Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 22:33   #41
ak je mali onda i nebu sam jel
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:19   #42
Nismo više sigurni niti da je poletarac.
Možda je odrasli brgljez kojeg je zgrabila mačka.
Dva puta je sam kljucnuo u orah (oljušteni) koji su mu dali (kćer i dečko).
Ne zjeva i ne glasa se kao da traži hranu. Kad mu se približi s hranom da ga se nahrani kao ptića odskoči na drugu stranu kaveza.
Sokolar sam i spasila sam na desetke sova, škanjaca, vjetruša,... ali se u gradske ptičice apsolutno ne kužim
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:21   #43
Arvena, jel on ima žuto oko kljuna? Jesi sigurna da je to mališa? Jel ak je, on zasigurno ne može sam jesti i moraš mu dati hranu u kljun. Za početak mu daj vode na kapaljku. Nek mu curne niz kljun, nema veze. Ući će mu dovoljno da reagira na podražaj i krene piti kad mu sljedeći put kapneš.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:24   #44
Nema žuto oko kljuna, (znam da mladi vrapčići imaju) pa smo nekako pomislili da je odrastao.
Uh...ne volim kad se ne kužim u nešto što pokušavamo spasiti.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:29   #45
Onda je to odrasla ptica . Dobro ste učinili s orasima. I njih vole.
Dajte mu obavezno vode.
Inače stvarno ne znam kako se ponaša odrasli brgljez u zatočeništvu.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:44   #46
Vodicu smo mu ostavili, a u jutro odmah idemo probati naći suncokret.
Orasi su jedini što smo slično imali doma.
Nervozan je u kavezu ali ne može letjeti radi krila , nego skače po njemu.
Malo se bojimo da si ga još više i ne pošteti s tim skakanjem i lamatanjem
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 11:05   #47
Kako je danas?
Za njega i je najbolje da ima svoj mir, da je na mjestu gdje ga nitko ne vidi. Možeš si samo zamisliti kaj "divlja" ptica proživljava u kavezu.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:27   #48
Znala sam pronalaziti oko zgrade (ili su mi ih donosili) bebe vrapce, i bila sam dosta zadovoljna s hranjenjem-voda na kapaljku, makar i na zatvoren kljun jer onda skuži i popije. A hrana, imala sam u to vrijeme papigu, pa sam njezinu hranu (sjemenke) samljela, razmočila malo u vodi da mogu oblikovat mini kuglice. I to onda davala, uglavnom s pincetom (i naribanu mrkvu su htjeli valjda su mislili da je crvić).

Ali to su sve bile bebe (žuto oko kljuna) vrapci i jedna sjenica. Ali nažalost od njih recimo 5, preživio je samo jedan i taj osjećaj kad sam ga nakon 2 tjedna nosila van i odletio-nešto predivno... Ovi ostali, uglavnom su uginuli prve noći, a neki tek kasnije...Tješim se da na to nisam mogla utjecati, pretpostavljam da su imali i unutarnje ozljede od pada itd.

I obećala sam sebi 100 puta da se više neću petljat u prirodu, ali nisam ga mogla ostaviti kad ga vidim kraj zgrade gdje nema šanse ni pol dana opstat.

Anyway, držim fige da se ovo siroče oporavi i odleti, zasnuje ptičju familiju i sve to
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:39   #49
a mozda bi i odraslog trebalo malo hranit ak nece sam...ne znam kolko ptica moze izdrzat bez hrane...a neki znaju vec po malo kljucat a ipak ne znaju jest kak spada
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:45   #50
Ptica je uginula
Očito su ozljede od mačke bile prevelike
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:49   #51


teško je to, kod tako male životinjice ne možeš znati ni otprilike kakvo joj je stanje zapravo ''iznutra''... jedan dan skače po kavezu i misliš da ne izgleda tako loše, a ujutro ju nađeš mrtvu

znam kako je to, ja se uvijek nadam al sam skužila da ih je puno teže spasit nego što izgleda, i obećala sebi da ih neću više uzimat... priroda čini svoje, nažalost... ali bar si pokušala
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:58   #52
nisam htjela coprat ali ptice tesko prezive macji ugriz jer ih iz nekog razloga otruje, jedino one velike valjda...ali ja se uvijek tjesim da nije ipak isto umrijet u miru il da te neko rastrga
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:42   #53
Ptičice imaju jako nježan parenhim i ako ga mačka makar i mali zakači zubom gotov je jer zrak počne ulaziti u pluća i nema mu spasa.

R.I.P. maleni
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:57   #54

Meni je umrlo puno ptičica od takvih posljedica. U biti, rijetko koja preživi napad neke druge životinje (čovjeka). Grozno što je uginuo pogotovo što je svih tih ptičica sve manje u prirodi ali bilo bi vjerovatno još groznije da je preživio pa ne mogao letjeti i ostatak života preživio u gajbi. Od dva zla ovo je manje. Sirota mala dušica, svoju karmu za ovaj život je ispunio.
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:31   #55
Moj pit bull mi je donio ptiča koji je ispao iz gnijezda, stisnuo ga je al ptič je preživio jer sam mu odmah ponudila hranu i vodu. ptičice ovog tipa sve se hrane sjemenjem kukcima ili crvićima da znaš ako se ponovi...
Rekla bih da je ovaj uginuo od šoka,ili gladi,jer, na žalost, ne mogu dugu bez hrane
SHEPARDS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 12:41   #56
moje mace su donjele vrapčiće i samo dva smo pustili natrag u prirodu, ostali su krepali
ne znam jel istina, ali mačja slina im ne ogovara
mi smo ih hranili kuhanim jajima i mekanom mačjom hranom (konzervica) na pincetu
ali im moraš staviti uz ljun sastrane, nikako ispred, ne znam, možda ne vide tamo najbolje
žao mi je što nisam od koristi, jer je ptić uginuo
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 15:28   #57
Dobro je da postoji ova tema jer ovo se kad tad svakom desi. U mojoj situaciji je oba puta mala pticica ispala iz legla ja sam ju slucajno ugledala i donijela kuci na njegu. U oba puta se radilo o drugacijim pticama ali nisam bila upoznata sa njihovim vrstama, nisu standardne bile tipa kos ili vrabac pa da prepoznam. Prvi put je bilo prije mnogo godina tak da se i ne sjecam vise s cim sam ju hranila, a drugi prije mjesec dana negdje. Otisla sam u pet shop tad i cura koja tamo radi rekla mi je da kad mala ptica ispadne iz legla sansa prezivljavanja je gotovo pa nikakva ali da njena prijteljica je uspjela spasiti malu bebu kosa sa hills hranom za macice. tako da mi je ova cura dala taj njihov mali besplatan primjerak sa time sam ga hranila namoceno naravno par sati unaprijed da bude skroz mekano. iz pocetka sam mu ja morala otvarati kljun, poslije je sam trazio. ali eto nazalost nije prezivio, u oba puta mi je pticica uginula 4. dan. mislim da je korisno znati sta je najbolje da im se daje jer kad se nadjes u ovakvoj sitauciji moras odmah djelovat nemas vremena ici na forum, tako da ako je macja hrana stvarno je ok, to je dobro znati. kaj se tice crva to je tesko naci pogotovo ako je vikendom kao sto je meni bilo.
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:11   #58
nasa san vrabca isprid kuce kako cvrkuce a donjega je bio jos 1 krepani.Ima san krletku i stavio mu vode i sjemenja nije htio jest ni pit onda sam kod susida koji sve zna o pticama dobio neke posebne sjemenki i reka mi je da mu trebam davati usta. sve je dobro ali za sad jer ja sam ga dobro nahranio i napojo ali on jos cvrkuće neznam stabi ni stamuje bojim se da ce krepat ako nedoznam pomagajte
gorila592 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:50   #59
??? VRABAC ???

Jučer sam našla vrapca ima perje  i leti 6 metara  no u svakom dučanu u kojem sam tražila nemaju hran u za male ptice  što da mu dam? Dosad sam mu dala kruk razmočen u mlijeku, jel to  dobro?
AquaDorothy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:12   #60
Quote:
AquaDorothy kaže: Pogledaj post
Jučer sam našla vrapca ima perje  i leti 6 metara  no u svakom dučanu u kojem sam tražila nemaju hran u za male ptice  što da mu dam? Dosad sam mu dala kruk razmočen u mlijeku, jel to  dobro?
Nema veze, kupi te sjemenke i nasjeckaj ih, pretpostavljam da su za velike ptice jer su sjemenke vece.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.