Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 03:05   #9981
Vratila sam se jučer iz Pariza. Putovala sa Rayanairom. Imala vec smještaj kod frendice i ona mi je bila turisticki vodic. Tako da sam uštedjela i vremena i živaca. Ukratko oduševljena sam gradom. Najlipših 7 dana ikad. Samo sam jela, pila ,šetala ,upijala sve oko sebe. Izlazili smo van u Duplex i u neke klubove. Obišla sve bitne stvari. Najviše razočarana Morissonovim grobom. Posjetila katakombe, ali prestrravljena sam, nisam znala što me čeka dole. Zagubila se u Louvru koji je ogroman, Mona Lisa isto bzvz...ima puno boljih slika. P.s. utorkom vam ne radi ni jedan muzej osim Orsaya...a u skoro sve muzeje možete uć besplatno svaki dan ako ste ispod 26 godina. Mi smo sve obišli besplatno,čak i Napoleonov grob i Louvre, jedino Eiffela platile nekih 3 eura za uspeti se stepenicama. Imala sam smještaj u blizini Notre Dame što je dosta sigurna ulica i imala wifi...i u blizini je bio veliki supermarket gdje možeš kupit hrane za relativno male novce. Ma oduševljena sam gradom...i da budem iskrena došla sam puna predrasuda i strahova da će me opljačkat da je grad pun đepara i da je preskup....i onda sam shvatila da su to gluposti. Jedino treba paziti na crnce koji te na brdu Montmar i u blizini Eifella pitaju prst pa ti na njemu naprave narukvicu i nece ti je skinut dok mu ne daš 10 eura...ali to sus sito gluposti. Prekrasan grad i još sam puna dojmova. Ispričavam se zbog dužeg posta. Ako ikoga išta zanima rado ću odgovorit. Sve u svemu moja preporuka Ili kao što bi Audrey Hepburn rekla "Paris is always good idea"
copola is offline  
Old 15.10.2013., 09:32   #9982
Quote:
skupa struja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, uskoro idem za Pariz, pa da vas pitam nešto..kupio sam preko neta kartu za bus sa CDG do Etoile CDG, linija 2..e sad, na karti koju ću isprintati piše datum kad idem i kad se vraćam, ali ne i točno vrijeme. Obzirom da piše da taj bus ide svakih pola sata, znači čekam da dođem na red i upadam kad ima mjesta ili kako..? Isto tako, ne znam koliko se teško snaći na aerodromu, znam na koji izlaz moram do busa, ali nemam pojma kolike su to udaljenosti i koliki civilizacijski šok ću doživjeti (prvi put avion, prvi put Pariz..)
To vjerojatno ides sa AF pa je vjerojatno i njihov shuttle.

Postoje oprecna misljenja: nekome je uzasno nelogican, meni npr. totalno logican aerodrom. Samo udahni duboko i minuciozno prati znakove koji su svako toliko kamo trebas ici.
UglyKidJoe is offline  
Old 15.10.2013., 09:36   #9983
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Trebale bi tacke za dovest nazad Gargamela.
Ili barem Concordea...
uuh teško teškoooo ću se vratit sljedeći put kad odem :P učim francuski, drugi put se ne vraćam!
Old 15.10.2013., 09:40   #9984
Quote:
copola kaže: Pogledaj post
.. "Paris is always good idea"
lijepi dojmovi i odličan quote
Quote:

Postoje oprecna misljenja: nekome je uzasno nelogican, meni npr. totalno logican aerodrom. Samo udahni duboko i minuciozno prati znakove koji su svako toliko kamo trebas ici.
tako je, samo se trebaju pratiti znakovi i sve je oke! ako se svejedno izgubiš samo pitaj ima jako puno djelatnika i svi su spremni pomoći
Old 15.10.2013., 09:56   #9985
Yes - Paris is always a good idea.

Imala si srecu jer si imala i domorodca za snalazenje ali sve u svemu - lijepo sto razbijas tu famu o Gradu Svjetla. opreza nikad dosta ali treba svim culimz omoguciti da "disu". Tako je jedino moguce eliminirati nebitno i uzivati u zivotnim mogucnostima.
UglyKidJoe is offline  
Old 15.10.2013., 15:29   #9986
Quote:

Upravo tako, AF shuttle..znači samo dobro otvorit oči..

Zanima me još koliko ima smisla printati ovako nešto, obzirom da vjerojatno u metrou nabaviš mapu? http://parisbytrain.com/paris-metro-rer-map/
skupa struja is offline  
Old 15.10.2013., 17:17   #9987
nema smisla printati, stvarno svugdje u metrou imaš za uzeti karte..
ivana) is offline  
Old 15.10.2013., 21:21   #9988
Bok!
Evo idem u Pariz za par dana, pa ako mi netko može preporučiti koja bi bila bolja lokacija smještaja.. Naime, ne mogu se odlučiti između par lokacija hotela, znači ovo su adrese hotela:

1 Bis Rue De Vaugirard, 06. Saint Germain , 75006 Pariz
102 Boulevard De La Tour Maubourg, 07. Invalides - Eiffelov toranj,
4, Rue Des Halles, 01. Louvre - Châtelet, 75001 Pariz
30 avenue de la Motte Picquet, 07. Invalides - Eiffelov toranj, 75007 Pariz
11, Rue de l'Arcade, 08. Elizejske poljane - Madeleine, 75008 Pariz

Hvala!
florentis is offline  
Old 15.10.2013., 21:47   #9989
meni je prva adresa najbolja, volim Latinsku četvrt i njezinu studentsku atmosferu, blizu si Seini, Saint-Germainu, za ostalo imaš prijevoz.
i na trećoj ćeš biti u centru zbivanja.
Lizzie M is offline  
Old 15.10.2013., 21:49   #9990
Quote:
Pozdrav svima, uskoro idem za Pariz, pa da vas pitam nešto..kupio sam preko neta kartu za bus sa CDG do Etoile CDG, linija 2..e sad, na karti koju ću isprintati piše datum kad idem i kad se vraćam, ali ne i točno vrijeme. Obzirom da piše da taj bus ide svakih pola sata, znači čekam da dođem na red i upadam kad ima mjesta ili kako..?
da, tako je. po mom iskustvu (višekratnom) nema velikih gužvi na tom busu.
Lizzie M is offline  
Old 16.10.2013., 00:08   #9991
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
da, tako je. po mom iskustvu (višekratnom) nema velikih gužvi na tom busu.
Hvala ..ajde bar neka pogodnost za veću cijenu
skupa struja is offline  
Old 16.10.2013., 09:35   #9992
Quote:
florentis kaže: Pogledaj post
Bok!
Evo idem u Pariz za par dana, pa ako mi netko može preporučiti koja bi bila bolja lokacija smještaja.. Naime, ne mogu se odlučiti između par lokacija hotela, znači ovo su adrese hotela:

Hvala!
Bilo koja od prve tri lokacije iako su sve super. Meni se nekako ova druga čini na najboljem položaju što se tiče razgledavanja.
sandra555 is offline  
Old 16.10.2013., 10:14   #9993
Prva lokacija ako želiš osjećaj da živiš u Parisu.
Louvre lokacija je isto divna.
Old 16.10.2013., 10:45   #9994
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Louvre lokacija je isto divna.
pogotovo navečer, kad se svjetla upale oko Louvra..prekrasno
ivana) is offline  
Old 16.10.2013., 14:02   #9995
Quote:
Upravo tako, AF shuttle..znači samo dobro otvorit oči..

Zanima me još koliko ima smisla printati ovako nešto, obzirom da vjerojatno u metrou nabaviš mapu? http://parisbytrain.com/paris-metro-rer-map/
Nema - za prvu ruku imas na svakoj postaji situacijski plan izlaza i koja linija kamo ide a za dalje zaletis se do Gallerie Lafayette i tamo pokupis prilicno dobru i detaljnu papir kartu gdje je i dobra metro mini karta.
UglyKidJoe is offline  
Old 16.10.2013., 14:08   #9996
Quote:
florentis kaže: Pogledaj post
Bok!

Hvala!
Glasam za prvu lokaciju također pa onda sve oko Eiffela, E. poljana i sl.
Chatelet je najbolje povezan sa aerodromom ali meni nije bas okolis nesto - to mi je najruzniji dio grada.
UglyKidJoe is offline  
Old 16.10.2013., 20:20   #9997
Parižani molim pomoć. Hotel u Montmartru - Rue de Clignancourt - Paris ili kvart 20. Menilmontant-60 Rue Belgrand.
Molim brzi odgovor jer je sve u zadnji tren...
Hvala vam
plave oči is offline  
Old 16.10.2013., 21:07   #9998
nisu ni jedna ni druga adresa nešto ekstra što se okoliša tiče, Clignacourt je duža ulica pa ovisi o broju koja je mikrolokacija i koliko je daleko od metroa - to je jedino što te zanima. ali neće ti se ništa loše desiti i ako odabereš bilo koju od njih. Montmartre je bliži centru i možda (opet ovisi o broju) možeš pješke do Montmartrea. usporedi ostale faktore hotela i ocjene pa po tome odluči. čiste plahte, dobra kupaonica i manje buke su isto važni kod odluke.
Lizzie M is offline  
Old 16.10.2013., 22:05   #9999
Hvala na brzom odgovoru

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
plave oči is offline  
Old 16.10.2013., 23:01   #10000
Pozdrav, za Novu godinu idem u Pariz. Rezervirao sam već hostel, pa bi molio iskusne Parižane da mi napišu što misle o lokaciji i samom kvartu.

Ovo je Hostel.
http://www.aijparis.com/framea.htm

Evo odma i lokacija
http://goo.gl/maps/AUFlK

Hvala, pozdrav
lujito is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.