Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 03:59   #21
Quote:
jetstream kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer u frižideru našao mikročip na njemu izlizanim slovima piše FBI
Ne laži !

Picture or gtfo!
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:24   #22
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Pa da, fascinantno je to, zapravo vrlo izvedivo čak i s običnijom tehnologijom. Samo, kad se prisluškuje, onda se prisluškuje malo veće ribe.

Pitaj Edwarda Snowdena kakve "ribe" se snimaju/prisluškuju. Možda se iznenadiš.



Quote:
Nijedna organizacija nema ni vremena ni resursa na ovaj način pratiti svakog pojedinog građana.

Imaju njihovi kompjuteri i vremena i resursa.


Quote:
Zašto bih npr. ja nekog zanimao? Ničim se ne izdvajam iz mase, nisam prijetnja za sustav.




Da su svi ljudi kroz povijest imali ovakav podanički stav kao ti, još uvijek bi svi zajedno bili u feudalizmu, a ovako samo kročimo u smjeru novog feudalizma ( NWO ) u kojem uz mikročipiranje Šiplova i sveopću digitalnu kontrolu/tiraniju neće više postojati nikakav mehanizam koji bi omogućio bilokakvu "pobunu" ili "protest".



1) Možda nisi zanimljiv "sustavu", al si zanimljiv pojedincu u tom sustavu, jer npr imaš zgodnu ženu kojoj spomenuti želi "zavirit u gaćice". Ljudska priroda je genijalna stvar.


2) Uz to, možda nisi znao ali "prisluškivanje"/ "praćenje"/"nadzor" ne mora se vršiti samo u političke svrhe. Može se vršiti kako bi ti se u pravom trenu uvalilo "adekvatan proizvod", tj. "adekvatna reklama". Čista ekonomija.
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:34   #23
Smatras li da ce retardirane slicice sto ih lijepis na sve strane, a koje ocito imaju jak utjecaj na tebe, tako djelovati i na ostatak foruma?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:25   #24
Ima pravo. Mene moja vešmašina špijunira. Neki dan je izašla iz kupaone da vidi što radim.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:36   #25
Mene slijedi usisavač!!!
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:40   #26
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije uopce problem ljude spijunirati. Samo je pitanje isplativosti.

Jednako kao sto svaki sustav zastite moze biti probijen, samo je pitanje isplati li se ulagati toliko truda, sredstava i rizika.

Kada bi cak bilo financijski moguce sve zive aparate cipirati (sto bi se brzo otkrilo, svi imamo sarafciger, a dovoljno ljudi ima nekog pojma o elktronici) ne bi bilo moguce sve te podatke filtrirati i analizirati. Obavjestajne sluzbe bi bile toliko prekrcane informacijama da bi im promakle one zaista bitne.
Apsolutno se slažem s ovom konstatacijom. No, ne negiram činjenicu da nije sve dobronamjerno i super kako se predstavlja. Jednostavno je tehnologija zamijenila špijune i doušnike koji su hodali okolo i pratili po potrebi. Besmisleno bi bilo pratiti baš svakog čovjeka. Predpostavljam da imaju neku mašineriju koja filtrira određene izraze i riječi. Tipa kad nešto tražite na googlu izbaci vam rezultate, tako bi i ovo reagiralo na određene radnje. A sad baš da svaka pegla prisluškuje čisto sumnjam. Eventualno ove "smart" stvari imaju neku svoju bazu podataka.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 09:13   #27
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
1) Možda nisi zanimljiv "sustavu", al si zanimljiv pojedincu u tom sustavu, jer npr imaš zgodnu ženu kojoj spomenuti želi "zavirit u gaćice". Ljudska priroda je genijalna stvar.


2) Uz to, možda nisi znao ali "prisluškivanje"/ "praćenje"/"nadzor" ne mora se vršiti samo u političke svrhe. Može se vršiti kako bi ti se u pravom trenu uvalilo "adekvatan proizvod", tj. "adekvatna reklama". Čista ekonomija.
1) Pa dobro, kako se onda uopće usudiš izaći na ulicu? Jer i tamo iz prikrajka tebe i tvoju zgodnu ženu i malu djecu može promatrati tajni agent dok kupujete marelice na placu. Ili netko može prisluškivati vaš razgovor za susjednim stolom u kafiću. Oči i uši su svugdje! Ako se želiš totalno zaštititi od špijunaže, preostaje ti jedino da se preseliš na pusti otok i to nikom ne kažeš.

2) Ne'š ti reklama kao najvećeg zla, ja se čak pretplatim na newslettere da mi šalju odgovarajuće reklame. Normalno da hoću biti informiran o novim modelima bicikala ako se bavim biciklizmom itd. Neadekvatne reklame me ionako ne zanimaju i ništa od mene neće zaraditi.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 10:43   #28
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
1) Pa dobro, kako se onda uopće usudiš izaći na ulicu? Jer i tamo iz prikrajka tebe i tvoju zgodnu ženu i malu djecu može promatrati tajni agent dok kupujete marelice na placu. Ili netko može prisluškivati vaš razgovor za susjednim stolom u kafiću. Oči i uši su svugdje! Ako se želiš totalno zaštititi od špijunaže, preostaje ti jedino da se preseliš na pusti otok i to nikom ne kažeš.

Nije poanta da će te netko "promatrati" na ulici ili u kafiću, već da će te "promatrati"/"prisluškivati"/"pratiti" u tvojoj kući/spavaćoj sobi/Wc-u kao štakora u eksperimentu (pOgledaj koji je naslov ove teme). No sve u svemu mislim da se može zaključiti da ti, kao tipičan podanik sistema, nemaš/nećeš imati ništa protiv toga.





Quote:
2) Ne'š ti reklama kao najvećeg zla, ja se čak pretplatim na newslettere da mi šalju odgovarajuće reklame. Normalno da hoću biti informiran o novim modelima bicikala ako se bavim biciklizmom itd. Neadekvatne reklame me ionako ne zanimaju i ništa od mene neće zaraditi.
Ovo je kao da sa autističnim slijepcem pričam o slikarstvu.

Želiš reći da ti nemaš problema s tim da najveće korporacije stave svaki aspekt tvojeg života pod nadzor, prisluškuju te i prate svaki tvoj korak 24-7 i budu neizostavna prisutnost u svakom trenutku tvoje "privatnosti" ( slušaju svaki tvoj razgovor i vide svaku stvar koju vidi tvoje oko ) jer nemaš ništa protiv "odgovarajućih reklama".

Nakon snimljene situacije, moći će ti preporučit adekvatan kondom, ponudu za estetsko povećanje "međunožne rakete" ( sa točnim "custom" dimenzijama), WC papir, ili tampone za tvoju ženu......... Sveš to dobit u newsletteru. Satisfaction guaranteed.
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:50   #29
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Nije poanta da će te netko "promatrati" na ulici ili u kafiću, već da će te "promatrati"/"prisluškivati"/"pratiti" u tvojoj kući/spavaćoj sobi/Wc-u kao štakora u eksperimentu (pOgledaj koji je naslov ove teme). No sve u svemu mislim da se može zaključiti da ti, kao tipičan podanik sistema, nemaš/nećeš imati ništa protiv toga.
Super paranoik!!!

Garantirano te nitko neće prisluškivati u tvojem stanu/kući. Osim ako tu provjerenu informaciju nisi dobio od tete iz Nexusa.

Danas te već prate, snimaju se baš svi telefonski razgovori, prati se Internetski promet, iznad glava nam lete vojni sateliti. Mogu te pratiti na temelju bankovne kartice. Mogu te pratiti preko mobitela.

Ne vidim razloga zašto bi te u budućnosti netko snimao dok sereš i pri tom stenješ jer te gnjave hemeroidi. Ili zašto bi te netko snimao dok pripremaš ručak.

S druge strane kome trebaju posve nepotrebne informacije (život tvoje susjede ili tvoj) kada postoje znatno korisniji podaci do kojih se ipak nešto teže dolazi. Možda misliš da će te pratiti samo zato jer mogu?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:07   #30
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Super paranoik!!!

Garantirano te nitko neće prisluškivati u tvojem stanu/kući. Osim ako tu provjerenu informaciju nisi dobio od tete iz Nexusa.

Danas te već prate, snimaju se baš svi telefonski razgovori, prati se Internetski promet, iznad glava nam lete vojni sateliti. Mogu te pratiti na temelju bankovne kartice. Mogu te pratiti preko mobitela.

Ne vidim razloga zašto bi te u budućnosti netko snimao dok sereš i pri tom stenješ jer te gnjave hemeroidi. Ili zašto bi te netko snimao dok pripremaš ručak.

S druge strane kome trebaju posve nepotrebne informacije (život tvoje susjede ili tvoj) kada postoje znatno korisniji podaci do kojih se ipak nešto teže dolazi. Možda misliš da će te pratiti samo zato jer mogu?
je, garantirano, a probaj promjeniti default lozinku od bneta na modemu, dakle nešto što bi trebalo bit osnova osnove zaštite privatnosti - pa ćeš vdiit što će ti reć gospoda -ko si ti da prčkaš po "njihovom" modemu, i to iako su sami isprogramirali modem i ko zna kolko su još backdorova ugradili u njega.

To je sve povezano s špijunskom bagrom i raznim ivićima pašlićima , karamrčcima milanovićcima i sl..
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 23:06   #31
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
1) Možda nisi zanimljiv "sustavu", al si zanimljiv pojedincu u tom sustavu, jer npr imaš zgodnu ženu kojoj spomenuti želi "zavirit u gaćice". Ljudska priroda je genijalna stvar.
Za ovo ti je dovoljno da si sasvim običan fejsbuker koji nema problema sa ""sticanjem prijatelja"" na Facebooku, pa mu tako nije problem ""sprijateljiti se"" sa ženom kojoj želi zaviriti u gačice. ""Sprijatelji se"" s njom, dugo vremena čita njene statuse, postove, lajkove pa si odredi nekakav strateški pristup kako da joj ""zaviri"" u gačice.

Ne moraš biti dio vladajućeg sistema.
rabbit007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 21:35   #32
Quote:
rabbit007 kaže: Pogledaj post
.. pa mu tako nije problem ""sprijateljiti se"" sa ženom kojoj želi zaviriti u gačice. ""Sprijatelji se"" s njom, dugo vremena čita njene statuse, postove, lajkove pa si odredi nekakav strateški pristup kako da joj ""zaviri"" u gačice.

Ne moraš biti dio vladajućeg sistema.

Na facebooku niko ne gleda nekom u gaćice ako ovaj drugi to ne želi, dakle nema razloga za moraliziranje - facebook JE nudistička plaža , ali niko te ne tjera da je koristiš; osim toga tu se ne radi samo o sexu nego i razmjeni razl. ideja i interesa sl.kao na forumima - ako neko u tome vidi samo prljavštinu onda drugo nije ni sposoban da vidi.

Puno odvratnije stvari vidio sam na nekim domaćim sajtovima za upoznavanje tipa iskrice gdje za sitni dodatni kusur možeš dobijati detaljne povlaštene informacije o višestrukim accountima i o svim aktivnostima ljudi koji te zanimaju . Ali to se dozvoljava, što samo govori da ti sajtovi vrlo vj. to već puno duže vrijeme rade za sam režim, ili su od njega upravo i uspostavljeni, pa se zato to i tolerira. Jedino su sad došli na genijalnu ideju tu uslugu ponudit i samim žrtvama u zamjenu za novac.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 05.07.2014. at 21:44.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 23:20   #33
Neki nikako ne mogu shvatiti poantu knjige pod naslovom "1984." pisane 1948.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 07:46   #34
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Neki nikako ne mogu shvatiti poantu knjige pod naslovom "1984." pisane 1948.
koncepcija 1984 tj. velikog brata i otvorene represije nikad mi se nije činila jako vjerojatnom na duže staze - uostalom autor je priznao da je na umu imao komunizam - a ta priča je manje više gotova bar u onom izdanju.
Dakle tip je u doba McCarthyzma i lova na vještice komunizma kritizirao komuniste - kako vizionarski i kako hrabro, baš.

Naša tren. budućnost je budućnost kapitalizma - za to je puno relevantniji Huxley - pa u tom smislu imaš i ovaj spominjani val privatizacije usluga špijuniranja za sitne pare , jednako kao što u privatizaciju idu sve ostale nekadašnje strukture klasične socijalne države - javne službe, zdravstvo, vojska, policija, zatvori, sudstvo itd.
Na tebi je samo da kupuješ i uživaš (i koristiš fejsbuk) ako si alfa ili da radiš i krepaš ako si beta. S tim da danas dodatno znamo da u ovakvom današnjem financijskom kapitalizmu konzumerizam masa pa ni proizvodnja za mase nije više potrebna - većina proizvoda je financijske prirode - kao što znaš srednji sloj polako izumire, ostat će samo 99% bez novca i 1% s novcem.

Dakle tih 99% će uskoro biti potpuno isključeno iz društva, event. će im i to MOŽDA , biti dopušteno da životare, naznake toga možeš vidjeti već danas u londonu, new orleansu i parizu prilikom svake naznake pada sustava - na ulice odjednom izlaze mase i mase isključenih željnih konzumacije proizvoda jedinim načinom koji im je preostao - pljačkom
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 06.07.2014. at 08:11.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:54   #35
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Neki nikako ne mogu shvatiti poantu knjige pod naslovom "1984." pisane 1948.

Neki nikako ne mogu shvatiti da sudeći prema tome kako se stvari razvijaju jedino što je George Orwell fulao je 40 godina u naslovu knjige. Naslov je, kako stvari stoje, trebao biti 2024.

Zadnje uređivanje expect : 06.07.2014. at 15:08.
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:17   #36
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Garantirano te nitko neće prisluškivati u tvojem stanu/kući. Osim ako tu provjerenu informaciju nisi dobio od tete iz Nexusa.

1) Ti mi garantiraš to? Super, onda sam siguran.

Mailove inače ne šalješ, na internet ne ideš kad si u kući i ne telefoniraš nikad iz kuće/u kući. Ed Snowden ti garantira dakle da već danas te sigurno nitko ne prisluškuje i ne prati, nigdje, pa čak ni u tvojem stanu/kući. Siguran si.

2) Provjerene informacije o svemu dobiva jedino "znanstveni" striček biljka112, koji se BTW bavi svinjogojstvom u Pušči Bistroj i piskara na forumu. Nikako i nikada teta iz "Nexusa".
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 16:56   #37
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
1) Ti mi garantiraš to? Super, onda sam siguran.

Mailove inače ne šalješ, na internet ne ideš kad si u kući i ne telefoniraš nikad iz kuće/u kući. Ed Snowden ti garantira dakle da već danas te sigurno nitko ne prisluškuje i ne prati, nigdje, pa čak ni u tvojem stanu/kući. Siguran si.

2) Provjerene informacije o svemu dobiva jedino "znanstveni" striček biljka112, koji se BTW bavi svinjogojstvom u Pušči Bistroj i piskara na forumu. Nikako i nikada teta iz "Nexusa".
A ne. Nigdje ti nisi siguran. Glupi ljudi obično negdje kiksaju i padnu...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 17:00   #38
Da, ti svemogući čipovi. Dovoljni je u toster turiti čip i odjednom imaš vlasnika dotičnog tostera u džepu.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:15   #39
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
koncepcija 1984 tj. velikog brata i otvorene represije nikad mi se nije činila jako vjerojatnom na duže staze - uostalom autor je priznao da je na umu imao komunizam - a ta priča je manje više gotova bar u onom izdanju.
Dakle tip je u doba McCarthyzma i lova na vještice komunizma kritizirao komuniste - kako vizionarski i kako hrabro, baš.
Eric Arthur Blair je bio učesnik španjolskog građanskog rata na poraženoj strani - možda vizionarski priglupo, ali ne bih rekao i nehrabro. Možda malo zakašnjelo samo, jer ne treba neka naročita hrabrost za stolom političke komisije koja ima utjecaja na poslovnu karijeru jedino.
Htio sam reći da ove nove generacije odgajane na njuejđ ideologijama koje beru masne pare upravo na konfrontaciji sistema u kojemu to rade, nemaju pojma o čemu pričaju.

Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
Naša tren. budućnost je budućnost kapitalizma - za to je puno relevantniji Huxley - pa u tom smislu imaš i ovaj spominjani val privatizacije usluga špijuniranja za sitne pare , jednako kao što u privatizaciju idu sve ostale nekadašnje strukture klasične socijalne države - javne službe, zdravstvo, vojska, policija, zatvori, sudstvo itd.
Na tebi je samo da kupuješ i uživaš (i koristiš fejsbuk) ako si alfa ili da radiš i krepaš ako si beta. S tim da danas dodatno znamo da u ovakvom današnjem financijskom kapitalizmu konzumerizam masa pa ni proizvodnja za mase nije više potrebna - većina proizvoda je financijske prirode - kao što znaš srednji sloj polako izumire, ostat će samo 99% bez novca i 1% s novcem.

Dakle tih 99% će uskoro biti potpuno isključeno iz društva, event. će im i to MOŽDA , biti dopušteno da životare, naznake toga možeš vidjeti već danas u londonu, new orleansu i parizu prilikom svake naznake pada sustava - na ulice odjednom izlaze mase i mase isključenih željnih konzumacije proizvoda jedinim načinom koji im je preostao - pljačkom
Mislim da "Reklamokracija" Pola i Kornbluta jako dobro prikazuje kakva nam je budućnost (i sadašnjost). I da nitko i pri malo zdrave pameti ne ubija kravu koja ga hrani, koliko god pečeno meso primamljivo mirisalo.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:22   #40
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Neki nikako ne mogu shvatiti da sudeći prema tome kako se stvari razvijaju jedino što je George Orwell fulao je 40 godina u naslovu knjige. Naslov je, kako stvari stoje, trebao biti 2024.
A ti si gladan, siromašan, u strahu za život, itd,... kao i svi koje poznaješ? Ili si siguran da ćeš biti 2024te?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.