Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2011., 13:55   #3381
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Više je to kao uspinjača, a vozi ako se dobro sjećam od početka kad počinju stepenice pa do vrha kad završe, rekao bih nekih 100 i nešto metara.
Kao kartu možes koristiti onu od metroa.
Nadam se da vrijedi Navigo Découverte za žičaru. Nisam pronašla da to igdje piše, Našla sam jedino da obična karta za Metro vrijedi i Paris Visite
sandra555 is offline  
Old 05.03.2011., 14:40   #3382
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Nadam se da vrijedi Navigo Découverte za žičaru. Nisam pronašla da to igdje piše, Našla sam jedino da obična karta za Metro vrijedi i Paris Visite

lijepo se prosećeš gore kao i ja i ne moras nista misliti

nije tako strašno
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Old 06.03.2011., 13:48   #3383
loofelix i sandra555 daj napišite kak je bilo na turi sa newparis sandeman tours(ta besplatna) idem i ja za 2 tjedna i iako mi je to 3 put u parizu mislim s njima napravit turu jer sam bila s njima i u Berlinu i Edinbourghu i bili su odlični, ostavljala sam 5 eura
danguba1 is offline  
Old 06.03.2011., 13:55   #3384
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
lijepo se prosećeš gore kao i ja i ne moras nista misliti

nije tako strašno

Apsolutno, ovo je jako lijepa šetnjica gore uz stepke pa do Sacre Couer bazilike.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.03.2011., 03:13   #3385
dali netko zna nesto konkretnije o cijenama hostela u parisu,ovako iz prve ruke i molim vas za preporuku na one provjereno dobre,a relativno jeftine.standardno.....hvala
njonjo86 is offline  
Old 07.03.2011., 10:21   #3386
www.hostelworld.com
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 07.03.2011., 19:52   #3387
i tako uplatile ja i frendica 6 dana Pariza za 19.3. u Kompasu i javljaju mi danas da otkazuju putovanje.....nakon sto sam procitala svih 170 stranica, napravila popis sta obici, gdje izaci, gdje jesti, sto nositi oni meni sad otkazuju..nikad vise s kompasom nigdje... (((
enchy92 is offline  
Old 07.03.2011., 20:15   #3388
Pa tko vam je kriv kad uplaćujete preko agencije... Ako si pročitala ovaj forum, ima i previše informacija za samostalno organiziranje putovanja...
nukac is offline  
Old 07.03.2011., 21:14   #3389
agencije su lopovi, a ljudi idu njima jer se boje sami malo organizacirat. rezerviraš hotel na booking.com ili već nekoj sličnoj te si uzmeš avio kartu na već nekoj od avio kompanija i to je to. možeš hrpu karata kupit preko interneta - effileov toranj, louvre,metro,........ sve potrebne informacije imaš na internetu

ušteda je više nego dupla
hvala bogu na silnim karticama tako da možeš uzet i na rate ( goCard, amex blue i slično)
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Old 07.03.2011., 21:30   #3390
A ako se bojiš davati broj kartice, moš otići u onu jednu banku koju nećemo ovdje reklamirati, jer je povezana sa onom jednom osobom u zatvoru, i uzeti si prepaid Master Card.
nukac is offline  
Old 07.03.2011., 21:32   #3391
Quote:
enchy92 kaže: Pogledaj post
i tako uplatile ja i frendica 6 dana Pariza za 19.3. u Kompasu i javljaju mi danas da otkazuju putovanje.....nakon sto sam procitala svih 170 stranica, napravila popis sta obici, gdje izaci, gdje jesti, sto nositi oni meni sad otkazuju..nikad vise s kompasom nigdje... (((
Evo, bacio sam oko na easyjet - imate povratne karte za 20.3. s povratkom 25.3 za 90 eura po osobi (cijena uključuje i dodatni kovčeg do 20 kg prtljage). Na booking.com imaš par stotina hotela različitih cijena u različitim kvartovima.

Ne vidim koji je konkretno vaš problem sad?
vlastimir is offline  
Old 07.03.2011., 21:46   #3392
Quote:
enchy92 kaže: Pogledaj post
i tako uplatile ja i frendica 6 dana Pariza za 19.3. u Kompasu i javljaju mi danas da otkazuju putovanje.....nakon sto sam procitala svih 170 stranica, napravila popis sta obici, gdje izaci, gdje jesti, sto nositi oni meni sad otkazuju..nikad vise s kompasom nigdje... (((
Pretpostavljam autobusom. Koja je bila cijena?

Usporedi s onim što se samostalno može dobiti.

Avionom Easyjet za dvije osobe - 21. 3. u 11:00 za Pariz, a 28. 3. u 8:20 za Zagreb, s jednim predanim koferom i plaćanjem kreditnom karticom - 190 €.

Studio (garsonjera) ni 5 minuta od Les Halles - 490 €.

Ukupno 680 €. Po osobi 340 €, odnosno 2.500,00 kn.

Šest punih dana u Parizu bez maltretiranja u autobusu.
Coco_Nut is offline  
Old 07.03.2011., 21:51   #3393
Quote:
njonjo86 kaže: Pogledaj post
dali netko zna nesto konkretnije o cijenama hostela u parisu,ovako iz prve ruke i molim vas za preporuku na one provjereno dobre,a relativno jeftine.standardno.....hvala

Znamo - odvrti par stranica (još nitko od pera niti pročitanoga nije umro niti će te šlagirati) jer se pisalo o (ne)isplativosti toga.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.03.2011., 21:58   #3394
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam autobusom. Koja je bila cijena?

Usporedi s onim što se samostalno može dobiti.

Avionom Easyjet za dvije osobe - 21. 3. u 11:00 za Pariz, a 28. 3. u 8:20 za Zagreb, s jednim predanim koferom i plaćanjem kreditnom karticom - 190 €.

Studio (garsonjera) ni 5 minuta od Les Halles - 490 €.

Ukupno 680 €. Po osobi 340 €, odnosno 2.500,00 kn.

Šest punih dana u Parizu bez maltretiranja u autobusu.

Vjerojatno je to ova shema - 2.200,00HRK
http://www.kompas.hr/hr/Putovanja/Pa...isneyland.aspx

A od Pariza, koliko vidim - jedno popodne. Hmmm-....

Što se cijene karte tiče, vjerojatno može i povoljnije.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.03.2011., 22:22   #3395
Vjerojatno sve može povoljnije, ali ovo je bilo ni pet minuta traženja.
Coco_Nut is offline  
Old 07.03.2011., 22:26   #3396
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sve može povoljnije, ali ovo je bilo ni pet minuta traženja.
Sve 5 - mislila sam na kartu za avion. A to je još "više vitra" u našu tamburu, pdn - korist.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.03.2011., 22:34   #3397
http://www.kompas.hr/hr/Putovanja/Pariz.aspx
ovo je bilo..od 19-24.3., 2250 kn...s tim da nebi isle u Disneyland...sad su nam ponudili isto to, ali za 25.4 (Uskrsni pon) ili povrat novca...al u tom razdoblju svejedno nebi mogle ici, imamo nekih obveza na faksu...a isto tako nije garantiran polazak, pa nedaj boze da opet otkazu...a da idemo same..neznam nas dvije same usred Pariza, starci se vjerovarno nebi slozili s tim...mislim ja bi, tek nam je 20 pa ono..uopce neznam sta da radimo, a bas bi htjele u Pariz
enchy92 is offline  
Old 07.03.2011., 23:29   #3398
za manje novca si možeš uzet 5 dana jer tu samo dva dana putuješ. skoro cijeli dan u autobusu? fuj

odite na easyjet i booking i to je cijela mudrolija

kakva ti je to fora tek mi je 20?? ak buš tak razmišljala, ajojjj
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Old 08.03.2011., 00:29   #3399
Quote:
enchy92 kaže: Pogledaj post
http://www.kompas.hr/hr/Putovanja/Pariz.aspx
ovo je bilo..od 19-24.3., 2250 kn...s tim da nebi isle u Disneyland...sad su nam ponudili isto to, ali za 25.4 (Uskrsni pon) ili povrat novca...al u tom razdoblju svejedno nebi mogle ici, imamo nekih obveza na faksu...a isto tako nije garantiran polazak, pa nedaj boze da opet otkazu...a da idemo same..neznam nas dvije same usred Pariza, starci se vjerovarno nebi slozili s tim...mislim ja bi, tek nam je 20 pa ono..uopce neznam sta da radimo, a bas bi htjele u Pariz
da te malo ohrabrim..ja imala 15 godina, a sestra 17 godina kad smo otisle u london. to je meni bilo prvo putovanje u inozemstvo (ne racunam trst i pecuh).tad jos nije bilo interneta a kamoli ovih informacija sa forum.hr.
samo smo znale adresu smjestaja i nista drugo. para vrlo malo. uz to, ja dotad nisam znala ni rijec engleskog, sestra nesto natucala (jer sam u skoli ucila njemacki)..i odmah smo se snasle kak funkcionira metro, kupile kartu grada, neki osnovni vodic i same hodale po gradu... itd itd..poslije je sve bio macji kasalj.
a bile smo isprva malo u panici kako cemo se snaci a ogroman graditd.
btw, znam i neke gluhe osobe koji sami putuju svijetom u vlastitom aranzmanu (znaci: osobe koji imaju problem s verbalnom komunikacijom) pa bez ikakvih problema putuju i snalaze se.

za pocetak-kupis aviokartu..savjeta ovdje (tema Easyjet, Ryanair, Rasprava o avionima) koliko hoces. onda booking.com ili neke druge sajtove pogledas za smjestaj..o tom se puno pisalo ovdje. onda isprintas plan pariza, napravis sto ces vidjeti koji dan (mozes po dijelovima grada)..kad dodjes tamo, kartu u ruke i hodas od znamenitosti do znamenitosti..ako se ne snadjete, uvijek mozes pitati nekog na ulici. i na aerodromu i na ulici ma bilo gdje..uvijek ce netko odgovoriti. tko pita, ne skita.
a starci nek se ne brinu..razuvjerite ih ..pa imate mobitele da im se javite da ste sretno stigli..mozes zamisliti kak je prije bilo kad nije bilo mobitela a telfoniranje vrazje skupo..pa ih onda nisam nazivala..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 08.03.2011. at 00:47.
nasmijanonebo is offline  
Old 08.03.2011., 08:56   #3400
kako vam se čini četvrt Montmartre?
iznajmili bi tamo apartman za par dana u svibnju, nažalost samo 3 noćenja...
hoće li nas puno koštati prijevoz do centra?
Mona* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.