Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 20:17   #21
Evo i meni su se događale slične stvari. Najčešće su mi se događale stvari koje sam prethodno zamislila ili poželjela bez nekog napora i bez razmišljanja o samom ostvarenju. Evo recimo banalna stvar: U toku jednog sata vožnje slučajno sam pomislila na jednu pjesmu - za minutu evo te pjesme na radiju, odmah nakon toga sjetila sam se neke druge i evo opet te pjesme na radiju. Onda npr. sjećam se kad sam pomislila na jednu seriju koja se puštala godinama prije i sljedeći dan je opet bila tv-u.

Ili recimo znala sam se bojati neke situacije da bi se mogla dogoditi(u mislima sam si znala stvoriti tu situaciju i nečije riječi) i pogađate, baš se to dogodilo s identičnim riječima koje sam zamišljala.

Onda bila jednom jedna dokumentarna emisija na tv-u baš netom prije nego sam išla na prijamni i veli mi mama ovo si zapamti(nije bitno šta) moglo bi biti na pitanju iz opće kulture, i baš to pitanje mi bilo na prijamnom i još k tome pitanje broj 1. Bila sam paf.

Ima tu još toga... Al evo postajemo ono o čemu razmišljamo tj. sve što zamislimo možemo i ostvariti. Negdje sam pročitala da je naša misao stvarna ko i npr. naša ruka.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:22   #22
baš je super kad se tako nešto desi, neki put se baš iznenadim, ali sad već gotovo da mogu vidjeti što će i kako upalit, najčešće je nešto nematerijalno, iako se i to postupno mijenja, ali neznam dali je to sve povezano sa željom, neki put je stast, a koji put i nesreća, nije da želim da se desi ali ju osjetim i onda tak i bude, a možda i neznam šta pričam, a opet neke stvari osjetim da će se dogoditi par godina prije nego se dogode, a koji put u sekundi ko neki dan pješaćim doma prođe mi kroz glavu tiho riječ sudar, okrenem se i eto bam ženu pogodio kombi nasred zebre, i eto život mi je pun tih manjih i većih "slučajnosti", pretpostavljam da je i drugima tako samo je pitanje dali daju važnost tome ili ne
ajwanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:26   #23
nije baš ostvarivanje želja al slično tome

cijeli svoj jako jako često kad pročitam recimo u novinama neku meni nepoznatu riječ popodne/navečer je čujem na vjestima,od prijatelja,na filmu,...

uvik me to fasciniralo al odgovora nigdi
staklo@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:12   #24
bas mi je drago sto ti uspjeva to da zamislis zelju i da je ostvaris
Ja sam pokusao radit po secretu,jer sam dosta otvoren u vezi takvih alternativnih stvari.
Ali mi te zelje nisu nikad bile ostvarene cak ni one manje.Ali svejedno sam se osjecao super,mozda je to bila moja podsvijesna zelja,da budem sretan,jer u tim trenucima sam imao nekih problema,pa sam bio dosta u komi.pa mozda mi mozak nije trazio neke materijalne stvari,nego samo to.
Ali mi je drago zbog tebe
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 14:35   #25
Ostvarivanje želja

Ne mislim na secret, znam dosta (doduše ne i dovoljno) o tome. I vjerujem u postojanje secreta, iako sam sama dosta realna i logčna osoba. Ali kada ti se na opisani način ostvaruju želje, ne možeš prijeći preko toga i reći "slučajnost".

Kada sam bila srednjoškolka, po prvi puta u životu sam prespavala kod tadašnje prijateljice. Sjećam se da mi je pred spavanje, njena baka rekla neka zapamtim što ću sanjati, jer se prvi snovi u mjestu u kojem prvi put spavam, uvijek ostvaruju. Glupost, pomislila sam; ali sam se iz pristojnosti nasmješila izjavivši kako ću se svakako potruditi zapamtiti san. Naravno da nisam, sa otvaranjem očiju odmah sam ga i zaboravila.

Od onda je prošlo dosta godina, ono što je zanimljivo, mislim da je njena baka bila u pravu. Kada god bih spavala kod nekoga prvi puta, sanjala neki san u roku dan - dva, taj san bi se ostvario. Inače imam jake snove, često znam i sama odrediti šta ću sanjati, nikada nisam imala potpuni lucidan san u kojem bih sama određivala razvoj situacija. Ali ako bih pred spavanje odlučila da će se moj san odvijati na Havajima, i pri tome ću imati crveni auto. Onda to i sanjam.

Ono što mene u stvari zanima, koliko je ljudi kojima se dešava nešto slično? Dali je to samo puka slučajnost, ili je to ipak dio secreta? Da li su takvi snovi vizija (u što u stvari sumnjam)? Dajemo li previše značenja snovima, čineći ih pri tome prebitnima? Znače li ti snovi ostvarenje naših želja?
__________________
...people think I'm stupid, I help them to confirm this fact...
Lucy Sky is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.09.2011., 20:56   #26
Danas sam po drugi put pogledala film Secret, prvi put sam ga pogledala sinoc nakon što sam se podsjetila o toj knjizi upravo tu, na forumu. Sada moram priznati da mi je jako krivo što nisam ovaj film, ili knjigu procitala još prije nekih 2-2,5 godina, kada sam dobila film kao poklon od mog kuma. Mi jesmo kreatori vlastite sudbine, mi jesmo upravo ono što želimo biti.... snovi su naše želje, a ostvarenje tih snova nije ništa drugo do ostvarenje upravo naših želja. Knjigu ili film, tak svejedno, toplo ih preporucujem
__________________
Kako oblikovati potpise
dostavapoklona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:04   #27
Meni se nakon hodacasca u Medjugorje obavezno ostvari barem jedna zelja.Ne znam kako,ali tako je.Vec godinama....
Cak mi ni Kamenita vrata ne pomazu bas uvijek.
Vec duze vrijeme imam jedan veliki problem vezan uz sud itd itd a i posao nisam mogla naci nikako i jos neke stvari,uglavnom
da vas sad ne gnjavim, veli meni moj frend e pa pomoli se Svetom Nikoli,onom Biskupu, ne sv.Nikoli Tavelicu, dakle Svetom Nikoli Pravedniku,biskupu; jer je on zastitnik:djece, neudanih djevojaka koje traze muza, trgovaca, lopova je je, zatvorenika, putnika,mornara, nepravedno optuzenih i tako to.
I skinula sam si neke molitvice s neta,molim ja lijepo kad za niti dva tjedna otvori se meni PUT (vezano uz posao koji jos uvijek sretno radim).
Hvala Sveti Nikola.
Opet ja molim za pravni problem,kad, eto,hvala Bogu i Svetom Nikoli, sve izgleda da i to,doduse,uz velike zrtve, ipak bude rijeseno u moju korist.
Opet, hvala Ti,Sveti Nikola.
Probajte.
E kad si rijesim te neke veeeeeelike probleme, idem ja Njega molit da mi posalje kakvog potencijalnog muza! Ili decka,nema problema!
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:53   #28
Quote:
stvar je u tome da ja to ne radim namjerno,kao idem sad zaželiti neku želju da vidim hoće mi se ostvariti,nego zaželim nešto onako u sebi iskreno od srca i kažem si ehhh da mi je to,i dosad nisam zaželjela ništa nerealno poput lota.
Kao što su ti već rekli, to je zakon privlačnosti. Prevelikim iščekivanjem i ulaganjem truda mi stvaramo neuravnoteženost. Tada prirodne sile pošto-poto nastoje vratiti stvari u ravnotežu, umjesto da rade u korist ostvarenja naše želje.

Veće želje mogu se ostvariti jednakom brzinom i na isti način. Važno je da vjeruješ da je to moguće, te da nemaš prevelika očekivanja. Ima još dosta toga što utječe na zakon privlačnosti, ali jednu od najvažnijih stvari si već shvatila.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:07   #29
Istina, sve je to kvantna fizika, zakon privlacnosti. Ima odlicna knjiga uz Secret vezana uz to od Sandre Anne Taylor: "Kvantni uspjeh", preporuka.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 14:56   #30
Quote:
miaa02 kaže: Pogledaj post
stvar je u tome da ja to ne radim namjerno,kao idem sad zaželiti neku želju da vidim hoće mi se ostvariti,nego zaželim nešto onako u sebi iskreno od srca i kažem si ehhh da mi je to,i dosad nisam zaželjela ništa nerealno poput lota.
Tvoj odgovor mi nije puno pomogao,neka se javi netko tko ima slična iskustva
meni se događa nešt slično ali imam neku drugu strategiju (ako ćemo tako nazvati) i moje se ne ostvaruje kroz dan-dva... moje ponekad traje malo duže... ali se ostavruje... ))
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 23:42   #31
Objašnjenje može biti da automatski, spontano ulaziš u alfa stanje u kom se vrši vizuelizacija i projekcija želja. Time se bavi Silva kontrola uma, moguće je da si ''natural''.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 13:56   #32
Šta mislite o ovome?

http://www.youtube.com/watch?v=Y8pVsQBj_gs&feature=plcp
Ametyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 10:25   #33
Quote:
Ametyst kaže: Pogledaj post
Odlična tehnika. Sve je super objašnjeno i demnostrirano Koristite dobre tehnike, ali se nemojte vezati za njih. Vaše misli i emocije uvijek imaju moč ostvarenja želja.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 23:13   #34
Quote:
miaa02 kaže: Pogledaj post
evo npr.kažem si ajme da mi je otići u neki određeni grad...razmišljam o tome
sutra igrom slučaja idem tamo,sasvim neočekivano..
ili pomislim kako bih sad neku određenu stvar(novi fotoaparat) za par dana to dobijem,ili poželim jesti neko jelo ili kolače i to isto koje sam zaželjela mi netko donese sutra i tako ima toga još puuuuuuno.
Lucky you....

da se barem meni tako događa
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 00:35   #35
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Lucky you....

da se barem meni tako događa
Sa težnjom privlačiš težnju.
Previše si kompliciraš i privlačiš kaos.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 12:18   #36
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Sa težnjom privlačiš težnju.
Previše si kompliciraš i privlačiš kaos.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 22:04   #37
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Sa težnjom privlačiš težnju.
Previše si kompliciraš i privlačiš kaos.
Ni meni se ne dešava, a imam gomilu težnji...Mislim da su retki ljudi jednostavno nadareni za to da privlače to što žele.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:54   #38
Meni se često dešavaju banalene stvari, npr. neki dan kad sam se šminkala nestalo mi je kreme koju stavljam prije tečnog pudera,a inače naručujem tu kremu iz kataloga i morala bih čekati nekoliko dana da je dobijem. Taj dan sam bila kod babe jer joj je bio rođendan i dobila je dosta stvari koje ne koristi, neke mirisne sapune i kremice uključujući tu koju ja koristim, moja baba ima samo jednu unuku tako da... nije teško pogoditi kod koga je krema završila
ilijanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:28   #39
Quote:
miaa02 kaže: Pogledaj post
Ovako možda je malo čudno ali stalno mi se događa(najmanje 10-ak puta u mjesecu)da nešto zaželim u sebi a nikome to ne govorim i to mi se vrlo brzo ostvari,za dan,dva..što bi to moglo biti i da li za takvo nešto postoji naziv uopće
Meni se isto nekad neke želje ostvaruju.
Kad bi mi se bar ostvarila neka želja da nađem neku torbu punu love negdje vani uff, bar 2 milje eura
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:11   #40
kolko sam ja uspio dosad skužiti, ovaj svijet funkcionira na principu bankara - ako netrebaš novac -dobit ćeš ga, ako ga trebaš nećeš ga dobiti - garantiram 100% da ovaj svijet fundamentalno, ne samo "društvenim uređenjima" ili sl. funkcionira na tom principu - bogatiji će postajati sve bogatiji, siromašniji sve siromašniji, a isto vrijedi i za moć, sex, znanje , sreću i sve ostalo, tj. sve se dobija samo pod uvjetom da se to isto ne želi (pod svaku cijenu).

Na nešto sl. naišao je i W.Reich s svojim proučavanjem orgona (bioenergije) - svojstvo orgona je da ga privlači drugi orgon, tj. ide prema području višeg tlaka, za razliku od normalne materije koja ide prema podr.nižeg tlaka/koncentracije.

Istu stvar razradio je i W.Zeeland u svojoj teoriji transsurfinga - što nečem više stremite to su manje šanse da ćete to postići.

Zašto je to tako neznam, moja je teorija da je sve ovo , mi i cijeli svijet samo kompj. simulacija /matrix čija su pravila iz nekog razloga (vj. duhovna evolucija duša ili možda i nešto treće-možda je cilj naučiti odgovorno raspolagati viškom i preživljavati s manjkom) namjerno ovako zamišljena, a čemu u prilog idu brojna nova otkrića (efekt promatrača u kvantnoj fizici, holografski princip koji pokazuje da je prostor u biti samo iluzija itd).

Ugl.slažem se s Billom Hicksem da je sve ovo samo igra, samo koju su neki preozbiljno shvatili; tj. sve ovo oko nas je samo iluzija, iako prilično uvjerljiva ..
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 02.04.2015. at 20:29.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.