Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 21:29   #21
Sojino je najukusnije, i to od Alpro Soya.. zobeno bilo koje marke mi ne paše da ga j***
Dal pazite da ima b12 dodan? Jer koliko vidim, uglavnom ovi od AlproSoya imaju b12 i ostalo.. drugi ništa.
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 00:43   #22
B12 imaš u tempehu i to je jedini provjereni biljni izvor tog vitamina.
Sve ostalo su dodaci koji tamo nebi trebali biti, pa samim time ovo predlaganje da se kupuju gotva industrijska biljna mlijeka je utoliko štetno otprilike koliko i da piješ b12 preko tabletica i sličnih apotkarskih trikova.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 14:23   #23
Imat ću na umu
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 19:44   #24
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ima i kod nas, kupila i ja iz znatiželje, da probam
bacila sam puding skuhan na njemu. bljak.
Ja sad isprobala diknel mlijeko - meni je fino. Na početku mi je najbolje pasalo Alpro sojino, ali u zadnje vrijeme nema koje biljno mi nije fino. Posebno dobro je ono od kokosa iz DM-a, mislim da je pakiranje cca 7 deci i skupo je ko đavo, al to je kad se baš hoćeš s nečim superfinim počastit.


Quote:
topaz kaže: Pogledaj post
hmm cure pravila za kuhanje kupovnog pudinga zanemarite...namjenjen je za kravlje mlijeko....za biljna mlijeka vrijede druga pravila...dakle smanjiti navedenu količinu tekućine(koja piše na vrećici) za pola,i kada se puding ohladi biti će po gustoći kako spada ali neće biti isti okus kao sa kravljim mlijekom jer ono daje prevladavajuću aromu pudingu i miris...
S Alpro sojinim ispadnu dobro, u omjeru kao na vrećici. Finiji nego kravlji.

Quote:
črni kaže: Pogledaj post
B12 imaš u tempehu i to je jedini provjereni biljni izvor tog vitamina.
Sve ostalo su dodaci koji tamo nebi trebali biti, pa samim time ovo predlaganje da se kupuju gotva industrijska biljna mlijeka je utoliko štetno otprilike koliko i da piješ b12 preko tabletica i sličnih apotkarskih trikova.
B12 se dodaje na isti način i u kupovno kravlje mlijeko.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.

Zadnje uređivanje Ahisma : 21.05.2012. at 19:58.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 10:14   #25
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Posebno dobro je ono od kokosa iz DM-a, mislim da je pakiranje cca 7 deci i skupo je ko đavo, al to je kad se baš hoćeš s nečim superfinim počastit. .
ima i od lješnjaka, prefino je

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
S Alpro sojinim ispadnu dobro, u omjeru kao na vrećici. Finiji nego kravlji.
puno finiji. i puno su finiji nego alpro pudinzi oni u malim čašicama od čokolade ili vanilije.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 14:54   #26
pozdrav!

Nova sam ovdje!

jutros sam pokušala napraviti zobeno mlijeko po receptu zob:voda=1:5
to je odstajalo oko 2 sata pa sam zmiksala i precijedila u najlonku nisam imala niš drugo (osim obične cjediljke) i još one ostatke stisnula s rukom
i moram reć da mi izgleda lijepo...bijelo je kao mlijeko i nije teško napraviti

ALI odvratno je!!! ima okus vode i to kao malo "muljaste"
napravila sam pola litre toga i fuj...

kravlje mlijeko volim, iz dućana (al mi ga nije drago pit) a fino mi je jako domaće kravlje mlijeko a ova zob je užas -.-

jel sam nešto fulala u izradi? jel treba nekaj dodat (stavila sam poslije još i prstohvat soli, i mahunu vanilije koja se močila i izvadila sam jezgru)?
kakva vama ima okus? jel takav okus i kupljenog mlijeka od zobi? nikada nisam pila ništa osim kravljeg pa ne znam...morat ću kupiti da vidim jel i njihovo tak odvratno...

P.s. a baš sam imala želju (možda i potrebu) promjenit prehrambene navike, al kak je krenulo...

ispričavam se na duljini

hvala
3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 15:43   #27
Quote:
3točkedouvijek kaže: Pogledaj post

P.s. a baš sam imala želju (možda i potrebu) promjenit prehrambene navike, al kak je krenulo...
Dobro da si krenula. Ni meni biljno mlijeko nije bilo fino prvi put kad sam probala. Problem je u tome što očekujemo okus kravljeg mlijeka, a to nije to. Biljna mlijeka su zapravo biljni napitci koji se mogu koristiti u istu namjenu kao i mlijeko, pa se tako zovu, no ukusom uopće nisu jednaka kravljem mlijeku.

Ipak, s obzirom da se radi o sasvim novom okusu, potreban je period privikavanja da bi nam se svidio. To što ti je na prvu nešto fuj, uopće ne znači da će ti i na petu ili desetu biti fuj. Možda ti na petnaestu bude finije nego kravlje, tako bude kod većine ljudi. Biljna mlijeka obično nisu nešto što ljubiš na prvu, ali nije ih teško zavoljeti žarko.

Ako želiš preći na biljno mlijeko postepeno, moj ti je savjet - Alpro sojino čokoladno mlijeko (imaš ga u svim većim dučanima), dok se ne privikneš na okus, pa onda obična Alpro sojina mlijeka, pa ondak druga biljna tipa rižino, zobeno itd. Pa onda home made varijante. Tako će ti biti lakše napraviti tranziciju.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:54   #28
Quote:
3točkedouvijek kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Nova sam ovdje!

jutros sam pokušala napraviti zobeno mlijeko po receptu zob:voda=1:5
to je odstajalo oko 2 sata pa sam zmiksala i precijedila u najlonku nisam imala niš drugo (osim obične cjediljke) i još one ostatke stisnula s rukom
i moram reć da mi izgleda lijepo...bijelo je kao mlijeko i nije teško napraviti

ALI odvratno je!!! ima okus vode i to kao malo "muljaste"
Tako bi meni izgledalo zobeno mlijeko ako ga ne bih dobro protresla prije otvaranja. I koliko ja znam, zobeno mlijeko nije toliko bijelo kao kravlje. Malo je više bež boje.

Kupi pa vidi hoće li biti razlike.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:08   #29
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ako želiš preći na biljno mlijeko postepeno, moj ti je savjet - Alpro sojino čokoladno mlijeko (imaš ga u svim većim dučanima), dok se ne privikneš na okus, pa onda obična Alpro sojina mlijeka, pa ondak druga biljna tipa rižino..
ja sam odmah prešla na čisto alpro sojino mlijeko i meni je to mlijeko prefino..za razliku od kravljeg, ima mi tako pun okus i ne ostavlja mi onaj kiselkasti okus u ustima..dođe mi kao desert i pomalo mi baca na najblaži okus vanilije..
nekad uzmem i rižino mlijeko, iznenadila sam se da mi je isto fino..
mada mi je laganije, vodenastije od sojinog..
do zobenog još nisam došla
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 15:25   #30
meni rižino nije fino. preslatko mi je. ali ga koristim za koh od riže.
alpro čokoladno mi isto nije baš najdraže - radije u obično alprosoja stavim kakao (neskvik ili kakao prah).
alpro obično (ono plavo) mi je jako fino. i puding s njim je odličan.

a zobeno, baš kao što piše magic potion, je mutno i bljutavo i odvratno ako ga ne protreseš - ono se baš jako slegne i mora ga se dobro protresti da bi se izjednačilo.

edit: negdje sam nedavno kupila malo (2,5 deci) alpro mlijeko sa šumskim voćem. sjećam se da je bilo samo takvog malog za kupiti i da je pisalo da je to novo ali ne sjećam se gdje sam to kupila i sad ne uspijevam nigdje naći. a jako je fino. ima okus kao ab kultura od jagode
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:53   #31
a kako bi se napravilo mlijeko od ljesnjaka? Imam tonu njih a ne znam kako da ih potrosim,a moram priznati da do sad nisam ni znala da ima mlijeko i od ljesnjaka,vidim da ga je tu netko spominjao. Ja inace pijem obicno kravlje mlijeko ali imam bebu i za njega koristim ili zobeno ili rizino od alnature za grizeve i ostalo tako da sam pocela i ja uz bebu pomalo ,ja takodjer volim sojino od cokolade a bilo je i od banane ali samo malo na slamcicu to mi je bilo najdraze ali vec ga jaaaaako dugo nisam nigdje vidjela
__________________
Tajne su tu zato da ih neko nasluti...
rani_mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:22   #32
rani mraz, ja nisam nikad radila mlijeko od lješnjaka, ali koliko vidim po blogovima, recept je isti kao za sva ostala mlijeka
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 18:02   #33
Radila sam ljesnjakovo mlijeko. Tostirala sam ljesnjake, oljustila ih, izmiksala s vodom, procijedila kroz sitno cjedilo i popila. Ne znam bi li bilo fino od netostiranih ljesnjaka. Moze se zasladiti, ne sjecam se jesam li ljesnjakovo trebala zasladjivati (bademovo zasladim ako ga cisto pijem).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 11:16   #34
Nedavno sam probala Alpro Bademovo mlijeko i jako mi se svidjelo.

Nema jaki okus po bademima, u kucnoj radinosti ispadne bolji, ali svejedno mi je dobar, pogotovo sto nije jako sladak. Preporucam.

Vidjela sam da postoji i od ljesnjaka na internetu, ali ne i u ducanima u Hrvatskoj, bas bih ga rado probala, nadam se da cu ga negdje vec naci van Hrvatske.
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 12:17   #35
Ljesnjakovo sam vidjela u DM-u u Sloveniji, ali ga jos nisam probala.

Bademovo mi je fino. Kad doma radim, ne tostiram bademe, ali zadnji put sam ih tostirala bas da bude slicnije Alpro(u?).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:13   #36
Ovo bademovo je raj. Iste emocije gajim i prema onom kokosovom koje ima u DM-u u pakiranju od cca 7 dcl, a skupo je ko đavo.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:20   #37
Lješnjakovo ima okus baš po prženim lješnjacima (OK, da, ovo baš bedasto zvuči. ), jako je fino.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:35   #38
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Lješnjakovo ima okus baš po prženim lješnjacima (OK, da, ovo baš bedasto zvuči. ), jako je fino.
Dobro da si to rekla. Da znam da ga ne trebam probati.

Zasad uživam u kokosovom i zobenom. Rižino mi je jako slatko, a bademovo nisam probala. Nije valjda i to kao prženi bademi?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 00:26   #39
I ja volim Isola Bio, posebno ljesnjakasto-rizino, ali i kokosovo-rizino mi je fino
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 00:51   #40
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Dobro da si to rekla. Da znam da ga ne trebam probati.

Zasad uživam u kokosovom i zobenom. Rižino mi je jako slatko, a bademovo nisam probala. Nije valjda i to kao prženi bademi?
Nije.

Ozbiljno: sukladno očekivanjima - je. Ipak su mu u sastavu (samo, mislim ) bademi i voda. No ipak je dosta neutralnijeg okusa od lješnjakovog mlijeka.

Fina su oba, zapravo, probaj svakako. Možda se ugodno iznenadiš.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.