Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 14:10   #201
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Kak mislite da "nema snage" ili što znači "nije sposoban"?!
Jel mislite na psihološko gledište ili što?
naravno, psihicko. o tome ne mogu suditi jer glava je cudna stvar a donijeti dijete na svijet nije uvijek zelja.

Quote:
Elektra - kužim te ali za mene osobno ne postoji uopće čak ni imaginarna situacija u današnje vrijeme da dijete ne bi mogla obući i nahraniti - sve dok sam živa mogla bi bilo kakav posao raditi i ništa mi ne bi bilo "ispod" časti da prehranim svoje dijete
Eto opet govorim - u svojoj obitelji imam (moji deda i baka) ljude koji su bili i stvarno jako siromašni a uz to su i stopostotni invalidi (oboje su slijepi) ali tatu su mi odškolovali i odgojili tako da je "izrastao" u prekrasnog čovjeka - dakle gdje god ima želje - može se
BTW od svog rođenja do 6-te godine smo živjeli s njima u stanu i baka je praktički bila ta koja me odgajala i isto se smatram poštenom i dobrom osobom a to što su me odgajali ljudi koji su ipak imali posebne potrebe to gledam kao plus u životu jer mogu iskreno reći da sam danas puno osjetljivija od svojih prijatelja na starije ili invalidne osobe

Opet kažem - ovdje se mogu voditi rasprave i rasprave ali uvijek ćemo svi imati neko drugo mišljenje o "napuštanju" svoje djece i moje je dakle da ne postoji apsolutno nikakav razlog osim smrti koji bi me udaljio od mog djeteta
mijesas svoj stav sa tudjim. ako ti ne, ne znaci da su drugi ti.
i ja svoju princezu obozavam vise od same sebe, htjela bih jaaaaaaaako jos bar dvoje djece (koje mi priroda ne zeli podariti) i ne bih nikad dobrovoljno abortirala, ali ne mogu suditi po svojoj situaciji. to sa JA. a ove druge su druge. i moje misljenje se tice MOG djeteta a ne njenog.

no da, mislit cu da nije normalna (imam jednu takvu tetku i stvarno mislim da nije normalna i da ima zescih psiho problema iako kad je vidis djeluje kao jako prijazna osoba)
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:12   #202
Keya, baka nije mama.
Smatram da su sva ostavljena djeca pogođena time, samo što su neka manje neka više...
Većina ih ima zamjenu u vidu bake, dede, tate, ali pitanje je i koliko je ta zamjena dobra...

Mislim da zamjeranje ostaje tijekom cijelog života.
Unknown kaže da je indiferentan prema svojoj mami, ali i dalje se pita gdje je bila kad je odrastao...ljutnja postoji, pretpostavljam.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:19   #203
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Keya, baka nije mama.
Smatram da su sva ostavljena djeca pogođena time, samo što su neka manje neka više...
Većina ih ima zamjenu u vidu bake, dede, tate, ali pitanje je i koliko je ta zamjena dobra...

Mislim da zamjeranje ostaje tijekom cijelog života.
Unknown kaže da je indiferentan prema svojoj mami, ali i dalje se pita gdje je bila kad je odrastao...ljutnja postoji, pretpostavljam.
gle, i ta mama koja je uz tebe je isto sranje ako nije osoba kako treba. nemojmo idealizirati previse tu majcinsku figuru jer ti mater moze napravit stvarno velikih sranja u zivotu i ostaviti debele frustracije za cijeli zivot.
imam tri prijateljice koje se blize 40im godinama a koje nikako ne mogu srediti privatni zivot (necu u detalje ali price su grozne a te matere im stoje za vratom cijeli zivot i ne zele ih se odreci).
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:32   #204
Naravno da ima, ali ne znam zašto stalno vučete tu paralelu.
Govorimo o ostavljenoj djeci i majkama koje ih napuštaju, bilo bi dobro ne povlačiti stalno 'e al postoje grozne majke koje te mogu sjebat'...
Ajmo pričat o alkoholizmu, pa povlačit to kako postoje droge koje su još gore za organizam.

Mislim da se uglavnom slažemo.
Žene često zatrudne bez ikakvog plana i pameti. Il žele ulovit frajera na trudnoću...il tko zna?!
Onda shvate da nit žele tog muža nit žele to dijete, pa odu. Nisu sve psihički poremećene nego jednostavno neke nemaju tu želju. Kad bi ostale onda bi se vjerojatno iživljavale na toj djeci, pa je u tu ruku bolje da odu.
No, meni je takav potez općenito za osudu.
I sva ostavljena djeca, pa čak i ona koja imaju zamjensku ljubav, osjećaju posljedice cijeli život.
Neki nasreću manje, a neki veće.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:43   #205
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, ali ne znam zašto stalno vučete tu paralelu.
Govorimo o ostavljenoj djeci i majkama koje ih napuštaju, bilo bi dobro ne povlačiti stalno 'e al postoje grozne majke koje te mogu sjebat'...
Ajmo pričat o alkoholizmu, pa povlačit to kako postoje droge koje su još gore za organizam.

.
pa ne razumijem zasto a priori dijete mora biti frustrirano ako je mater otisla.
sve ovisi kako mu se prezentira.
mali gore ti govori da nije, jer bake i ljudi koji te vole mogu zamijeniti tu figuru (nesto kao kad dijete odraste bez mame koja je umrla). hocu reci da se ne mora uvijek osjecati krivim jer je ova otisla. (iako kuzim na sta mislis)
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:48   #206
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, ali ne znam zašto stalno vučete tu paralelu.
Govorimo o ostavljenoj djeci i majkama koje ih napuštaju, bilo bi dobro ne povlačiti stalno 'e al postoje grozne majke koje te mogu sjebat'...
zato da se (malo) demistificira nužnost imanja majke pored sebe kao garanciju za ... što?
imati majku ne znači imati kvalitetno i zdravo djetinjstvo, niti sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:41   #207
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zato da se (malo) demistificira nužnost imanja majke pored sebe kao garanciju za ... što?
imati majku ne znači imati kvalitetno i zdravo djetinjstvo, niti sretno
s ovim se moram složiti.

kao ni ne imati majku i imati loše djetinjstvo bez sreće.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:44   #208
keya, ne mora biti frustrirano na način da jednog dana ode u dućan i sačmaricom pobije pola kupaca, ali neka posljedica postoji - postoji, jebemu sve.
Zato sam i rekla da neki osjete više neki manje, ovisno gdje su i kako živjeli nakon njezinog odlaska.
Nije samo stvar krivnje nego i činjenice da te mama napustila, pa nije baš tako lako sažvakat'.

bajo, shvatila sam, ali ne morate to stalno ponavljat...
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:00   #209
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
keya, ne mora biti frustrirano na način da jednog dana ode u dućan i sačmaricom pobije pola kupaca, ali neka posljedica postoji - postoji, jebemu sve.
Zato sam i rekla da neki osjete više neki manje, ovisno gdje su i kako živjeli nakon njezinog odlaska.
Nije samo stvar krivnje nego i činjenice da te mama napustila, pa nije baš tako lako sažvakat'.
i onda se pitas zasto vucemo paralelu???
idealiziras majcinsku figuru i apsolutno tvrdis da dijete koje je majka napustila mora imati posljedice.
ne slazem se. mogu priznati da se rijetko nadju kvalitetni ljudi ali ne da apriori dijete ima posljedice. ne vece ili gore od djece s losom majkom ili kojem je majka umrla.
sorry ali moram povuci paralelu, jer mislim da sve tri kategorije djce emogu debelo imat frustracija kao i sto mogu biti bez posljedica.
a ti dajes tezinu samo napustenom djetetu.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:47   #210
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
i onda se pitas zasto vucemo paralelu???
idealiziras majcinsku figuru i apsolutno tvrdis da dijete koje je majka napustila mora imati posljedice..
Pitam se i dalje.
Meni nije ista kategorija ostavljeno i zlostavljano dijete. Tema su majke koje napuštaju djecu, a ne one koje ih zlostavljaju.

Kakve veze ima trauma s idealiziranjem majke?

Majka je otišla. Bolje da je otišla jer bi bila loša majka.
Dijete ostaje iza nje.
Smatram da svako ostavljeno dijete ima traumu, bez obzira što ona ne mora biti vidljiva na prvu i što ona ne vrišti iz njegovog ponašanja. Događaj kao što je 'majka me napustila' ne može proći nezamjetno, ma koliku ljubav to dijete dobivalo od bake, djeda, oca...


Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
mogu priznati da se rijetko nadju kvalitetni ljudi ali ne da apriori dijete ima posljedice. ne vece ili gore od djece s losom majkom ili kojem je majka umrla.
sorry ali moram povuci paralelu, jer mislim da sve tri kategorije djce emogu debelo imat frustracija kao i sto mogu biti bez posljedica.
a ti dajes tezinu samo napustenom djetetu.
Isuse Keya, pa ne dajem težinu samo napuštenom djetetu nego je svaki komentar na napušteno dijete(na ovoj temi) 'pa bolje da je napušteno nego zlostavljano'...Okej, da, slažem se da je bolje, ali to i dalje ne znači da i ono ostavljeno ima neke posljedice.
Nisam uspoređivala ostavljeno i zlostavljano dijete nego sam rekla da i među ostavljenima ima razlike - neka tu traumu dožive teško, neka manje teško.

Upoznala sam zlostavljanu, ostavljenu, svakakvu djecu....i sva imaju posljedice, nijedno nije bezbrižno kao ono koje je odrastalo u obitelji punoj ljubavi i pažnje.



Sad fakat odustajem jer vidim da se vrtim ukrug objašnjavajući stvari za koje sam mislila da su 'proste ko pasulj'...a i ne da mi se svaku svoju rečenicu petsto puta ponavljati jer vidim da ne razumijete što govorim.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:23   #211
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post





Upoznala sam zlostavljanu, ostavljenu, svakakvu djecu....i sva imaju posljedice, nijedno nije bezbrižno kao ono koje je odrastalo u obitelji punoj ljubavi i pažnje.



Sad fakat odustajem jer vidim da se vrtim ukrug objašnjavajući stvari za koje sam mislila da su 'proste ko pasulj'...a i ne da mi se svaku svoju rečenicu petsto puta ponavljati jer vidim da ne razumijete što govorim.
Ne znam jel ti što znači, ali ja potpuno razumijem što pišeš.

Još bi samo nadodala da danas postoje mnogi izrazi poput nespreman, nestabilan...etc,etc,.....
a uglavnom ( s izuzetkom Ruža Ružić) se radi o starom, dobro poznatom zlu.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:49   #212
Imala sam prilike vidjeti neke stvari na svoje oči, pa zato i kažem da je jako često to čista komocija, egocentrizam, zloća i 'boli me dupe' sindrom.

Zadnje uređivanje Gzena : 29.09.2009. at 17:58.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:55   #213
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Elektra - kužim te ali za mene osobno ne postoji uopće čak ni imaginarna situacija u današnje vrijeme da dijete ne bi mogla obući i nahraniti - sve dok sam živa mogla bi bilo kakav posao raditi i ništa mi ne bi bilo "ispod" časti da prehranim svoje dijete
Eto opet govorim - u svojoj obitelji imam (moji deda i baka) ljude koji su bili i stvarno jako siromašni a uz to su i stopostotni invalidi (oboje su slijepi) ali tatu su mi odškolovali i odgojili tako da je "izrastao" u prekrasnog čovjeka - dakle gdje god ima želje - može se
BTW od svog rođenja do 6-te godine smo živjeli s njima u stanu i baka je praktički bila ta koja me odgajala i isto se smatram poštenom i dobrom osobom a to što su me odgajali ljudi koji su ipak imali posebne potrebe to gledam kao plus u životu jer mogu iskreno reći da sam danas puno osjetljivija od svojih prijatelja na starije ili invalidne osobe

Opet kažem - ovdje se mogu voditi rasprave i rasprave ali uvijek ćemo svi imati neko drugo mišljenje o "napuštanju" svoje djece i moje je dakle da ne postoji apsolutno nikakav razlog osim smrti koji bi me udaljio od mog djeteta
Ma znam, ali ono, nikad ne reci nikad. Naravno da bih grebala rukama i nogama za vlastito dijete, ali nikad ne znaš šta ti život nosi.
Kažem, to bi bilo *eventualno* i nakon što bih iscrpila sve druge mogućnosti, a njih hvala Bogu ima.
I ni meni nijedan posao nije ispod 'časti'
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 19:22   #214
ja o mami uopce ne razmisljam... tu i tamo se nekako dode do te teme ali inace ko da i ne postoji... jednostavno nemam zasto o njoj razmisljat.
po meni je i bolje da sam ostavljen baki nego da su me roditelji odgajali jer ko zna kak bi ispao

@ xena

ja nisam primjetio da imam neke traume zbog toga a bome nisu niti psiholozi... tako da se ljubav roditelja moze zamjeniti
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 22:12   #215
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa zar te to nimalo ne ljuti?
Zašto si ti toliko zapela za to da mu mora falit? Jel tebe ljuti što nisi odrasla u kibucu? Nuklearna obitelj kakvu mi poznajemo izmišljotina je relativno novijeg datuma

Ja isto smatram da se majčina ljubav (ako je ima!) ne može nadomjestiti, ali oni koji je nisu nikad ni iskusili ne gube ništa. Jednostavno, ne mogu znati. Kao ni ti s kibucom ili netko tko nema brata ili sestru ili netko tko nema svoju djecu (ja, na primjer, i ne mogu zbog toga uopće pojmiti kakva je to ljubav prema vlastitom djetetu) itd.

Zadnje uređivanje klonka : 29.09.2009. at 22:32.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 22:25   #216
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Još bi samo nadodala da danas postoje mnogi izrazi poput nespreman, nestabilan...etc,etc,.....
a uglavnom ( s izuzetkom Ruža Ružić) se radi o starom, dobro poznatom zlu.
ja poznam jaako malo zlih ljudi, mislim da ih mogu nabrojati na prste jedne ruke
no, verujem da postoje uistinu zli ali ne vjerujem da su to, u većini, ove majke ostavljačice/zlostavljačice
između Ruža i zlica postoje glupe, zlostavljane, ucijenjene, ponižene, latentno poremećene.... čija je percepcija jednostavno sjebana
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 06:47   #217
klonka, ne kažem da mu mora falit..
Samo ga pitam jel ga ljuti? Zar je to tako neobično? Sasvim prirodan osjećaj nakon što te netko ostavi.


Nisam ni mislila da o svojoj mami razmišlja svaki dan i da mu nedostaje...kako bi mu uostalom nedostajalo ono što nikad nije ni imao? Eto, on kaže da nema traume, ja mu vjerujem, ali isto tako uvijek ostaje ta gorka činjenica.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:37   #218
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
klonka, ne kažem da mu mora falit..
Samo ga pitam jel ga ljuti? Zar je to tako neobično? Sasvim prirodan osjećaj nakon što te netko ostavi.


Nisam ni mislila da o svojoj mami razmišlja svaki dan i da mu nedostaje...kako bi mu uostalom nedostajalo ono što nikad nije ni imao? Eto, on kaže da nema traume, ja mu vjerujem, ali isto tako uvijek ostaje ta gorka činjenica.
Jedina činjenica je da si ti zapela za svoje predrasude i ne jebeš mišljenje čak ni iz prve ruke. Znam i na osobnom i na nizu drugih primjera da je odsustvo jednog roditelja daleko manja, ako uopće jest, trauma od disfunkcionalnog para koji čine majka i otac. Jedinu traumu koju mi djeca iz obitelji s jednim roditljem možemo doživjet je kad nas priučeni psiholozi i "empatična" ekipa uvjerava da nam nešto fali. Brat i ja smo odrastali u istim uvjetima, ja sam bila odlikaš s natjecanjima i pohvalnicama, burazu se nije dalo učit. Ima veći IQ od mene, ali je u školi bio loš. Idiotkinja od školske psihologice je "dijagnosticirala" da je iz "loše obitelji" (citat) i da zato ima "poteškoća u učenju" i predložila poseban program. Mama ga je preselila u drugu školu koju je, opet ne učeći, završio s vrlo dobrim. Od tad mi se gadi ekipa koja iz vlastitih debilnih mjerila što je "dobra obitelj" ide solit drugima pamet, konstatirat "gorke činjenice" i ne znam koji već kurac.
Šuti ak ne znaš.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:15   #219
Silajn i unknOwn, slažem se!
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:00   #220
Silajn, a ti znaš zato što si odrastala bez oca uz svu potrebnu ljubav i pažnju majke i ostatka obitelji?
Hožemo onda pričat o djeci koja su iz razvedenih obitelji, jer ih pola ne viđa očeve?!

Jel te tvoj otac napustio i ne javio se, il su se tvoji samo razveli, a on zadržao pravo viđanja?! Puno je faktora.
Jebemu sve, pa ima razlike između ostavljanja i ostavljanja. Ima i razlike između onih koji se ostaju brinuti za to dijete. I ma koliko se ti pjenila, ipak to jest gorka činjenica...bez obzira što su je neki uspješno prežvakali. Ako ti to ne razumiješ, žao mi je.


I neću šutjet, jer imam pravo na svoje mišljenje o majkama koje odlaze i ono se neće promjeniti.
Pa makar ti to nazivala predrasudama.
Ne znaš na osnovu čega su stvorene, zato šuti.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.