Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2006., 00:48   #41
Ma njima je Dan Brown povjesničar, a Da Vincijev Kod je znanstveno djelo.
Domy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 21:47   #42
Quote:
Al Rassan kaže:
I tko je na kraju poubijao katare mudrijaši?
papa inocent III je pozval na križarsku vojnu protiv krivovjeraca na jugu francuske (KATARA) i to su velikaši sa sjevera franc. jedva dočekali i pod vodstvom Simona od Montforta krenuli haračit na jug. na kraju je sve preraslo u borbu sjevera franc. protiv juga, a ne vjernika protiv nevjernika. sjevernjaci su osvojili dobar komad teritorija dole, a katari su se povukli. kad su opet počeli djelovat u javnosti, išla je druga križarska vojna na jug francuske, a ovaj put je montfortove posjede odlučil preuzet sam kralj luj VIII. i taj pohod je završil u korist sj. francuske, tj. kralja, a protiv krivovjerja na jugu se od tad bori inkvizicija - dominikanci i franjevci.
sve je to bilo u prvoj polovici 13.st.

za židove zapravo ne znam kakvu su točno ulogu imali u križarskom ratu, al vjerojatno je da ih pravovjerni (križari) nisu baš voleli i da su ih pljačkali kad i di su stigli. za neke organizirane progone ne znam do filipa IV lijepog.
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.