Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 10:58   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ajme.

Ajmo od točke A do točke B. Zemljin oblik s ovim nema veze. Za teoriju o Zemljinoj zakrivljenosti postojali su dokazi, koje sad neću nabrajati.
Za heliocentričnu teoriju su postojali dokazi.
Za teoriju o pravom položaju Zemlje u svemiru su postojali dokazi.

Za ideju o proricanju ne postoje:
1) hipoteza
2) model
3) teorija
4) dokazi

Nema ništa. Baš ništa. I ponavljam, a nekima to nikad neće biti jasno, svjestan sam, da se ne može dokazati da nešto nije moguće. To zahtijeva poznavanje svega. Omniscenciju. Pošto ljudi nisu omniscentni, sve što im preostaje jest razumno provjeravati tvrdnje i dokazivati, dakle kretati se pozitivistički. Skupljati dokaze u prilog nečemu.

Dokaza u prilog postojanje u mogućnosti proricanja - nema.
Nema dokaza ni za postojanje Zubić Vile. Niti za postojanje demona. Pa niti za postojanje omnipotentnog bića.
Zato se u Zubić Vilu i ostale jedino može slijepo vjerovati.


To je donekle funkcionalno što se tiče navedenih stvari, no što imaš slijepo vjerovati u proricanje? Ili radi, ili ne radi.
Nije to nešto tamo daleko, u što vjeruješ. Žena ti govori što će ti se dogoditi. Aktivno ti nudi informacije. Što tu imaš slijepo vjerovati? Ili će se dogoditi, ili ne.
Nitko do sada nije uspio pokazati da je pri proricanju uspješniji od običnog statističkog random pogađanja.

Uopće nije istina da znanost to ne može objasniti. "To" se ne događa. Nije izmjereno ni utvrđeno.


Ovo što ću sad napisati slabiji je argument po logici, no jači za laike - da to stvarno funkcionira, iskorištavalo bi se u puno jače svrhe.
ne bi vjerovao, ali sa istim zarom su znanstvenici branili mnoge teze koje su napustene..
tako su smatrali da ljudi ne mogu letiti kao ptice, da vlak ne moze voziti brze od konja, jer ce to inace biti jako lose za ljudsko zdravlje... branili su i lobotomiju, komunizam, neoliberalizam....

postavlja se pitanje - sto je zajednicko svim tim uvjerenjima i ovim tvojim postovima?

po mom, zajednicka je uvjerenost u to da je trenutno stanje znanosti/drustva ono konacno... to da je znanost postala vrsta uvjerenja, da jednako kao sto neki vjerski fanatici imaju svoj mental blindness, tako i znanstvenici mogu imati...
no, onda ti znanstvenici zapravo i nisu znanstvenici, nego vjernici neke druge crkve sa samo malo vise informacija nego netko drugi...

sve to ide pod ruku sa egom koji ne dopusta pretpostavku da ja ne znam sve... da nisam najbolji.. itd itd...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 10:59   #42
Quote:
cosmicmama158 kaže: Pogledaj post
čudi me da je ovo pod religija, kad spada pod alternativu no dobro

ako netko zna kako doci do gdje Čudine, telefon, email ili web, molim na PM, i puno hvala unaprijed.
...

sorry,...

ajoj tu gore ima neki broj... valjda je to to
prvo reci sto te zanima, sto te brine, pa da vidimo da il to uopce ulazi u podrucje za takve osobe...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:14   #43
Quote:
hihotić kaže: Pogledaj post
Evo sad ću vam ispričati jednu priču od mamine frendice.
Ona je u kasnim četrdesetima, nema sreće s muškarcima i stalno zove razne gatare, što ju je već uvalilo u velike dugove...
Mene ovakve priče bacaju u depresiju
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 12:07   #44
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post
mojoj frendici je rekla da ce se udat za mladega i da nikad nece zavrsit fax. to joj je rekla prije nekih 7 godina, isle smo u srednju i ona je pljunula brdo love.

Inace, cura se udala, decko je stariji 4 godine od nje i zavrsila je ekonomski.
Od tad se najezi kad cuje njeno ime.
DRAGA MOJA DA LI SI RAZMIŠLJALA O TOME DA JOJ JE VERA PROMJENILA ŽIVOT KOJI JE MOGAO KRENUTI DRUGIM PUTEM.MOŽDA TVOJA FRENDICA NIJE MOGLA PRIHVATITI DA IMA MLAĐEG MUŽA, A VERA JE VIDJELA DA JOJ ŠKOLA BAŠ I NE IDE NAJBOLJE,DA TREBA NEKU "INJEKCIJU" DA BI BILA TU GDJE JE SADA. ZAPAMTI SVE ONO ŠTO ZATRAŽIŠ ČISTIH MISLI,VJEROM OKRUNIŠ,SUMNJE IZOSTAVIŠ,LJUBAVLJU ZAPEČATIŠ,OSMJEHOM ZAHVALIŠ,.............( POGODI ČIJE SU TO RIJEČI)SVE JE MOGUČE.TEBI I DRUGIMA PREPORUČILA BIH DA UMJESTO VIJESTI I CRNE KRONIKE SVAKI DAN POSJETE VERIN BLOG U POVJERENJU I RAZMISLIŠ DA LI JE ŽENA KOJA ZNA.....
PROČITAJ NJENE KNJIGE MOŽDA PROMJENIŠ MIŠLJENJE.
crvena1105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 15:40   #45
Ovako djeluju gatarine riječi na lakovjernog čovjeka:

-Gataro evo ti 150 kn, proreci mi budućnost!- /on daje novac, to znaći da ima povjerenjea u gataru i otvara svoje srce za riječi koje će reći gatara /

Npr. - U slijedećih par godina tvoja obitelj će se raspasti, napustit će te žena a djeca te više neće voljeti kao do sad - / čovjek, dali on vjerovao u to ili ne, on je otvorio svoje srce i rijeći su ušle u njegovu podsvjest i srce i ukrijenile se!

Čovjek kroz par godina, nosi u svojoj podsvijsti strah od rasula obitelji, i strah ga sve više sabotira i razara. On živi normalno ali polako one riječi koje su ušle u njega čine budućnost. Počinje se čudno ponašati jer ga strah goni da se boji. To počinju osjećati žena i djeca, postaje neizdrživo živjeti s njime jer pada u depresiju. Ostavlja ju ga najbliži, žena i djeca. Počinje se prisjećati gatare i počinje vjerovato još više toj gatari i vrača se k njoj, ona mu usađuje novi strah ili možda čak lažnu nadu u bolju budućnost koja može učiniti još više štete.... /ovo je samo primer koji sam izmislio ali poanta je ista/

Poanta: Gatara ima moć usaditi ti budućnost ako joj otvoriš srce!
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 18:33   #46
Quote:
crvena1105 kaže: Pogledaj post
DRAGA MOJA DA LI SI RAZMIŠLJALA

PREPORUČILA BIH DA UMJESTO VIJESTI I CRNE KRONIKE SVAKI DAN POSJETE VERIN BLOG
Ovaj topik bi se trebao zvati: Prevarantica Vera Čudina. Kako je riječ o vrlo lukavoj i podmukloj osobi, koja uz pomoć "produhovljenih riječi" izvlači novac iz džepova lakovjernih "klijenta", svaka hvala (a posebno galama) je besplatna reklama za istu. Srećom, imamo i prigodu napisati što znamo o toj lopovkinji.

Prijateljica mog oca (M) je od nje čula ovo: "LAŽEM IM U LICE, A ONI MI PLAĆAJU ZA TO". Ista je radila s njom na željeznici, što je Čudini dojadilo, pa se bacila na isplativiji biznis - prodavanje duhovne magle za velike novce.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 19:00   #47
Quote:
altair01 kaže: Pogledaj post
Slusam bezveze radio,citam novine i primjetio da promoviraju na razne nacine tu tzv. vidovnjakinju....vidim ona cesto spominje Boga,ali nikad ne rece tko je on.U kojeg Boga ona vjeruje,koja je njezina vjera?Da li je netko bio kod nje,imam osjecaj da ona blefira bezveze.
Nema odgovora bez Božje Riječi i ona je ta koja nam je vjernicima u Krista, vodilja i autoritet na zemlji.

Pon. zakon 18:10 kaže: 10 Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; 11 nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.

To što ona radi se zove gatanje i nema veze sa Bogom.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:56   #48
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ovaj topik bi se trebao zvati: Prevarantica Vera Čudina. Kako je riječ o vrlo lukavoj i podmukloj osobi, koja uz pomoć "produhovljenih riječi" izvlači novac iz džepova lakovjernih "klijenta", svaka hvala (a posebno galama) je besplatna reklama za istu. Srećom, imamo i prigodu napisati što znamo o toj lopovkinji.

Prijateljica mog oca (M) je od nje čula ovo: "LAŽEM IM U LICE, A ONI MI PLAĆAJU ZA TO". Ista je radila s njom na željeznici, što je Čudini dojadilo, pa se bacila na isplativiji biznis - prodavanje duhovne magle za velike novce.
Poznaješ li tako dobro prijateljicu svog oca da joj vjeruješ.Ja vjerujem jedino u Boga i vjerujem da je večina nas "skrenula sa puta" i da se Bog samo brine za nas i šalje nam pomoć da se vratimo na prvi put. Mnogi od nas su u ovom
životnom maratonu izgubili sebe,previše pažnje posvečivali tjelu a malo duši.
Nisam nikad upoznala Veru i ne mogu suditi o njoj kao vidovnjakinji isto kao što ne mogu pričati o nikome na temelju tuđeg mišljenja.Pročitala sam njene knjige i dalje mislim da ih treba pročitati i razmisliti o svakoj rečenici. Imala sam prilike susresti se sa Sudcem i ono što sam osjetila i vidjela u njegovim očima vjerujem da je on jedan od tih ljudi kojem je Bog dao mogučnost da nas vrati na pravi put.Pored njega moram spomenuti i iscjeditelja Mekki Torabija kojeg sam upoznala i uvjerila se u njegovu moć i sigurno najveći dar koji je Bog dao nekome je sigurno on.
crvena1105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 20:07   #49
danas je nema na z1 ?
Supertramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 20:18   #50
Kad je već besmislena i krivo smještena tema podignuta iz mrtvih, reci mi, VeronikaN, je li ti Čudina prorekla i da ćeš moderirati Religiju?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:45   #51
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zašto su onda popi hip u crnom (ili tamnom)habitu-osim siraša trapista i dominikanaca, pa čak i civilke nose najčešće kao crna odijela i košulje..???

That will be day kad sve te tamne boje napuste i kao budistički svećenici hodaju u narančastim haljama(i prose hranu)...

A za kolobare oko očiju možda žena loše spava jer ima vizije ili joj bubrezi ne rade...???
Grobari su također u crno.
Samo ovi su grobari duša.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:06   #52
Quote:
crvena1105 kaže: Pogledaj post
Poznaješ li tako dobro prijateljicu svog oca da joj vjeruješ.Ja vjerujem jedino u Boga i vjerujem da je večina nas "skrenula sa puta" i da se Bog samo brine za nas i šalje nam pomoć da se vratimo na prvi put. Mnogi od nas su u ovom
životnom maratonu izgubili sebe,previše pažnje posvečivali tjelu a malo duši.
Nisam nikad upoznala Veru i ne mogu suditi o njoj kao vidovnjakinji isto kao što ne mogu pričati o nikome na temelju tuđeg mišljenja.Pročitala sam njene knjige i dalje mislim da ih treba pročitati i razmisliti o svakoj rečenici. Imala sam prilike susresti se sa Sudcem i ono što sam osjetila i vidjela u njegovim očima vjerujem da je on jedan od tih ljudi kojem je Bog dao mogučnost da nas vrati na pravi put.Pored njega moram spomenuti i iscjeditelja Mekki Torabija kojeg sam upoznala i uvjerila se u njegovu moć i sigurno najveći dar koji je Bog dao nekome je sigurno on.
Iskreno mi je bilo žao ljudi koji vjeruju šarlatanima ali kad netko tako sljepo vjeruje nekak si mislim ma sam vi dajte uskoro cu i ja bit iscjeljitelj ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:22   #53
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Kad je već besmislena i krivo smještena tema podignuta iz mrtvih, reci mi, VeronikaN, je li ti Čudina prorekla i da ćeš moderirati Religiju?
Kako tada još od foruma hr nije bilo ni java ni traga..
jedna njena rečenica postala mi je shvatljiva prošle godine:

....vi volite ljudi i voljeti ćete ih i još više,a baviti se njima na nov način!
ali mi nije rekla..kako će to izgledati.....


Ha, nevjerni Lastane....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:59   #54
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Kako tada još od foruma hr nije bilo ni java ni traga..
jedna njena rečenica postala mi je shvatljiva prošle godine:

....vi volite ljudi i voljeti ćete ih i još više,a baviti se njima na nov način!
ali mi nije rekla..kako će to izgledati.....


Ha, nevjerni Lastane....
ej,poslala sam ti pp,bilo bi mi drago da odgovoriš
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:10   #55
Quote:
crvena1105 kaže: Pogledaj post
Quote:
Nepoznati kaže:
Ovaj topik bi se trebao zvati: Prevarantica Vera Čudina. Kako je riječ o vrlo lukavoj i podmukloj osobi, koja uz pomoć "produhovljenih riječi" izvlači novac iz džepova lakovjernih "klijenta", svaka hvala (a posebno galama) je besplatna reklama za istu. Srećom, imamo i prigodu napisati što znamo o toj lopovkinji.

Prijateljica mog oca (M) je od nje čula ovo: "LAŽEM IM U LICE, A ONI MI PLAĆAJU ZA TO". Ista je radila s njom na željeznici, što je Čudini dojadilo, pa se bacila na isplativiji biznis - prodavanje duhovne magle za velike novce.
Poznaješ li tako dobro prijateljicu svog oca da joj vjeruješ.
Poznajem je jako dobro i vrlo je poštena i dobroćudna žena - vjernica. Nema nikakva razloga lagati o toj Veri i onome što je vidjela i čula kad je s njom zajedno radila u HŽ-u. Posebno o Verinim "lovovima" na muškarce koje bi poželjela i naknadnim "lovačkim" pričama je li bio 5-minutaš. 7-minutaš i ostale pikanterije.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 13:08   #56
Poznajem Veru godinama osobno i mogu reći da je ona ono što bi se nazvalo ČISTIM ZLOM! Čak se prema svojoj obitelji ponaša kao da su joj robovi. Mislim da je psihički bolesna osoba, a što se tiće njezine vjere, ona je vjernik kad joj paše (npr. kad treba njezine 'razgovore s Bogom' naplatiti 500-tinjak kuna...
majmunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 05:07   #57
Verina Proročanstva za 2009. u emisji Hrvatska uživo sa Petrom Vlahovom iz 1. ili 2. 1. 2009. (još je imam, namjerno sam je snimio). Sve je promašila, a što je najgore, taj isti Vlahov ju je opet pozvao i ove godine.:

-ratni sukob Palestine i Izraela niko neće moći zaustaviti, umješat će se i treća zemlja
Pogrešno. Taj sukob je završio par dana od tog "proročanstva" i nikakva treća zemlja se nije mješala.

-rat Indije i Pakistana
Pogrešno. Nije se dogodilo.

-biti će ubijem jedan predsjednik
Pogrešno. Niti jedan nije ubijen. Možda eventualno neki predsjednik kućnog savjeta.

-pojavit će se bolest muha
Pogrešno. Pojavila se svinjska gripa koja nema veze sa muhama.

-otkrit će se važan novi lijek
Pogrešno. Niti jedan važan novi lijek nije otkriven.

-povući će se jedan lijek sa tržišta
Ne znam ni za jedan poznatiji lijek koji se povukao.

-cijela jedna država će biti iseljena radi ozonske rupe
Pogrešno. Niko nije iseljen.

-biti će godina potopa
Pogrešno. Nije bilo nikakvih potopa u 2009.

-otkrit će se planet jako blizu Zemlji, sa uvjetima za život, ljudi će poluditi da odu tamo
Hm. Je li pričala o Pandori ? Šalu na stranu, ovo je kretenska izjava, do najbližeg planeta koji bi mogao imati uvjete za život, ljudi možda još ne dođu stoljećima.

-novi hrvatski predsjednik biti će medicinar
Pogrešno. Novi hrvatski predsjednik ima dva faxa (prvao i muzikologija) i nema veze sa medicinom.

-Mesić će imati probleme sa nogom
Pogrešno. Cijelu je godinu bio zdrav ko dren.

-Sanader i papa imati će zdravstenih problema
Koliko je javnosti poznato Sanader se nije povukao radi zdravlja, niti je imao takvih problema, a papa je slomio ruku, ali to nije nikakva mudrost reći tako poopćeno za starog čovjek da će imati zdravstenih problema.

-nezaposlenost će naizmjence rasti i padati
Pogrešno. Nezaposlenost je stalno rasla.

-cijene će ići gore-dole
Pogrešno. Cijene su rasle. ali ne značajno, padale nisu.

-Hrvatska će uzeti medalju na rukometnom prvenstvu, ali neću reći koju
To je i budala mogla "predvidjeti", koliki je bio koeficjent u kladionicama za tu opciju? 1.0 ?

-Bilić će nas odvesti na svijetsko prvenstvo
Za kraj, bez komentara.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 09:54   #58
Frendicu je nedavno prevarila za 1500 kuna. Ono što me je fasciniralo je da ona ne komunicira sa svojim klijentima izravno. Oni dođu, sjednu, napišu pitanje na papir (s pozadinom problema), a onda taj papir 'tajnica' odnese Veri (?) u ured i vrati se nakon nekog vremena s pisanim odgovorom. Odgovor se sastoji od nešto jeftine psihologije i najopćenitijih stvari koje je mogla iščitati iz samog pitanja.

Očito se radi o dobro uhodanom biznisu koji parazitira na očajnicima i nesretnim ljudima. Piše li odgovore Vera ili njeni 'zaposlenici', nije poznato. U 'čekaonici' je bilo nekoliko uplakanih ljudi i nitko nije dobio račun za 'uslugu'.

Isto tako znam da je prije nekoliko godina poznanicima pomagala pronaći ukraden novi automobil. Nije se baš iskazala, osim u izvlačenju para
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 11:03   #59
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Verina Proročanstva za 2009. u emisji Hrvatska uživo sa Petrom Vlahovom iz 1. ili 2. 1. 2009. (još je imam, namjerno sam je snimio). Sve je promašila, a što je najgore, taj isti Vlahov ju je opet pozvao i ove godine.:
.
.
.
Pato je normalna stvar, manje viiše takvi proroci sve fulaju ali nedaj bože da pogodoe samo jednu stvar na toj listi. To bi objavili na sva zvona dok bi ostatak zanemarili.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 01:59   #60
koliko uoće dođe razgovor s verom? ako se uopće razgovara s njom osobno ili to ide preko njenih asistenata...?
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.