Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2004., 23:20   #61
ali ne razumijem kako si, neovisno o kategoriji, mogao dobiti 500 kn? mislim, jesi li sad preko tjedna u osijeku (stan/dom), tj. jesi prijavljen tu ili...?
Crimson Petal is offline  
Old 06.05.2004., 23:24   #62
opet ti!
miho is offline  
Old 06.05.2004., 23:35   #63
Quote:
Crimson Petal kaže:
ali ne razumijem kako si, neovisno o kategoriji, mogao dobiti 500 kn? mislim, jesi li sad preko tjedna u osijeku (stan/dom), tj. jesi prijavljen tu ili...?
ne shvacam ni ja.
u osijeku sam dvaput tjedno, maksimalno... ipak studiram pravo ali ne vjerujem da to ima ikakve veze.
ma to ovaj sanader dijeli kojekakve odstete okolo, pa nema novaca za moju stipendiju.

trebao bih nazvati ministarstvo, ali ne vjerujem da bi to moglo imati ikakvog utjecaja na stanje stvari - ugovor je vec potpisan
BootBoy is offline  
Old 06.05.2004., 23:36   #64
Quote:
miho kaže:
opet ti!
aha .
Crimson Petal is offline  
Old 06.05.2004., 23:40   #65
Quote:
BootBoy kaže:
u osijeku sam dvaput tjedno, maksimalno...
a ja bas mislim da u tom grmi lezi zec. mislim da bas moras biti prijavljen da tu zivis jer te inace nece gledati kao studenta koji studira van mjesta *eep* boravka ili kak se to vec zove, nego bas moras imati prebivaliste u osijeku. ovi svi s mog faksa koji nisu iz osk su vadili potvrde.
Crimson Petal is offline  
Old 06.05.2004., 23:47   #66
Quote:
Crimson Petal kaže:
a ja bas mislim da u tom grmi lezi zec. mislim da bas moras biti prijavljen da tu zivis jer te inace nece gledati kao studenta koji studira van mjesta *eep* boravka ili kak se to vec zove, nego bas moras imati prebivaliste u osijeku. ovi svi s mog faksa koji nisu iz osk su vadili potvrde.
sve je to lijepo, ali kako onda na iksicu dobijam 1000kn, a ne samo 300? i to bas zato jer NISAM domicilni.
bezveze.

enivej, prica se da se ne moraju vracati ako se padne... ili otkaze. pa sam razmisljao o tome da ovu otkazem ako naidje bolja...
BootBoy is offline  
Old 07.05.2004., 00:07   #67
Quote:
BootBoy kaže:
sve je to lijepo, ali kako onda na iksicu dobijam 1000kn, a ne samo 300?
a onda ne kuzim gdje je kvaka. you got me now.

Quote:
BootBoy kaže:
enivej, prica se da se ne moraju vracati ako se padne... ili otkaze.
e, TO mene zanima. cula sam neke price da ako padnes, ne moras vratiti, a ako se ispises (sto ja planiram) moras. i gdje je tu sad logika? ionako u oba slucaja prekrsis stavak 1. clanka 2. ugovora (, ipak ja pricam sad s buducim pravnikom), a to je da moras biti redovan studos. u ugovoru pise samo da ministarstvo zadrzava pravo zatraziti povrat novca, ali ne pise nista konkretno (daj ti to meni malo pojasni), znaci NE MORAJU to napraviti, dok je recimo u srednjoskolskim ugovorima bas specificno pisalo da se MORA vratiti i to uz x% kamata i sve to, ako ne zadrzis taj i taj prosjek. (ali ni za to nisam cula da su ikoga trazili da vrati lovu).

bilo kako bilo, ja za tu lovu vec znam sto cu si kupiti, pa ako zatraze nazad, stara ce otplatiti. nadam se. (ipak ne moze proci moj plan "TAKE THE MONEY AND RUN." damn the government.)
Crimson Petal is offline  
Old 07.05.2004., 20:29   #68
Quote:
Crimson Petal kaže:
a onda ne kuzim gdje je kvaka. you got me now.



e, TO mene zanima. cula sam neke price da ako padnes, ne moras vratiti, a ako se ispises (sto ja planiram) moras. i gdje je tu sad logika? ionako u oba slucaja prekrsis stavak 1. clanka 2. ugovora (, ipak ja pricam sad s buducim pravnikom), a to je da moras biti redovan studos. u ugovoru pise samo da ministarstvo zadrzava pravo zatraziti povrat novca, ali ne pise nista konkretno (daj ti to meni malo pojasni), znaci NE MORAJU to napraviti, dok je recimo u srednjoskolskim ugovorima bas specificno pisalo da se MORA vratiti i to uz x% kamata i sve to, ako ne zadrzis taj i taj prosjek. (ali ni za to nisam cula da su ikoga trazili da vrati lovu).

bilo kako bilo, ja za tu lovu vec znam sto cu si kupiti, pa ako zatraze nazad, stara ce otplatiti. nadam se. (ipak ne moze proci moj plan "TAKE THE MONEY AND RUN." damn the government.)
malo si me precijenila, tek sam engleski dao... ni p od pravnika
kolko sam ja cuo, ne mora se vracati... a sad, ne znam nista vise. ja se uzdam u to da se ne mora.
BootBoy is offline  
Old 08.05.2004., 00:06   #69
ako ste potpisali ugovor kakav sam ja potpisao onda vas država može tražiti da vratite stipendiju ukoliko ne završite fakultet u roku! (ovaj može ne znači da možda neće, nego da sigurno hoće)!

dakle, prema mom tumačenju, onaj tko padne na trećoj, četvrtoj itd. godini mogao bi imati posla s otplatom budući da u ugovoru nigdje ne stoji da je upis sljedeće godine nešto poput prelaska praga u milijunašu - pa da ti ono što si osvojio(primio) nitko ne može oduzeti!
dakle - sve se vraća, sve se plaća!!!
panon youth is offline  
Old 08.05.2004., 00:08   #70
Talking

Quote:
ako ste potpisali ugovor kakav sam ja potpisao
hehe, sad sam se sjetio - vi niste potpisali ugovor kakav sam ja potpisao!

razlika je u tome što ja primam 800kn mjesečno!
panon youth is offline  
Old 08.05.2004., 01:48   #71
Quote:
panon youth kaže:
ako ste potpisali ugovor kakav sam ja potpisao onda vas država može tražiti da vratite stipendiju ukoliko ne završite fakultet u roku! (ovaj može ne znači da možda neće, nego da sigurno hoće)!
Quote:
Crimson Petal kaže:
u ugovoru pise samo da ministarstvo zadrzava pravo zatraziti povrat novca, ali ne pise nista konkretno (daj ti to meni malo pojasni), znaci NE MORAJU to napraviti
a drek. u mom rjecniku "moze traziti" nije isto sto i "hoce traziti."

znaci po tvojoj logici, ako je netko redovan student 3 godine i zajebe stvar, moram im vratiti za sve 3 godine? opako. onda bi trebao vratiti samo za zadnju godinu (znaci, prve 2. dok je bio redovan se ne pikaju), a onda na 4. nece dobiti.

i yes, znam da ti imas 800. znaci ak te vidim kad u gradu, ti placas kavu. a neee, sad sam se sjetila, ja tebi dugujem neki... sladoled... or smthng, do i?
Crimson Petal is offline  
Old 08.05.2004., 21:11   #72
Quote:
panon youth kaže:
dakle, prema mom tumačenju, onaj tko padne na trećoj, četvrtoj itd. godini mogao bi imati posla s otplatom budući da u ugovoru nigdje ne stoji da je upis sljedeće godine nešto poput prelaska praga u milijunašu - pa da ti ono što si osvojio(primio) nitko ne može oduzeti!
dakle - sve se vraća, sve se plaća!!!
al smo optimisticni... ajd ti prvo prvu prodji

uostalom, hoces vjerovati onome sto meni ljudi kazu (da se ne vraca) ili nekom tamo ugovoru!? meni moje bolej pase
BootBoy is offline  
Old 09.05.2004., 01:56   #73
Quote:
Crimson Petal kaže:
sladoled... or smthng, do i?
višnja+čokolada, a ak nema višnje onda može i jaghoda
a kavu češ dobit, možeš ju i mijenjat za pivo čak
panon youth is offline  
Old 09.05.2004., 01:59   #74
next time i see you... al pojma nemam kad ce to biti...
Crimson Petal is offline  
Old 09.05.2004., 02:00   #75
Quote:
BootBoy kaže:
hoces vjerovati onome sto meni ljudi kazu (da se ne vraca) ili nekom tamo ugovoru!? meni moje bolej pase
eee da ljudi svašta pričaju i vjeruju, ljudi pričaju i da se kod bartulovića u srijedu odgovara samo drugi dio knjige, što je glupost
ugovor je zakon, ljudi moji! ministar primorac nas može oderat kak god hoče
panon youth is offline  
Old 09.05.2004., 02:06   #76
Quote:
Crimson Petal kaže:
next time i see you... al pojma nemam kad ce to biti...
ja sam stalno u os1 samo javiš kad si +žedna i osvojila si pivo ili kavu! sa šlagom
panon youth is offline  
Old 09.05.2004., 02:09   #77
Quote:
panon youth kaže:
bartulovića u srijedu odgovara

inače, bartulovič ispituje i u četvrtak i petak, raspitali smo se, tak da bootboy, nemoraš žurit odma u sredu

a i za taj usmeni su nas sjebali mamicuim, ja u sredu idem na rim a treba i ponovit sve drugo
panon youth is offline  
Old 09.05.2004., 17:13   #78
Quote:
panon youth kaže:
eee da ljudi svašta pričaju i vjeruju, ljudi pričaju i da se kod bartulovića u srijedu odgovara samo drugi dio knjige, što je glupost
na upisu ocjena prvog kolokvija sam osobno pitao bartulovica a on je rekao da valjda nece, al da ce nam asistent jos javiti... a neki dan su pitali salapica a on je rekao da se odgovara samo drugi dio... pa ti vidi
BootBoy is offline  
Old 14.05.2004., 20:34   #79
yee bio sam u kriuvu sam drugi dio trebalo

i položio sa četiri još u srijedu
a jadne ljude je rušio bezveze
panon youth is offline  
Old 14.05.2004., 23:26   #80
lud je tip skroz... mene je u srijedu srusio, skroz me ispreskakao - da bi me u cetvrtak prakticki pustio eto tako ja sretan sa svojom dvojkom ko nova godina!


ontopic: dobio sam nekidan PIN za karticu, ali kolega mi kaze da same kartice i novac jos nisu stigli
BootBoy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.