Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 23:28   #841
Na pilulama sam i skužila sam da mi pms počinje već nakon pete popijene pilule. A u blisteru je 21 pilula. To je suludo.

Jučer sam sanjarila da bejzbol palicom divljački razbijam aute u garaži shopping centra, sve one loše parkirane.

Tijelo mi žudi za junkom kao za zrakom. Slinim nad web stranicom McDonaldsa.

Plačem šest puta na dan i sise će mi eksplodirat. Bole me. I sve mi smeta, smetaju mi čarape, gaće, kosa, Slovenci, sve. Izašla bih si iz kože.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:32   #842
Ma nije ti to pms, nego vjerojatno pilule koje pijes nisu dobre za tebe.
Imas razlicitih, nije pitanje samo doze estradiola, nego i vrste i kolicine gestagena. Reci ginicu kak se osjecas i vjerojatno ce skuziti kaj treba mijenjati.
Znaci kolicine obadva hormona i vrste gestagena ti nisu iste u svim pilulama.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:38   #843
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Na pilulama sam i skužila sam da mi pms počinje već nakon pete popijene pilule.

Plačem šest puta na dan
Da...kod mene pms krene na pola blistera. I kilaza divlja, otkad ih pijem buknula sam nehumano. Nekako sam dojma da cu nakon popijene zadnje iz ove runde napraviti pauzu jer su ovo u zadnjih 14 godina pijenja vec peta vrsta koja mi ne pase. Sumnjam da postoje na trzistu kontracepcijske tablete koje bi mi odgovarale. Probala sam i Nuvaring - nula bodova.

Neka faza ciscenja zapocne, dosta mi je vise pms-a i pizdarija :klap:
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:01   #844
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post

Da si starija, rekla bi da ti perimeno kuca na vrata, ali ovako je ipak prerano.
Ma mi s PCOS imamo simptome perimenopauze od 12.godine.
Ne ozbiljno, kad citam taj popis pokazatelja, ono, bukvalno se odnosi na mene citav zivot.
Izostanak krvarenja, dugotrajna krvarenja, spotting, tezak PMS, produljeni ciklusi itd

Zapravo meni je mir tek zadnjih par godina, oko 30-te (mozda koju god ranije) mi se tek sve ustalilo i pocela sam imati koliko toliko stabilan ciklus i sve je stabilniji kako vrijeme ide.
Jedino kaj se plasim prejakog krvarenja, to svaki put osluskujem i pazim da ne bi mozda krenulo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:02   #845
nije to pravi pms kad nema ni m ni o, to je razdrkanost od umjetnih hormona, plus vlastitih. ima ona šema da ih se bez pauze pije, pa ni nema krvarenja. kao, ionak je nepotrebno, i nije m. isuse što ja ne podnosim te pilule, samu ideju. evo to mi je stvarno krivo, što sam ih cijelu mladost uzimala, s tim da nikakve nuspojave nisam imala. bakrena spirala i bok.

evo zgodan tekstić, nepristran al sve fino objašnjeno https://www.bustle.com/articles/5950...enstrual-cycle
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:21   #846
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
isuse što ja ne podnosim te pilule, samu ideju. evo to mi je stvarno krivo, što sam ih cijelu mladost uzimala, s tim da nikakve nuspojave nisam imala. bakrena spirala i bok.

evo zgodan tekstić, nepristran al sve fino objašnjeno https://www.bustle.com/articles/5950...enstrual-cycle
E, potpis!

Čitajuć komentare ovdje, stvarno mi je drago što sam slušala svoju intuiciju umjesto liječnike, i nisam se dala nagovoriti na pilulu.

Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Prijavljujem se.

Do 20h sam se držala striktno visokoproteinskih obroka unutar zadane kalorijske granice. Iiiii..... onda je sve otišlo u krasni penis.

Praline punjene slanom karamelom - check!
Digestive keksi komada 5-6 u kombinaciji s pekmezom od đumbira - check!
Lidlov sladoled od marcipana (onaj u obliku bora) - check!
Puding od vanilije koji sam skuhala sa umjetnim zaslađivačem ( kao to će umanjiti štetu, yeah right ) - check!
Kukuruzni kruh namazan medom od kadulje - check!
Truffles s okusom jabuke i cimeta - check!
To ti je samo jedan od dokaza da visokoproteinska dijeta nije zdrava, iako je zadnjih godina u modi.

Organizam spontano traži ravnotežu nutrijenata. Ako unosiš manje proteina, imat ćeš i manju žudnju za ugljikohidratima, sve u svemu ćeš jesti zdravo i izbalansirano, i unijet ćeš manje u sebe.
Preporučam knjigu "Život u zoni", jednostavna je za čitanje, ali bude jasna važnost uravnotežene prehrane.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:51   #847
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post

To ti je samo jedan od dokaza da visokoproteinska dijeta nije zdrava, iako je zadnjih godina u modi.
Imala sam visokoproteinski dan a ne dijetu. Inace unosim uredno 80-120gr UH na dan, tako da teorija ne drzi vodu. Ovakve nalete ludila uvijek imam iskljucivo na tabletama, kad nisam na hormonima mogu biti na kakvoj god prehrani bez da imam faze ludila kakvu sam sinoc imala.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:52   #848
Prije nesto vise od 15 godina sam otprilike godinu dana bila na zoni, jer sam si htjela uravnoteziti glukozu.
Bas sam se jako drzala svega.
Knjiga je prilicno razumljivo napisana.
Ne samo da mi je secer bio uravnotezen, nego sam jako fino i zdravo jela, nikad nisam imala cravingse, imala sam zavidne razine energije, a i otislo mi je par kila usput.
Onda su mi se neke zivotne okolnosti promijenile, pa nisam vise mogla tako lako paziti na prehranu.
Ali mislim da je dobro procitati knjigu, pa ako se covjek bar okvirno drzi nekih smjernica, bolje i to nego nista.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:04   #849
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ali mislim da je dobro procitati knjigu, pa ako se covjek bar okvirno drzi nekih smjernica, bolje i to nego nista.
Imat ću na umu, škoditi ne može.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:06   #850
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Imat ću na umu, škoditi ne može.
Ak ces uzimati, uzmi bas tu prvu, Zivot u zoni.
Ima jos neka koju je napisala neka nasa zenska, prakticki skraceno prepisala Searsovu, pa radila neke jelovnike, al to ti je bezveze.
Ta njegova prva je jedino kaj ti treba.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:09   #851
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ak ces uzimati, uzmi bas tu prvu, Zivot u zoni.
Ima jos neka koju je napisala neka nasa zenska, prakticki skraceno prepisala Searsovu, pa radila neke jelovnike, al to ti je bezveze.
Ta njegova prva je jedino kaj ti treba.
Proguglah malo. Imajući na umu da sam prije pilula jela zaista zdravo i da sam često koristila MFP kao smjernicu ispada da sam upravo unosila postotke kakvi se navode u knjizi.

Sad će ispasti da kao noj zabijam glavu u pijesak ali i dalje tvrdim da su me pilule skroz izbacile iz balansa. Prije njih mi nije palo na pamet jesti slatkiše, a kamo li u ovim količinama. Čak sam i mliječne proizvode opet uvela u prehranu što prije pilula nisam konzumirala radi zdravstvenih problema.

Ali opet - knjigu ću uzeti svakako.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:18   #852
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Proguglah malo. Imajući na umu da sam prije pilula jela zaista zdravo i da sam često koristila MFP kao smjernicu ispada da sam upravo unosila postotke kakvi se navode u knjizi.

Sad će ispasti da kao noj zabijam glavu u pijesak ali i dalje tvrdim da su me pilule skroz izbacile iz balansa. Prije njih mi nije palo na pamet jesti slatkiše, a kamo li u ovim količinama. Čak sam i mliječne proizvode opet uvela u prehranu što prije pilula nisam konzumirala radi zdravstvenih problema.

Ali opet - knjigu ću uzeti svakako.
Pa sigurno su te izbacile iz balansa.
Tijelo, kad je u balansu, ne zeli da mu se izvana zadire u jedan zatvoreni sistem, poput hormonalnog.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:36   #853
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Pa sigurno su te izbacile iz balansa.
Tijelo, kad je u balansu, ne zeli da mu se izvana zadire u jedan zatvoreni sistem, poput hormonalnog.
U principu kad ti je tijelo u prirodnom balansu, samo treba osluškivati znakove organizma po pitanju jela, spavanja, aktivnosti itd. Ne trebaju nikakve tablice, dijete i sl. ako je tijelo zdravo.

Hormonske pilule definitivno zbrkaju prirodni balans, a time i intuiciju tijela. Ali nikad ne treba izgubiti iz vida i da ti prirodni nagoni uključuju i nagon za reprodukcijom, pa su pilula, spirala itd. samo različiti "kompromisi" na koje se odlučimo. Ovi ludi snovi tijekom ovulacije su primjer podsvjesne manifestacije tih nagona, pogotovo ako ih svjesno potiskujemo.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:49   #854
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Proguglah malo. Imajući na umu da sam prije pilula jela zaista zdravo i da sam često koristila MFP kao smjernicu ispada da sam upravo unosila postotke kakvi se navode u knjizi.
Slična stvar i kod mene. Nisam se nikad striktno držala Zone, kao ni neke druge dijete (osim za prolj... kad bi me stvarno gadno ulovilo ), ali me ta knjiga dodatno educirala. Mislim da nema smisla stvarno vagati namirnice itd. osim ako si turbo natjecateljski sportaš koji treba izvući maksimum iz sebe. Samo jesti uravnoteženo.

A i treba slušati svoj organizam. Ja npr. nikad nisam mogla jesti obilni i teški doručak pa to ni ne radim, a nisam zbog toga imala problema ni s kilažom ni energijom.
I tijekom menstrualnog ciklusa, i ciklusa godišnjih doba, ne trebamo uvijek istu hranu. Tijelo nam to u biti i daje do znanja, samo što često nažalost idemo protiv njega.

Nije loše imati doma crnu čokoladu u vrijeme PMS-a. Kad te stvarno ulovi, dovoljan ti je komadić, i osjećat ćeš se bolje.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:32   #855
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
I tijekom menstrualnog ciklusa, i ciklusa godišnjih doba, ne trebamo uvijek istu hranu. Tijelo nam to u biti i daje do znanja, samo što često nažalost idemo protiv njega.
Točno to.

Vidjet ću kakvo će biti stanje kad se skinem sa kontracepcije, baš osjetim da mi treba čišćenje organizma. Javim svakako kakav mi je idući "čisti" pms.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 01:18   #856
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:39   #857
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:04   #858
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Kako dobro

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:58   #859
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
bakrena spirala i bok.
E meni je pak to vrlo blizu vrhu užasa.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:15   #860
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
E meni je pak to vrlo blizu vrhu užasa.
nisam nikad imala, al kad krenem vagat još mi se čini najmanje zlo.
hormoni su mi antipatični, a ostale mehanike nepraktične i preveliki kompromis.

najmanje zlo osim vazektomije, naravno.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.