Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 13:07   #21
Quote:
Tyndall AFB kaže:
I
Skoro OT, sjeća li se itko filma "The Right Stuff", i ono što izjavi jedan od likova: Our Germans are better than their Germans
Ja se sjećam

Meni je zanimljivo koliko dugo je on bio glavna faca za rakete u Americi.
Do 1970!
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:40   #22
Quote:
Tyndall AFB kaže:
Nacisti su imali nekoliko tehnološki genijalnih oružja, ali većina njihovih "wunderwaffe" nije imala baš nikakav efekt na tijek rata - ili zbog malog broja (Podmornice tipa XXI) ili zbog toga što su bili nepraktični (Me-262).


Malo offtopic ali niti je bilo malo podmirnica tipa XXI niti je Me262 bio nepraktićan. XXI je bilo napravljeno preko stotinu ali su zapadni saveznici 1: predobro čitali njemačke šifre 2: odlićnu dobru prislušnu službu koja je uz intercept poruke i locirala mjesto odašiljanja 3: u drugoj polovici rata imali vrlo dobru eskortnu pratnju konvoja uz stalne zračne patrole koje bi po informaciji o prisustvu njemačke podmornice u određenom sektoru (bilo po interceptu mjesta odašiljanja poruke ili po dešifriranju i saznanju da će podmornica XY biti na koordinatama XYZ) prisiljavali njemce da drže nos ispod vode. Čak i ispod vode ali sa isturenim periskopom postojala je mogućnost da budu primjećeni tako da je očigledno da su njemci bili prisiljeni biti u stalnoj defanzivi.

Me262 je bio vrlo praktićan za ono što je trebao raditi - uništavati bombardere za što je imao 4 30mm topa Mk108 (u ono doba smrt za bombardere) i 24 R4M rakete - nevođene ali kada bi ih sve ispalio u velikom oblaku teško onom B17 koji bi se našao na putu. Da je soboslikar prihvatio inicijativu Adolfa Gallanda o koncentraciji 500+ Me262, FW A8,A9 i ostalih lovaca u jedan masivan napad na savezničke bombarderske formacije možda bi drugačije gledao na njega. Onako u manjim formacijama ili čak pojedinačno kako je upotrebljavan u WW2 osim tehnološkog nije mogao ostaviti drugog traga.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:55   #23
Quote:
Roy kaže:
Me262 je bio vrlo praktićan za ono što je trebao raditi - uništavati bombardere za što je imao 4 30mm topa Mk108 (u ono doba smrt za bombardere) i 24 R4M rakete - nevođene ali kada bi ih sve ispalio u velikom oblaku teško onom B17 koji bi se našao na putu. Da je soboslikar prihvatio inicijativu Adolfa Gallanda o koncentraciji 500+ Me262, FW A8,A9 i ostalih lovaca u jedan masivan napad na savezničke bombarderske formacije možda bi drugačije gledao na njega. Onako u manjim formacijama ili čak pojedinačno kako je upotrebljavan u WW2 osim tehnološkog nije mogao ostaviti drugog traga.
Oprosti, ali razvijati avion koji je bio svinja za upravljanje kada je većina dobrih pilota bila mrtva ili zarobljena, i motore koji su imali svega par sati rada je po meni nepraktično. Kao što rekoh, neki sustavi dobro izgledaju na papiru ali su u praksi bili potpuno neefikasni.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:50   #24
Tyndall.... neznam koje knjige / izvore podataka ti čitaš...koje ja - kao da smo s različitih planeta ...
...ukratko, smo jedan navod: ne samo u knjigama, već i u dokumentarcima je par puta neveden Von Braun - kao prvi direktor američke NASA-e
Luftwaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:06   #25
Quote:
Luftwaffe kaže:
Tyndall.... neznam koje knjige / izvore podataka ti čitaš...koje ja - kao da smo s različitih planeta ...
...ukratko, smo jedan navod: ne samo u knjigama, već i u dokumentarcima je par puta neveden Von Braun - kao prvi direktor američke NASA-e

Um, službeni site NASA-e ( http://history.msfc.nasa.gov/vonbraun/bio.html ) kaže da je bio direktor istraživačkog centra, a ne kompletne NASA-e.

Također:

Quote:
NASA was established by law on July 29, 1958. One day later, the 50th Redstone rocket was successfully launched from Johnston Atoll in the south Pacific as part of Operation Hardtack. Two years later, NASA opened the new Marshall Space Flight Center in Huntsville, Alabama and transferred von Braun and his development team there from the ABMA at Redstone Arsenal. Presiding from July 1960 to February 1970, von Braun became the center's first Director.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wernher...merican_career

List of NASA administrators

1. T. Keith Glennan (1958–1961)
2. James E. Webb (1961–1968)
3. Thomas O. Paine (1969–1970)
4. James C. Fletcher (1971–1977)
5. Robert A. Frosch (1977–1981)
6. James M. Beggs (1981–1985)
7. James C. Fletcher (1986–1989)
8. Richard H. Truly (1989–1992)
9. Daniel S. Goldin (1992–2001)
10. Sean O'Keefe (2001–2005)
11. Michael D. Griffin (2005–)

http://en.wikipedia.org/wiki/NASA
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:11   #26
Quote:
Luftwaffe kaže:
Tyndall.... neznam koje knjige / izvore podataka ti čitaš...koje ja - kao da smo s različitih planeta ...
...ukratko, smo jedan navod: ne samo u knjigama, već i u dokumentarcima je par puta neveden Von Braun - kao prvi direktor američke NASA-e
Pa to se bar provjeri za sekundu.

NASA Marshall Space Flight Center History Office

...In 1960, his rocket development center transferred from the Army to the newly established NASA and received a mandate to build the giant Saturn rockets. Accordingly, von Braun became director of NASA’s Marshall Space Flight Center and the chief architect of the Saturn V launch vehicle, the superbooster that would propel Americans to the Moon...

Dakle, direktor odjela za svemirske letove.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:13   #27
Covijek je vjerojatno negdje procitao direktor u NASI i neoprezno si preveo to kao direktor NASE
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:04   #28
In 1960, his rocket development center transferred from the Army to the newly established NASA and received a mandate to build the giant Saturn rockets. Accordingly, von Braun became director of NASA’s Marshall Space Flight Center and the chief architect of the Saturn V launch vehicle, the superbooster that would propel Americans to the Moon.

Von Braun also became one of the most prominent spokesmen of space exploration in the United States during the 1950s. In 1970, NASA leadership asked von Braun to move to Washington, D.C., to head up the strategic planning effort for the agency. He left his home in Huntsville, Ala., but in 1972 he decided to retire from NASA and work for Fairchild Industries of Germantown, Md. He died in Alexandria, Va., on June 16, 1977.

-----------------------------------------------------------------------------
PROČITAJ / PREVEDI DRUGU REČENICU !!! OK. Svemirski letovi, na to sam mislio..
Luftwaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:12   #29
Quote:
Luftwaffe kaže:
Accordingly, von Braun became director of NASA’s Marshall Space Flight Center and the chief architect of the Saturn V launch vehicle, the superbooster that would propel Americans to the Moon.

PROČITAJ / PREVEDI DRUGU REČENICU !!!
Postao je direktor NASA-inog Marshall Space Flight Centra, a ne kompletne NASA-e. NASA se ne bavi samo svemirskim letovima. Dao sam par postova iznad popis svih direktora NASA-e, i među njima nema Von Brauna.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:14   #30
OK. u redu ...stvarno, ali stvarno nisam znao da se NASA bavi nečim drugim - ne samo svemirskim letovima....možda gljivama ...

Zadnje uređivanje Luftwaffe : 12.01.2007. at 18:30.
Luftwaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:14   #31
inženjer Erwin Lambert - konstruirao plinsku komoru, prva je profunkcionirala u Sobiboru, s kapacitetom za 600 osoba, potom konstruirao za 4000 osoba, taj je model poslužio i u ostalim logorima.
SS-Hauptsturmführer Karl Fritzsch dosjetio se upotrijebiti insekticid Zyklon Blausaure na ljudima.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:36   #32
Quote:
Tyndall AFB kaže:
Oprosti, ali razvijati avion koji je bio svinja za upravljanje kada je većina dobrih pilota bila mrtva ili zarobljena, i motore koji su imali svega par sati rada je po meni nepraktično. Kao što rekoh, neki sustavi dobro izgledaju na papiru ali su u praksi bili potpuno neefikasni.


Erm...odakle ti podatak da je bio svinja za upravljanje? Negdje griješiš jer jedini problem koji je 262 imao je bilo polijetanje i slijetanje jer je početno sporo hvatao brzinu i trebao mi je relativno dug prilaz za slijetanje. Iz tog razloga (s obzirom da je u zraku bio gotovo neuhvatljiv) saveznici su organizirali patrole koje su hvatale Me262 kod uzlijetanja i slijetanja na što su nijemci odgovorili sa jakim koridorima flaka u osovini piste i osnivanjem Jagdverband 44, lovačke jedinice kojoj je bio jedini zadatak tjerati mustange i thunderbolte od aerodroma.

Motori su imali resurse za 25 sati rada...kratko ali za stanje u kojemu se njemačka nalazila 44/45 i tadašnji razvoj metalurgije sasvim dovoljno.

Osim toga, znaš jako dobro da se ni najbolje oružje sa najboljim vojnicima neće iskazati ako je zapovjednik budala.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 18:06   #33
Quote:
Roy kaže:
Erm...odakle ti podatak da je bio svinja za upravljanje?.
Strahovito osjetljiv na promjene potiska. Ako si malo brže dodao potisak, motori se pretvaraju u buktinju. Motori su mu bili definitivno najveća i neoprostiva mana. U to vrijeme su saveznici već imali motore koje su radili i po nekoliko stotina sati bez problema.

A motor sa 25 sati rada i koji može planuti praktički nenadano je bio neprihvatljiv teret za tada već teško bombardiranu industriju.

Quote:
Osim toga, znaš jako dobro da se ni najbolje oružje sa najboljim vojnicima neće iskazati ako je zapovjednik budala.
To je istina, i potvrđuje se iz dana u dan.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:30   #34
Po nemačkom planu, Me-262 i Ta-152 su trebali biti kombinacija protiv bombardera, da Ta-152 odvuku "mustange"
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:47   #35
Quote:
Tyndall AFB kaže:
Strahovito osjetljiv na promjene potiska. Ako si malo brže dodao potisak, motori se pretvaraju u buktinju. Motori su mu bili definitivno najveća i neoprostiva mana. U to vrijeme su saveznici već imali motore koje su radili i po nekoliko stotina sati bez problema.

A motor sa 25 sati rada i koji može planuti praktički nenadano je bio neprihvatljiv teret za tada već teško bombardiranu industriju.

Saveznici su imali motore ali ne i zrakoplove. Gloster Meteor je bio relativno loš (zapravo, osim rušenja V1 nije imao nikakve rezultate) a P80 Shooting star je bio u prototipnoj fazi. Zapravo, mislim da je jedna probna eskadrila krajem rata stigla u Italiju ali nije učestvovala u borbama jer su njemci kapitulirali.

Jest, motor Me262 je bio osjetljiv na nagle promjene potiska ali od istih problema (istina, u manjoj mjeri) su patili i saveznički zrakoplovi. Iz tog razloga je 262 bi ranjiv kod uzlijetanja i slijetanja jer je dodavanje i oduzimanje gasa trebalo biti vrlo postepeno ali jednom u zraku bi bio car. Ta 152 su trebali biti visinska zaštita Me262.

Izrada motora je bila mali problem za njemačku industriju koja je vrhunac proizvodnje dosegla u drugoj polovini 1944, čak i početkom 1945 je isporučivano dosta materijala, glavni problem je bio u gorivu kojeg (nakon gubitka rumunjskih naftnih polja) nisu mogli sintetizirati u dovoljnim količinama.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:51   #36
http://www.nasm.si.edu/research/aero...kheed_xp80.htm

By August 1944, Lockheed had completed both XP-80As and begun flight-tests. AAF pilots could fly these jets faster and higher than they could fly "Lulu-Belle" and this important airframe soon became obsolete. In November 1944, the 412th Fighter Group took possession of the XP-80 and used the airplane to continue exploring jet aircraft tactics. Maintenance problems frequently kept the aircraft grounded and "Lulu-Belle" finished its career in 1946 as a testbed for various configurations of the Goblin engine. In 1949, the AAF transferred the aircraft to the Smithsonian Institution.

The first service-test models of Lockheed's jet fighter flew on September 12, 1944. The AAF designated them YP-80As and sent two each to England and Italy as Me 262 pilots began to take their toll of Allied bomber crews. A fast and reliable foil to the deadly Messerschmitt was sorely needed. However, not enough production P-80 fighters, or crews trained to fly them, were available to equip a front line squadron. An AAF order raising the production priority to the highest level, equaling priority for Boeing B-29 Superfortress bombers (see NASM collection), could not speed quantity manufacturing. The rush to field the brand new fighter may have lead to several fatal accidents. Among those killed in P-80s were Lockheed test pilot Milo Burcham and America's top ace and Medal of Honor winner, Major Richard I. Bong. After World War II, the P-80 "Shooting Star" became a fine, reliable frontline fighter. A highlight of the type's service record occurred came on November 8, 1950, when Lt. Russ Brown, flying an F-80C of the 16th Fighter Interceptor Squadron, shot down a North Korean MiG-15 in the first all-jet air-to-air combat.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:01   #37
ima i tu nešto ..koloko je istina ne bih znao

http://www.magonia.demon.co.uk/abwat.../naziufo1.html


http://www.naziufos.com/
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:15   #38
Quote:
Kejos kaže:


Što se toga tiće od konkretnih stvari znam da je Viktor Schauberger izradio probni model nazvan "Repulsina". Navodno je u Pragu izrađen veći radni model, možda i upravljiva letjelica koji je uništen prije dolaska saveznika. Za sve ostalo (Hanuebu, Vril, itd) osim mutnih fotografija i svjedočenja koja se teško mogu potvrditi nema nikakvih dokaza.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 09:36   #39
http://hitler2hell.blog.hr/
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:45   #40
Quote:
g2sl kaže:
preletio sam blogom,ima činjenica koje baš i ne odgovaraju povijesti
kobayasi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.