Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 21:48   #2481
Quote:
atr0pos kaže: Pogledaj post
Kakve su mogućnosti studiranja vani s PK (Italija)?
Hmh... Nisam najbolje skužio.

Quote:
atr0pos kaže: Pogledaj post
Koje su konkretne prednosti PK nad KI?
Ovo je relativan pojam, i ovisi o pojedincu, ako mene pitaš, jer ovisi o onome što tko voli i u čemu se bolje snalazi. Razlika je samo u tome što su PK-ovci prirodoslovni smjer, a KI-ovci inženjerski, naravno, različita područja proučavanja. No, i PK, i KI i EI i KIM su zapravo ISTA STVAR. Jer kada završiš fax, bilo koji smjer, svejedno si kemijski inženjer. Samo mislim da se malo razlikuje u tituli. PK-ovci su Magistri primjenjene kemije, ako se ne varam, a KI-evci Magistri kemijskog inženjerstva.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:18   #2482
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Hmh... Nisam najbolje skužio.


Ovo je relativan pojam, i ovisi o pojedincu, ako mene pitaš, jer ovisi o onome što tko voli i u čemu se bolje snalazi. Razlika je samo u tome što su PK-ovci prirodoslovni smjer, a KI-ovci inženjerski, naravno, različita područja proučavanja. No, i PK, i KI i EI i KIM su zapravo ISTA STVAR. Jer kada završiš fax, bilo koji smjer, svejedno si kemijski inženjer. Samo mislim da se malo razlikuje u tituli. PK-ovci su Magistri primjenjene kemije, ako se ne varam, a KI-evci Magistri kemijskog inženjerstva.
Želim na master u Italiji, a nigdje nisam mogao naći za primijenjenu kemiju. Mislim meni ti fakulteti još nisu skroz jasni i kako to sve funkcionira, ali ako sam shvatio što si napisao je li to znači da se može upisati na bilo koji faks kem. inž. s PK vani, a da ne mora biti 'applied chemistry'?
atr0pos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:23   #2483
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Za uvjet i oslobađanje od plaćanja...

Općenito, bez ponavljanja godine, samo se 5 bodova smije prenijeti.

To je malo BEZVEZE, jer, samo neki predmeti nose 5 bodova. 4 boda možda imaju 2-3 predmeta na cijelom studiju.
Da to je stvarno odvratno, a predmeti imaju po 6,7,8 bodova.
Kad gledaš, moraš položit sve glavne, da bi bio oslobođen plaćanja.
Al dobro ajde nije to klasičan pad godine, ipak se napreduje i upisuju se novi predmeti, ne stoji se na mjestu. Makar je nekima, recimo meni, malo puno pljunuti 1500-1600 kn za dva nepoložena predmeta.
šarkopirkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:34   #2484
Quote:
atr0pos kaže: Pogledaj post
Želim na master u Italiji, a nigdje nisam mogao naći za primijenjenu kemiju. Mislim meni ti fakulteti još nisu skroz jasni i kako to sve funkcionira, ali ako sam shvatio što si napisao je li to znači da se može upisati na bilo koji faks kem. inž. s PK vani, a da ne mora biti 'applied chemistry'?
He he.... Nisam siguran da sam opet skužio, ali pokušat ću odgovoriti najbolje što mogu.

Dakle, možeš upisati BILO KOJI smjer kod nas ako imaš dovoljno dobar uspjeh na državnoj maturi.

Kada završiš preddiplomski studij na FKIT-u bilo kojeg smjera, ti možeš otići u Italiju i tamo upisati DIPLOMSKI studij Kemijskog inženjerstva također ali vjerojatno uz neku razliku ispita...

Jesam sada dobro odgovorio?
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:36   #2485
Quote:
šarkopirkasta kaže: Pogledaj post
Da to je stvarno odvratno, a predmeti imaju po 6,7,8 bodova.
Kad gledaš, moraš položit sve glavne, da bi bio oslobođen plaćanja.
Al dobro ajde nije to klasičan pad godine, ipak se napreduje i upisuju se novi predmeti, ne stoji se na mjestu. Makar je nekima, recimo meni, malo puno pljunuti 1500-1600 kn za dva nepoložena predmeta.
Tako je i meni bilo...

No, ako položiš sve predmete osim opće anorganske, i upišeš parcijalu, to ti je opet kao da si upisala ponavljačku... Praktički, s parcijalom si olakšaš SAMO POSLJEDNJU GODINU. Jer, sve ostale upisuješ nove predmete. A, parcijala ili ponavljačka, godina dana si dulje na studiju ovako ili onako...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:37   #2486
jel stvarno nema nitko tko bi mogao reći nešto o studiju ekoinženjerstva? svaka informacija je dobrodošla
niveko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:49   #2487
Quote:
niveko kaže: Pogledaj post
jel stvarno nema nitko tko bi mogao reći nešto o studiju ekoinženjerstva? svaka informacija je dobrodošla
He he, s obzirom da to nije moje područje, ne pričam o tome, ali eto, znam nešto i o tome, pa kad već nema nikoga s EI, kažem ti ja neke stvari...

Ugl., svodi se na zaštitu okoliša, vode i sl., također ima predmete slične mehaničkom i toplinskom procesnom inženjerstvu, u nekim stvarima je dosta sličan KI, ali kažem, baziran je na zaštitu okoliša.

Jednostavniji je i lakši od svih ostalih smjerova, barem tako svi kažu.

Za razliku od PK i KIM-a, EI I KI imaju jednosemestralne predmete Fizikalne kemije, Organske kemije, nema anorganske kemije već je opća i anorganska kemija u jednom, a iz anorganske dobiješ 2-3 pitanja koja se STALNO vrte, odnosno u testu je JEDNO pitanje iz anorganske, ali ih je 3 koja se najčešće vrte. I tak. Sve u svemu, mislim da nije loš smjer, a u budućnosti, sudeći po svemu, a tako i kažu, ima dosta veliku perspektivu...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:09   #2488
Jedan ispravak, KI ima Fizikalnu 1 i 2
__________________
-There's a higher power that will judge you for your indecency. -Tom Cruise?
ketty_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:32   #2489
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
He he, s obzirom da to nije moje područje, ne pričam o tome, ali eto, znam nešto i o tome, pa kad već nema nikoga s EI, kažem ti ja neke stvari...

Ugl., svodi se na zaštitu okoliša, vode i sl., također ima predmete slične mehaničkom i toplinskom procesnom inženjerstvu, u nekim stvarima je dosta sličan KI, ali kažem, baziran je na zaštitu okoliša.

Jednostavniji je i lakši od svih ostalih smjerova, barem tako svi kažu.

Za razliku od PK i KIM-a, EI I KI imaju jednosemestralne predmete Fizikalne kemije, Organske kemije, nema anorganske kemije već je opća i anorganska kemija u jednom, a iz anorganske dobiješ 2-3 pitanja koja se STALNO vrte, odnosno u testu je JEDNO pitanje iz anorganske, ali ih je 3 koja se najčešće vrte. I tak. Sve u svemu, mislim da nije loš smjer, a u budućnosti, sudeći po svemu, a tako i kažu, ima dosta veliku perspektivu...
Hvala na odgovoru Odlučila sam studirati EI i pokušavam saznati što više (iako je gotovo nemoguće, tako da stvarno cijenim trud ). Općenito, rad, rad i samo rad?
niveko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:39   #2490
Quote:
ketty_me kaže: Pogledaj post
Jedan ispravak, KI ima Fizikalnu 1 i 2
Ops, onda sam zahebo...

Ali EI sigurno nema... Barem mi tako friend veli...

__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:40   #2491
Quote:
niveko kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru Odlučila sam studirati EI i pokušavam saznati što više (iako je gotovo nemoguće, tako da stvarno cijenim trud ). Općenito, rad, rad i samo rad?
Pa, kako vidim po mojoj ekipi, teško im jest, ali ne kao nama na KIM-u. Možda to ovisi i o pojedincima, no, uče jako puno, ali opet imaju lufta barem malo...

No, čuj, ako se čovjek dobro organizira, sve može stići. Najgora stvar je učiti 5 do 12. A to SVI rade. Ako se krene učiti na vrijeme, straha nema.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:56   #2492
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Pa, kako vidim po mojoj ekipi, teško im jest, ali ne kao nama na KIM-u. Možda to ovisi i o pojedincima, no, uče jako puno, ali opet imaju lufta barem malo...

No, čuj, ako se čovjek dobro organizira, sve može stići. Najgora stvar je učiti 5 do 12. A to SVI rade. Ako se krene učiti na vrijeme, straha nema.
Istina. Zahvaljujem
niveko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:16   #2493
Imam problem.. Ovu godinu sam završila srednju medicinsku školu, smjer: zdravstveno-laboratorijski tehničar.
Kemija, matematika, biologija su moje dobre strane. Dok fizika mi nije nešto omiljena.
Upala sam na ZVU smjer med.lab.dijagnostika.. I također na FKIT smjer kemijsko inžinjerstvo i ekoinžinjerstvo...
Nekako sam se nadala da ću upasti samo na jedan, tako da neću moći ni birati.
I sada ne znam što odabrati. Svi pričaju o toj velikoj razlici veleučilišta i sveučilišta.
Imam još 2-3 dana za konačnu odluku.. Pomozite.Svi savjeti su dobrodošli..
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje."
laborantica94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:14   #2494
Quote:
laborantica94 kaže: Pogledaj post
Imam problem.. Ovu godinu sam završila srednju medicinsku školu, smjer: zdravstveno-laboratorijski tehničar.
Kemija, matematika, biologija su moje dobre strane. Dok fizika mi nije nešto omiljena.
Upala sam na ZVU smjer med.lab.dijagnostika.. I također na FKIT smjer kemijsko inžinjerstvo i ekoinžinjerstvo...
Nekako sam se nadala da ću upasti samo na jedan, tako da neću moći ni birati.
I sada ne znam što odabrati. Svi pričaju o toj velikoj razlici veleučilišta i sveučilišta.
Imam još 2-3 dana za konačnu odluku.. Pomozite.Svi savjeti su dobrodošli..
Heh, teško mi je sada tu nekako pomoći, jer nemam pojma kako ide to s veleučilištima, no, kako mi se čini, mislim da je ipak sveučilište Sveučilište...

Sad, što god uzmeš od FKIT-a, nećeš pogriješiti, samo ovisi što ti se više sviđa od ta 2 smjera.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:21   #2495
Pa ne znam baš da postoji tolika razlika između sveučilišta i veleučilišta. Pogotovo sada kada su svi programi više manje usklađeni.
Meni se čini da ljudi malo precjenjuju svoje mogućnosti s ovim fakultetom, kolegica iz kemijske je upisala, nije kampanjac, prosjek iznad 4.5, kemijsko inženjerstvo doduše daje u roku ali konstantno uči i muči se, pogotovo kada je polagala opću gdje joj na kraju nikakvo predznanje nije pomoglo, a usmeni je bio posebno stresan.

A poznajem dosta ljudi koji studiraju na veleučilištima i u principu nema razlike u načinu studiranja, ne znam čemu taj strah. Davno su veleučilišta prestala imati bitne razlike sa sveučilištima, još kada su počela lagano ukidati izvanredne studije jer koliko se sjećam uopravo to je bio glavni razlog spoticanja da se ne mogu dobiti prava i upisivati dalje..
violetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 17:03   #2496
Quote:
laborantica94 kaže: Pogledaj post
Imam problem.. Ovu godinu sam završila srednju medicinsku školu, smjer: zdravstveno-laboratorijski tehničar.
Kemija, matematika, biologija su moje dobre strane. Dok fizika mi nije nešto omiljena.
Upala sam na ZVU smjer med.lab.dijagnostika.. I također na FKIT smjer kemijsko inžinjerstvo i ekoinžinjerstvo...
Nekako sam se nadala da ću upasti samo na jedan, tako da neću moći ni birati.
I sada ne znam što odabrati. Svi pričaju o toj velikoj razlici veleučilišta i sveučilišta.
Imam još 2-3 dana za konačnu odluku.. Pomozite.Svi savjeti su dobrodošli..
Na FKITu imaš fiziku samo u 1. godini, fizika 1 i fizika 2 (neki smjerovi na tom istom zavodu imaju još neke predmete ali to tek tamo negdje na diplomskom). Fizika 1 ima dosta zeznute zadatke, ali se nekako gradivo za usmeni lakše nauči, dok su zadaci iz fizike 2 nešto lakši, ali je gradivo za usmeni ubi bože (to je samo moj dojam, mislim da mogu generalizirati jer prolaznost na kolokvijima kod fizike 1 je bila relativno mala, dok kod fizike 2 je situacija bolja što se tiče pismenog djela ispita). Nisu to neka 2 predmeta zbog kojih mnogi upisuju parcijalu, ali ima ih. Treba zagrijat stolicu i to sve fino naučit i ako se dovoljno potrudiš i naučiš kak spada bit će dobro

Ja osobno ne znam te neke razlike, jer iskreno nisam se nešto ispitivao o tome.

Mislim da bi se lakše snašla na med.lab.dijagnostici jer si ipak nešto tako slično i završila (valjda ima jedno s drugim nekakve male veze). Nemoj me krivo shvaćati, naravno ako te više FKIT zanima upiši FKIT, ako med.lab onda med.lab. , ali velim samo
__________________
acta non verba
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 17:50   #2497
ne mogu se odlučiti između pk i ki ..taman neko vrijeme kao odlucim se za pk i onda mi pocnu pa zas nebi ki to je kao cisto inženjerstvo s tim ces vise posla nac,dok drugi kazu pk je i znanstveno i tehnicko to ti je bolje...i sad ni sama ne znam sto bi :S ,ima ko kakav savjet?
moni156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 17:53   #2498
Hvala na trudu. Mislim da sam odlučila. :-)
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje."
laborantica94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 18:37   #2499
Quote:
moni156 kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti između pk i ki ..taman neko vrijeme kao odlucim se za pk i onda mi pocnu pa zas nebi ki to je kao cisto inženjerstvo s tim ces vise posla nac,dok drugi kazu pk je i znanstveno i tehnicko to ti je bolje...i sad ni sama ne znam sto bi :S ,ima ko kakav savjet?
napravi što sam i ja kad sam imao istu dvojbu. došao sam na upis i nisam imao pojma što upisati. večina ljudi upisivala je PK, pa sam i ja to napravio


inženjer ili neinženjer sasvim ti je svejedno što piše na papiru. da, KI ima više znanja o reaktorima, ali pitanje je koliko njih bi doista znalo isprojektirati reaktor od nule. a to im je jedina prednost pred PK i dosta je upitno gdje se može iskoristiti jer se proizvodnja u hrvatskoj zatvara.

PK ima puno više kemije, o kemiji KI gotovo da i nema pojma pa PK ima šire područje rada. ali to ti nema previše veze. dosta PK-ovaca radi po laboratorijima, a još više njih po nekim administrativnim poslovima pa ...... gotovo da ti nema neke prevelike važnosti koji smjer izabereš.

ukoliko želiš studirati FKIT zbog kemije i ne podnosiš tehničke predmete (strojarstvo, elektrotehnika,....) tada upiši PK, ako ne podnosiš puno kemije tada upiši KI. kad diplomiraš imaš jednake mogućnosti za posao bez obzira koji smjer odabereš.
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 20:05   #2500
Vergh hvalaaa na odgovoru i pomociii ostajem onda pri odluci bit ce pk
moni156 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.