Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 12:05   #221
No evo još nešto o vodi.

Znanstveno je poznato da je kod postanka i rasta kristala voda začetnik njihovog razvoja.
Stoga mnogi i kažu za kristale da su "okamenjena voda".

Uz to, poznato je da su Robert Hazen i Timothy Filley iz Geophysical Laboratory s Cernegie Institution of Washington te Glenn Goodfriend s George Washington University objavili svoje otkriće da su prije 4 milijarde godina kristali poput kalcita započeli su prvi korak u prijelazu iz kemijske u biološku prirodu.

I upravo nas ovo navodi da možemo prihvatiti tvrdnju poznatog istraživača i izumitelja Nikolu Teslu (koja je objavljena 1900-te godine, a koji je odlično poznavao kristale koje je koristio pri svom radu):
"U kristalu imamo čistu evidenciju egzistencije formativnog životnog principa, i ako pored svega ne možemo razumjeti život kristala - to je ipak živo biće".
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:05   #222
delija, naravno da postoji slobodna energija i orgon, bez obzira kojim ga imenom nazivali, stari indijci zvali su ga prana, kinezi chi, itd. te stvari su poznate od davnina, bez obzira što ih je zapadna znanost (namjerno ili slučajno) zapustila. I ne brini što pričaju ovi gore, to su sve mladi dečki koji još nisu imali vremena da formiraju svoja mišljenja, jer u knjigama iz kojih oni uče takvih stvari - nema, i naravno da ih to onda zbunjuje. jednostavno, ne obraćaj pažnju
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:31   #223
Quote:
delija kaže:
Znanstveno je poznato da je kod postanka i rasta kristala voda začetnik njihovog razvoja.
Stoga mnogi i kažu za kristale da su "okamenjena voda".
Koje li gluposti i neistine... daj molim te pitaj te tvoje amerikance kako oni u silicon valley izraduju kristale silicija (waffel). Pa mozda naucis da tu nema ni 'v' od vode, a kristali fino rastu jedan uz drugog. Za rast kristala ti uopce ne treba voda, a u procesu rekristalizacije najjednostavnijim kemijskim postupkom mozes koristiti bilo koje polarno otapalo. No, to su vec osnove kemije o kojoj ti, na zalost, malo toga znas (barem iz do sada prikazanog).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:33   #224
Quote:
Danny_boy kaže:
delija, naravno da postoji slobodna energija i orgon, bez obzira kojim ga imenom nazivali, stari indijci zvali su ga prana, kinezi chi, itd. te stvari su poznate od davnina, bez obzira što ih je zapadna znanost (namjerno ili slučajno) zapustila. I ne brini što pričaju ovi gore, to su sve mladi dečki koji još nisu imali vremena da formiraju svoja mišljenja, jer u knjigama iz kojih oni uče takvih stvari - nema, i naravno da ih to onda zbunjuje. jednostavno, ne obraćaj pažnju
Imas pravo, na tipuse poput tebe stvarno ne treba obracati paznju, a kamo li gubiti necije dragocjeno vrijeme. U ovom postu su dovoljno rekao o sebi. Zaista nije potrebno bacati 'biserje pred svinje', kako bi jos rimljani rekli. Ajde uzivaj u prani i chiju, jer s tobom zaista nema svrhe raspravljati. Ako ti je super u zivotu, tko sam ja da ti idem objasnjavati kako ta idila nema puno veze sa prirodom oko nas.

Pozdrav...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:27   #225
Quote:
El Tomo kaže:
Koje li gluposti i neistine... daj molim te pitaj te tvoje amerikance kako oni u silicon valley izraduju kristale silicija (waffel). Pa mozda naucis da tu nema ni 'v' od vode, a kristali fino rastu jedan uz drugog. Za rast kristala ti uopce ne treba voda, a u procesu rekristalizacije najjednostavnijim kemijskim postupkom mozes koristiti bilo koje polarno otapalo. No, to su vec osnove kemije o kojoj ti, na zalost, malo toga znas (barem iz do sada prikazanog).
Ja o prirodnoj vodi a on o umjetnoj vodi.

No:
...No postoji velika razlika u brzini precipitacije iz nepokretne i turbulentne vode. Otapanje i precipitacija uključuju difuziju između površine kristala i otopine, tj. mjerenja u većem volumenu ne slažu se sa stvarnom situacijom na površini kristala. Granični sloj debljine je mikrometra do desetinke milimetra što ovisi o hrapavosti površine, viskoznosti tekućine i brzini protjecanja. Postoji još jedan mnogo tanji sloj (debljine nekoliko molekula) odmah uz površinu kristala u kojemu se nalaze molekule i ioni slabo vezani na kristal...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:43   #226
Endimione,a i vi ostali,molim vas posjetite ovu stranicu,pogotovo fizičari (El Tomo)http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab/1287/
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:44   #227
To je inače free energy stranica,malo proučite pa mi javite
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:50   #228
Quote:
El Tomo kaže:
Da, dokazano je kako se mogu napraviti organski spojevi u zemljinoj atmosferi. I ne samo to, danas imas hrpu organskih spojeva u meduzvjezdanoj prasini (recimo, najpoznatiji su PAH-ovi koji zadaju velike glavobolje astronomima zbog teskoce identifikacija - to su ti poliaromatski ugljikovodici, cak ima i benzena i nafte u svemiru).

Slazem se u potpunosti. Sad mi, molim te, objasni, kako ide dalje? Imamo, nazovimo ih tako, bazicne gradjevne elemente zivota i oni se dalje spontano usloznjavaju, tvoreci sve kompleksnije strukture. I kad to "proradi"? Kad i kako kompjuterski "hardware", spontano se nadogradjujuci, proradi bez "software''-a? I, ako mu ne treba "software", sto mu onda treba, ako mu uopce ista treba? Kad i zbog cega se pojavi svijest? Znam da se ovdje svijest proganja kao nesto "vanznanstveno", van dohvata eksperimentalne znanstvene metodoligje i materijalisticko znanstvene paradigme, ali ona je usprkos tome "tvrda" znanstvena cinjenica. Uvazavajuci tvoje poznavanje ove problematike El Tomo, zanima me iskljucivo tvoj odgovor. Hvala
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:57   #229
Quote:
smartjohn kaže:
Endimione,a i vi ostali,molim vas posjetite ovu stranicu,pogotovo fizičari (El Tomo)http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab/1287/
Aaargh!!! Oči bolee!!

Mislim da je ova stranica posebno za El Tomu - jednako je nečitljiva ko i njegov blog.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:24   #230
Quote:
justapixel kaže:
Aaargh!!! Oči bolee!!

Mislim da je ova stranica posebno za El Tomu - jednako je nečitljiva ko i njegov blog.

.
Pa zar netko jos pokusava procitati moj blog???

Moj blog je opijum za mase, iluminatsko-masonska indoktrinacija. Ne citajte to pobogu, opasno je za vasu pranu, chi, chakru ili sto vec!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:29   #231
Quote:
smartjohn kaže:
Endimione,a i vi ostali,molim vas posjetite ovu stranicu,pogotovo fizičari (El Tomo)http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab/1287/
A zasto bi ja to trebao citati?

Ja mislio link na neki clanak u nature, scienceu ili barem scientific americanu! A kkada ono jos jedna rekla-kazala stranica, bez imalo eksperimentalnog ili teorijskog uporista, bez trunka dokaza.

Ljudi moji, stvarno mi niste jasni. Vi ovdje bez problema i bez imalo sumnje prihvacate necija piskaranja bez trunka dokaza. Bas me zanima da li bi se tako ponasali i na sudu da vas netko optuzi za pronevjeru recimo milijun eura. Da li biste prihvatili optuzbe jer je to nerko rekao ili napisao na internetu, pa rekli 'ok, kriv sam, idem u zatvor deset godina'? Ili bi mozda trazili dokaze?

Zar je tako nevjerojatno kada se u znanosti traze dokazi, a sasvim je normalno da se na filmu, tv seriji ili stvarnosti ljudi osuduju na osnovu dokaza a ne indicija ili rekla-kazala izjava?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:34   #232
Quote:
Covjek kaže:
Slazem se u potpunosti. Sad mi, molim te, objasni, kako ide dalje? Imamo, nazovimo ih tako, bazicne gradjevne elemente zivota i oni se dalje spontano usloznjavaju, tvoreci sve kompleksnije strukture. I kad to "proradi"? Kad i kako kompjuterski "hardware", spontano se nadogradjujuci, proradi bez "software''-a? I, ako mu ne treba "software", sto mu onda treba, ako mu uopce ista treba? Kad i zbog cega se pojavi svijest?
Odgovor je vrlo kratak i jednostavan - ne znamo. Fizika i kemija su vise manje obavili svoj posao na fundamentalnoj razini. Objasnili su evoluciju do razine najslozenijih molekula - aminokiselina. Sada je na redu biologija i 'bioloska kemija' da objasne kako se te aminokiseline udruzuju u DNa molekulu i kako zapocinje njezina samoreprodukcija. A do 'paljenja' svijesti smo mi jos vrlo vrlo daleko. Sve u svoje vrijeme, doci ce i to na red.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:49   #233
Quote:
smartjohn kaže:
Endimione,a i vi ostali,molim vas posjetite ovu stranicu,pogotovo fizičari (El Tomo)http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab/1287/
evo gledam i ne mogu se načuditi ljudskoj gluposti. opisuje vodeni perpetuum mobile i već na prvim "zaključcima" pada sve u vodu.

pa onda zavojnica koja se nimalo ne grije

pa onda orgon o bože

pa onda uređaj na "statičnu energiju". zapravo obično njihalo s Leydenskim bocama. A tip misli da će njihalo ići zauvijek i da još možeš iscrpiti korisnu energiju. Sigurno zato jer ima "mističnu statičnu energiju"


mislim, osoba koja može ovakvo nešto izblejati i još staviti na internet, napraviti stranicu i sve, nije normalna. glupa je ko kurac.
obično osnovnoškolsko znanje (ako ga dobro znaš) te srednjoškolsko (ako ga imalo znaš) će ti pomoći u svojevrsnom "reductio ad absurdum" te ćeš ove komplicirane "uređaje" moći svesti na osnove koje će pokazati kako to nema smisla.


smartjohn, hvala na korisnom uvidu u još jedan internetski debilizam.
pitam se što ti ljudi rade, kakav im je život. tužno je to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 21:04   #234
Quote:
smartjohn kaže:
Endimione,a i vi ostali,molim vas posjetite ovu stranicu,pogotovo fizičari (El Tomo)http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab/1287/
evo mislim da ću ovdje citirati kolegu Nenada Raosa.... " "I onda shvatih dugo mi je trebalo: temeljna prepreka naše suradnje nije razlika u struci, nije razlika u kulturi..temeljni uzrok našega nerazumijevanja je u gluposti. Čistoj, nepatvorenoj gluposti..." "
A ovu gore navedenu stranicu popratiti ću sa slijedećim riječima..."O te šuplje glave, o te šuplje grudi..."
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).

Zadnje uređivanje Bajum : 28.11.2006. at 22:08.
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:11   #235
Quote:
El Tomo kaže:
Odgovor je vrlo kratak i jednostavan - ne znamo. Fizika i kemija su vise manje obavili svoj posao na fundamentalnoj razini. Objasnili su evoluciju do razine najslozenijih molekula - aminokiselina. Sada je na redu biologija i 'bioloska kemija' da objasne kako se te aminokiseline udruzuju u DNa molekulu i kako zapocinje njezina samoreprodukcija. A do 'paljenja' svijesti smo mi jos vrlo vrlo daleko. Sve u svoje vrijeme, doci ce i to na red.
Hvala, cestiti covjece El Tomo. Nisam ni ocekivao drugaciji odgovor, jer covjek je pravi znalac, tek kada prizna da ne zna. Ako su fizika i kemija zaista ( cak i ako su i manje - vise ) obavili svoj posao do kraja na fundamentalnoj razini, slijedom materijalistickog determinizma i eksponencijalno brzog razvoja istrazivackih tehnologija, ne bi trebale postojati nikakve zapreke sveobuhvatnom poznavanju odgovora na postavljena pitanja. Nazalost to nije slucaj. "Rupe" su preogromne. Svakim daljnjim prodorom u sustinu problema i stvaranjem novih teorija, broj pitanja eksponecijalno raste i "rupe" se eksponencijalno povecavaju i odvlace nas nepovratno daleko od materijalistickog determinizma. Paradoksalno, ali istinito. Znam da se neces sa mnom sloziti, ali to i nije toliko vazno. Vazno je da gdje prestaje znanje, nuzno pocinje spekulacija , pocesto znana i kao masta. Tamo si u nekom postu ( naci cu ga pa cu ti odgovoriti ) izrazio sumnju u to da sam fizicar, sto takodjer nije vazno, iako sam fizicar sa ogromnim iskustvom, radi cega vrlo cvrsto i stojim iza onoga sto tvrdim. Ali nije ni to vazno, jer ipak ovo je samo jedna od mnostva internetskih forumskih krcmi u koje zalaze uglavnom ljudi, dokolicari i znanstvenici cudnoga uma.

Pozdrav
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:18   #236
Quote:
El Tomo kaže:
A zasto bi ja to trebao citati?

Ja mislio link na neki clanak u nature, scienceu ili barem scientific americanu! A kkada ono jos jedna rekla-kazala stranica, bez imalo eksperimentalnog ili teorijskog uporista, bez trunka dokaza.

Ljudi moji, stvarno mi niste jasni. Vi ovdje bez problema i bez imalo sumnje prihvacate necija piskaranja bez trunka dokaza. Bas me zanima da li bi se tako ponasali i na sudu da vas netko optuzi za pronevjeru recimo milijun eura. Da li biste prihvatili optuzbe jer je to nerko rekao ili napisao na internetu, pa rekli 'ok, kriv sam, idem u zatvor deset godina'? Ili bi mozda trazili dokaze?

Zar je tako nevjerojatno kada se u znanosti traze dokazi, a sasvim je normalno da se na filmu, tv seriji ili stvarnosti ljudi osuduju na osnovu dokaza a ne indicija ili rekla-kazala izjava?

Ne razumijem, kako ljudi ne shvacaju, da se ovaj Jevrosim cijelo vrijeme samo zajebava i cinicno vam se smije. Tip je genijalac. Njemu je sve bilo jasno cim je zasao u krcmetinu, zbog cega se ovako i postavio
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 15:08   #237
tekucina se sastoji od atoma koji su prikazani ko neki crvici sa 2 mjehura vode na leđima i kad vrtis casu vode oni te mjehure furaju sa sobom itd...mozda im je prirodni nagon ta 7. simfonija
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:20   #238
Znanstvenici otkrili matične stanice u plodnoj vodi


ISTRAŽIVAČI matičnih stanica s entuzijazmom su dočekali vijest da su američki znanstvenici otkrili matične stanice u plodnoj vodi. To bi otkriće znanstvenicima moglo znatno olakšati borbu s moralno-etičkim aspektom njihova posla jer za svoja istraživanja možda u budućnosti neće morati uništavati embrije, izvještavaju strani mediji.

Znanstvenici sa sveučilišta Wake Forest i Harvard u nedjelju su objavili da im matične stanice iz plodne vode jedne trudnice mogu jednako kvalitetno poslužiti za istraživanja kao i one iz embrija.

Izvijestili su da uzimanje plodne vode iz posteljice nije ugrozilo zdravlje majke ni fetusa. Matične stanice upotrijebili su za razvoj mišića, kostiju, masnoće, krvnih žila i stanica jetre.

Ipak, dr. Anthony Atala, čelnik Instituta za regenerativnu medicinu Wake Foresta rekao je da znanstvenici još ne mogu točno utvrditi koliko se različitih tipova stanica može proizvesti iz matičnih stanica nađenih u plodnoj vodi.

"Stanice iz plodne vode mogu rezultirati velikim spektrom značajnih tipova stanica, ali čini se da ipak ne mogu zamijeniti one iz embrija. Ipak, mislim da ovaj rad predstavlja ogroman korak u istraživanju matičnih stanica." - rekao je dr. Robert Lanza, znanstvenik u kompaniji Advanced Cell Technology.



Ipak ima nešto u vodi, makar i plodnoj vodi, što još nije otkriveno, što je čekalo da se otkrije.
Tko zna što će mo još otkrit i u običnoj vodi.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:22   #239
Da da to je čudo.
Najbolji je Mozart.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:49   #240
saharun, je se ti to zajebavaš?
kakve veze ima plodna voda s običnom vodom?
Quote:
Izvijestili su da uzimanje plodne vode iz posteljice nije ugrozilo zdravlje majke ni fetusa. Matične stanice upotrijebili su za razvoj mišića, kostiju, masnoće, krvnih žila i stanica jetre.
jadni novinari kad ne znaju što je amniocenteza.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.