Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 12:03   #21
ma znam, a misli mi jesu stalno drugdje,,,pogotovo kad je suncano vani
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:04   #22
pa onda odi vani a uci kad padne mrak.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:07   #23
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Nastojat cu da barem 1h vremena dnevno odvojim za ucenje,citanje literature.
Javim u drugom mjesecu jel bilo uspjesno

jedan sat? samo jedan sat????
pa sta je to? jedan sat prodje dok se okrenes, niceg konstruktivnog neces napraviti u jednom satu. bar 3 sata!
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:12   #24
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
jedan sat? samo jedan sat????
pa sta je to? jedan sat prodje dok se okrenes, niceg konstruktivnog neces napraviti u jednom satu. bar 3 sata!
da, najgore je poceti. lijepo si skupi knjige, napravi ugodnu atmosferu, prelistaj sadrzaj i napravi plan.
mozda ce vam biti lakse ako vas nekoliko zajedno uci.
dobro je i uciti u knjiznici, tako da se ufuras u intelektualnu atmosferu i vidis da nisi sam koji ima problem s ucenjem.
a cula sam da u sveucilisnoj ima dobrih komada
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:28   #25
Nekako se uvijek uspijem prisiliti na ucenje, jer ce mi biti lakse kasnije

Iako mi je najbolje uciti doma, ni NSB ne zvuci lose (pogotovo ako naidjem na zgodnu djevojku )
Zdenko Hozntreger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 15:36   #26
NSB

zlo mi dodje kad tamo ucim... non stop netko hoda okolo, pa skripi dok hoda, pa netko sapce, pa nekome mobitel vibrira, pa se cuje zvuk od lifta, pa se cuje zvuk od onog sranja sto dovozi knjige iz podruma pa netko kihne, kaslje....
:2up:
umrite streberi iz nsb-a!!!!!




najbolje je meni doma, kad sam umorna - malo prilegnem, kad sam gladna - odem u frizider, nigdje ne moram ici - pogotovo po zimi....
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 15:47   #27
nije li bio vec ovakav topic

uglavnom dovoljno mi je pogledati svoje susjede sta su jedva osnovnu zavrsili i cime se sad bave...jako dobra motivacija za ucenje!
__________________
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. ''
Friedrich Nietzsche
choko_milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 17:16   #28
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Odi raditi u Keruma, pa ćeš odmah zavoliti knjigu kao svoju rođenu sestru!


ne rugan se nego smo u istoj situaciji... (skoro )
aaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:07   #29
nadji si neki drugi posao koji je sto puta gluplji od ucenja, pa ces sanjati odmor uz knjigu kao maksimalno uzbudljivu aktivnost.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 22:35   #30
pa najbolje je rasporediti po danima.
svaki vikend naprvaoi po danima kaj ucit moras tak ja radim i nemam problema.
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 01:18   #31
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
najbolje je meni doma, kad sam umorna - malo prilegnem, kad sam gladna - odem u frizider,
Baš zato mi NIJE dobro doma. Jer sam stalno "umorna" i "gladna"! Pa cijelo učenje preležim i jedem. NE NE i NE valja to!
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:03   #32
i ja imam isti problem, natjerati se sjediti nekoliko sati u komadu za knjigom.
i najbolji mi je princip nagrade i kazne.
(s tim da se baš ne kažnjavam onoliko redovno koliko se nagrađujem )

znači, učim 45 min, pauza od 5-10 min za wc, čašu soka, pogled na forum
pa nastavljam. i tak sam izdržala cijeli tjedan

treba ohrabranja od nama sličnih, kaj ne?
lakše je kad znaš da nisi sam u ovakvom sosu...


inače, već mjesec i pol pišem dva seminara, sramota...
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:36   #33
Quote:
choko_milk kaže: Pogledaj post
uglavnom dovoljno mi je pogledati svoje susjede sta su jedva osnovnu zavrsili i cime se sad bave...jako dobra motivacija za ucenje!
Jela neki dan u menzi u sc-u. Na šalteru di se ostavlja prljavo suđe radi curka od 20ak godina. Na trenutak sam pomislila, oh, kako dobro, ja studiram, nisam u kuhinji među hrpetinom prljavog suđa, neću cijeli radni vijek pobirati tuđe ostatke hrane. I osječala sam se sretno.
Kad sam došla doma i trebala počet učit nije više palilo!
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:46   #34
ni ja se ne mogu natjerat na učenje al ja sam još u srednjoj tak da to nije niš strašno....
__________________
SHIT HAPPENS mostly to me so don't worry.
petra4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:30   #35
Quote:
Cydonia kaže: Pogledaj post
Jela neki dan u menzi u sc-u. Na šalteru di se ostavlja prljavo suđe radi curka od 20ak godina. Na trenutak sam pomislila, oh, kako dobro, ja studiram, nisam u kuhinji među hrpetinom prljavog suđa, neću cijeli radni vijek pobirati tuđe ostatke hrane. I osječala sam se sretno.
Kad sam došla doma i trebala počet učit nije više palilo!
Da, tako nešto je nažalost samo kratkotrajna motivacija Možda bi upalilo da ih malo češće gledam
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:32   #36
Ja ucim samo kada znam da bas moram, kada su testovi ili neka odgovaranja...inace...tesko da cu uzet knjigu tak bzvz...
__________________
...U sTvArNoStI Jr ReAlNoSt SaSvIm DrUgAčijA...
krejzi_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 18:43   #37
Jao ja opet s ovim svojim problemom, evo prosli prvi ispitni rokovi u drugom mjesecu a ja nisam ni na jedan izasao. nemam pojma vise sta da radim i kako da se natjeram na ucenje.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 22:19   #38
da ne otvaram novu temu. ali stvarno sam cuo da se zna naci neki profesor na faksu koji tlaci i tlaci kao da su studenti robovi? a ti studenti size i postaju negativci pijancine i kurve upravo zbog takvih...

ma nabijte na nogu takvog ili se skupite i tuzite ga na bilo kojoj osnovi pred komisijom ili sta ja znam vec... uvjek ista prica... tko je on vama u kasnijem zivotu???? idiot kojeg cete pamtit?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 22:57   #39
http://www.optimologija.com/default.asp?shop,61,1 pogledaj si tu filmice koje nadjes.. koristiceti jako.
Ili si ih skini mozda... ali pomazu u svemu pa i u tvom problemu.
darkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 23:01   #40
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu. ali stvarno sam cuo da se zna naci neki profesor na faksu koji tlaci i tlaci kao da su studenti robovi? a ti studenti size i postaju negativci pijancine i kurve upravo zbog takvih...

ma nabijte na nogu takvog ili se skupite i tuzite ga na bilo kojoj osnovi pred komisijom ili sta ja znam vec... uvjek ista prica... tko je on vama u kasnijem zivotu???? idiot kojeg cete pamtit?
Malo pomnije pogledaj svoje neuspjehe i dublje istrazi... sami smo si krivi za ono sto se dogodi, uvijek, bilo nam to jasno ili ne

Btw ako ja nepocnem uciti uskoro imam osjecaj da necu nikakav fakultet upisat a samo s gimnazijom...... nisam posteno ucio dugo vremena ( i da sam sam si kriv)
darkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.