Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2007., 15:33   #381
korisnica zlocka nije izbačena ni sa jednog foruma, ali ti to ni ne možeš znati jer znaš priču iz desetog izvora koji priča kak njemu paše
možemo se igrat pokvarenog telefona, al tu se i gube neke informacije pa ispada da daješ krive što i nije iznenađujuće
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 15:41   #382
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
korisnica zlocka nije izbačena ni sa jednog foruma, ali ti to ni ne možeš znati jer znaš priču iz desetog izvora koji priča kak njemu paše
možemo se igrat pokvarenog telefona, al tu se i gube neke informacije pa ispada da daješ krive što i nije iznenađujuće
Da??? Pokušaj se logirati tamo kamo više ne smiješ! Baš me zanima hoće li ti uspjeti

A što se tiče krivih informacija-još se sjećam tvojih postova prepunih oduševljenja koloidnim koje si držala u kupaonici (??) i pričala o jeftinim litrenim bocama sa raspršivačem u kojima si ga željela držati (i prodavati možda ??? ). Gle, odjednom: nema proizvodnje i prodaje-nema ni oduševljenja preparatom. Baš čudno.

I mislim da si promašila temu. Ovo je, naime, tema o koloidnom srebru o kojem ti ne znaš ništa iako si imala dovoljno vremena i prilike makar teoretski naučiti nešto, a ne svoje postove bazirati na citiranju tuđih tekstova. I sve to uopće nije iznenađujuće

A ogovaranje ostavi za svoj Texas. Mislim da je tu šerif netko drugi
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 15:52   #383
tako je, molim bez svađe i oftopičarenja

fala
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 19.08.2007., 15:57   #384
ne znam zašto ljetuješ u texasu ako ti se ne sviđa, nisi lancima vezana za nj

oduševljenje je brzo splasnulo, a smijem valjda imat mišljenje ili mi je zabranjeno?
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 16:05   #385
[QUOTE=marta2;9784504]
Quote:
Mislim da, unatoč tvojoj velikoj želji, nećeš saznati proces proizvodnje jednako kao ni Aspirina (btw, znaš li zašto se topi tako brzo??? Ja znam - strogo čuvana tajna), Coca-cole....
ma da. daj molim te nemoj valjati baline. sinteza acetilsalicilne kiseline je nešto što je svima dostupna činjenica. coca cola nije lijek, pa me ne zanima.

Quote:
Što se homeoptatskih preparata tiče-neki koji kod nas nose upravo taj natpis o kome govoriš su na listi njemačkog zdravstva i njemački pedijatri-homeopati ih uredno na teret države prepisuju djeci. Na veliku žalost hrvatskih roditelja-to se kod nas neće dogoditi. Osobno sam nabavljala neke homeopatske preparate upravo iz Njemačke i informacija je od njihovog pedijatra i zaposlenice u ljekarni. Možda lažu, ha???
svaka čast što se nikad neće dogoditi. još uvijek imamo dovoljno educiranih ljudi sa svojim ja koji dižu glas na takve stvari.
naravno da si nabavljala homeopatske pripravke, djeluješ kao osoba koja bi to pila.

Quote:
Homeopatija je jedna velika nauka koju ti zoveš šarlatanstvom pa je to pokazatelj tvog djelomično zatvorenog uma, a to si jedan budući znanstvenik kao ti ne smije dozvoliti. I, zanimljivo je kako se liječnici vani sve više odlučuju na dodatni studij homeopatije te rad u državnim klinikama nakon završenog istog. Sumnjam baš da im cvatu ruže jer to nije privatna praksa, a i mito je strogo zabranjeno i vrlo su teške sankcije za primanje istog (gubitak licence).
homeopatija posve sigurno nije znanost nego jedna izblijedjela, jadna i poražena slijepa ulica farmacije.
to što se sve više ljudi (iako ne tako puno kao što ti misliš) odlučuje na taj studij znak je samo slabljenja zdravstva.

Quote:
Znaš li da pregled kod jednog zagrebačkog homeopate zajedno s lijekom (namjerno homeopatski preparat zovem tako!) košta samo 100kn?? Raspitaj se koliko košta posjet privatnom pedijatru te Summamed Forte koji djeci nemilice prepisuje pa će ti biti jasno tko zgrće lovu i kako. I ne misliš valjda da će itko ikada u farmaceutskoj industriji reći: "Da, koloidno liječi." ??? Pa koliko bi obitelji zaposlenih u industriji analgetika, antibiotika, antilipemika, dermatokozmetike.... ostalo gladno???
homeopatski preparati nisu lijek. nemaš ih pravo tako zvati i zapravo nazivanje tih sranja lijekom krši zakon Republike Hrvatske.
i nemoj molim te pisati teorije zavjere. daj malo argumenata. nemaš ih, jer se baviš šarlatanstvom.

Quote:
Predlažem ti da ipak malo razmisliš. Čitajući tvoje postove uočavam zanimljiv pristup znanosti, želju za istraživanjem, ali ti je rječnik daleko od rječnika jednog akademika. Malo poradi na sebi, otvori se za nove spoznaje, analiziraj pročitano i ponekad vjeruj tuđem iskustvu. Sve to je besplatno, a može dovesti do divnih rezultata. Obogati hrvatsku znanost jednog dana, a to nećeš postići agresivnim stavom prema ljudima koji su se pomakli u istraživanjima dalje od tebe.
ti jednostavno ne shvaćaš da homeopatija nije ni blizu ikakvoj znanosti. ona nema znanstvenu utemeljenost. homeopati lažu i kradu novac od ljudi prodajući im je*enu čistu vodu.
znanstvena zajednica se grozi homeopatije. za ikakvo djelovanje (osim placebo efekta kao i kod lijekova) nema nikakvih dokaza, a za tvrdnje homeopata o "energiziranju" vode postoje cijela kemija i fizika, dvoje ogromne grane znanosti koje u cijelosti proturiječe tim tvrdnjama. pa da vidimo tko je jači.
stvorene u udruge koje se bore protiv tog komercijalnog zdravstvenog šarlatanstva. i pobijedit će. naravno, uvijek će biti nekolicina imbecilnih građana koji će vjerovati da im to pomaže, zato jer ne znaju misliti svojom glavom. kad se razbole, bit će im teško ili će umrijeti.
to se zove evolucija.




molim moderatore da pripaze na ove šarlatane i klonove. očito je što se ovdje događa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 16:09   #386
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
tako je, molim bez svađe i oftopičarenja

fala
Sluga pokoran .

Quote:
oduševljenje je brzo splasnulo, a smijem valjda imat mišljenje ili mi je zabranjeno?
A koje je tvoje mišljenje??? Za sad ga nisam pročitala. Sve što si napisala svodi se na sumnjiva iskustva, citiranje tuđeg i samo tebi svojstvene provokacije. Očito bi te trebalo podsjetiti velikim brojem tvojih postova na temu koloidnog da se prisjetiš svog nekadašnjeg (prije neuspjele proizvodnje) mišljenja.



Nažalost, problem većine ljudi je da krenu agresijom prema drugima čim se osjete ugroženima po bilo kom pitanju. Žalosno, zar ne?? Braniti svoje neznanje ili krive postupke provokacijama ili napadom bilo koje vrste nikad nije pomoglo nikome, a ni znanosti također.

Da se sad mirno vratimo na temu na kojoj smo bili-eto jednog svježeg iskustva. Noževi su oštri i neprecizni-naročito ako prilikom rezanja gledate tv . Uspjela sam si porezati palac skoro cijelom dužinom. Kako u kući ne držim "kemiju" bilo koje vrste špricnula sam si koloidno tako da mi je prst bio natopljen. Krvarenje je stalo u roku sekunde i ne peče.

Moglo bi se godinama raspravljati o koloidnim sustavima, kristalnim rešetkama, ionizaciji srebra.... Meni je u ovom trenutku dovoljno to što sam sanirala povredu. Razmišljat ću drugom prilikom o mogućem mehanizmu djelovanja.

Dragi mladiću Endimion: očito je da Ministarstvo zdravstva Njemačke jako griješi financirajući šarlatanstvo od homeopatije. Ako ti se da-napiši im mail protesta i upozori ih na propuste.

I, btw, ne proizvodim koloidno ni bilo koji drugi preparat. Samo previše znam o lijekovima i zato tražim alternativne načine liječenja. A kad sam govorila o Aspirinu nisam mislila na sastav nego na vrlo, vrlo specifičnu topljivost. Ne želiš znati zašto je takva!!

Što se bilo kakve rasprave tiče-s tobom je ne namjeravam voditi jer sam jednostavno iznad tvog izričaja o kojem bi zaista trebao razmisliti. Ovako ni ne čitam ono što piše jer je napisano na ružan način. Nadam se da istim riječnikom nećeš pisati i svoj diplomski rad jednog dana.

Ako koga zanimaju iskustva s koloidnim koja imam ili bilo što drugo rado ću mu odgovoriti ako to ne uključuje i novu raspravu od 16 strana koja vas ionako nikuda nije dovela.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 16:17   #387
jedan od mojih zadnjih postova na texasu je: koloidno za vanjsku primjenu

pa ste počele pričat o apsorpciji kroz kožu. nije bilo tako davno kad sam to napisala, jel?
istina je da sam razmišljala o nabavci aparata, jer mi je bio ponuđen, feniks mi je pomogla da odustanem, ne treba meni *** s time. onda ovdje pročitaš prvih 15 stranica. držat ću se matematike, kod nje uvijek moraš dokazati neki rezultat koji si dobio, objasnit ga i potkrijepit nečim što već znaš

zato imaš tm, dokaz, lema, dokaz, korolar, dokaz, primjer, dokaži...
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 16:18   #388
marta2, odnosno klonu feniks.hr, kazes da ne držiš u kući kemiju. A držiš teški metal. Malo smo licemjerni.


ponavljam, želim da mi objasniš kako proizvodiš svoju šarlatansku ljekariju. ugrožavaš zdravlje ljudi promovirajući unošenje teškog metala. objasni ili budi spremna na to da ću se založiti da te baniraju, kao i svih tvojih 4-5 klonova koje ovdje imaš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 16:30   #389
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
marta2, odnosno klonu feniks.hr, kazes da ne držiš u kući kemiju. A držiš teški metal. Malo smo licemjerni.


ponavljam, želim da mi objasniš kako proizvodiš svoju šarlatansku ljekariju. ugrožavaš zdravlje ljudi promovirajući unošenje teškog metala. objasni ili budi spremna na to da ću se založiti da te baniraju, kao i svih tvojih 4-5 klonova koje ovdje imaš.
Tebi zaista treba okulista. JA NE PROIZVODIM KOLOIDNO SREBRO!!! Čak ti i Zloćka (ako bude raspoložena) može objasniti da Feniks i ja nismo ista osoba. Druga je stvar što obje naginjemo prirodnim načinima liječenja.

Imaš pravo, držim teški metal. Imam ja još toga: npr. gusene rajngle . A ti možeš ponavljati do preksutra svoju želju: ne mogu ti to reći jer aparaturu za proizvodnju nikad nisam vidjela.

Btw, odavno si već trebao naučiti da se kaže: "Molim" kad nešto želiš

Slobodno se založi za ban, stvarno nemam ništa protiv. Samo me zanima argument. Miran razgovor?? Davanje informacija iz prve ruke? Upućivanje u greške tvog ophođenja s ljudima??? Nema problema, ionako svi ljudi koji imaju nešto za reći na temu koloidnog odustanu nakon 3 posta jer vide da se ne može ništa objasniti.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 16:38   #390
nisu ista osoba
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 16:51   #391
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
nisu ista osoba
Hvala.


Sad će mi se valjda nadobudni dječarac skinuti s vrata jer bih u protivnom morala preko noći konstruirati aparaturu za proizvodnju samo da bi on bio zadovoljan

( mora da je zamorno očekivati da ti netko otkrije neku tajnu, a taj netko to ne želi, postaješ sve nervozniji, agresivniji... Ponašanje tako svojstveno dječjoj populaciji do 8. godine )
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 16:52   #392
zanima me zašto zoveš nekoga dječarcem, a ne poznaš osobu?
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 16:56   #393
Šarlatanima i njihovim fanovima - evo vam slika posljedica dugotrajnijeg uzimanja koloidnog srebra:

http://together.net/~rjstan/rose1.html
http://together.net/~rjstan/
JPK is offline  
Old 19.08.2007., 17:07   #394
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zanima me zašto zoveš nekoga dječarcem, a ne poznaš osobu?
Ovo je debeli offtopic, ali da ti odgovorim: kad napuniš određene godine već počneš prepoznavati način govora i pisma, a naročito sintaksu određene dobne skupine. Tu je još i riječ o kemiji koja mi zaista nije strana pa mi je dovoljno prisjetiti se nekih knjiga iz kojih sam učila, a poslije shvatila da ima i boljih. To dođe s vremenom koje Endimion očito još nije prošao. Puno toga o osobi možeš saznati ako je pažljivo slušaš ( u ovom slučaju čitaš). Moj problem je što ne volim površno poznavati ljude pa sam s vremenom naučila bolje slušati ljude da čujem i ono što ne žele reći.

Usput, sakupljanje rijetkih kristaliničnih tvari je valjda update sakupljanja sličica nogometaša i autića pa mi je i to jedan od pokazatelja kronološke dobi. Sjećam se da me to s 20 zanimalo, gorljivo sam dokazivala da sam u pravu, borila se za svoje argumente... Sad više nemam tu energiju, a ni potrebu da uvijek budem u pravu. Ako netko ima bolje argumente potkrijepljene znanjem ne dokazujem svoju tezu.

Sve to, i još puno više, dođe čovjeku s godinama. I zato Endimiona zovem dječarcem, drag mi je njegov entuzijazam i ne smatram da je glupost sve što govori. Imao je dosta pametnih postova u ovih 16 strana, ali nažalost se činjenice koje navodi ne mogu primijeniti na koloidno srebro. Ipak-mislim da dečko ima potencijala. Samo malo mora stati na loptu i prisjetiti se kućnog odgoja i bontona.

E, sad, ja se raspisala, a pitanje je možda bilo totalno provokativno .
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 17:11   #395
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Isprika na loše postavljenom linku.
...
Ma evo, ja sam htio postaviti link samo kao www.futurebiotics.com ali ne radi ni meni baš...
Ne da mi se čačkati, Anyway, vidi se adresa, dovoljno je i tako.
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 17:25   #396
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Tebi zaista treba okulista. JA NE PROIZVODIM KOLOIDNO SREBRO!!! Čak ti i Zloćka (ako bude raspoložena) može objasniti da Feniks i ja nismo ista osoba. Druga je stvar što obje naginjemo prirodnim načinima liječenja.

Imaš pravo, držim teški metal. Imam ja još toga: npr. gusene rajngle . A ti možeš ponavljati do preksutra svoju želju: ne mogu ti to reći jer aparaturu za proizvodnju nikad nisam vidjela.

Btw, odavno si već trebao naučiti da se kaže: "Molim" kad nešto želiš

Slobodno se založi za ban, stvarno nemam ništa protiv. Samo me zanima argument. Miran razgovor?? Davanje informacija iz prve ruke? Upućivanje u greške tvog ophođenja s ljudima??? Nema problema, ionako svi ljudi koji imaju nešto za reći na temu koloidnog odustanu nakon 3 posta jer vide da se ne može ništa objasniti.
nemam što s tobom raspravljati. promoviraš nedjelotvorne, od strane zdravstva neispitane supstance, za čije djelovanje ne postoji niti jedan dokaz, a za čije loše djelovanje postoje dokazi i cijela biokemija.
to što se hvataš mog nicknamea (recimo da si dvadeseta ili trideseta osoba koja se toga hvata) samo je znak ad hominem napada uslijed nedostatka argumenata.
a i korištenje posve sigurno pokazuje da si stjerana u kut.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 17:52   #397
@ marta2
Mene bi zanimalo da li ima za pronaći kakvih radova, studija ili čega već na temu ionskog srebra? Naročito me zanima djelovanje na teže bolesti. Ako tako jako dobro djeluje na viruse i bakterije, onda bi bilo zanimljivo znati više o djelovanju na teške bolesti kao npr. ptičja gripa, rak, AIDS (HIV) i sl.

Vjerujem da bi bilo teško takve radove naći online pa zato pitam je li moguće pronaći što takvoga.
sinkezg is offline  
Old 19.08.2007., 19:44   #398
Argirija, argirija, argirija... Baš si nešto razmišljam o tom sivilu.
Pao mi je na pamet hipermangan (KMnO4). Znate li da vam koža požuti ukoliko koristite prejaku dozu?
repenapatapa is offline  
Old 19.08.2007., 19:46   #399
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
@ marta2
Mene bi zanimalo da li ima za pronaći kakvih radova, studija ili čega već na temu ionskog srebra? Naročito me zanima djelovanje na teže bolesti. Ako tako jako dobro djeluje na viruse i bakterije, onda bi bilo zanimljivo znati više o djelovanju na teške bolesti kao npr. ptičja gripa, rak, AIDS (HIV) i sl.

Vjerujem da bi bilo teško takve radove naći online pa zato pitam je li moguće pronaći što takvoga.
Osim onog što je dostupno svima, a vjerujem da si već čitao baš studiju o AIDS-u osobno nemam ništa drugo jer se koloidnim srebrom ne bavim, ne proizvodim ga pa mi takva istraživanja nisu pretjerano važna. Vjerujem da će ti Feniks pomoći jer je vrlo aktivna u traženju svih mogućih informacija na relevantnim mjestima unatoč dogogodišnjem iskustvu.

Ja sam više sam aktivni konzument koji koloidno proučavam pod kemijsko-farmaceutskim povećalom .

Quote:
Argirija, argirija, argirija... Baš si nešto razmišljam o tom sivilu.
Pao mi je na pamet hipermangan (KMnO4). Znate li da vam koža požuti ukoliko koristite prejaku dozu?
Ovo si dobro primijetila. A žuto-smeđe pigmentirana koža nakon primjene joda ili propolisa? Eto, baš se nešto gledam pred ogledalom: obzirom da sam ovo ljeto na dekolte zalila 2dl ionskog srebra valjda bih sad već bila hodajući nakit da se tako lako posivi.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 19:56   #400
[QUOTE=marta2;9787642]
Quote:
Osim onog što je dostupno svima, a vjerujem da si već čitao baš studiju o AIDS-u osobno nemam ništa drugo jer se koloidnim srebrom ne bavim, ne proizvodim ga pa mi takva istraživanja nisu pretjerano važna. Vjerujem da će ti Feniks pomoći jer je vrlo aktivna u traženju svih mogućih informacija na relevantnim mjestima unatoč dogogodišnjem iskustvu.

Ja sam više sam aktivni konzument koji koloidno proučavam pod kemijsko-farmaceutskim povećalom .
...
Ne, nisam čitao studiju o AIDS-u. Eto, feniks ili marta2, uputite me da ne tražim okolo.

Bilo bi poželjno i dobrodošlo da podijeliš informacije s nama što se tiče kem-farm.
sinkezg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.