Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2007., 21:39   #361
[QUOTE=feniks.hr;9777723]
Quote:
vjerujem da te zanima...

no mene u ovom trenutku ne zanima tebi objašnjavati
naravno, kud bi ti objašnjavala? pa to bi samo pokazalo da varaš mušterije.

Quote:
više me zanima da pojasnim da ne reklamiram
tekst na rodama je obavila osoba koja je to srebro koristila, te pitala smije li ga tamo kopirati - za što je dobila dozvolu

za razliku od nje, zloćka nije pitala, niti dobila dozvolu
naime, da sam htjela - odavno bih ga sama zaljepila
jedno je staviti tekst s neke stranice (u ovom slučaju šarlatanski val.hr/znanje), a drugo je ostaviti svoj e-mail i naširoko hvaliti svoje proizvode.

Quote:
ne znam jesi li upoznat s idejom foruma kao takvom uopće?
naime, nije potrebna specijalna dozvola od administratora ili moderatora, službena pozivnica i sl.- da bi netko mogao postati član i učestvovati u raspravi

potrebna je dakako, određena kultura, kućni odgoj i sl. da bi rasprava uopće postojala

potrebno je poštovati pravila foruma, što ti kao moderator ne činiš
vrijeđaš i omalovažavaš sve što nije u skladu s tvojim doživljavanjem stvarnosti - koje je subjektivno
kad naučiš biti objektivan - moguća je diskusija
kad naučiš pravila pristojnog ponašanja, dobiti ćeš odgovor na svoja pitanja
tako dugo dok djetinjasto komentiraš sa - bališ, torlaš, lažeš, šarlatan - ne
žalim, ali neću biti pristojan prema nekome tko prodaje šarlatanske proizvode i izbjegava argumente.

Quote:
ja ne dajem nikome ništa, ali da dajem, vjerujem da bi objašnjenje - sveta voda, suze nekog od svetaca i sl. - naišlo na mnogo veće odobravanje i oduševljenje
argirija?
i dalje si na istoj temi?
naravno da ne daješ. ti prodaješ.

Quote:
znanstveno dokazana svojstva srebra?
stara stotinama godina?
da, za površinsku primjenu i da, ako nemaš moderne antibiotike i ostale lijekove.

Quote:
ne pišem o ionskom srebru zato da bih tebi ili bilo kome drugome bilo što dokazivala
pišem zato jer smatram da informacije na bilo koju temu - trebaju biti dostupne svima
pa tako i o argiriji s kojom ne možeš izaći na kraj, a koja je doista posljedica spojeva kojima u ispravnoj srebrnoj otopini nema mjesta
ti ne znaš što je ionsko srebro. ti ne znaš što su ioni, atomi, što je kristalni sustav metala, što je ionizacija, što je solvatacija, što su koloidi.

Quote:
rado bih te uputila na neke znanstvene radove, ali smatram da sa stavom koji imaš - zaslužuješ sam se pomučiti i naći ih
što vjerujem da nećeš, jer je komotnije ponavljati - ja sam u pravu, ja znam
a i dokazali su neki aktivni sudionici ovog topica da ih niti najmanje ne interesiraju iskustva ljudi koji su STVARNO koristili tu opasnu, opaku, otrovnu tekućinu, te što im se zaista dogodilo
da, svakako.
kad bi ih bar imala. no nemaš ih. što je najgore, sve mi se više čini da uopće ne proizvodiš nikaakv koloid, nego prodaješ običnu destiliranu vodu.

Quote:
ovako vam je zabavnije, ne?
meni ovo uopće nije zabavno. ovdje sam da bih spriječio prevare što se tiče "lijekova" kojima osobe poput tebe varaju ljude.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.08.2007., 23:37   #362
Malo sam prosurfao internetom i pronašao da piše da je FDA zabranila da se koloidno srebro reklamira (prodaje) kao ljekovito.
Oni koji tvrde da je, su prema tome lažovi jer nisu dokazali svoje tvrdnje, a govore da znaju.

to je na ovoj stranici:

Is Colloidal Silver Legal?

Yes. However, it is not legal to sell it and claim that it provides health benefits. To claim health benefits, the United States Food and Drug Administration must approve a product as a drug. The FDA has specifically forbidden claiming health benefits for colloidal silver, strongly suggesting that such benefits do not exist, or their risks outweigh their benefits. Despite this, many providers sell colloidal silver as a dietary supplement while not explicitly claiming health benefits for it.


FDA, dakle, sugerira da ne postoje povoljnosti na zdravlje.
Davor000 is offline  
Old 18.08.2007., 23:41   #363
Preoštra rasprava za moj ukus..no svaki forum valjda ima svoj način izražavanja ...

Imam pitanje na koje bih želela da dobijem konkretan odgovor ukoliko se nekome da objasniti mi kako je moguće da se Kolisno Srebro prodaje u Nemačkoj, Švajcarskoj pa i u Srbiji kao dijetetski proizvod ?

Pa prepisah sa ambalaže - (Koloidna Srebrna Voda - 500 ml)

Nacin upotrebe 4 puta dnevno po jedna kasika od 5 ml
Drzati 15 sek u usitma a zatim progutati.
Obavezno koristiti prilozenu plasticnu kasiku.

Sastav
Koloidno srebro 5 mg u 1000ml redestilovane vode (dnevne potrebe nisu ustanovljene)

Čitam među postovima da se u Srbiji prodaju svakojake budalaštine - netačno.
Ovde je kontrola jeziva, privatizacija je valjda da na vrhuncu a farmaceutska industrija (ovde brojim i suplemente i homeopatiju) rigoroznija u odabiru "asortimana" više nego ikada.

Volela bih da mi neko pojasni ( a ne da mi napiše kako se u Srbiji svašta prodaje) kako ovde već nije pukla bruka i kako nema sivih ljudi po bolnicama .
Mislim da ne treba dalje da pišem o proizvođaču jer ovde ljude lako osudite kao profitere a meni zaista nije u interesu da reklamiram niti firmu niti pojedinca.
Na etiketi ove boce u koju gledam stoji da je odobren od strane Instituta za higijenu .
__________________
Pravila o potpisima
NeeX is offline  
Old 18.08.2007., 23:44   #364
evo još s navedene stranice:

Government Position on Colloidal Silver

The United States FDA has chosen to forbid manufacturers or sellers from claiming health benefits for colloidal silver, because the FDA firmly believes that such benefits do not exist. This action was taken in 1999. In 2002, the same type of regulatory body in Australia took similar action. While the response of some is to criticize government regulators as being too influenced by "mainstream" providers of health services, as discussed on this website, there is little evidence for material health benefits for colloidal silver, and much evidence of health risks.
Davor000 is offline  
Old 18.08.2007., 23:46   #365
oralno uzimanje teškog metala ne može biti odobreno od nikakvog državnog instituta. ili vam je sjebano zdravstvo (u što sam uvjeren, jer znam od ljudi) ili ... ne znam alternativu.

mene i dalje zanima kako feniks.hr mućka svoj nadrilijek. samo neka kaže, nekoliko nas s Prirodnih znanosti će postupak debelo proanalizirati.

ako se usudi, naravno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.08.2007., 23:54   #366
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
oralno uzimanje teškog metala ne može biti odobreno od nikakvog državnog instituta. ili vam je sjebano zdravstvo (u što sam uvjeren, jer znam od ljudi) ili ... ne znam alternativu.

mene i dalje zanima kako feniks.hr mućka svoj nadrilijek. samo neka kaže, nekoliko nas s Prirodnih znanosti će postupak debelo proanalizirati.

ako se usudi, naravno.
Tebe zanima kako praviti lijek tako da ga ti možeš prodavati.
Pravit ćeš feniks.hr konkurenciju, pa ti ne smije reći.
Davor000 is offline  
Old 19.08.2007., 00:50   #367
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
oralno uzimanje teškog metala ne može biti odobreno od nikakvog državnog instituta. ili vam je sjebano zdravstvo (u što sam uvjeren, jer znam od ljudi) ili ... ne znam alternativu.
Ne može biti odobreno...ali jeste
Da zdravstvo nije ubijeno - maločas napisah.
Ovo nije konkretan odgovor, no svejedno hvala na vremenu .
__________________
Pravila o potpisima
NeeX is offline  
Old 19.08.2007., 09:44   #368
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
sinkezg, siguran sam da već to znaš napamet s obzirom na to koliko smo puta ja i Endi to napisali. Nego ti meni dokaži koja znanstveno dokazana svojstva srebro ima? I nekakve "Super Silver" dokaze-reklame ne želim ni vidjeti. Kako ne bi Biotech laboratorij sve dobro pokazao kad ga plaća tvrtka koja prodaje kol. srebro. Ako pomnije pročitaš tekst, vidjet ćeš to. NE treba čak ni "između redaka" čitati, sve lijepo piše.
Ovako:
Još jednom: KS se prodaje kao dodatak prehrani. Nije lijek.
DA ti dokažem koja to znanstveno dokazana svojstva srebro ima? Šta sad tu treba? Dokazivati da je srebro metal? Ili si mislio na ljekovita svojstva? O ljekovitim svojstvima ljudi su ovdje svjedočili. Ali da, to su plaćenici i mutikaše!!
O
k, sad kad smo ovo ponovili, ne bi bilo zgorega da se vratimo na koloide i otopine, nismo o tome već nekoliko stranica!! Ima li netko da opet započne objašnjavati koloide?!?

Ovo s laboratorijem... Morat ću stvarno koristiti endimionov stil izražavanja: moj bože, majko mila (ovdje umetnuti uvređujuće i omalovažavajuće izraze po želji). Zar ti stvarno misliš da to tako ide? Daš labosu svoj proizvod na ispitivanje i to im platiš i oni ti, zato što si to platio, vrate odlične rezultate??
Good thinking!
Da si ti pomnije čitao tekst, pročitao bi da je konkretan proizvod na rigoroznim ispitivanjima kod FDA-e, što će - potrajati.
Citiram:
Are there people who should not take Super Silver?
We do not know of any. Because this product has not yet gone through all the rigorous tests of the FDA, we cannot be 100% positive at this time. Many people have, however, taken large amounts of colloidal silver for years with no side effects. Finally, it appears that silver quickly becomes widely dispersed throughout the body and does not concentrate in any particular organ that it might damage.
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 09:54   #369
[QUOTE=Endimion17;9778111]
Quote:
feniks.hr kaže: Pogledaj post
naravno, kud bi ti objašnjavala? pa to bi samo pokazalo da varaš mušterije.
...
Svaka mušterija može to odnijeti na laboratorijsku analizu i vidjeti o čemu se radi.
E da, i ako dovoljno plati labosu, može dobiti rezultate koje želi. Genijalno - zar ne?!
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 10:00   #370
[QUOTE=Endimion17;9779363]
Quote:
oralno uzimanje teškog metala ne može biti odobreno od nikakvog državnog instituta. ili vam je sjebano zdravstvo (u što sam uvjeren, jer znam od ljudi) ili ... ne znam alternativu.
Čeka se odobrenje od nadležnih institucija u RH. U kojoj je zdravstvo također sjebano

Quote:
mene i dalje zanima kako feniks.hr mućka svoj nadrilijek. samo neka kaže, nekoliko nas s Prirodnih znanosti će postupak debelo proanalizirati.

ako se usudi, naravno.
Pa nije na glavu opala!!!
Netko optuži da Zacher hotel prodaje otrovnu Zacher tortu i traži da se otkrije receptura kako bi se proanaliziralo da li je otrovna
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 10:42   #371
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
...
inače, feniks.hr, ako objaviš njene podatke, ne gine ti ban. reklamiraš svoje pripravke i prijetiš objavom podataka. to je 550 bodova.
...
Koliko ja to vidim, baš i nije neka prijetnja.
feniks kaže, citiram: "želiš li možda da kopiram tvoje privatne poruke (koje sam sejvala) skupa s datumom kad su mi poslane o kupnji uređaja za proizvodnju koloidnog srebra zajedno s još nekim podacima tvore sasvim zanimljivo štivo koje dokazuje da imaš velikih problema
naime, za nekog tko je u posjedu ionskog srebra više mjeseci, a ono nije djelovalo i nisi ga baš previše ni koristila - zanimljiv je datum kada si izrazila želju da se sama u to upustiš, kao i izjava da si voljna učiti....
"

Znači, pitala je! O objavi njenih osobnih podataka nema ni spomena.
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 11:52   #372
sinkezg, nisi smiješan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 13:18   #373
Na temelju NeeX-ovih postova malo sam potražio šta ima na tu temu u Srbiji.

Link -

POZIV APOTEKAMA I APOTEKARSKIM USTANOVAMA NA SARADNJU
Osim proizvodnje i prodaje Koloidne srebrne vode u maloprodaji, imamo kapaciteta i stručnih kadrova za saradnju sa zainteresovanim apotekama i apotekarskim ustanovama, tj. isporuku većih količina našeg proizvoda u ugovorenom roku.

Naša Kolodina srebrna voda je proizvod dugogodišnjeg istraživanja iz ove oblasti, i poseduje sertifikate sledećih institucija:

1. INSTITUT ZA HIGIJENU
Zavod za preventivnu medicinu VMA-Beograd
Uverenje o ispunjavanje uslova u pogledu zdravstvene ispravnosti dijetetskih proizvoda.

2. IHTM - Društvo za tehnološki razvoj A.D., Beograd
Istraživačko razvojna laboratorija
Uverenje br. 07-0030 od 13.03.2007.

3. Univerzitet u Beogradu
TEHNOLOŠKO METALURŠKI FAKULTET
LABORATORIJA ZA INDUSTRIJSKU MIKROBIOLOGIJU
Uverenje br. 371 od 13.03.2007.

4. ZAVOD ZA INTELEKTUALNU SVOJINU REPUBLIKE SRBIJE
Uverenje o zaštićenom znaku (žigu)
broj Ž-97/07 od 22.01.2007. god.
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 13:51   #374
[URL="http://http://www.futurebiotics.com/store/product.php?productid=16345&cat=248"[/URL]

Link sam stavila budući da se radi o vrlo ozbiljnom proizvođaču suplemenata čiji se preparati nalaze u prodaji i u Hrvatskoj.
Radi se o koloidnu 10ppm, registriranom u Americi, a Futurebiotics je dio kompanije True label u koju pripadaju samo i isključivo proizvođači čiji sastav suplemenata potpuno odgovara deklaraciji. U istoj grupi su Twinlab i Life time-proizvođači s čiji su suplementi gotovo farmaceutske čistoće i apsolutno bez zamjene na hrvatskom tržištu. Već duže vrijeme se radi na uvozu ovog preparata te na njegovoj registraciji koja je izrazito skupa, teško se može provesti za nove preparate, a većina starih koje već godinama nalazite u prodaji u ljekarnama i možda konzumirate nije je prošla. Npr, većina Natural Wealthovih preparata nije registrirana kao dodatak prehrani, također isto vrijedi za Kal, aa sve su to renomirani proizvođači u Americi.

Budući da su uvjeti za reegistraciju u Americi vrlo strogi sumnjam da bi kod njih bilo registrirano išta što može izazvati bilo kakvo štetno djelovanje. Usput, kod nas se kontrola takvih preparata provodi isključivo tako da se utvrđuje šteti li nešto ili ne, a kod Amerikanaca se utvrđuje i odgovara li sastav deklaraciji.

O 15 strana teksta koji ste napisali mogla bih svašta reći jer su mi kemija i farmacija vrlo bliske, ali pobijati tezu nekoga tko tvrdi da će se na glutation SIGURNO vezati ion srebra uzaludno je. Naročito ako taj nema dokaz za takvu kemijsku reakciju, u slobodno vrijeme se bavi skupljanjem rijetkih kemijskih spojeva i nabijanjem postova na Forum.hr.

Vratila bih se samo na nešto što uvijek naglašavam: stvar je u čistoći preparata i dozi istog. 6 litara vode unesenih u organizam itekako može izazvati zatajenje bubrega ako se ponavlja iz dana u dan. Onda, izjednačavati srebro s olovom koje ima prirodni afinitet prema kumulaciji u organizmu također je apsolutna medicinska glupost, špekulirati o kemijskim reakcijama srebra u redestiliranoj vodi i opetovano spominjanje nastanka soli u istoj je osnovna kemijska pogreška što potkrijepljuje moje mišljenje da se veliki zagovornik otrovnosti ionskog srebra upravo nalazi na 3. godini studija kemije ili PBF-a te svoje frustracije zbog nemogućnosti ozbiljnijeg istraživačkog rada na faksu (za koji očito ima smisao) liječi soleći pamet ljudima koji su navedene činjenice već odavno apsolvirali učenjem i iskustvom. Dječaka u "nježnim" godinama lijepo pozdravljam i želim mu uspješnu istraživačku karijeru pod kontrolom nekog tko će njegovu gorljivost zadržati u okvirima znanosti, a ne špekulacija.

I, samo mala napomena u vezi iznošenja privatnih podataka i nedozvoljenog kopiranja tuđih tekstova: korisnica Zloćka izbačena je već s jednog foruma upravo zato jer je nedozvoljeno kopirala tekstove objavljene na istom. Očito se povijest ponavlja, a sve u svrhu blaćenja Feniks na svim mogućim poljima.

I, da, ja sam korisnica ionskog srebra koje nisam kupila nego dobila na poklon te mi je isto riješilo problem s fotodermatozom koji vučem već niz godina. Zamislite, koža mi je normalne boje unatoč čestoj i obilnoj primjeni. Per os ga nisam upotrebljavala, ali namjeravam čim se pojavi neki veći problem.

Zadnje uređivanje marta2 : 19.08.2007. at 13:57. Reason: krivi link
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 13:55   #375
A koja si ti sad?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 14:01   #376
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A koja si ti sad?
Nisam znala da se prije postanja moram i osobno upoznati s tobom . Ako na sve što sam napisala samo želiš znati tko sam to je izrazito žalosno. Mogao bi mi barem zahvaliti na lijepim željama i pogledati preparat o kojem ti govorim.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 14:06   #377
[QUOTE=marta2;9783692]www.futurebiotics.com, sve je u redu, otvara se uredno.
Molio bih da napišeš (ako to nije povreda u vezi reklamiranja) gdje se dotični proizvodi konkretno mogu kupiti u RH. Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje sinkezg : 19.08.2007. at 14:10. Reason: edit linka
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 14:12   #378
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Molio bih da napišeš (ako to nije povreda u vezi reklamiranja) gdje se dotični proizvodi konkretno mogu kupiti u RH. Hvala unaprijed.
Isprika na loše postavljenom linku.

Ovaj preparat u oba pakiranja ne može se još kupiti u Hrvatskoj upravo zbog tromosti i teškoće s registracijom (problem postoji za većinu visokodoziranih suplemenata pa srebro nije usamljeni slučaj). Nažalost, tromost našeg zdravstvenog sustava je krivac tome, a kad će i kako preparat biti na tržištu ne ovisi o porizvođaču, uvozniku ili nekom trećem nego isključivo o agenciji i njenoj dobroj volji.

I, mali naputak: ne može svatko odnijeti preparat na registraciju (kako je netko tu tvrdio). To može samo uvoznik koji je registriran za tu djelatnost ili proizvođač sam.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 14:40   #379
Mogu li napokon dobiti odgovor na pitanje kako se to proizvodi? Čisto sumnjam da koristite električni luk ili koloidne mlinove.

Inače, i homeopatski pripravci su vam legalno registrirani u RH, no na njima po zakonu mora pisati da za njihovo ljekovito djelovanje nema nikakvih dokaza. I ne smiju se reklamirati. Prilično porazno za jednu granu šarlatanstva, no svejedno zarađuju ko stoka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 14:58   #380
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Mogu li napokon dobiti odgovor na pitanje kako se to proizvodi? Čisto sumnjam da koristite električni luk ili koloidne mlinove.

Inače, i homeopatski pripravci su vam legalno registrirani u RH, no na njima po zakonu mora pisati da za njihovo ljekovito djelovanje nema nikakvih dokaza. I ne smiju se reklamirati. Prilično porazno za jednu granu šarlatanstva, no svejedno zarađuju ko stoka.
Mislim da, unatoč tvojoj velikoj želji, nećeš saznati proces proizvodnje jednako kao ni Aspirina (btw, znaš li zašto se topi tako brzo??? Ja znam - strogo čuvana tajna), Coca-cole....

Što se homeoptatskih preparata tiče-neki koji kod nas nose upravo taj natpis o kome govoriš su na listi njemačkog zdravstva i njemački pedijatri-homeopati ih uredno na teret države prepisuju djeci. Na veliku žalost hrvatskih roditelja-to se kod nas neće dogoditi. Osobno sam nabavljala neke homeopatske preparate upravo iz Njemačke i informacija je od njihovog pedijatra i zaposlenice u ljekarni. Možda lažu, ha???

Homeopatija je jedna velika nauka koju ti zoveš šarlatanstvom pa je to pokazatelj tvog djelomično zatvorenog uma, a to si jedan budući znanstvenik kao ti ne smije dozvoliti. I, zanimljivo je kako se liječnici vani sve više odlučuju na dodatni studij homeopatije te rad u državnim klinikama nakon završenog istog. Sumnjam baš da im cvatu ruže jer to nije privatna praksa, a i mito je strogo zabranjeno i vrlo su teške sankcije za primanje istog (gubitak licence).

Znaš li da pregled kod jednog zagrebačkog homeopate zajedno s lijekom (namjerno homeopatski preparat zovem tako!) košta samo 100kn?? Raspitaj se koliko košta posjet privatnom pedijatru te Summamed Forte koji djeci nemilice prepisuje pa će ti biti jasno tko zgrće lovu i kako. I ne misliš valjda da će itko ikada u farmaceutskoj industriji reći: "Da, koloidno liječi." ??? Pa koliko bi obitelji zaposlenih u industriji analgetika, antibiotika, antilipemika, dermatokozmetike.... ostalo gladno???

Predlažem ti da ipak malo razmisliš. Čitajući tvoje postove uočavam zanimljiv pristup znanosti, želju za istraživanjem, ali ti je rječnik daleko od rječnika jednog akademika. Malo poradi na sebi, otvori se za nove spoznaje, analiziraj pročitano i ponekad vjeruj tuđem iskustvu. Sve to je besplatno, a može dovesti do divnih rezultata. Obogati hrvatsku znanost jednog dana, a to nećeš postići agresivnim stavom prema ljudima koji su se pomakli u istraživanjima dalje od tebe.
marta2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.