Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 08:27   #101
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa od ljetnih praznika.
i ... opet se vraćamo na početak priče.. djeca ne bi bila zadovoljna tim rješenjem i opet- vremenski uvjeti i boravak na našim ljetnim temperaturama...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:05   #102
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
i ... opet se vraćamo na početak priče.. djeca ne bi bila zadovoljna tim rješenjem i opet- vremenski uvjeti i boravak na našim ljetnim temperaturama...
da.
i opet povratak na ono bazicno sto se treba hitno promijeniti: uvjeti i oprema po skolama.
ugradis klime i lakse se dise, lakse se prekroje praznici po potrebi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:18   #103
bas citam ovu raspravu, a nije me bilo odavno na forumu, pa rekoh da podijelim s vama kako je kod nas u DE (Baden-Württ)

Jesenjski praznici 2017 Mo 30.10. - Fr 03.11. (1 tjedan)
Bozicni 2017 Fr 22.12. - Fr 05.01. (2 tjedna)
Maskare 2018 Fr 10.02 – 16.02. (1 tjedan)
Uskrs 2018 Mo 26.03. - Fr 06.04. (2 tjedna)
Duhovi 2018 Di 22.05. - Sa 02.06. (2 tjedna)
Ljeto 2018 Do 26.07. - Sa 08.09. (6 tjedana)

ovdje se isto tako vode logikom da djeci nakon 5-6 tjedana nastave obavezno trebaju praznici. sudeci po mojih dvoje osnovnoskolaraca ima tu logike.
o klimi i vremenu necu, nema smisla usporedjivat. ja sam iz dalmacije, i znam kako je ljeti. eventualno da se skola produzi do kraja 6.og, pa su ona ferije 7. i 8. mjesec...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:22   #104
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post

Jesenjski praznici 2017 Mo 30.10. - Fr 03.11. (1 tjedan)
Bozicni 2017 Fr 22.12. - Fr 05.01. (2 tjedna)
Maskare 2018 Fr 10.02 – 16.02. (1 tjedan)
Uskrs 2018 Mo 26.03. - Fr 06.04. (2 tjedna)
Duhovi 2018 Di 22.05. - Sa 02.06. (2 tjedna)
Ljeto 2018 Do 26.07. - Sa 08.09. (6 tjedana)
meni je njihov sistem mrak.
evo, ovo bi odmah potpisala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:40   #105
jel se to meni čini ili oni imaju više praznika ukupno nego mi?

i da, takav raspored bi bio savršen!
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:47   #106
ne znam tocan broj, ali koliko vidim ovako na brzinu (citam na netu) 75 dana praznika u sk. godini
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:59   #107
s obzirom na onih nekoliko blagdana/praznika/što već koji padaju sredinom i krajem lipnja bilo bi bedasto očekivati da bu djeca sjedila u školi do početka srpnja ako uzmemo u obzir da si dosta ljudi spoji te dane i odplahutaju na more. roditelji bu masovno ispričavali djecu tih dana.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:23   #108
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa svi oni bi htjeli više praznika, što, sigurna sam- NE uključuje to da im se ljetni praznici skrate.
oni bi ih samo više . i češće. ja još nikad nisam srela učenika, ni kad sam ja bila dijete, ni sad- koji se žali da su mu ljetni praznici predugi.
nemam pojma dal u njihovim glavama ukljucuju i skracivanje ljetnih praznika, al 3 mjeseca u komadu im je definitivno previse. i onda se sami snalaze, uzimajuci ispricnice i sl. i trazeci nacin kak da predahnu.


Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
bas citam ovu raspravu, a nije me bilo odavno na forumu, pa rekoh da podijelim s vama kako je kod nas u DE (Baden-Württ)

Jesenjski praznici 2017 Mo 30.10. - Fr 03.11. (1 tjedan)
Bozicni 2017 Fr 22.12. - Fr 05.01. (2 tjedna)
Maskare 2018 Fr 10.02 – 16.02. (1 tjedan)
Uskrs 2018 Mo 26.03. - Fr 06.04. (2 tjedna)
Duhovi 2018 Di 22.05. - Sa 02.06. (2 tjedna)
Ljeto 2018 Do 26.07. - Sa 08.09. (6 tjedana)

ovdje se isto tako vode logikom da djeci nakon 5-6 tjedana nastave obavezno trebaju praznici. sudeci po mojih dvoje osnovnoskolaraca ima tu logike.

super da si se javila

upravo to je ono sto pricam.
(osim kaj bih ja u veljaci stavila dva fiksna tjedna, a za uskrs, koji plahuta svake godine, jedan)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 09:40   #109
ima li sto novo po pitanju ovog katastrofalnog prijedloga, od skracivanja vec kraceg prvog polugodista, produzivanja ljetnih praznika tj pocetka sk god tek 9.9. i dalje vezivanja proljetnih praznika za Uskrs koji nikad nije fiksana (a koji je ove godine bio debelo prekasno i vezivao se za 1.maj)

(mislim, fora mi je da se uvede tjedan dana u 11mj, i super bi bilo da imaju tjedan dana praznike u veljaci i tjedan dana u travnju, nevezano uz Uskrs), al upravo gledam kud cu s djetetom (i sama sa sobom) ako nastava pocne 9.9., a onda nemam kaj planirat u studenom (a isla bih putovat negdje ).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 10:16   #110
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ima li sto novo po pitanju ovog katastrofalnog prijedloga, od skracivanja vec kraceg prvog polugodista, produzivanja ljetnih praznika tj pocetka sk god tek 9.9. i dalje vezivanja proljetnih praznika za Uskrs koji nikad nije fiksana (a koji je ove godine bio debelo prekasno i vezivao se za 1.maj)

(mislim, fora mi je da se uvede tjedan dana u 11mj, i super bi bilo da imaju tjedan dana praznike u veljaci i tjedan dana u travnju, nevezano uz Uskrs), al upravo gledam kud cu s djetetom (i sama sa sobom) ako nastava pocne 9.9., a onda nemam kaj planirat u studenom (a isla bih putovat negdje ).
Nisam još temeljito proučila prijedlog, ali po mom miljenju treba uvesti nekakve jesenske praznike nauštrb ljetnih i DEFINITIVNO proljetne ne vezivati uz Uskrs. Nastava u komadu od devetog mjeseca do Božića je preduga, a kad je Uskrs ovako kasno kao ove godine, onda je i prvi dio drugog polugodišta predug, a onda - nakon praznika - frka i panika jer je kraj godine na vratima.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 11:08   #111
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nisam još temeljito proučila prijedlog, ali po mom miljenju treba uvesti nekakve jesenske praznike nauštrb ljetnih i DEFINITIVNO proljetne ne vezivati uz Uskrs. Nastava u komadu od devetog mjeseca do Božića je preduga, a kad je Uskrs ovako kasno kao ove godine, onda je i prvi dio drugog polugodišta predug, a onda - nakon praznika - frka i panika jer je kraj godine na vratima.
bas razmisljam kak je ovogodisnjim maturantima
kojima je nastava jos krace, a imali su dugo razdoblje nastave, pa praznike, pa nes skole, pa prvi maj, pa nes skole. i onda kolko jos, tri tjedna?
uzasno lose zamisljeno, i bedastvo vezivat praznike uz blagdan koji je svake godine drugacije.

sto se tice jesenskih, buduci da su dva blagdana, po meni nema neke potrebe ubacivat jos cijeli tjedan, osim ak nastava ne pocne zadnji tjedan u osmom.
ovo da pocne drugi tjedan u devetom je totalno bezveze
(pogotovo u kombinaciji sa zavrsetkom ove skolske godine i prijedlogom o tjedan dana praznika nakon 8 tjedana skole,za vrijeme koji ce imat jedan duuuugi vikend)
covjek bi reko da se ministrica posvadjala s matematikom.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 11:11   #112
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nisam još temeljito proučila prijedlog, ali po mom miljenju treba uvesti nekakve jesenske praznike nauštrb ljetnih i DEFINITIVNO proljetne ne vezivati uz Uskrs. Nastava u komadu od devetog mjeseca do Božića je preduga, a kad je Uskrs ovako kasno kao ove godine, onda je i prvi dio drugog polugodišta predug, a onda - nakon praznika - frka i panika jer je kraj godine na vratima.
a kaj nije bila javna rasprava koja je vec gotova?
i sto necete vi po skolama donjet na vijecima odluku kako ce biti kod vas u skoli, pa onda taj prijedlog na grad, pa na zupaniju i onda ce zupanija donjet odluku (svaka za sebe )

zapravo, vise me zanima atomosfera po zbornicama nego misljenje roditelja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 11:25   #113
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a kaj nije bila javna rasprava koja je vec gotova?
i sto necete vi po skolama donjet na vijecima odluku kako ce biti kod vas u skoli, pa onda taj prijedlog na grad, pa na zupaniju i onda ce zupanija donjet odluku (svaka za sebe )

zapravo, vise me zanima atomosfera po zbornicama nego misljenje roditelja
Ne znam za druge zbornice, ali moja je s toliko zabrinutosti () usredotočena na loomen i pripremanje na novi kurikulum da o praznicima nitko ni ne razmišlja, a kamoli razgovara.

A prvo polugodište definitivno treba razlomiti jer su to skoro 4 mjeseca u komadu. Blagdan je jedan dan.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 23:32   #114
Guglanjem do jos vecih nebuloza:
odluka 08.05.2019.

posebno ovaj dio:
(plahtu prijedloga mogucih realizacija nemam namjeru c/p jer je to prestrasno kak su napisali)

Quote:
Školske ustanove dužne su do 1. srpnja 2019. godine na svojim mrežnim stranicama objaviti ovu odluku, kao i način realizacije odmora u školskoj ustanovi u školskoj godini 2019./2020.
osim sto ja moram poslodavcu do kraja ovog mjeseca obznanit kada i kolko cu koristit GO prek ljeta, i kolko mi ostaje (a kolko mi treba ostat cu tek znat u srpnju prema ovoj gore odluci), trenutno su neke akcije avio karata koje bih mozda kupila za veljacu (akcija je do 20.05.), kako ja mogu zant da ce moja zupanija odabrat praznike zadnjih tjedan u veljaci, a ne tri tjedna zimskih ili onih tjedan dana za sisvete?
meni nije problem cuvanje djeteta (koji moze bit nekome), meni je problem organizirati obiteljski zivot da mogu u miru negdje otputovat, a ne da trazim milost da dijete puste s nastave (jer su nesposobni donjet jasnu odluku. kakva god da ona bila).

mislim, u svim nebulozama koje se javljaju u sustavu, ovo je vrh.
uzasno nepostovanje ucenika i njihovih roditelja, odn naseg vremena.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 13:05   #115
po meni su dva tjedna zimskih praznika sasvim dovoljna.
nije mi loša ova ideja jesenskih praznika, ali meni bi bilo bolje 2 tjedna zimi i 2 tjedna u proljeće, nevezano za uskrs, recimo krajem ožujka i početkom travnja
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 13:48   #116
meni se isto svidja ideja cescih i kracih praznika. ono sto nije ok je da se do jeseni ne zna kako ce godina izgledati, to je nebulozno.
jedino ako je to samo ove godine pa kad zupanija jednom odabere onda se toga i drzi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 22:44   #117
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
meni se isto svidja ideja cescih i kracih praznika. ono sto nije ok je da se do jeseni ne zna kako ce godina izgledati, to je nebulozno.
jedino ako je to samo ove godine pa kad zupanija jednom odabere onda se toga i drzi
pa ti kracu su super, ali ne da ne znas kad ce biti.
i da je naoko izbor, a zapravo nije.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 12:15   #118
ma da, al ja sam shvatila da se sad bira jednom i da je to to. ako grijesim i ako ce svake godine mijenjati onda je idiotarija
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 12:59   #119
Ja sam danas dobila obavijest da će se idući tjedan u zbornici provesti anketa o preferiranoj varijanti praznika. Vjerojatno od svake škole traže očitovanje. Zvuči demokratski.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 18:26   #120
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma da, al ja sam shvatila da se sad bira jednom i da je to to. ako grijesim i ako ce svake godine mijenjati onda je idiotarija
ja sam cula razne price, a sve se vrte oko uskrsa i tjelovog, koje nikad nisu u isto vrijeme i da ce se to svake godine mijenjati.
konkretno za ovu, da nisu mogli skolu zavrsit 10.06.20 (jer je tjelovo 11.06 u cetvrtak i samo petak ne bi imao smisla, pa su stavili jos cijeli tjedan i da zato sto traje duze pocinje krasnije (9.9.)
nisam brojala dane, niti mi se neda.

kako god, uskrs je opet tek sredinom travnja i nadma se da ce proc ova verzija s veljacom
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.