Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 13:40   #1
Bilo kakav odgovor je dobrodošao.

Da li netko zna koji su kroz povijest bili najveći ljudi, tj. u kojem razdoblju, jer čuo sam da su ljudi tu kod mene našli kosture kojima je potkoljenična kost bila oko 80cm. to se dogodilo prije nekih 30-40 god i sad mi je jedan čovjek koji je to našao pričao o tome pa me zanima dal je to moguće, jer kažu da je cijeli kostur tih ljudi bio preko 2,20m. bilo je 5-6 kostura poredanih jedan do drugog i svi su bilo približno te veličine. I zanima me koliko kosti treba da se raspadne il postane fosil?
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:11   #2
Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koji su kroz povijest bili najveći ljudi, tj. u kojem razdoblju, jer čuo sam da su ljudi tu kod mene našli kosture kojima je potkoljenična kost bila oko 80cm. to se dogodilo prije nekih 30-40 god i sad mi je jedan čovjek koji je to našao pričao o tome pa me zanima dal je to moguće, jer kažu da je cijeli kostur tih ljudi bio preko 2,20m. bilo je 5-6 kostura poredanih jedan do drugog i svi su bilo približno te veličine. I zanima me koliko kosti treba da se raspadne il postane fosil?
Visokih ljudi je oduvjek bilo. Visina od 2,20 nije ništa strašno neobično već tisućama godina.

Koliko treba za foslilizaciju i hoće li do nje uopće doći ovisi o uvjetima.

Kostur nije fosil.

Gigantopitek. Nije čovjek, ali skoro.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 16:12   #3
Da ali 6 takvih na jednom mjestu, mislim baš i ne znam dal je to normalno.
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 19:10   #4
Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
Da ali 6 takvih na jednom mjestu, mislim baš i ne znam dal je to normalno.
Nisi napisao koliko su stari, no ako se radi o kosturima onda je to gotovo sigurno u desecima ili eventualno stotinama (ali ne u tisućama) godina, tako da nije neka senzacija.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 16:48   #5
Biblija kao ljude divovskog rasta spominje Filistejce (kojima je Samson srušio hram), pretke današnjih Palestinaca.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:54   #6
U Sudanu ima pleme, gdje muskarci u prosjeku imaju 1.98m.
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 20:23   #7
Konan Simerijanac s mačem od hirkanijanskog čelika!

Šalim se. Patagonci su navodno bili veliki, Vikinzi (sjevernjaci inače), Masai su u prosjeku dosta visoki i danas… Inače, danas su ljudi u prosjeku viši nego prije (bolja zdravstvena zaštita, redovita prehrana bogata proteinima i, ponekad, hormonima rasta iz teletine itd.). Uz genetske uzroke veličine, postoji i pravilo koje vrijedi za mnoge toplokrvne životinje, a po kojem su životinje iste vrste na većim zemljopisnim širinama (do određene granice – blizu pola to opet opada) krupnijeg rasta nego na manjim. Razloga ima više, jedan je što veće tijelo ima relativno manju površinu u odnosu na manje i zato sporije gubi toplinu, a drugi je razlog sezonsko obilje hrane i manja konkurencija u hladnijim područjima.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 19:09   #8
Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koji su kroz povijest bili najveći ljudi, tj. u kojem razdoblju, jer čuo sam da su ljudi tu kod mene našli kosture kojima je potkoljenična kost bila oko 80cm. to se dogodilo prije nekih 30-40 god i sad mi je jedan čovjek koji je to našao pričao o tome pa me zanima dal je to moguće, jer kažu da je cijeli kostur tih ljudi bio preko 2,20m. bilo je 5-6 kostura poredanih jedan do drugog i svi su bilo približno te veličine. I zanima me koliko kosti treba da se raspadne il postane fosil?
ne bih rekao
prije stotinu godina je visina iznad 180 označavana kao izrazito visok
Vjerujem da su to babske priče to o kosturima ili neka senzacija iz novina tipa politikinog zabavnika

Što znači tu kod mene ?
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 23:23   #9
Danas su Nizozemci najveci ljudi . Krajem devetnaestog stoljeca to su bili Sajeni sa sjeveroistoka.
Fosilizacija ovisi o kvaliteti kostiju i mineralima.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:38   #10
Quote:
Ivanøv kaže: Pogledaj post
Danas su Nizozemci najveci ljudi . Krajem devetnaestog stoljeca to su bili Sajeni sa sjeveroistoka.
Fosilizacija ovisi o kvaliteti kostiju i mineralima.
???

U Europi Crnogorci, u svijetu to pleme u centralnoj/sjevero-istocnoj Africi (Nisu Masai, neznam ime).
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:55   #11
Quote:
riki1512 kaže: Pogledaj post
???

U Europi Crnogorci, u svijetu to pleme u centralnoj/sjevero-istocnoj Africi (Nisu Masai, neznam ime).
Kroz ceo dinarski masiv zive veoma visoki ljudi , koji su uz visinu poprilicno stameni i jaki(koscati) , a ne kao npr. visoki Englezi koji su motkasti.
Shesdesetih godina iznad Herceg-Novog su iskopani kosturi preko 2 metra zajedno ,sto je cudno s'obzirom da su srednjovekovni ljudi bili znatno nizi.http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2...02072006.shtml
cho enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:31   #12
Quote:
riki1512 kaže: Pogledaj post
...u svijetu to pleme u centralnoj/sjevero-istocnoj Africi (Nisu Masai, neznam ime).
Masai jesu visoki, ali nisu najviši. Vatusi (Watutsi, Watusi) su među najvišima. Ali ne svi.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:00   #13
Talking

To su kosti košarkaške ekipe kojoj se je srušio avion pa su tu pokopani.
__________________
mali
malivz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:26   #14
po kostima car dusan je imao preko dva metra,2,10cm,i vukan je bio visok,u sutini svi nemanjici su bili iznad proseka,osim stefana prvovencanog i kralja vladislava,oni su imali visinu od oko 1,70
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:31   #15
na obalama perua,su pronasli pleme koje je bilo visoko preko 2,30,pravi djinovi izumrli su negde pocetkom 1000godinw,ako se dobro secam,imali su cudnu pogrebnu poputninu,koja nije cesta za juznu ameriku,mislim da su i bili mnogo veci,gledao sam ih ali nisam nesto pratio
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:08   #16
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
na obalama perua,su pronasli pleme koje je bilo visoko preko 2,30,pravi djinovi izumrli su negde pocetkom 1000godinw,ako se dobro secam,imali su cudnu pogrebnu poputninu,koja nije cesta za juznu ameriku,mislim da su i bili mnogo veci,gledao sam ih ali nisam nesto pratio
djinovi-što je to,možda đin.Meni je osobno draži dobar konjak.
Samo spiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:17   #17
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
po kostima car dusan je imao preko dva metra,2,10cm,i vukan je bio visok,u sutini svi nemanjici su bili iznad proseka,osim stefana prvovencanog i kralja vladislava,oni su imali visinu od oko 1,70
Je car dušan je bio superman a žena mu je bila wonderwoman.
A svi srbi imaju rengenski vid i iz očiju bacaju gromove.
Štočete oni su ipak božanski narod.
Samo spiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:23   #18
Ljudi globalni sve brže dobivaju na visini. U 20 st. se to dešava najrapidnije. U srednjem vijeku su ljudi bili znatno niži nego danas. Dovoljno je pogledati srednjovjekovne originalne oklope. To su bili mini ljudi za današnje pojmove. Možda 165 cm. Što ideš ranije, ljudi su niži. Tako da jako sumnjam na kosture iz daleke prošlosti sa preko 2 m. Za danas su to vrlo visoki ljudi, nekad, skoro nemoguće. Sjećam se da sam čitao opise Ilira koje su ostavili stari rimljani. Visina koja je zapisana bila je smješna za današnje vrijeme. Na žalost, zaboravio sam cifru.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:31   #19
Grčki pisac Hadrijan piše da su Iliri vrlo jaki i visoki.
Po grobnim ostacima muška prosječna visina je bila 1.65 m a ženska 1.53
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:02   #20
a sigurno ste i vi svi gledali,bilo je dosta puta u novinama,pa zamisli lika visokog preko 2,5m i jos celu familiju,uh,
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.