim mužem, pa se upiše na tečaj modeliranja gline. (VE/SA).

To sam htjela istaknuti, jer vidim da govoriš u kontekstu nemogućnosti trošenja vanjskih planeta općenito. Ali to nije tako, jer svaka planeta ima i povoljne i nepovoljne utjecaje i neovisno o teškim situacijama koje mogu donijeti, paralelno s time se mogu pozitivno živjeti. U prirodnom horoskopu se ne može reći općenito za UR/NE/PL da se na njih ne može vršiti uticaj. Ne može se vršiti uticaj na slupane natalne planete i osobne i vanjske. U stvaranju astroloških teorija mora se imati u vidu prirodni horoskop od kojeg sve polazi.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post




... čitam raznoraznu stručnu literaturu (09. polje), često i alternativu (Vodenjak) i to znanje koristim u poslu (06. polje) u kojem sam samostalna (Uran u 06.). Postala sam samostalna tek kada je tr Uran napravio 120 na natalni Uran, a pokušavala sam to i par godina prije ali nisam mogla dok tr Uran nije napravio 120 na natalni Ur. Htjela sam ga ranije radom, trudom i snagom volje ubrzati, ali nije išlo ... morala sam ga čekati. O takvom (ne)utjecaju na neosobne planete govorim. ...
Zapravo, 9k trošiš samo na raznu stručnu literaturu, često alternativu (Aq)? I ništa drugo? Možda je onda nedovoljno za tvog Urana pa se ispoljava nezadovoljavajuće....


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

... rekla bih da sam ja Venera (žena koju sadržim u sebi), a Neptun je inspiracija odnekud koja me suptilno podražuje da se umjetnički izrazim pa kada se spojimo (aspektima) ja kao Venera (žena u meni) i Neptun kao inspiracija dobijemo mene (ženu) kako plešem (jer za to imam fizičko tijelo i njime upravljam) potaknuta glazbom (Neptunom koji svira). Tako nekako. ...
Dobro, ti dobiješ inspiraciju iznutra pa kreneš plesati? Ima ljudi koji moraju vani čuti glazbu da bi dobili poticaj za plesanje, a ima onih koji jednostavno dobiju unutrašnju inspiraciju neovisno o vanjskom uticaju. Dakle energija planeta teče dvosmjerno, može ići iznutra prema vani obratno.
Neptun se može izraziti kroz inspiraciju iznutra pa potakne na djelovanje, a Neptun se može manifestirati i u vidu glazbe vani koja svira pa potakne unutrašnju želju za plesom. Onda nije onako kako si rekla vanjske planete djeluju izvana prema unutra, a osobne iznutra prema van, već sve planete imaju dvosmjeran uticaj.


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

... mislim da ako osoba ima natalno npr. Sunce0Uran, da je energija Sunca u njoj obojana energijom Urana koji djeluje "izvana". Time je osoba od rođenja svojim bićem (Suncem) stopljena sa energijom Urana. Pošto tu konjunkciju ima od rođenja, ona je stalno dio nje, i njezino Sunce prepoznaje tu energiju Urana i osoba zbog toga jasno razumije "uranovske" vibracije tijekom cijelog života. A onda tranziti još mogu učiniti svoje. ...
Nisam te shvatila. Ako je netko rođeni ekcentrik (UR) to je prisutno u njemu kao osobina otkad se rodio, ili? Nije nužno SO/UR aspekt jer što ako je Asc Aq 0 UR bez aspekata? Isto je ekcentrik,neovisno o osobnim planetama. Htjela sam reći, osobine koje daju UR/NE/PL mogu biti i proizvod utjecaja okoline (vanjsko djelovanje na osobu), ali i obratno, osoba se rodi s tim (osnovni tris sa vanjskim planetama).


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

... nipošto, ma kakvi debili, mislim da ove druge (sa snažnim uplivom Ur, Ne, Pl) energije tih vanjskih planeta "dekoncentriraju" u bavljenju samim sobom (osobnim planetama). Nešto poput čovjeka koji živi u stanu sam i u stanu je sve kako on želi ali ima jednog susjeda koji svako malo svira bubnjeve, drugi glasno plače, treći viče i ovaj nikako da osjeti mir, stalno ga nešto tjera na suočavanje i reagiranje (jer nije lako trpiti takve susjede). Na to sam mislila ... kada je upliv neosobnih planeta snažniji, čovjek je manje spokojan ali često i veći borac. ...
Ne slažem se. Da bi bilo šta osobu dekoncentriralo trebaju planete biti u neskladu. Dakle nije isto kad su UR/NE/PL skladni u natalu i kad nisu. To nemora imati veze sa osobnim planetama. Jel razlikuješ pojmove 'snažna planeta' i 'povoljna planeta'. To nije isto.

Naprimjer:
- Snažan i povoljan Uran
- Snažan i nepovoljan Uran
- Slab i povoljan Uran
- Slab i nepovoljan Uran

U tvom primjeru čovjeka koji živi sam u stanu i ima bučne susjede.....taj vanjski nemir, buka je simbolizirano kakvim Uranom, Merkurom? Od ova četiri koja sam navela? Kakav Uran ima takav čovjek, vezano za 3p susjedstva i 4p njegovog doma? Baš me zanima šta ćeš napisati...


Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

... pa to sam i napisala, da će se osoba s manje upliva neosobnih planeta na osobne planete više baviti sobom ("emocije, ljubav, zajedništvo, jedna draga, topla i mirna duša", to su sve njoj osobno i emotivno bitne kategorije (Mjesec)), ali kada ju pogodi ono što si napisala, doživjet će veću traumu (odreagirat će svojim osobnim planetama sa slabim uplivom Urana i Plutona). A kod fizičara je obrnuto, on se manje bavi ovim "emocije, ljubav, zajedništvo, jedna draga, topla i mirna duša", on se bavi nuklearnom fizikom jer ga snažan upliv Ur, Pl tamo usmjerava i vjerojatno bih ona kućanica razmišljala "ja nikada ne bih to radila, to je opasno", ali će u uvjetima nesreće on reagirati manje stresno, ali opet neće reagirati svojim Uranom i Plutonom nego svojim osobnim planetama koje su osnažene uplivima Urana i Plutona. Barem ja to tako shvaćam. ...
E, nisam za fizičara napisala da je neoženjen i da nema porodicu  Dakle, neovisno o tom čime se on bavi (UR/PL) on također u okolici može imati kuću i svoju suprugu i djecu i također njihov dom može biti u slučaju one nesreće ugrožen. Dakle, nuklearni fizičar (UR/PL) može imati jak Mjesec i 4k i biti topao, drag i brižan supružnik i otac. 
U primjeru neke druge kućanice (MO) koja npr ima dobro postavljenu seriju 4 sa npr UR/PL, i/ili SA....takva neće reagirati kao što sam navela za prvo, već će zbrinuti djecu na sigurno, možda će se uključiti u lokalnu zajednicu za pomoć ugroženima itako dalje....Varijacija je bezbroj...
Posmatraš jednostrano....

Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post


... slažem se, samo želim reći da mi ne djelujemo svojim vanjskim planetama već da se mi ispoljavamo svojim osobnim planetama, a da vanjske planete boje naše osobne planete i da im zbog toga uspijevamo biti bliži. Razumijevamo ih na nivou svog bića . I onda preko svog bića (svojih osobnih planeta) realiziramo energiju tih neosobnih planeta.
Ne slažem se. Vanjske planete nisu 'izolirane' od horoskopa a niti osobne. Svih 10 djeluje međuovisno. Ti recimo imaš Uran u 6k, pa ti je možda težak i dalek, a šta oni sa Uranom u 1k? Oni ga bolje shvaćaju na nivou svog bića.....
Ovo isto mislimo?, možda se ne izražavamo jednako, vanjske planete imaju svoje niže oktave:
UR-ME, NE-VE, PL-MA. Može se reći da ME/VE/MA prenose energiju UR/NE/PL na osobniju razinu. Naprimjer ako je Uran ideja, Merkur je misao, ako je Neptun inspiracija, Venera je ples, ako je Pluton potencija, Mars je snaga.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 14:53   #31
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
super ti je ova usporedba. dijelim tvoje mišljenje, a budući da imam jak upliv vanjskih planeta na osobne, razumijem o čemu pričaš jer i sama reagiram slično.

npr. "mrzim" svoj aspekt Ma90UR. .
a ja ne djelim vaše mišljenje iako isto imam jak upliv vanjskih planeta na osobne

nije problem tvoj Uran, nego je problem kvadrat. Reagirate obje napeto na neku vanjsku planetu jer je slupana, a ne zato jer se radi o vanjskoj planeti.
Ti se recimo boriš s Uranom, ne zato jer je to Uran, nego zato jer tu borbu predstavlja KVADRAT. Da je skladan aspekt postojao bi skladan protok energije i na tog UR bi se moglo bolje uticati....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 15:11   #32
... aquarius
"mrzim svoj aspekt MA90UR" htjela sam se nadovezati na tvoj komentar kvadrata i Marsa i Urana...
Ja isto imam Kvadrat Mars ( 1 ) - Uran (4) i kada sam bila mlađa isto sam tako reagirala kao ti jako impulzivno, agresivno, ukoliko se nisam slagala sa nekim žuštro i opasno sam branila svoja mišljenja...neznam koliko ti imaš godina...

Sada kada sam recimo "odraslija" ipak uspijevam takvu naglost držati pod kontrolom kuham i dalje u sebi ali kažem si smiri se nema veze diši, diši i to se gotovo prema van ne osjeća tako da s godinama se ipak uspijevaju neke stvari ublažiti...
Inače sam osoba koja teško mijenja stajališta i mislila sam da se čovijek u svojoj biti nikada ne mijenja kroz život no nekako se kasnije u životu ipak "pomiri" sa nekim stvarima koje su takve kakve jesu i kao takve se neće promijeniti..
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 15:56   #33
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a ja ne djelim vaše mišljenje iako isto imam jak upliv vanjskih planeta na osobne
nije problem tvoj Uran, nego je problem kvadrat. Reagirate obje napeto na neku vanjsku planetu jer je slupana, a ne zato jer se radi o vanjskoj planeti.
Ti se recimo boriš s Uranom, ne zato jer je to Uran, nego zato jer tu borbu predstavlja KVADRAT. Da je skladan aspekt postojao bi skladan protok energije i na tog UR bi se moglo bolje uticati....
da, slažem se da je problem u kvadratu i da otud ta borba i napetost, ali da je protočan aspekt opet ne bi mogla utjecati na urana već samo na marsa, a sam spoj ta dva planeta bih u odnosu na sebe doživljavala puno ljepše/lakše/konstruktivnije, te bi se i u fizičkoj manifestaciji puno lakše i bolje ispoljavao. drugim riječima i dalje bih naglo i intenzivno dobivala poriv za djelovanjem i sve ostalo što spoj tih energija nosi (jer osim što je vanjska planeta, kod mene je izrazito jakopozicioniran), ali tada bi rezultat, a sami način bili puno pozitivniji

i opet naravno ovisi što taj mars i uran primaju od drugih planeta i koliko je sam temeljni karakter naklonjen takvoj vrsti energije. primijetila sam da je moj uran imao puno negativniji učinak dok sam bila mlada (od 14-17 g. je bio najgori i najdestruktivniji), a kako starim puno ga uspješnije hendlam upravo zato što sam u početku totalno nesvjesno i intuitivno, a poslije sve svjesnije, ciljano i planski skužila da je mars ključna karika za sam aspekt i njegovo uspješno hendlanje. mislim da se astrološki to vidi u tome što mi je saturn drugi disp. marsa, a budući da je retro, u tim ključnim događajima u mladosti ipak je prevladao uran jer sam bila premlada- čitaj :bez životnog iskustva, no kasnije pomalo stičem saturnovo iskustvo, učim (ju) 0 (sa) na svojim greškama (manama).

baš sam danas malo razmišljala o tim nekim stvarima, zahvaljujući ovoj temi i sve mi se nekako složilo odjednom. zanimljivo je da se u tim nekim ključnim događajima koji su po mene bili sudbinski jer se u njima moj život izvrtao naglavačke i odlazio u totalno nepredviđenom smjeru (Ur) zbilja radilo o jako, jako maloj prevagi urana nad saturnom u jednom slučaju i obrnuto u drugom, jer se jako dobro sjećam svega i kako je sve točno išlo, što je bio uzrok, triger, svih svojih emocija tada, razmišljnja i kako sam do zadnjeg bila nemoćna u tom odmjeravanju snaga saturna i urana. oba su u egzaltaciji. oba dispozitori mog sunca, marsa, saturn disp. vladara mog asc, uran u aspektu sa Asc i vladarem ascedenta.


(konkretno, vrlo sam impulzivno i nepromišljeno krenula u smjeru braka, a u zadnjim minutama prije "sudbonosnog DA", u matičara sam razmišljala točno o tome da radim veliku grešku i da bih se trebala onako kao odbjegla nevjesta okrenuti i otići, prekinuti sve to, ali baš tada je uran zakazao i izgubila sam tu ludu hrabrost i išla linijom manjeg otpora. the rest is history )

u cijeloj priči veliku važnost pridajem retrogradnom saturnu i tom njegovom karmičkom zadatku. mislim da je moj natal lijep primjer za upoznati saturna i vidjeti baš to što saturn jest- planeta koja je točka razdvajanja između osobnih planeta nad kojima imamo sposobnost kontrole i vanjskih nad kojima nemamo, te kako je baš saturn planeta koja je nekako pola-pola, a time treba mudro prosuditi da li je pametno "uzdržavati" se od njega i njegovog djelovanja i "badati" se u svoju karmu.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 09.06.2013. at 16:01.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 16:30   #34
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
... aquarius
"mrzim svoj aspekt MA90UR" htjela sam se nadovezati na tvoj komentar kvadrata i Marsa i Urana...
Ja isto imam Kvadrat Mars ( 1 ) - Uran (4) i kada sam bila mlađa isto sam tako reagirala kao ti jako impulzivno, agresivno, ukoliko se nisam slagala sa nekim žuštro i opasno sam branila svoja mišljenja...neznam koliko ti imaš godina...

Sada kada sam recimo "odraslija" ipak uspijevam takvu naglost držati pod kontrolom kuham i dalje u sebi ali kažem si smiri se nema veze diši, diši i to se gotovo prema van ne osjeća tako da s godinama se ipak uspijevaju neke stvari ublažiti...
Inače sam osoba koja teško mijenja stajališta i mislila sam da se čovijek u svojoj biti nikada ne mijenja kroz život no nekako se kasnije u životu ipak "pomiri" sa nekim stvarima koje su takve kakve jesu i kao takve se neće promijeniti..
imam 32. g. i ja sam fiksan karakter, ali stvar je u tome da sam miroljubiva i težim harmoniji, pa imam jaku potrebu ostvariti to stanje. sa svojim karakterom sam se pomirila. glavom kroz zid nemoš trudim se promijeniti ono što mogu, a ono što ne mogu, nastojim prihvatiti bez frustracije i osjećaja nemoći.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 21:24   #35
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
.
.
.
Opet ti o ograničenju i mom učenju, ako ti lijepo napišem iz svog iskustva da pod saturnovim tranzitom nešto proučavam i da mi to pričinjava zadovoljstvo, onda nema govora o ograničenju. Meni to proučavanje jest 'lagodna stvar.' Taj vid SA0MO se u ovom momentu ispoljava u slobodno vrijeme i ne predstavlja obavezu jer je stvar mog izbora. To je drugo ukoliko bi u nekoj situaciji bila nešto prisiljena da učim i radim i kad bi to bilo pod 'moranje' i kad bi ta tema učenja bila iritantna ili dosadna. To bi onda bilo neki napet tranzit/progresija i sl. i
... stani malo, pa nisam ja napisala da je Saturn tebi ograničenje, ja sam te pitala (stavila sam ? ) je li Saturn tebi ograničenje. Ako imaš natalno Mo0Sa rekla bih da u svom Mjesecu ( u svom emotivnom sklopu) imaš potrebu baviti se onim što Saturn simbolizira i da tu potrebu (proučavanje povijesti) obavljaš svojim Mjesecom. Saturn je konjunkcijom na Mjesec tvom emotivnom sklopu "nametnuo" tu potrebu pa se valjda tvoj Mjesec dok to radiš osjeća kao "svoj na svome"?

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kažem, nebitan je moj Saturn, negdje gore sam govorila općenito o Saturnu i kako se njega živi i ovo učenje i povijest je bilo samo primjer na tu teoriju.
Desi se u ovo što si rekla, neskladnom tranzitu/progresiji neke planete, da bude neki težak događaj/periood na šta se nema uticaj, ali s druge strane kako isti traje neko vrijeme, za to vrijeme se može aspekt trošiti i u pozitivne svrhe. Primjer za to je recimo u razdvojenosti partnera pod tranzitom Saturna prema Veneri, to je težak događaj na koji se ne može uticati, ali istovremeno energija Saturna i Venere se koristi tako što se radi nešto pozitivno. Žena je recimo usamljena i nesretna radi razdvojenosti sa svojim mužem, pa se upiše na tečaj modeliranja gline. (VE/SA).
... dobar primjer i gle sama si napisala "težak događaj na koji se ne može uticati". Ako bi bilo kako ti kažeš (da mi možemo upravljati vanjskim planetama, a Saturn je jedna od njih) zbog čega pišeš "težak događaj na koji se ne može uticati". Zašto ne može? Imamo Veneru i Saturna u napetom aspektu. Na što ovdje žena ne može utjecati - na Veneru, na Saturna ili na napetost aspekta? Ja bih rekla da ona kao Venera može hendlati sebe kao ženu (Veneru), malo teže može trošiti napeti aspekt (jer je napet), ali da Saturna ne može "maknuti" (inače bih odmah "vratila" muža i ne bi joj bio potreban tečaj modeliranja gline). Ja ne kažem da Saturn ili bilo koja druga neosobna planeta ima manju vrijednost ili da se vanjske planete "ne računaju" i sl., samo tvrdim da granica našeg djelovanja postoji i da seže do granice osobnih i neosobnih planeta.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 21:25   #36
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
To sam htjela istaknuti, jer vidim da govoriš u kontekstu nemogućnosti trošenja vanjskih planeta općenito. Ali to nije tako, jer svaka planeta ima i povoljne i nepovoljne utjecaje i neovisno o teškim situacijama koje mogu donijeti, paralelno s time se mogu pozitivno živjeti. U prirodnom horoskopu se ne može reći općenito za UR/NE/PL da se na njih ne može vršiti uticaj. Ne može se vršiti uticaj na slupane natalne planete i osobne i vanjske. U stvaranju astroloških teorija mora se imati u vidu prirodni horoskop od kojeg sve polazi.
... mislim da nisam nigdje pisala o "nemogućnosti trošenja vanjskih planeta općenito" kako si ti to protumačila već sam pisala o nemogućnosti upravljanja vanjskim planetama (kontroliranja vanjskih planeta).

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zapravo, 9k trošiš samo na raznu stručnu literaturu, često alternativu (Aq)? I ništa drugo? Možda je onda nedovoljno za tvog Urana pa se ispoljava nezadovoljavajuće....
...navela sam samo jedan primjer. Radi se o tomu da mene kao Bika smeta što u 06. polju ne mogu sve postići svojim radom (jer tamo imam Urana), ne mogu sve iskontrolirati već me iznenađuju nagle promjene, povremene turbulencije i sl. za razliku od primjerice 02. polja gdje imam Mjesec (osobnu) planetu i sve ide kako ja želim. Nad Mjesecom imam gotovo potpunu kontrolu i to mi se sviđa, a nad Uranom nemam - on se sa mnom igra kako hoće.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Dobro, ti dobiješ inspiraciju iznutra pa kreneš plesati? Ima ljudi koji moraju vani čuti glazbu da bi dobili poticaj za plesanje, a ima onih koji jednostavno dobiju unutrašnju inspiraciju neovisno o vanjskom uticaju. Dakle energija planeta teče dvosmjerno, može ići iznutra prema vani obratno.
Neptun se može izraziti kroz inspiraciju iznutra pa potakne na djelovanje, a Neptun se može manifestirati i u vidu glazbe vani koja svira pa potakne unutrašnju želju za plesom. Onda nije onako kako si rekla vanjske planete djeluju izvana prema unutra, a osobne iznutra prema van, već sve planete imaju dvosmjeran uticaj.
... ja mislim da ta inspiracija (Neptun) dolazi "odnekud izvana" i da ju osoba preko svoje Venere osjeti unutra. Tako sam i napisala ranije. Ne kažem da osoba ne može Neptuna osjetiti u sebi "iznutra" kažem da ga u ovom slučaju percipira preko svoje Venere. I mislim da trenutak kada će se dogoditi inspiracija ne može kontrolirati (jer je to Neptun), a trenutak kada će zaplesati može (jer je to Venera).

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Nisam te shvatila. Ako je netko rođeni ekcentrik (UR) to je prisutno u njemu kao osobina otkad se rodio, ili? Nije nužno SO/UR aspekt jer što ako je Asc Aq 0 UR bez aspekata? Isto je ekcentrik,neovisno o osobnim planetama. Htjela sam reći, osobine koje daju UR/NE/PL mogu biti i proizvod utjecaja okoline (vanjsko djelovanje na osobu), ali i obratno, osoba se rodi s tim (osnovni tris sa vanjskim planetama).
... pa napisala sam da ako osoba ima So0Ur da je njegovo Sunce od rođenja obojeno energijom Urana, da je prepoznaje "otkad se rodio". So0Ur sam uzela slučajno, mogao je biti i bilo koji drugi primjer. A na ASC gledam kao na "osobnu točku" i mislim da njime kao takvim možemo upravljati (govorim samo o ASC bez upliva energije drugih planeta). Ako se na njemu nađe primjerice Venera, smatram da osoba ima više kontrole nad ispoljavanjem (jer je Venera osobna planeta), a ako se na njemu nađe Uran vjerujem da je upliv "djelovanja izvana" daleko snažniji pa osoba slabije kontrolira ispoljavanje (jer smatram da se Urana ne može kontrolirati da ga se može samo kanalizirati preko točke ASC (takav je ovdje slučaj).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 21:26   #37
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
U tvom primjeru čovjeka koji živi sam u stanu i ima bučne susjede.....taj vanjski nemir, buka je simbolizirano kakvim Uranom, Merkurom? Od ova četiri koja sam navela? Kakav Uran ima takav čovjek, vezano za 3p susjedstva i 4p njegovog doma? Baš me zanima šta ćeš napisati...
... rekla bih da je taj čovjek Merkur, a da su "turbulencije izvana" Uran. I sad, ako njegov Merkur nema aspekata s Uranom, to ga se neće previše ticati, on kao Merkur bit će sasvim cool (ali i kao takav ne može spriječiti susjede da bubnjaju, plaču ili viču jer su oni i dalje "turbulencija izvana" - Uran, samo ih on ne doživljava tako jer je distanciran od njih (Merkur nema aspekata sa Uranom). Ako njegov Merkur ima skladne aspekte s Uranom, to može značiti da će živnuti kada susjed bubnjar zasvira i možda zapjevušiti uz njega (neće se uzrujati) ili će susjeda koji plače pokušati utješiti riječima i sl. (ali opet neće moći utjecati na njih da se stišaju dok oni sami u sebi ne shvate da je to možda rješenje - oni su Uran, vanjski faktor). I treća opcija bi bila da je njegov Merkur u napetom aspektu s Uranom i u tom slučaju on će primjerice kada bubnjar krene bubnjati početi vikati i psovati jer ga to uznemirava, a zbog onoga koji tuče ženu će možda pozvati policiju (jer ga to uznemirava). Ali niti ovdje on neće njih do kraja iskontrolirati dok se oni sami ne smire, saberu i "srede". Nije li mu onda mudrije "baciti se na svog Merkura" i pozabaviti se njime pa zadržati koliku toliku sabranost misli nego se baviti rješavanjem problema susjeda koji ionako "furaju po svom"? Što je mudrije i koliko on može susjede dovesti u red prije negoli sam "oboli na živce"?

P.S. Zanemari što možda bubnjar, plačljivi i nasilni susjed nisu primarno u simbolici Urana, ako ih gledamo kao uzurpatore (Uran) čovjekovih misli (Merkur) možemo ih promatrati kao Uran.

Gdje bi ti sada ovdje povukla crtu kao granicu do koje čovjek ima kontrolu? Ja mislim da on može hendlati svog Merkura i aspekt koji on ima s Uranom ali da samoga Urana ne može obuzdati ...

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
E, nisam za fizičara napisala da je neoženjen i da nema porodicu  Dakle, neovisno o tom čime se on bavi (UR/PL) on također u okolici može imati kuću i svoju suprugu i djecu i također njihov dom može biti u slučaju one nesreće ugrožen. Dakle, nuklearni fizičar (UR/PL) može imati jak Mjesec i 4k i biti topao, drag i brižan supružnik i otac. 
U primjeru neke druge kućanice (MO) koja npr ima dobro postavljenu seriju 4 sa npr UR/PL, i/ili SA....takva neće reagirati kao što sam navela za prvo, već će zbrinuti djecu na sigurno, možda će se uključiti u lokalnu zajednicu za pomoć ugroženima itako dalje....Varijacija je bezbroj...
Posmatraš jednostrano....
... istina, ali može li fizičar utjecati na nesreću (spriječiti da se ona uopće dogodi) ako ima jak upliv Ur/Pl, može li on sa sigurnošću iskontrolirati sebe (So, Mo, Me, Ve, Ma) i vanjske planete (Ne, Ur, Pl) i na taj način spriječiti nesreću? Mislim da nažalost ne može. Ali može preko svog So, Mo, Me, Ve, Ma zbog jakog upliva Ur/Pl "dobiti" puno spoznaja o tomu što se "s one strane" (u sferi Ur/Pl) događa pa u slučaju nesreće puno toga sanirati.
Ovo da promatram jednostrano je istina jer ne želim pokušavati iskontrolirati ono što se nažalost ne može. Želim najbolje što mogu upregnuti svoje osobne planete i primajući "signale" neosobnih planeta (putem aspekata) preko svojih osobnih planeta potrošiti tu energiju na najbolji mogući način.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. Vanjske planete nisu 'izolirane' od horoskopa a niti osobne. Svih 10 djeluje međuovisno. Ti recimo imaš Uran u 6k, pa ti je možda težak i dalek, a šta oni sa Uranom u 1k? Oni ga bolje shvaćaju na nivou svog bića.....
... nisam nigdje rekla da je nešto izolirano, samo sam odredila granicu do koje mi "imamo" kontrolu, a preko koje se je mudrije "pokoriti" jer tada možda jasnije osjetimo što nam neosobne planete žele poručiti i možda kvalitetnije kanaliziramo njihovu energiju.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ovo isto mislimo?, možda se ne izražavamo jednako, vanjske planete imaju svoje niže oktave:
UR-ME, NE-VE, PL-MA. Može se reći da ME/VE/MA prenose energiju UR/NE/PL na osobniju razinu. Naprimjer ako je Uran ideja, Merkur je misao, ako je Neptun inspiracija, Venera je ples, ako je Pluton potencija, Mars je snaga.
... ovako i ja razmišljam pa recimo pustim tog Neptuna da bude ono što jest (ne radim kontrolu niti ikakve planove s tom točkom u natalu) i baš skužim preko onih osobnih planeta (onih dijelova sebe) s kojima Neptun ima aspekt nekakve "poruke". Nekomu bi to možda bilo malo i smiješno, ali to su baš oni trenuci kada se ne trudim, kada baš dišem neptunovski i budem sigurna da je to što mi "dođe" baš to. I da je od Neptuna. Naravno, onaj tko ima neku drugu vanjsku planetu naglašenu bavi se njome ...

Zadnje uređivanje 12.kuća : 09.06.2013. at 21:33.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 21:28   #38
Ispričavam se moderatorima i Saradoniji, stavila sam tri posta zaredom jer mi nije htjelo proći odjednom, a htjela sam joj na sve odgovoriti.

Sorry.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 00:25   #39
Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
A sta ako ti, npr. Uran, aflicira osobne planete. Kao, na primjer, meni. Egzaktni kvadrat s Mjesecem, egzaktna opozicija s Venerom (koja ja i dispozitor Sunca)? Meni se cini da ja koliko kod se trudila s Mjesecom i Venerom, neocekivani dogadjaji izvan moje kontrole to sve sruse.
... vidi, ovo pitanjce mi je promaklo. Pa ja osobno bih se fokusirala na Mjesec i Veneru i samoj sebi redovito "objasnjavala" da zbog tih aspekata na svom emotivnom nivou (Mjesec) i sa one svoje ženske strane (Venera) ne mogu uvijek biti "samo svoja", da mogu očekivati turbulencije, da će me često potresati nešto iz one sfere života gdje se nalazi Uran, prihvatila bih da to ne mogu izbjeći i pokušala naći dublji smisao u tim uzurpacijama Urana, vjerujući da je to naposlijetku ipak za moje dobro ... tako nekako ... znam da je lako teoretizirati i filozofirati, ali njegovanjem unutarnje snage i razumijevanja (kroz Mjesec i Veneru) čovjek se možda može pripremiti za podražaje izvana. Jer se te aspekte ne može izbrisati niti negirati, a Urana pogotovo.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 07:46   #40
Uh, jeste se raspisale.
Što se tiče "neočekivanih" događaja, prvo bi trebalo utvrditi jesu li stvarno bili neočekivani. Više nego jednom sam vidjela da je osoba mogla reagirati prije i da je imala jasne naznake što bi se moglo dogoditi a da je svejedno ostala zatečena događajima. Npr. ako netko dobije otkaz jer se firma zatvorila, to je izvan njegove mogućnosti djelovanja. Ali ako dobije "iznenada" poslovno uvjetovani otkaz, najvjerojatnije je bilo naznaka za to i prije (i uzroka u njegovom ponašanju). Čak i u prvoj situaciji, ljudi vide da "brod tone" ali se grčevito drže radnog mjesta a ne traže nešto drugo pa "iznenada" ostanu bez posla.
Ja imam jaki nepovoljni Uran pa ne mogu baš reći da mi se jako puno stvari dogodilo "iznenada" i van moje kontrole.

Tako da se ne bih složila s 12. kućom i njenim savjetom; osim ako se radi o nečem zbilja vanjskom (vaza ti padne s nekog balkona na glavu, grom te udari na nogometnom igralištu, netko ti pogine u prometnoj nesreći) prije bih se koncentrirala na to da ipak potražim obrazac u svom ponašanju koji je mogao uzrokovati te događaje.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.