Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 23:29   #141
Alo....kakav je to skrabopis izmedju vas dvoje...sto je to?
dajte nesto sto i mi razumijemo....

a zakaj je ovo gore napisano glupost...
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 23:46   #142
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
Alo....kakav je to skrabopis izmedju vas dvoje...sto je to?
dajte nesto sto i mi razumijemo....

a zakaj je ovo gore napisano glupost...
Ma nešto ja i ona pišemo na japanskom.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 01:38   #143
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ma nešto ja i ona pišemo na japanskom.
Sim, a jente fala mas a jente naum se comprende, além disso, acho tudo bem. A moleque que pena.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 06:51   #144
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ris,jesi li to ti?
ri.sri.sing is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.10.2007., 13:11   #145
Quote:
ri.sri.sing kaže: Pogledaj post
tooooooo legendo.... ma znao sam ba ja još davno kad sam rekao da si neuništiv....


elem, na temu.... kao što sam več rekao...


ja mislim da običnom narodu, se kvalitetno jebe kako će mu se jezik zvati dok god se može sporazumjeti s svojim susjedom/komšijom

a da su sve ovo zakuhali ovi šupci.. moljci koji su se ko sektaši skupljali po knjižnicama/bibliotekama i koje niko nije jebo ni 2% i vazda su bili šikanisani od strane društva, pa sad se ufatili neke sile, potpomognuti politikom pa zajebavaju pošten i radan narod...



a i nedavno je bilo, Vječe Europe il neka tako slična zajebana institucija je rekla da im nije ni na kraj pameti da zapošljavaju još po 3000 ljudi za svaki jezik, i da se mi na balkanu dogovorimo kako će mo nazvati jezik ali da "pod njime" bude bosanski, srpski, hrvatski, i crnogorski ..... što je normalno od njih... nemaju ljudi pametnijeg posla bacat pare na gluposti
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:27   #146
točno tako.
i sad još čitam na nekom drugom topicu kaku hrvatski nije jedan jezik, nego zapravo tri.
ri.sri.sing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 21:18   #147
Quote:
ri.sri.sing kaže: Pogledaj post
točno tako.
i sad još čitam na nekom drugom topicu kaku hrvatski nije jedan jezik, nego zapravo tri.
To su kajkavski,čakavski i štokavski.Mada ne znam mogu li se baš smatrati jezicima ili dijalektima.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 21:49   #148
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
To su kajkavski,čakavski i štokavski.Mada ne znam mogu li se baš smatrati jezicima ili dijalektima.
Mogu i jesu. Upravo kakono su to bugarski, makedonski i slovenski.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 00:33   #149
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post
tooooooo legendo.... ma znao sam ba ja još davno kad sam rekao da si neuništiv....


elem, na temu.... kao što sam več rekao...


ja mislim da običnom narodu, se kvalitetno jebe kako će mu se jezik zvati dok god se može sporazumjeti s svojim susjedom/komšijom

a da su sve ovo zakuhali ovi šupci.. moljci koji su se ko sektaši skupljali po knjižnicama/bibliotekama i koje niko nije jebo ni 2% i vazda su bili šikanisani od strane društva, pa sad se ufatili neke sile, potpomognuti politikom pa zajebavaju pošten i radan narod...



a i nedavno je bilo, Vječe Europe il neka tako slična zajebana institucija je rekla da im nije ni na kraj pameti da zapošljavaju još po 3000 ljudi za svaki jezik, i da se mi na balkanu dogovorimo kako će mo nazvati jezik ali da "pod njime" bude bosanski, srpski, hrvatski, i crnogorski ..... što je normalno od njih... nemaju ljudi pametnijeg posla bacat pare na gluposti
Slažem se! Budući da mi Hrvati imamo gramatiku od 1604. i da praktički pričamo isto već petstotinjak godina nema ništa logičnije nego da taj zajednički jezik nazovemo hrvatskim.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 02:33   #150
Quote:
ri_sri_sing_ kaže: Pogledaj post
ovo je nadam se zajebancija.
Ne ! Ali ti si glavna na "forum.hr".
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:22   #151
Na crnogorskom jeziku su, npr., knjige Vojislava Nikčevića. Imam jednu pred sobom. Evo nekoliko izraza iz nje:

manjijem dijelom
u svjetlosti istorijskijeh koncepcija
jedno od ključnijeh mjesta
njegovih filološkijeh sposobnosti
iz političkijeh razloga
domovina starijeh Slovjena
sistem srodnijeh dijalekata itd.

Kod stanovitih riječi upotrebljava "meko š" umjesto "sj" u riječima sjedište, zemljoposjednik, sjever i sl.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 12:06   #152
Onda "ćelesna kultura" itd... Sj ne govore svi Crnogorci. Ijekavski genitiv i dativ imaju svi koji pripadaju istočnohercegovačkom dijalektu. Standard je to odbacio iako se temelji na istočnohercegovačkom.

Ovijeh lijepijeh dana šešću i napisati nješto o tomu.
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:00   #153
Je li crnogorski jezik u ISO-standardu?
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 16:18   #154
Gdje je Crnogorski, tu je i Bunjevački.
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 18:27   #155
Ako crnogorki može biti jezik, a pri tome ne politički ili etnički obojan, onda zasigurno još lakše može postojati kajkavski jezik, čakavski jezik ili torlački jezik.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 19:50   #156
Kajkavski i čakavski imaju 10 puta veće pravo da se proglase zasebnim jezicima nego crnogorski standard.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 19:52   #157
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Na crnogorskom jeziku su, npr., knjige Vojislava Nikčevića. Imam jednu pred sobom. Evo nekoliko izraza iz nje:

manjijem dijelom
u svjetlosti istorijskijeh koncepcija
jedno od ključnijeh mjesta
njegovih filološkijeh sposobnosti
iz političkijeh razloga
domovina starijeh Slovjena
sistem srodnijeh dijalekata itd.

Kod stanovitih riječi upotrebljava "meko š" umjesto "sj" u riječima sjedište, zemljoposjednik, sjever i sl.
Ne znam odakle njemu takvi izrazi,jer je on Nikšićanin,a Nikšićani pričaju potpuno književan jezik bez tih dijalekatskih osobina.

Takvim akcentom koji si ti naveo govore samo Podgorica,Cetinje,Danilovgrad i neki primorski gradovi.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 22:54   #158
Nikčević je zagrebački đak - sve je jasno.
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 23:11   #159
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle njemu takvi izrazi,jer je on Nikšićanin,a Nikšićani pričaju potpuno književan jezik bez tih dijalekatskih osobina.

Takvim akcentom koji si ti naveo govore samo Podgorica,Cetinje,Danilovgrad i neki primorski gradovi.
Tko je govorio o "akcentu"?
Belevarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 23:17   #160
Quote:
Belevarac kaže: Pogledaj post
Tko je govorio o "akcentu"?
Akcent u širem smislu, laički, znači govor, dijalekt. ... muta d' accento e di pensiero...
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.