Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 10:35   #81
lotus flower, tako nekako su izgledale moje prve dvije "mjesečnice" u prvoj trudnoći. Jedino, nešto svježe krvi bilo je i na ulošku.
Točno se sjećam kad sam došla ginekologu nakon što mi je prvi put izostala mjesečnica i nakon što mi je rekao da sam pri kraju prvog trimestra. Ja sva zbunjena govorim kako nije moguće, ja sam imala uredne mjesečnice...
On meni - ajd se sad lijepo smirite i razmislite jeste li imali krvarenje da se bar jedan uložak napuni.
I tek onda sam vratila film u natrag i našla cijelo brdo znakova da moje tijelo nije bilo kao inače, da sam itekako mogla znati da sam trudna.
Stoga, ove priče o lupanju bebe ili dolasku na porod, a da ne znam da sam trudna neću uopće komentirati.
zubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:20   #82
Ja mogu razumjeti da netko ima krvarenje koje može izgledati kao menstruacija prva dva tri mjeseca i da mu nije ni na kraj pameti da može biti trudnoća u pitanju.
Ali ljudi moji kasnije i trbuh počne rasti...U 18. tjednu sigurno moraš to primjetiti.Zar je moguće da da žena dođe roditi dijete od 3 i pol kile, a nema trbuha????
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:56   #83
To i meni zvuci nevjerojatno. Ja znam za par slucajeva gdje su zene krvarile prvih par mjeseci, pa nisu znale da su trudne, ali cijelu trudnocu?!?
Ja sam znala prije nego sto mi je uopce trebala doci menga, sve se bilo okrenulo....
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:31   #84
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
o tome stalno tupim, i ja sam krvarila i puno cura ovdje, nije bilo nepoznatog uzroka, pukla mi je neka žila, nakon toga nastao hematom, pogotovo što ako si trudna i krvariš, to baš i nije nešto "normalno" nego zahtjeva posjet doktoru. zato me ljuti kad netko olako napiše da ima menstruaciju u trudnoći kao nešto usputno, normalno, ko da je svako krvarenje odozdo menstruacija
...pa naravno da svako krvarenje nije menstruacija...kad se kaže menstruacija onda se misli na redovno krvarenje u određenim razmacima...
...ja sam provela 2 mjeseca u bolnici tijekom trudnoće i velika većina žena sa mnom u sobi je bila hospitalizirana zbog krvarenja tijekom trudnoće...iz različitih razloga naravno...ali nijednoj to krvarenje nije bilo redovito u određenim razmacima,niti je ličilo na menstrualno krvarenje ( znalo se raditi i o većim količinama krvi, ugrušcima,trajalo bi dan dva pa se opet pojavilo nakon par dana, pa se sljedeća 2 mjeseca ne bi nikako pojavilo,neke su konstantno krvarile...) dakle, sigurno nisu okolo govorile da imaju menstruaciju...
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 14.10.2008. at 16:39.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:46   #85
da, ali neke "cure" i dalje tepu da imaju menstruaciju, a trudne su

meni o krvarenjima ne moraš pisati baš ništa jer sam i sama krvarila od 5-10tj zbog hematoma, pa opet od 15-20tj kad je on pukao i čistio se
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:57   #86
...ma kužim ja šta ti hoćeš reći, ali ne možeš uspoređivat takva krvarenja sa menstrualnim krvarenjem...pretpostavljam da većina žena bile obrazovane, informirane ili ne, znaju kako inače izgleda njihovo redovito krvarenje odnosno menstruacija, i ako se tako nastavi kako bi znalae da su trudne dok se ne dese neki drugi simptomi...
...krvarenja zbog hematoma, abrupcije itd. definitivno ne izgledaju kao menstrualna krvarenja
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:57   #87
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Ja mogu razumjeti da netko ima krvarenje koje može izgledati kao menstruacija prva dva tri mjeseca i da mu nije ni na kraj pameti da može biti trudnoća u pitanju.
Ali ljudi moji kasnije i trbuh počne rasti...U 18. tjednu sigurno moraš to primjetiti.Zar je moguće da da žena dođe roditi dijete od 3 i pol kile, a nema trbuha????
ovo je i meni nevjerojatno...
moj trbuh se vec odavno ne moze ne vidjeti, a 'tek' sam u petom mjesecu...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:00   #88
...čuj, sve smo različite...ja trebam rodit za mjesec dana, pa mi je trbuh malecki, ko da sam tek u drugom tromjesečju...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:07   #89
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Ja mogu razumjeti da netko ima krvarenje koje može izgledati kao menstruacija prva dva tri mjeseca i da mu nije ni na kraj pameti da može biti trudnoća u pitanju.
Ali ljudi moji kasnije i trbuh počne rasti...U 18. tjednu sigurno moraš to primjetiti.Zar je moguće da da žena dođe roditi dijete od 3 i pol kile, a nema trbuha????
gle pred god dana imala sam 53kg,pred 5mjeseci isti a sada 53,5kg a inače mi menstuacije nisu neke da lipti na sve strane ko nekima ,od simptoma trudnoče baš 0 pa ti znaj,da nisam osjetila da se djete miče, nebi ni sad znala,apsolutno nema nikakve razlike. naravno i meni je čudno a kaj ja tu sad mogu. a u prve dve trudnoče dobila 9kg a drugoj 6,5kg a djeca 3,100 i 2,700 a trbuh pred sam porod ko manja lopta,nisu sve trudnoče iste a kamoli trudnice.
m-vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:04   #90
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Ja mogu razumjeti da netko ima krvarenje koje može izgledati kao menstruacija prva dva tri mjeseca i da mu nije ni na kraj pameti da može biti trudnoća u pitanju.
Ali ljudi moji kasnije i trbuh počne rasti...U 18. tjednu sigurno moraš to primjetiti.Zar je moguće da da žena dođe roditi dijete od 3 i pol kile, a nema trbuha????
ja sam trubuh imala kao kad bi se bolje najela(znači ništa posebno ) i tako do 6 mjeseca kad sam tek dobila prvu kilu-do tad od kila ništa
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:22   #91
pitanje

Bok, ja sam ovdje nova i imam pitanje za sve vas koje ste imale iskustva sa krvarenjem u trudnoći, da li ste uz krvarenja imale i grčeve ili kakve bolove?
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:10   #92
Question zbunjena =)

Citajuci vasa iskustva ja sam sjela i zapitala se da li je sa mnom sve u redu!?
Decko i ja smo imali odnos u januaru kada je meni bio prakticno i zadnji dan mece.Desilo se da nam je pukao kondom,ali ne tako da se tecnost naprosto prosula tamo gdje ne treba,vec sa strane.Tih dana sam strahovala od onog najgoreg,jer sam jos mlada,ali srecom sledeca meca je dosla ''right on time'' i to me je ohrabrilo.Poslije nje i sledeca,a sada za 20-ak dana ocekujem i trecu.
Prvu menstruaciju sam dobila kao relativno mlada djevojcica,tacnije sa 11 godina.I od tada sve do danas ona se nije ustalila,tacnije dobijam na svakih 30-40 dana.
Naravno,test nisam radila,smatrajuci da za to nemam potrebe,jer sam dobila vec 2 menstruacije od tada,i to na vrijeme.S tim da su obe trajale prosjecno 6-7 dana,kao i inace,bez ikakvih promjena u boji i gustoci.
Nikakve simptome nemam,kao sto su jutarnja mucnina,niti mucnina tokom cijelog dana,kao ni gadjenje prema hrani,niti ucestalo mokrenje,ali sad se ipak pomalo bojim procitavsi vasa iskustva.Da li je neko mozda rad da me malo ohrabri,jer sumnjam da postajem hipohondar-a to je genetski nasljedno =)..
Unapred Vam hvala!
maria_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:45   #93
Ma gle opusti se! Naravno da nisi trudna, ma nema šanse! Ma ne ostaje se samo tako trudan! Odi čitat nešto drugo! Ne bediraj se nepotrebno, a ako te to jako muči odi si kupi testić i provjeri, al mislim da ćeš bezveze bacat novce!
pukita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:08   #94
...e hvala ti puno..Vjerovala,ili ne,mnogo si me ohrabrila i pomogla mi.Nekad je dobro cuti i drugo misljenje u ovakvim situacijama..Jos jednom hvala!!
maria_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 12:07   #95
bok ženske.

imam pitanje i molim pomoć.
prije tjedan i pol sam dobila mjesčnicu.bolovi prva 3dana obilno krvarenje,a onda sljedeća 3 tek tolko da sam na ulosku vidla da ju još imam.dali se to može povezavi s trudnoćom?????
__________________
Nada umire zadnja,nadam se
m m m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 13:52   #96
Quote:
m m m kaže: Pogledaj post
bok ženske.

imam pitanje i molim pomoć.
prije tjedan i pol sam dobila mjesčnicu.bolovi prva 3dana obilno krvarenje,a onda sljedeća 3 tek tolko da sam na ulosku vidla da ju još imam.dali se to može povezavi s trudnoćom?????
Najbrze ces saznati ako kupis test. Do sad bi ti trebao biti pozitivan ako si trudna.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 14:02   #97
Quote:
m m m kaže: Pogledaj post
bok ženske.

imam pitanje i molim pomoć.
prije tjedan i pol sam dobila mjesčnicu.bolovi prva 3dana obilno krvarenje,a onda sljedeća 3 tek tolko da sam na ulosku vidla da ju još imam.dali se to može povezavi s trudnoćom?????
meni to zvuči kao obična mjesečnica, ali uvijek možeš provjerit testom.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 23:53   #98
Imama pitanje. Nakon (prvog jeli moguce da je zbog toga kasnila) odnosa vjestica mi je kasnila 5 dana nismo koristili zastitu ali nije ejakulirao u mene, inace mi je bila sasvim redovna u sat kako se kaze (jeli moguce da je zbog toga kasnila) nakon toga sam dobila ali mi nije trajala inace 5 dana nego 3 dana. Hvala
mala_curka 1314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 00:44   #99
menstruacija u trudnoći???

Drage curke,

imam jedno pitanje,na netu sam pronašla dosta toga o "menstruacijama u trudnoći" koja zapravo nisu menstruacije nego krvarenja jer se razlikuju po boji,trajanju itd. Budući da sam isprepadana jer takve stvari sam tek sad saznala,i naravno primjenila na sebi! Odmah sam uočila simptome trudnoće (psiha,znam) ali imam pitanje! Prije tjedan dana sam bila na gin. pregledu i bila sam u fazi ovulacije,pa s toga moje pitanje slijedi-dali postoji ovulacija u trudnoći? oprostite ako je glup post i ako je moje pitanje glupo,ali eto,zanima me!
zabrinuta21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 16:51   #100
Quote:
zabrinuta21 kaže: Pogledaj post
Drage curke,

imam jedno pitanje,na netu sam pronašla dosta toga o "menstruacijama u trudnoći" koja zapravo nisu menstruacije nego krvarenja jer se razlikuju po boji,trajanju itd. Budući da sam isprepadana jer takve stvari sam tek sad saznala,i naravno primjenila na sebi! Odmah sam uočila simptome trudnoće (psiha,znam) ali imam pitanje! Prije tjedan dana sam bila na gin. pregledu i bila sam u fazi ovulacije,pa s toga moje pitanje slijedi-dali postoji ovulacija u trudnoći? oprostite ako je glup post i ako je moje pitanje glupo,ali eto,zanima me!
krvarenje da ali ovulacija.... ne, ne...
__________________
"za mene je sreća...........34+"
ema hv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.