Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 00:56   #1581
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ne radi se nuzno o parama. Sta je recimo sa sirenjem kolektivne ontologije svekolikog puka?
nije motiv

Quote:
Uglavnom, zanimljivo mi je citati o ovakvim iskustvima, tako da hvala na opisu,
nnč

Quote:
ali na kraju se ipak sve svede na rijeci jednog mudrog covjeka: "I have nothing but scorn for all weird ideas other than my own."
Sve pet, često sama sledim istu filozofiju neznanog mudrog čoveka.
S tim što weird ideas koje su slične majnounovima uzimam u obzir.
Prema ostalima po osećaju, neke odbacujem neke ne, neke prihvatam s dozom rezerve.
Zavisi.

A uglavnom zavisi od uhvaćene "vibre".
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 00:04   #1582
Ja sam jedan put sanjao sebe u kutu pećine a na mom pernatom krevetu se
nalazio moj drugi ja super ego...
jetstream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 10:05   #1583
Quote:
jetstream kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan put sanjao sebe u kutu pećine a na mom pernatom krevetu se
nalazio moj drugi ja super ego...
mozda je to i Mile Kekin sanjao prije nego je napisao onu pjesmu....
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:17   #1584
E ovako podelicu moje iskustvo sa lucidnim snovima.Posto nikada nisam imao takav san,dok sam bio na moru probao sam da ga izazovem, ali mi nije poslo za rukom.Obicno sanjam oko 5,6 snova mesecno ali kada sam pisao dnevnik snova taj broj se povecao na 15 u 2 nedelje.Svaki san koji sanjam ali bas svaki ja sam svestan da sanjam i da sam se probudio u snu tako i jedino imam snove obicno to traje par minuta i onda opet zaspim.Zadnji put sam bio u bivsoj skoli i krenuo je da pada sneg izasao sam iz skole i tu je svesnost prestala ali pre toga sam bio potpuno svestan da sanjam kao i u svakom snu koji sam ikad sanjao,ali kada pokusam da nesto promenim npr zamislim nesto od toga nista ali bas nista,nego san ide svojim tokom i ja tu ne mogu nista da promenim,a sve vreme sam svestan da sanjam.Tako npr sam sanjao da sam sam sa bivsim komsijama i mojom porodicom na terasi i da pricamo.Svega sam bio svestan,i sta su pricali i sve,ali kada sam probao makar najmanji detalj da promenim nista.Ja stvarno ne znam kako se neko tek seti sna kad se probudi jer ja uvek sanjam dok spavam tj. ako sam toga svestan.Znaci svakog sna se secam tako sto sam bio svestan dok sam spavao,ali ako ima neko neke tehnike kako da iz toga proizvedem lucidan san neka mi kaze.Posto dzaba sto sam svestan celog sna dok spavam kad ne mogu nista da uradim u njemu,to je za mene samo onaj obican san.Pise negde kljuc je svesnost za lucidan san ali ja svesnost imam i to previse svesnosti. U sekundi znam da sanjam ali kad probam nesto da promenim badava .Molim vas pomozite mi da kada sanjam tako neki san i kada sam u njemu svestan dok spavam kako iz istog da proizvedem lucidan san......HELP!!!!
Pavle vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:34   #1585
I jos nesto cesto u snu sebe gledam u 3 licu jel to normalno?Svaki 3 san mi je takav sto sebe gledam u 3 licu ???
Pavle vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:44   #1586
lucidan san bi bio kada covjek u snu shvati da spava i sanja i onda moze svjesno kontrolirati radnje a mogucnosti je mali milion? nisam temi nikad davala puno interesa al jednom sam cula nekoliko primjera kako prepoznati lucidan san - kao - pogledati prste na rukama , vecinom ih je vise ili pogledati na sat - stoji obrnuto i sl . I TAKO - radila ja nocnu smjenu , dezurstvo , zaspala na kaucu i spavam kad odjednom vidim nasuprot mene nekoliko ljudi kako se premjesta na stolicama i sjedaju . u hodniku koji je zaista ispred otvorenih vrata . i u snu kazem sama sebi da ovo mora biti san jer je nemoguce da su ti ljudi ovdje . i u snu se sjetim da provjerim dal lucidno sanjam i pogledam na sat za koji znam da mi je u snu jer u stvarnosti na tom mjestu nema sata iznad tih ljudi i sat pokazuje 22.45 a onda pogledam na sat koji je zaista u ambulanti na zidu i skuzim da je 01.15 ! i sad kazem sama sebi to je to . lucidno sanjam i sad znaci mogu sta hocu ! hocu letiti, gdje cu ici? i u tom istom djelicu kako sam to zamislila samo sam svijesna sebe odletila u hodnik!! ja vam nemogu opisat koje su to brzine misli i pokreta al u tom gibanju pitala sam se gdje bi mogla pa kao - idem doma u stan cerka mi je sa prijateljicom doma i krenula ja zuuum kad u tom gibanju kazem sama sebi da necu joj doma rusit privatnost i gledat sta radi , bolje da odem do kolegice sta dezura na prizemlju..i u tom gibanju kroz hodnik i zid i oko zgrade pukne me strah i pocnem ubrzano i glasno disat i onda opet sama sa sobom svjesno kazem sama sebi da usporim disanje jer sam samu sebe cula kako glasno "pusem" dok lezim na kaucu i tada kroz gibanje u vanjskom prostoru sam nekako samo usla u mrak i nestala mi svjesnost kontroliranog trenutka -probudila sam se sa osjecajem VAU
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:27   #1587
To sa satovima nema veze s proverom, sanjala si tako jer si očekivala da tako sanjaš.
Kad se pogleda u ruke, ne vidi se više prstiju nego nešto drugo.

I lucidan san ne podrazumeva kontrolu, nego samo svesnost da sanjaš.
Lucida ima različitih, oni "napredniji" podrazumevaju kontrolu. Ali u najvećem broju lucida je to samo pitanje svesnosti.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 00:59   #1588
ma nisam nista ocekivala jer me snovi i sanjanje ne okupiraju . spontano se desilo . i bilo je ludilo . lijepo iskustvo . bas zato pitam jel to moje bilo lucidno spavanje - cisto da znam sta me strefilo
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 03:38   #1589
Pavle vuk

Trebao bi imati za početak imati "sidro", znači nešto što će kod prebacivanja iz jednog u drugi san ili kod događaja u snu kod kojih gubiš svijest pomoći da ostaneš svjestan. Najbolje, bar iz mog iskustva su ruke. Znači, kad osjećaš da počinješ gubiti svijest zagledaj se u ruke na sekundu, pa onda opet na scenu u snu. Ponavljaj to dok god osjećaš da gubiš svijest: ruke, scena, ruke, scena. To će te naučiti kontroli, samim time ćeš s vremenom (vježba i rad su ovdje, kao i svuda u životu zakon) moći raditi što god te volja.
waterbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:53   #1590
Quote:
waterbird kaže: Pogledaj post
(vježba i rad su ovdje, kao i svuda u životu zakon) moći raditi što god te volja.
E da, to.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:19   #1591
Quote:
freesoul kaže: Pogledaj post
lucidan san bi bio kada covjek u snu shvati da spava i sanja i onda moze svjesno kontrolirati radnje a mogucnosti je mali milion? nisam temi nikad davala puno interesa al jednom sam cula nekoliko primjera kako prepoznati lucidan san - kao - pogledati prste na rukama , vecinom ih je vise ili pogledati na sat - stoji obrnuto i sl . I TAKO - radila ja nocnu smjenu , dezurstvo , zaspala na kaucu i spavam kad odjednom vidim nasuprot mene nekoliko ljudi kako se premjesta na stolicama i sjedaju . u hodniku koji je zaista ispred otvorenih vrata . i u snu kazem sama sebi da ovo mora biti san jer je nemoguce da su ti ljudi ovdje . i u snu se sjetim da provjerim dal lucidno sanjam i pogledam na sat za koji znam da mi je u snu jer u stvarnosti na tom mjestu nema sata iznad tih ljudi i sat pokazuje 22.45 a onda pogledam na sat koji je zaista u ambulanti na zidu i skuzim da je 01.15 ! i sad kazem sama sebi to je to . lucidno sanjam i sad znaci mogu sta hocu ! hocu letiti, gdje cu ici? i u tom istom djelicu kako sam to zamislila samo sam svijesna sebe odletila u hodnik!! ja vam nemogu opisat koje su to brzine misli i pokreta al u tom gibanju pitala sam se gdje bi mogla pa kao - idem doma u stan cerka mi je sa prijateljicom doma i krenula ja zuuum kad u tom gibanju kazem sama sebi da necu joj doma rusit privatnost i gledat sta radi , bolje da odem do kolegice sta dezura na prizemlju..i u tom gibanju kroz hodnik i zid i oko zgrade pukne me strah i pocnem ubrzano i glasno disat i onda opet sama sa sobom svjesno kazem sama sebi da usporim disanje jer sam samu sebe cula kako glasno "pusem" dok lezim na kaucu i tada kroz gibanje u vanjskom prostoru sam nekako samo usla u mrak i nestala mi svjesnost kontroliranog trenutka -probudila sam se sa osjecajem VAU

Šteta da nisi uspjela svratiti do kolegice na katu dolje.
Bilo za nju jako veselo da kada bi joj rekla što je radila u 1.15 ujutro.

A u vezi sata me zanima: da je je stvarno bilo 1. 15 , te da li si ti mogla vidjeti taj sat kada spavaš na kauču ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:33   #1592
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A u vezi sata me zanima: da je je stvarno bilo 1. 15 , te da li si ti mogla vidjeti taj sat kada spavaš na kauču ?
Ne znam za njen san, ali ja sam jednom sanjala san o satovima - dakle, sanjam, dođem do dela gde u nu ugledam neki sat i obratim pažnju na vreme na njemu - budim se, bacim pogled na časovnik na stolu, tačno je to vreme koje sam sanjala.
I tako tokom cele te noći - sanjam dok u snu ne ugledam sat, primetim vreme, probudim se, pogledam - tačno je to vreme koje sam videla u snu na satu.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:01   #1593
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Šteta da nisi uspjela svratiti do kolegice na katu dolje.
Bilo za nju jako veselo da kada bi joj rekla što je radila u 1.15 ujutro.

A u vezi sata me zanima: da je je stvarno bilo 1. 15 , te da li si ti mogla vidjeti taj sat kada spavaš na kauču ?
ah , uhvatila me frka kod takvog gibanja kroz prostor , nisam mogla ostat koncentrirana i smirena . kad lezim na kaucu nasuprot mene su vrata od hodnika koja su bila otvorena a sat je iznad vrata - gledam u njega . a taj sat iz sna je bio u hodniku na zidu koji ne postoji ustvari .u snu sam vidjela sat u hodniku i vrijeme , zatim pogledala pravi sat da usporedim jel isto vrijeme..tad sam skuzila da su kazaljke obrnuto kao slika u ogledalu . je , vrijeme je bilo tocno . ja sam iz sna "dosla" za nekoliko minuta
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:34   #1594
Još nitko nije uspio u lucidnom snu "vidjeti što radi kralj Krez". Naime Krez je htio ispitati vjerodostojnost nekoliko proročišta, pa je poslao u svako po jednog glasnika da pitaju: što radi moj kralj Krez ovoga trenutka (svi su glasnici došli oko podne). Samo je Pitija rekla točno: kuha juhu of kornajče u bakrenom kotliću !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:51   #1595
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Još nitko nije uspio u lucidnom snu "vidjeti što radi kralj Krez". Naime Krez je htio ispitati vjerodostojnost nekoliko proročišta, pa je poslao u svako po jednog glasnika da pitaju: što radi moj kralj Krez ovoga trenutka (svi su glasnici došli oko podne). Samo je Pitija rekla točno: kuha juhu of kornajče u bakrenom kotliću !
Ja upala u san drugarici, tokom lucidnog sna.
Sutradan joj pričala šta je sanjala. Presekla se

Al to je bio slučajan upad, nemam pojma kako to ponoviti.

Zašto si pitao za satove i vreme?
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 07:03   #1596
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Ne znam za njen san, ali ja sam jednom sanjala san o satovima - dakle, sanjam, dođem do dela gde u nu ugledam neki sat i obratim pažnju na vreme na njemu - budim se, bacim pogled na časovnik na stolu, tačno je to vreme koje sam sanjala.
I tako tokom cele te noći - sanjam dok u snu ne ugledam sat, primetim vreme, probudim se, pogledam - tačno je to vreme koje sam videla u snu na satu.
To je normalno. Naš unutarnji sat može biti nevjerojatno precizan. Znao sam se bez budilice probuditi u odabranoj minuti tokom noći. Većina je doživjela slično - npr. probude se pola minute prije nego zvoni budilica.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:54   #1597
Quote:
Pavle vuk kaže: Pogledaj post
I jos nesto cesto u snu sebe gledam u 3 licu jel to normalno?Svaki 3 san mi je takav sto sebe gledam u 3 licu ???
ovo je karakteristicno za astralno odvajanje od tijela i svijesti.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:58   #1598
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Ja upala u san drugarici, tokom lucidnog sna.
Sutradan joj pričala šta je sanjala. Presekla se

Al to je bio slučajan upad, nemam pojma kako to ponoviti.

Zašto si pitao za satove i vreme?
Zanimalo me da je je gospođa spavala na kauču i da nije mogla vidjeti sat sa tog mjesta. A ipak ga je vidjela u lucidnom snu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 05:58   #1599
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
To je normalno. Naš unutarnji sat može biti nevjerojatno precizan. Znao sam se bez budilice probuditi u odabranoj minuti tokom noći. Većina je doživjela slično - npr. probude se pola minute prije nego zvoni budilica.
To je.
Navika (tijela) ko i svaka druga.

Al ovo kaj Dalaj Sanja priča je čisti bullshit.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 06:54   #1600
Quote:
lik_vž kaže: Pogledaj post
To je.
Navika (tijela) ko i svaka druga.

Al ovo kaj Dalaj Sanja priča je čisti bullshit.
Navika može biti buđenje minutu prije budilice. Ipak, ne radi se o navici ako se recimo danas namjeravaš probuditi bez budilice u 03:05, sutra u 00:40, a prekosutra u 02:22 i svaki puta ti uspije. Barem meni uspijeva.

Mislim da Dalaj Sanja iskreno govori. Također sam svašta doživio, te joj vjerujem.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.