Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 13:57   #61
http://i.imgur.com/LdZhjdo.png

ova slika prilično dobro opisuje stanje stvari kod ovog pokreta, samo umjesto 'dumb feminists' treba staviti 'fat acceptance activists'
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:59   #62
http://www.youtube.com/watch?v=PIBx_BIkYsk
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:27   #63
Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Evo, tu si sam sebe pobio.
To bi ti bilo kao da tvrdiš da plaća 'nikako' ne ovisi o IQ-u, nego očito - o radnom mjestu.

Pa naravno da ovisi o radnom mjestu, no IQ ima neke veze s radnim mjestom, zar ne? Ne 100-postotne, naravno, ali nekakve ziher ima.

Isto tako i ovdje. Debljina ovisi o tome koliko pojedeš - a o genetici ovisi koliko će netko biti sklon jesti više nego što mu/joj treba. Opet - ni ta zavisnost nije 100-postotna niti tko itko tvrdi. No, ono istraživanje koje sam linkao, i koje nisam pobio ni ja (a ni ti) - tvrdi da nekakva zavisnost već postoji.


Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Ma kakva genetika, to je uglavnom laprdanje. Podilaženje ljudima. Stvarni genetski poremećaji su rijetki.
Ne moraju to biti 'poremećaji'. Nego, 'jak' apetit, a premalo kretanja/aktivnosti.


Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Kad malo bolje proučiš stvar, onda vidiš da je debljina mnogo više problem odgoja i kulturoloških utjecaja.
Nije. Da je tome tako, onda ne bi bilo slučajeva da u istoj familiji imaš i debelih i mršavih.


Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Djeca pretilih roditelja mnogo ćešće su debela. Problemi sa pretilošću počinju danas u pravilu u najranijoj dobi. Nekad su majke dojile djecu, danas ih šopaju bebimiksima, 'neka dete papa i bude zdravo (debelo)'.
Pa i genetika se prenosi, očito, s roditelja na djecu.

Paz... SVE je pod određenim utjecajem gena. To ne znači da geni 'potpuno determiniraju' sve te stvari (iako ima i takvih, npr. boja očiju je 99.9% čisto genetski uvjetovana), nego da na neki način 'utječe', npr. 'povećava vjerojatnost' nastanka nečega itd.

Nije to nikakvo podilaženje, nego razmatranje utjecaja. Bez dijagnostike, nema ni učinkovite terapije.


Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Pa sve što trebaju napraviti je manje jesti i više se kretati, vježbati ili čak , zamisli - nešto fizički raditi.
Umjesto toga žderu i protestiraju da se njihove naslage masti moraju sviđati drugim ljudima.
Ja nisam pobornik tog fat acceptance movementa, BTW.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:09   #64
Ja neznam koje su to priče o debljanju od antidepresiva,ali znam mnoge kojima se to desilo od antipsihotika.Tobož ima nekih od kojih se deblja pa je jedna na forumu koji se bavi depresijom tražila one koji ne debljaju,alzo znam mnoge sa trbušinama koji gle čuda idu u teretanu i aktivni su.Recimo moj susjed koji ima popriličnu trbušinu ko od šale odnese televizor na ulicu di je glomazni otpad za razliku od nekih koji to ne mogu sami.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober

Zadnje uređivanje Sibor : 22.09.2014. at 16:28.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:58   #65
nije sve u kategoriji debelo - mršavo, neki izgledaju po nekim indeksima debeli ali u stvarnosti bolje izgledaju od toga.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:00   #66
Quote:
dudemaster kaže: Pogledaj post
http://i.imgur.com/LdZhjdo.png

ova slika prilično dobro opisuje stanje stvari kod ovog pokreta, samo umjesto 'dumb feminists' treba staviti 'fat acceptance activists'
nit je prv nit druga dobra, mada mora se priznati da ova anoreksična cura ima malo više privlačnosti.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:11   #67
Ne bih ih diskriminirao, jer možda im je štitnjača donijela kilograme, a ne nezdrava prehrana.
Kojiro Izawa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:45   #68
Kontrolirana štitnjača ne donosi kg,pretilnost je sopstveni izbor i trebaju se nositi sa svojim izborom,umjesto da kukaju o diskriminaciji.
Ne gledam blagonaklono na debele.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:59   #69
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Kontrolirana štitnjača ne donosi kg,pretilnost je sopstveni izbor i trebaju se nositi sa svojim izborom,umjesto da kukaju o diskriminaciji.
Ne gledam blagonaklono na debele.
Jel tako isto misliš i za dijabetičare,srčane bolesnike i dr bolesti?
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:04   #70
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Jel tako isto misliš i za dijabetičare,srčane bolesnike i dr bolesti?
to sta si navela su jedne od posljedica debljine (izmedju ostalog) ...

Sta ti stvarno debljinu zelis okarakterizirat kao gentsku bolest tj sklonost?
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:08   #71
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Jel tako isto misliš i za dijabetičare,srčane bolesnike i dr bolesti?
Ne gledam blagonaklono na debele,a ne na bolesne!

A retko kad je netko debeo zbog bolesti.

Čitajte sa razumjevanjem.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:38   #72
Debljina, a osobito, pretilost je bolest ili još bolje, zastoj.

Istina, čovjekova ljepota duboko je sakrivena u njegovome biću, ali jedini način da biće uđe u ovaj svijet je kroz svoju pojavnost.

Debljina nije samo stvar estetike, ona nam mijenja vanjsku formu i utječe na osobnost.

Samo onaj tko je muku mučio s kg, zna koja strahota leži iza toga.

Posvješćivanje svoga tijela kao nešto pripadajuće nama, kad je debljina u pitanju, težak je korak, ali jako bitan.
No, mislim da nije dobro ostati na tome, pa još tražiti odobravanje od svijeta kao nešto dobro, smjelo i poželjno, već kao početak jednog puta u kojemu će tijelo ponovno ući unutar svojih granica koje su mu adekvatne, prikladne i zdrave.

Psihološka pozadina debljine je sigurno, kompleksna i moguće je da je ona samo simptom.........nečeg dubljeg, a odnosi se na prekid kontakta sa sobom i onim što čovjeku tijelo kazuje, šaljući mu signale.

Tijelo pamti bolje od psihe. On je primordijalni medij naše nutrine i ne može ga se prevariti.

U društvenom smislu, treba se raditi na prevenciji, edukaciji i cjelovitom odgoju čovjeka kojega neće pratiti dualizam duše i tijela, već jedinstvo ljudskih atributa koji se zrcale u njegovoj svjesnosti o samome sebi.....sve do najudaljenijih senzacija darovanog mu tijela.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:10   #73
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Bla bla bla...

Psihološka pozadina debljine je sigurno, kompleksna i moguće je da je ona samo simptom.........nečeg dubljeg, a odnosi se na prekid kontakta sa sobom i onim što čovjeku tijelo kazuje, šaljući mu signale.... bla bla bla.


Nije kompleksno nista... ja sam ovisan o zenama npr. Tocnije zelim jebat ih.(musko sam,nije cudo)

Npr bio sam radio u zemlji gdje ne znam jezik a kultura je daleka nasim pojmovima.. pronaci zenu tj djevojku meni tamo taj tren skoro ne moguce...Bar ja mislim.

Moja psiho-fizicka potreba za zenom je naravno rasla skoro eksponencijalno.. nisam mogao razmisljat kolko sam htio jebat.
Mogao sam cuti zvuk visokih peta na 200 metara.. cim vidio duge noge raste mi broj otkucaja srca.. krvni tlak...krv juri dolje.. a usta vlazna.Sve u meni zeli ... na najjace.

I sta? nista.. neces me vidjet da sam uhvatio zenu u nekom mracnom prolazu i napastovao.

Zasto ovo pricam... zato jer jedina razlika izmedju debele osobe i muskarca u ovoj stiuaciji je samokontrola.. svi imamo odredjenu samkontrolu.

Problem je sta je hranu puno lakse uzet nego zenu kad zelis...


Dapace cak i ako puno jedes zbog nekih psiholoskih problema i dalje ostaje cinejnica da si mogao vjezbat tj imat neku vrstu tjelesne fizicke aktivnosti.




P.S. Iskreno ovaj tvoj nacin izrazavanje me uznemiruje.. djeluje gotovo umjetno.

Podjeca me na katolikinje koje su presli na islam...Sva karakter i osobnost podlezni bogbojaznosti do te mjere da utjece na vlastiti moral koji do tada nije bio takav...

tocnije na moral koji se tice zenske cednosti.. i onda taj isti vidi potpuru u drugoj vjeri (npr. Islamu).. gdje onda dalje prosperira (ta osobnost) jer ima sve sta joj treba (Bog kojeg ce ga biti strah i sklop moralnih vrijednosti koji se slaze sa njihovim).
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:14   #74
Lijepe misli čitam.

A gle kako riješit teški humanistički "problem":

Manje žderat! Ajde vanka mrcino. tamo nema toliko žderačine!
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:47   #75
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post

Nije kompleksno nista... ja sam ovisan o zenama ...

Moja psiho-fizicka potreba za zenom je naravno rasla skoro eksponencijalno..
...jedina razlika izmedju debele osobe i muskarca u ovoj stiuaciji je samokontrola.. svi imamo odredjenu samkontrolu.
Ako si pažljivo čitao, onda si mogao vidjeti da smo zapravo, rekli isto.
Kontrola je posvješćivanje granica. Ti nisi probio ni svoju, ni tuđu granicu.
Ovdje se čini kako želiš probiti moju granicu dijaloga kroz eksplicitni govor, no, ja također, imam čvrste granice.

Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Problem je sta je hranu puno lakse uzet nego zenu kad zelis...
Postavio si dobru dijagnostičku poveznicu. Psihološka pozadina debljanja može biti zastoj u uspostavi kontakta s drugim, ali i jedan vid agresije prema sebi.

Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
P.S. Iskreno ovaj tvoj nacin izrazavanje me uznemiruje.. djeluje gotovo umjetno.
Tvoj osjećaj može imati veze sa mnom, ali budući da me ne poznaješ, doživljaj je vezan više uz tebe. Pitanje za tebe je kako te moj način izražavanja uznemiruje....i uz što u svojoj prošlosti vežeš taj doživljaj.
Prati te senzacije i možda te odvedu do zanimljivog mjesta....

Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Podjeca me na katolikinje koje su presli na islam...
Nisam to na što te podsjećam.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:53   #76
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ako si pažljivo čitao, onda si mogao vidjeti da smo zapravo, rekli isto.
Kontrola je posvješćivanje granica. Ti nisi probio ni svoju, ni tuđu granicu.
Ovdje se čini kako želiš probiti moju granicu dijaloga kroz eksplicitni govor, no, ja također, imam čvrste granice.



Postavio si dobru dijagnostičku poveznicu. Psihološka pozadina debljanja može biti zastoj u uspostavi kontakta s drugim, ali i jedan vid agresije prema sebi.


Tvoj osjećaj može imati veze sa mnom, ali budući da me ne poznaješ, doživljaj je vezan više uz tebe. Pitanje za tebe je kako te moj način izražavanja uznemiruje....i uz što u svojoj prošlosti vežeš taj doživljaj.
Prati te senzacije i možda te odvedu do zanimljivog mjesta....
ok : D

Mislim mogao bi sada pisat redove i redove teksta.. ali eto,slazemo se.I stoga sam odlucio izabrat da mi odgovor bude "ok".

Haha

Quote:
Nisam to na što te podsjećam.

i dalje mislim da si malo spaljena :P
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:45   #77
Neka je psihička pozadina osnova debljine,no bitno je da oni nisu
diskriminirani,niti ugroženi,a s druge strane nisu odgovorni ni samokritični prema svojem zdravlju.
Nema potrebe od ovakvih pokreta,udruga ili što već!

Više su autodiskriminirani nego li diskriminirani.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 00:28   #78
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
to sta si navela su jedne od posljedica debljine (izmedju ostalog) ...

Sta ti stvarno debljinu zelis okarakterizirat kao gentsku bolest tj sklonost?
Pa sad ne vjerujem da je Jastreb baš bio turbo debeo dok je ratovao+ kako to da moj susjed nema dijabetes pa čak ni ja.Dok on vježba i bez problema iznese televizor na ulicu di je bio glomazni otpad.Inače fyi postoji i dijabetes tipa 1
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 00:36   #79
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Pa sad ne vjerujem da je Jastreb baš bio turbo debeo dok je ratovao+ kako to da moj susjed nema dijabetes pa čak ni ja.Dok on vježba i bez problema iznese televizor na ulicu di je bio glomazni otpad.Inače fyi postoji i dijabetes tipa 1
Pa i ja pusim pa neam rake.. da i?

Da li cigarete utjecu na moje zdravlje svejedno? sigurno da.. tako i sa pretiloscu.. bezobira sta se mozda ne vidi na prvu.

Ne mozes tvrdit da je biti pretil i prosjecan jednako zdravo...
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 04:56   #80
Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Čim jedeš manje, već si uštedio, zar ne?
Stvar je u tome da ti ne moraš uopšte da jedeš mnogo da bi bio gojazan.
Ali ne veruje sit gladnom. Slično je i u ovom slučaju. Da je to tako jednostavno i lagano pa ne bi bilo debelih ljudi i gojaznost uopšte ne bi bila tolki problem...
Najlakše je reći da su svi oni lenji/glupi i da jednostavno neće da žive zdravo i da su zato takvi kakvi su...
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.