Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 19:02   #1
Cash-om preko granice?

Očekujem veliki priljev gotovine od legalne transakcije .

U raznim verzijama što i kako sa novcem pojavila se i opcija - novac u torbu i preko granice u italiju, njemačku, austriju i švicarsku ( gdje god će se najviše isplatiti) i oročiti novac.

Znam da je to nezakonito jer neprijaviti veću količinu novca na carini je prekršaj.

Da li se isplati riskirati zbog toga?

Nemam povjerenja u Hr banke a kako se radi o velikoj sumi cca 1 500 000 kn voljan sam riskirati.

Savjet, možda kakav iz prve ruke?
nocnirecepcioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 21:14   #2
Quote:
nocnirecepcioner kaže: Pogledaj post
Očekujem veliki priljev gotovine od legalne transakcije .

U raznim verzijama što i kako sa novcem pojavila se i opcija - novac u torbu i preko granice u italiju, njemačku, austriju i švicarsku ( gdje god će se najviše isplatiti) i oročiti novac.

Znam da je to nezakonito jer neprijaviti veću količinu novca na carini je prekršaj.

Da li se isplati riskirati zbog toga?

Nemam povjerenja u Hr banke a kako se radi o velikoj sumi cca 1 500 000 kn voljan sam riskirati.

Savjet, možda kakav iz prve ruke?
Nije dozvoljeno prenjeti gotovinu niti otvoriti racun u inozemstvu, kazne su od 15.000 do 200.000 kn, a u teškim slučajevima (vrijednost prekršaja veća od 100.000 kn) od 30.000 do 400.000 kn. Čl. 63. Zakona o deviznom poslovanju. U praksi su vrlo male sanse da te uhvate, ali kamate na štednju u tim "sigurnim" zemljama su drastično niže nego ovdje.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 21:47   #3
Sto vise dodati. Apsolutno neisplativo. Kamate su daaaaaleko od iznosa inflacije. Tako ces je imati (realno) sve manje i manje svake godine (utjecaj inflacije).
Bolje ti je:
10% u fond
ostalo u madrac.
Ili sve u madrac. Barem ne moras razmisljati o nesigurnosti svijeta i financijskih institucija.

Samo, ne znam dali ti je pametno baratati sa takvim iznosima na forumu. Svakakvi ljudi citaju.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 21:51   #4
upravo tako.

naime kod nas su kta od 5-8% na kune, a oni vani nemaju kuna pa ni kta na kune.

ali imaju kta ne € i kao što carman kaže one su višestruko niže od kta naših banaka na €.

stoga neznam, da li je sve to vrijedno zafrkancije i rizika

osobno često putujem vani i mogu ti potvrditi da kad izlaziš van gotovo nitko te niš ne pita. u gepeku možeš voziti i mrtvu punicu, ni to neće skužiti. no zato nije mala vjerojatnost da te netko napadne na prvom parkingu na kojem zastaneš.

ja osobno nebi toliku lovu furao u kešovini sa sobom.

Mislim da ti oročaravnje, ako pucaš na to a ne na nešto drugo, i nije tako strašno ni kod nas. osobno imam neku veću lovu oročeu već par godina i nikakvih problema nema, iako je tvoj strah naspram našeg bankarskog sustava opravdan, glede burne prošlosti. no naglašavam to je prošlost.

Mislim da na takovu lovu možeš izvući čisto finu kta, i van onih tablica u kojima navode kta. naime na takav iznos lijepo piše kta po dogovoru. a mogao bi po meni navuči i do 1% više od navednih stopa.

preporučio bi ti banke poput RBA; HYPO, ERSTE; ZABA I PBZ. One tipa kovanica i sonic osobno bi izbjegavao.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 01:22   #5
Quote:
nocnirecepcioner kaže: Pogledaj post
Očekujem veliki priljev gotovine od legalne transakcije .

U raznim verzijama što i kako sa novcem pojavila se i opcija - novac u torbu i preko granice u italiju, njemačku, austriju i švicarsku ( gdje god će se najviše isplatiti) i oročiti novac.

Znam da je to nezakonito jer neprijaviti veću količinu novca na carini je prekršaj.

Da li se isplati riskirati zbog toga?

Nemam povjerenja u Hr banke a kako se radi o velikoj sumi cca 1 500 000 kn voljan sam riskirati.

Savjet, možda kakav iz prve ruke?
Ukoliko si stekao novac legalno i možeš to dokazat,moj ti je savjet da lovu staviš u par dioničkih fondova dok još svi abnormalno rastu.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:03   #6
Ok, ništa preko grane.

Treba mi investicijski bankar, firma.
Prijedlozi?
nocnirecepcioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 21:48   #7
Treba ti dobar broker ili nekoliko njih.
Ne brzaj, to je najbitnije!
Probaj pronači pravoga, jer ima svakakvih, koji će dobro upravljati tvojom imovinom i u par godina je povečati ili čak udvostručiti na tržištu kapitala
To je sada vrlo moguče!
Savjet: pronadi onoga koji zarađuje SAMO i ISKLJUČIVO ako si ti u dobitku
(min. 10%/ god.) samo to ima smisla.
S tom cifrom svašta možeš uvjetovati.
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:57   #8
"ja osobno nebi toliku lovu furao u kešovini sa sobom."

ako mislis na obujam novcanica sve to stane u jedan unutarnji djep jakne.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:01   #9
pa ne radi to ti sam, za to imas agencije
__________________
Jer miriše bolje od svih!
Seve89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.