Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 00:47   #81
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
nije da ja tako zovem, pod tim imenom sam našao taj zahvat i na par mjesta opis života osobe nakon zahvata. s obzirom da fali POLA mozga, rezultate takve operacije bih ocjenio i više nego uspješnima. zato ono 'relativno' normalno. jasno mi je da se više ne provode tako radikalni zahvati, ali provodili su se i ljudi su preživjeli i funkcionirali.

poanta cijele priče je u pohranjivanju informacija u mozgu, tj. konkretno koja su pamćenja sačuvana, a koja nisu nakon spomenute operacije.
Čitala sam npr u knjizi holografski univerzum, ali i u dosta druge literature da ima mnogo primjera da ljudi bez pola mozga, (pa čak i neki momak koji je imao samo četvrtinu mozga, jer mu se mozak pretvara u likvor )- su živjeli i funkcionirali normalno. U toj knjizi je i opisano da nije mozak taj koji nosi informacije, svijest, pamećenje itd nego da su podaci izgleda smješteni hologramski svagdje po tijelu u svakoj stanici. tome su recimo dokaz ljudi koji su primili organe od poginulih ljudi, srce ili bubreg i sl. Oni svi svjedoče neke promjene u svom ponašanju, karakteru i slično koje imaju veze sa donatorom. To znači da sve stanice pamte sve i da smo holografski ustrojeni....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:52   #82
ajde djeco, završite priču o mozgu, jer memate većina pojma kao funkcionira, najveći znanstvenici na svijetu nisu još uvijek točno sigurni kako se koje sinapse vežu, i ovo nije tema za rub znanosti, već je tema iznad znanosti i suludo je uopće pričati o mozgu.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:15   #83
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ajde djeco, završite priču o mozgu, jer memate većina pojma kao funkcionira, najveći znanstvenici na svijetu nisu još uvijek točno sigurni kako se koje sinapse vežu, i ovo nije tema za rub znanosti, već je tema iznad znanosti i suludo je uopće pričati o mozgu.
Hajde Normall, jebeti se, neka djeca pricaju, nema od toga tebi nikakve stete.
Ne obaziri se, ti i onako znas istinu.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:44   #84
nemam komentara na tvoju ironiju, samo sam te želio pozdraviti

neka danaye ovo pobriše , svejedno je OT
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:53   #85
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
nemam komentara na tvoju ironiju, samo sam te želio pozdraviti

neka danaye ovo pobriše , svejedno je OT
Pozdrav i tebi. Ironiju? Ali zar ti nisi ove ljude koji diskutiraju nazvao djecom?
I o mozgu je suludo pricati, kao i o placebu? Zasto? O cermu nije suludo pricati, reci, pa cemo pricati? Danaye, nemoj ovo brisati.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:58   #86
Tko je ustanovio da 6 i pol milijarde ljudi koristi približno 10% mozga?
Otkud taj hoax?
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 01:20   #87
Pogledaj si film " Koji kurac mi uopće znamo" (da tako se zove), on ti govori u jednom djelu o tome, i navodno takvi ljudi bi mogli izvoditi telekinezu... Pogledaj film, tamo ti je sve objašnjeno!
madmax_tsrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 01:54   #88
Quote:
madmax_tsrb kaže: Pogledaj post
Pogledaj si film " Koji kurac mi uopće znamo" (da tako se zove), on ti govori u jednom djelu o tome, i navodno takvi ljudi bi mogli izvoditi telekinezu... Pogledaj film, tamo ti je sve objašnjeno!
osim što baš i nije objašnjeno

lijepo zvuči, da, ali nema baš puno znanosti. više oprah style. što i nije tako loše
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 01:57   #89
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ajde djeco, završite priču o mozgu, jer memate većina pojma kao funkcionira, najveći znanstvenici na svijetu nisu još uvijek točno sigurni kako se koje sinapse vežu, i ovo nije tema za rub znanosti, već je tema iznad znanosti i suludo je uopće pričati o mozgu.
e, da, baj d vej, baš sam naletio na novu teoriju o funkcioniranju mozga. ima smisla.
http://www.ted.com/index.php/talks/view/id/125

tebi se ne čini malo suludo reći da je nešta "iznad znanosti"?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 15:40   #90
to s kapacitetom mozga izaziva konflikt zato što je stvar krivo postavljena. Možda se radi o ukupnim biološkim potencijalima koji su širi nego što uobičajeno mislimo.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:11   #91
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
to s kapacitetom mozga izaziva konflikt zato što je stvar krivo postavljena. Možda se radi o ukupnim biološkim potencijalima koji su širi nego što uobičajeno mislimo.
Tako je!
Cijelo vrijeme i shvacam da se govori o potencijalima i njihovoj iskoristenosti, a ne o tome dali svi dijelovi mozga rade u svakom trenutku, kako neki "znanstvenici" na ovom forumu stalno drece.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:22   #92
Quote:
madmax_tsrb kaže: Pogledaj post
Pogledaj si film " Koji kurac mi uopće znamo" (da tako se zove), on ti govori u jednom djelu o tome, i navodno takvi ljudi bi mogli izvoditi telekinezu... Pogledaj film, tamo ti je sve objašnjeno!
Onda malo i istraži tko ti to "objašnjava"

Sve sami stručnjaci, nema što


Ramtha

Master Teacher – Ramtha School of Enlightenment

Channeled by JZ Knight

They are stating as a fact, that one of the people you have been listening to for the previous 90 minutes, a main authority for the information being presented, is a 35,000 year old warrior spirit from Atlantis, being channeled by this Tacoma housewife turned cult leader. The woman pictured is JZ Knight, but you are not listening to JZ Knight. You are literally listening to Ramtha. There were people who saw this film and didn’t say, “That’s just a woman putting on a funny accent”. Scary, huh?

At this point the film lost any remaining pretence of being based on any kind of science or facts.

I did a little digging on Ramtha:

Ramtha is a 35,000 year-old spirit-warrior who appeared in J.Z. Knight’s kitchen in Tacoma, Washington in 1977. Knight claims that she is Ramtha’s channel. She also owns the copyright to Ramtha and conducts sessions in which she pretends to go into a trance and speaks Hollywood’s version of Elizabethan English in a guttural, husky voice. She has thousands of followers and has made millions of dollars performing as Ramtha at seminars ($1,000 a crack) and at her Ramtha School of Enlightenment, and from the sales of tapes, books, and accessories (Clark and Gallo 1993). She must have hypnotic powers. Searching for self-fulfillment, otherwise normal people obey her command to spend hours blindfolded in a cold, muddy, doorless maze.

Upon further investigation I find the films’ producers, writers, directors, and a number of the featured “experts” are members of the Ramtha School of Enlightenment. The film is a propaganda piece for a cult.


http://skeptico.blogs.com/skeptico/2...he_bleep_.html
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:33   #93
To kada kazemo da koristimo mali postotak mozga znaci da prosjecan covjek koristi oko 5% mozga. Nedavno sam cuo da su Nikola Tesla i Albert Einstein koristili najvise postotka i to svega 12%.......
AssBiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 00:55   #94
da koristite 100% mozga bili biste pametni skoro ko ja
__________________
'The art of war is simple enough. Find out where your enemy is. Get at him as soon as you can. Strike him as hard as you can, and keep moving.'
crozoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 02:24   #95
Quote:
AssBiter kaže: Pogledaj post
To kada kazemo da koristimo mali postotak mozga znaci da prosjecan covjek koristi oko 5% mozga. Nedavno sam cuo da su Nikola Tesla i Albert Einstein koristili najvise postotka i to svega 12%.......
EEEEERRRRRRRRRRrrrrrrrrrrrrrrrrrr padobranac!
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:03   #96
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Onda malo i istraži tko ti to "objašnjava"

Sve sami stručnjaci, nema što


Ramtha

Master Teacher – Ramtha School of Enlightenment

Channeled by JZ Knight
a da, meni je slabo bilo gledajući "What the bleep we know" od te Ramthe. Užas! Iz čega zaključujem da imamo dvostruko slojevit problem.
Dakle potencijalno kvalitetan koncept proširenih bioloških mogućnosti je zagađen blebetanjem tih Ramthi, a hard core znanost i dalje koncipira stvar isključivo u okvirima ograničenog lokalnog neurološkog opsega. Neuronski opseg bi zbilja mogao biti daleko širi, odnosno nelokalan, tj. da bića vrlo vjerojatno zbilja imaju mogućnosti složenije interakcije sa puno širim okolišem od onog kojih ih neposredno okružuje. To bi se u principu moglo vrlo dobro objasniti. Ta vrsta transfera na daljinu nije nam čudna kad je riječ o uređajima, ne?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 15:51   #97
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
a da, meni je slabo bilo gledajući "What the bleep we know" od te Ramthe. Užas! Iz čega zaključujem da imamo dvostruko slojevit problem.
Dakle potencijalno kvalitetan koncept proširenih bioloških mogućnosti je zagađen blebetanjem tih Ramthi, a hard core znanost i dalje koncipira stvar isključivo u okvirima ograničenog lokalnog neurološkog opsega. Neuronski opseg bi zbilja mogao biti daleko širi, odnosno nelokalan, tj. da bića vrlo vjerojatno zbilja imaju mogućnosti složenije interakcije sa puno širim okolišem od onog kojih ih neposredno okružuje. To bi se u principu moglo vrlo dobro objasniti. Ta vrsta transfera na daljinu nije nam čudna kad je riječ o uređajima, ne?

To je zato što nema nikakve naznake da bi kvantna razina djelovala u toliko velikoj količini na molekularnu razinu. Kvantni svijet (koliko se malo zna o njemu), djeluje na jednoj mikro razini, a molekule na jednoj makro razini. Pošto tu mikrorazinu kvantne fizike ne poznajemo dovoljno, javljaju se razni New Age "stručnjaci" koji tvrde da mikro svijet daleko više utječe na makro svijet te čak idu toliko daleko da zamjenjuju mjesta, tj govore da kvantne čestice kontroliraju molekule. Ono što rade je da iskorištavaju neznanje znanosti da bi progurali svoje teorijice o životu nakon smrti, telekinezi i ne zam čemu još.

To da postoje naznake da neuroni djeluju na području izvan mozga je netočno. Ono što si mislila je vjerovatno da nešto može utjecati na neurone na nekoj razini i da je to sve povezano. Pa kvantna fizika to koliko znam omogučava (iako nemam pojma o kvantnoj fizici), ali da može utjecati u tolikom omjeru na neurone je jedno veliko, veliko, veliko natezanje
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:24   #98
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ajde djeco, završite priču o mozgu, jer memate većina pojma kao funkcionira, najveći znanstvenici na svijetu nisu još uvijek točno sigurni kako se koje sinapse vežu, i ovo nije tema za rub znanosti, već je tema iznad znanosti i suludo je uopće pričati o mozgu.
o dje si normall kaj delas ??? granice mozga su i granice svega sto postoji za nas mislim ljude. jer mi ne mozemo shvatiti "visi nivo" kao sto glista ne moze da shvati matematiku ili fiziku. ali ostavljeno nam je da se mozak moze nadogradjivati tj "puniti" informacijama a samim tim i razvijati u smjeru povecanja IQ. ali mislim da i to ima limit tj granicu preko koje jednostavno ne mozemo preci. mi smo u casi znanja koju izucavamo a ona pluta u nepreglednom moru kojega mi nismo ni svjesni
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 06:13   #99
Quote:
dinko93 kaže: Pogledaj post
Ako ovakva tema već postoji ispričavam se moderatotima ali evo ide:

šta mislite šta bi ljudi sve mogli kad bi koristili 100% mozga. ono samo neke teorije vaše. sad ne znam točno koliko ljudi koriste mozga ali znam da je malo, a nismo baš i glupi s tako malo mozga.

šta vi sad mislite o tome...

Bit cemo genijalci kao Gospodin Gamm, koji racuna brze nego digitron, iako koristi samo malo vise mozga od nas
Oni koji dugo zive u njemackoj ce ga se sjecati iz emisije Wetten Dass, za one koji ga neznaju evo link
Mr-yes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 06:29   #100
Quote:
dinko93 kaže: Pogledaj post
Ako ovakva tema već postoji ispričavam se moderatotima ali evo ide:

šta mislite šta bi ljudi sve mogli kad bi koristili 100% mozga. ono samo neke teorije vaše. sad ne znam točno koliko ljudi koriste mozga ali znam da je malo, a nismo baš i glupi s tako malo mozga.

šta vi sad mislite o tome...
sad ovo čitam sa pol mozga i skoro mi je pozlilo
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.