Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 10:56   #81
mislim da i samsung i sharp imaju nesto slicno za nesto manju cijenu. treba sacekati da hd-dvd postane popularniji, pa kad se i drugi proizvodjaci ukljuce cijene ce pasti.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 11:00   #82
ma znam uvijek je tako,uvijek se nesto ceka,tako i ja cekam ps3,pa da si kupim lcdtv i uzivam
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 13:08   #83
Popis svih LCD-a s rez 1920x1080 na njemackom trzistu:

http://www.idealo.de/preisvergleich/...rtKey=minPrice

Rijec je o online shopovima pa je cijena znatno niza nego u ducanima.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 17:45   #84
Ak moze neko ko se kuzi u lcd tv da mi kaze,dali je bolje kad je svjetlina sto veca ili??Znaci bolje 500cd/m2 ili 600cd/m2? Kut gledanja??Dali je vilika razlika u 170 i 178 stupnjeva?? I kontrast bolje 1000:1 ili 5000:1??Hvala na pomoci..Ako ko pomogne... I da vrijeme odziva,8ms,16ms??Koje je bolje??

Zadnje uređivanje ziginjo : 13.10.2006. at 18:31.
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 19:16   #85
po meni se to još ne isplati kupit (ni plazmu ni LCD). Za 2 god. će bit popriličan broj HD programa na satelitima dok ih je sad ipak premalo. Tada će i cijena bit prihvatljivija i televizije bolje. Zato ću sačekat još malo i uzet nešto sa full HD ali ipak važnije od kvalitete slike mi je kvalitet programa. U kombinaciji sa Dreamboxom I CS-om to će bit super, jedva čekam utakmice u HD rezoluciji
kokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 17:58   #86
LCD
Srkyline is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 22:06   #87
Quote:
Srkyline kaže:
LCD
PLAZMA
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 12:49   #88
Quote:
ziginjo kaže:
Ak moze neko ko se kuzi u lcd tv da mi kaze,dali je bolje kad je svjetlina sto veca ili??Znaci bolje 500cd/m2 ili 600cd/m2? Kut gledanja??Dali je vilika razlika u 170 i 178 stupnjeva?? I kontrast bolje 1000:1 ili 5000:1??Hvala na pomoci..Ako ko pomogne... I da vrijeme odziva,8ms,16ms??Koje je bolje??
Kao i u svemu, sto je vece to je bolje.
Naravno izuzetak je vrijeme odziva, tu je bolje da je sto krace.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 13:29   #89
Quote:
happydayhr kaže:
PLAZMA
DLP RP
dinsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 20:46   #90
Kut gledanja je meni najveći problem. Kupujem telku, ne bih htio da moramo svi sjedit jedni na drugima jer se od tamo ''baš ne vidi'', pa sam trenutno više za plazmu. Imam laptop rezolucije 1680x1050 i pretpostavljam da je tahnologija slična između mog monitora i lcd tv-a (il sam fulo?) i čim se maknem metar u neku stranu, to nije to. Našao sam neku LG plazmu, 106'', 12.000, dva tunera, 80 giga harda, radi u dućanu i sasvim se dobro vidi. Ima neko pametan?
principus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 21:03   #91
Quote:
principus kaže:
Kut gledanja je meni najveći problem. Kupujem telku, ne bih htio da moramo svi sjedit jedni na drugima jer se od tamo ''baš ne vidi'', pa sam trenutno više za plazmu. Imam laptop rezolucije 1680x1050 i pretpostavljam da je tahnologija slična između mog monitora i lcd tv-a (il sam fulo?) i čim se maknem metar u neku stranu, to nije to. Našao sam neku LG plazmu, 106'', 12.000, dva tunera, 80 giga harda, radi u dućanu i sasvim se dobro vidi. Ima neko pametan?
Principus da to nije modza LG MZ-42PC1RR??Lcd ti imaju najcescu rez WXGA 1366 x 768,koliko ja znam tehnologija je slicna...
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 21:22   #92
Možda i je, u ecosu kod king crossa, ima ih par, taj je jedan od boljih, redovita cijena 15000 al tamo imaju neke bijesne popuste po 26,7%, 32,3%... jel valja taj išta?
principus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 22:29   #93
Quote:
principus kaže:
Možda i je, u ecosu kod king crossa, ima ih par, taj je jedan od boljih, redovita cijena 15000 al tamo imaju neke bijesne popuste po 26,7%, 32,3%... jel valja taj išta?
Valja,valja samo ne mogu naci puno karak... o njemu ali ono sto sam naso cini mi se jako dobrim..
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:06   #94
Prije par mjeseci preko oglasa kupio sam crt sony kv36 fs70 za 5000kn star dvije i pol godine kojeg je tip kupio kao novog za 22000kn. Hitno mu je trebala lova(malo smo se cijenkali oko cijene) i gotovo da se rasplakao kad sam ga odnio doma. Mogu stvarno reći da sam se na prvu zaljubio u taj tv(usprkos njegovih 100kg) i ne pada mi na pamet da baram za sada kupim neku plasmu ili lcd. Slika svih naših tv programa je preko topfielda 4000(kojeg sam nedavno kupio za 750kn) jednostavno savršena i nevjerojatno predobra i bolja od svake plasme ili lcd-a više srednje klase.Digitalni satelitski prijem je fenomenalan kao i dvd reprodukcija i ps2. Jednom riječju ovaj tv ne bih mijenjao za ništa. Svi frendovi koji imaju plasmu ili lcd jednostavno nisu mogli vjerovati kad su vidli sliku sa mog ljubimca.
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 20:45   #95
Quote:
jacuzzy kaže:
Prije par mjeseci preko oglasa kupio sam crt sony kv36 fs70 za 5000kn star dvije i pol godine kojeg je tip kupio kao novog za 22000kn. Hitno mu je trebala lova(malo smo se cijenkali oko cijene) i gotovo da se rasplakao kad sam ga odnio doma. Mogu stvarno reći da sam se na prvu zaljubio u taj tv(usprkos njegovih 100kg) i ne pada mi na pamet da baram za sada kupim neku plasmu ili lcd. Slika svih naših tv programa je preko topfielda 4000(kojeg sam nedavno kupio za 750kn) jednostavno savršena i nevjerojatno predobra i bolja od svake plasme ili lcd-a više srednje klase.Digitalni satelitski prijem je fenomenalan kao i dvd reprodukcija i ps2. Jednom riječju ovaj tv ne bih mijenjao za ništa. Svi frendovi koji imaju plasmu ili lcd jednostavno nisu mogli vjerovati kad su vidli sliku sa mog ljubimca.
Meni je slika na CRT-u puno bolja nego na plazmi/LCD, a razliku u cijeni da ne spominjem.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 11:12   #96
Quote:
smoothjazz kaže:
Meni je slika na CRT-u puno bolja nego na plazmi/LCD, a razliku u cijeni da ne spominjem.

Slazem se u potpunosti, radim sa tehnikom i svaki dan buljim u CRT, LCD... slika na CRT-u mi je puno prirodnija i ljepsa nego na LCD-u!
Vjerovatno ima ljudi koji imaju visak para pa iste zele da potrose...
by_the_way is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:11   #97
je ali CRT ne možeš objesit na zid ka sliku
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:49   #98
Smile

Quote:
Frankie kaže:
je ali CRT ne možeš objesit na zid ka sliku
Ak je tebi bitno samo da ti tv visi na zidu ok. Meni je puno bitnija kvaliteta slike i razumna best buy cijena uređaja bilo da se radi o plasmi, lcd-u ili crt-u. Ustvari kad sam se odlučio na kupnju nove tv "igračke" dvoumio sam se oko plasme i lcd-a(do max 12000kn) kao i mnogi drugi i na kraju nakon višetjednog surfanja po internetu i proučavanju tih tehnologija odlučio lijepo i plasmu i lcd poslati barem za sada u jedno "lijepo mjesto" i kupiti hi-end crt sonyevu 36 inčnu mrcinu bezvremenskog dizajna od 100kg koju sam sasvim slučajno vidio u oglasniku. I vjerujte mi nisam ni trenutka zažalio (našao sam puno tekstova u vezi tog tv-a na internetu i svi su odreda ocijenjeni čistom peticom). U isto vrijeme frend je kupio lg plasmu 106cm za 12000kn i kad je vidio sliku kod mene samo se zbedirao.Smatram da treba još malo pričekati i onda vidjeti u kojem smjeru će otići te tehnologije jer ak danas kupim neku bolju plasmu ili lcd od cca 15000kn za godinu dana će to već biti "out". Iako moram priznati da jedino kaj me trenutno onak malo "rajca" su pioneerive nove plasme u rangu cca 17-20k. kuna. Mislim da ću definitivno još malo pričekati da padnu cijene pa onda ubosti "pravu stvar" na duže vrijeme.
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 15:13   #99
Onima koji većinom gledaju običan televizijski program, slika na CRT-u je još uvijek zakon. No, sa DVD-a slika na plazmama i pogotovo LCD-ovima već postaje znatno bolja. Na kraju, kad jednom vidiš HD materijal, slika na CRT-u postane smiješna.

Ja imam LCD, volim gledati filmove, a polako skupljam HD materijal koji gledam preko kompa (DVI konekcija). Na kraju sam se toliko navikao da mi i TV program na običnom CRT televizoru izgleda nekako isprano i titravo do boli (makar bio i 100Hz). Plazme normalnog cjenovnog razreda imaju nisku rezoluciju i razmuljane boje (što pomaže kod interpolacije TV signala, ali sliku s kompa, pa i DVD-a čine katastrofalno lošom), a dobre plazme su preskupe.

Moj savjet svima koji žele kupiti novi TV - ako baš ne morate, nemojte još. Kroz godinu-dvije situacija će morati biti značajno drugačija - niže cjene i bolja kvaliteta LCD-a je sigurna budućnost (plazme će sasvim sigurno izumrijeti i općenito ih smatram najgorim izborom). Ako baš morate, izbor je LCD ili ne preskupi CRT (tek toliko da izdrži par godina), jer je glupo uložiti 5K+ kuna u tehnologiju koja je (hvala bogu) mrtva.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:04   #100
Dilema

Sony lcd kdl 40x 2000(cca 23000kn) ili Pioneer plasma pdp 4270xd(cca 17000kn)? Jel ovih 5000kn razlike vrijedi platiti?
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.