Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.12.2011., 14:36   #1
Niz tegoba: vrtoglavica, lupanje srca, bol u prsima...

Imam 27 godina, pusac sam (pola kutije dnevno u prosjeku), pijem par puta mjesecno, 192cm visina, 104kg, u prilicno slaboj kondiciji, dosta sjedim.
Problemi koje definitivno imam su sa probavom i kraljeznicom, osobito vratnom. Oboje roditelja, kao i njihovi roditelji i obitelj, nemaju povijest problema s kardiovaskularnim bolestima, dok npr. oboje roditelja imaju i probleme s kraljeznicom i zelucem/probavom.


- Nekad osjecam jace kucanje srca (ne ubrzano); ne toliko jako srce u grudima, koliko pulsiranje u stomaku, donjem dijelu ledja (osobito kad se npr. naslonim na zid), pulsiranje je cini mi se jace kad sam umoran, ali i kad se najedem.

- Ponekad i nakon malog umora osjetim da mi srce (tad bas osjetim srce) ubrzano zalupa (da li to pripisati losoj kondiciji i visku kilograma?).

- Kroz prethodne godine sam periodicno imao razne vrste bolova u predjelu prsa, ali nikada pracene gubitkom daha, tek nelagodno probadanje razlicitih intenziteta i trajanja (nikad predugo). Probadanje sam par puta osjetio nakon dugog hodanja (inace cesto dugo hodam), i to me najvise plasi.

- U zadnjih par godina mi se s vremena na vrijeme desi neka cudna i strasno intenzivna vrtoglavica, vise kao da mi mozak "bridi", osjecaj je zbilja intenzivan i strasan ali kratko traje. Ponekad mi se cini da mi vrtoglavicu uzrokuje rad probave (da li je to moguce?).
Samo jednom mi se desilo da je trajalo nekih pola sata, ublazilo se lezanjem na strani, nakon toga sam otisao u hitnu i napravio preglede koje cu navesti pod 3.).



Sad cu navesti sto sam sve pregledao:

1.) Dosta cesto sam si mjerio pritisak, i uglavnom se krece 120-130 gornji, 80-90 donji, puls 60-80.

2.) U ljeto 2009. sam uradio EKG + Ultrazvuk srca, nalaze je jedan uvazeni kardiolog ocijenio kao skroz uredne i rekao mi da imam zdravo srce. Od tada pa do danas sam jos dva puta radio EKG i uvijek je bio OK.

3.) Nakon one jake epizode vrtoglavice (prije otprilike godinu dana), u hitnoj sluzbi su mi napravili neke rutinske preglede i rekli da nije nista opasno i da snimim vratnu kraljeznicu. Sutradan sam uradio RTG vratne kraljeznice i receno mi je da ima promjena (sto i sam osjetim), te color doppler krvnih sudova vrata koji je skroz uredan.

4.) Pocetkom ove godine sam zbog jedne izbocene vene na potkoljenici otisao na Color Doppler donjih ekstremiteta i nalaz je bio sasvim uredan.


Konacno bih htio poceti vjezbati i dovesti se u kondiciju, ali imam mali strah, da li bih mozda trebao prvo napraviti pretrage. Da li bi mi mozda trebao stress test (ili bi ga doktor tad predlozio da je bilo potrebe), i da li uopce nalazi stari dvije godine mogu biti mjerodavni?

Da li je ove cudne vrtoglavice pravilno povezati s problemima s kraljeznicom vrata/zelucanim problemima, ili mogu imati veze s necim drugim, ozbiljnijim?

Uopce, imam li razloga za brigu?
rh88 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.