Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 16:43   #221
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Sori ali ja plac nisam ni spominjao, ovdje govorimo o primarnoj proizvodnji meda (osobne potrebe i prodaja na kučnom pragu).
vrati se malo na prijašnje postove .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:41   #222
hvala
__________________
Uzmi tanjur i baci ga na pod. Da li se razbio? -Jeste. Odlicno. E sada mu se ispričaj. Da li se sastavio?!
mali opasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:56   #223
Quote:
mali opasni kaže: Pogledaj post
hvala
Nadam se da sve kužiš, šta i kako
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 18:02   #224
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nadam se da sve kužiš, šta i kako
iz priloženog da
to je jednostavni oblik
mozda napravim gore mali krov, kao na kuci, tako da malo stiti ''zidove''
__________________
Uzmi tanjur i baci ga na pod. Da li se razbio? -Jeste. Odlicno. E sada mu se ispričaj. Da li se sastavio?!
mali opasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 18:43   #225
I tu staviš kupljeni roj ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:17   #226
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
I tu staviš kupljeni roj ?
Da zakaj ne, na letvicu možeš staviti malo voska tek tolko da ti ne počmu izgrađivati poprijeko sače.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:44   #227
Ok, čital sam to već prije.
Isto tako sam čital, da to postaviš u voćnjak i onda ti se roj naseli sam po sebi, znaš ono kak cigani sele levo desno. Kaj je to onda neki divljak , ili je moguće da budu normalne pčele ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:46   #228
Quote:
mali opasni kaže: Pogledaj post
pozz svima
malo sam cital po netu o pcelarstvu, ne cini mi se komplicirano nego bas zanimljivo
pa ako ima iskusnih nek odgovore
jel obavezno polaziti skolu za pcelare ako imam nekog prijatelja da mi to pokaze (praksa)
da li je obavezno imati HACCP za prodaju meda
da li postoji neka dozvola koju treba posjedovati da bi imao 3-4 kosnice
da li moze u jednom polju biti pcele, ovce i zecevi
1.to je složen posao , imao sam pčele dok ih nisu uništili avionima prilikom uništavanja komaraca .Postoje bolesti pčela , morate ih hraniti , mogu se umjetno razmnožavati .
2. možete ih držati u pletari ili sanduku od dasaka bez okvira . Tada morate sumporom uništiti zajednicu ako hoćete sav med izvaditi ili ih istjerati i dati nekom da ih spoji sa svojim .

3. imate LR - sanduke , to su nastavni , jedan je osnovni a onda u proljeće ovisno o jačini društva i medenju biljaka stavljaju se natavci - to sam ja imao .
4. postoje AŽ sanduci , ti su za fiksni transport i otvaraju se otraga .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:51   #229
Ukoliko netko treba matice za ovu sezonu javite mi se na PM.
Saljemo ih pouzecem diljem Hrvatske vec 15god.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:01   #230
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ok, čital sam to već prije.
Isto tako sam čital, da to postaviš u voćnjak i onda ti se roj naseli sam po sebi, znaš ono kak cigani sele levo desno. Kaj je to onda neki divljak , ili je moguće da budu normalne pčele ?
Imaš samo dvije vrste pčela (podvrsta hrpu) jedna ti je medonosna koja se drži u košnici i solitarne pčele koje žive u manjim grupama i ne koriste se za med...
Da bi ti se naselio roj treba imati podosta sreče. Da negdje imaš pčelinjak o kojem se slabo brine (pravi pčelar ne dozvoljava rojenje ili ga kontrolira), da u blizini ima neko drvo gdje od prije postoji neki roj pčela. I onda da baš odaberu to što ti imaš u vočnjaku. Malo vjerovatno..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:03   #231
Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
1.to je složen posao , imao sam pčele dok ih nisu uništili avionima prilikom uništavanja komaraca .Postoje bolesti pčela , morate ih hraniti , mogu se umjetno razmnožavati .
2. možete ih držati u pletari ili sanduku od dasaka bez okvira . Tada morate sumporom uništiti zajednicu ako hoćete sav med izvaditi ili ih istjerati i dati nekom da ih spoji sa svojim .

3. imate LR - sanduke , to su nastavni , jedan je osnovni a onda u proljeće ovisno o jačini društva i medenju biljaka stavljaju se natavci - to sam ja imao .
4. postoje AŽ sanduci , ti su za fiksni transport i otvaraju se otraga .
Pa dokle buš pisao ovakve gluposti, ajde čovječe odi se liječiti
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:40   #232
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa dokle buš pisao ovakve gluposti, ajde čovječe odi se liječiti
+1 XD

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
c.e.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:13   #233
Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
1.to je složen posao , imao sam pčele dok ih nisu uništili avionima prilikom uništavanja komaraca .Postoje bolesti pčela , morate ih hraniti , mogu se umjetno razmnožavati .
2. možete ih držati u pletari ili sanduku od dasaka bez okvira . Tada morate sumporom uništiti zajednicu ako hoćete sav med izvaditi ili ih istjerati i dati nekom da ih spoji sa svojim .

3. imate LR - sanduke , to su nastavni , jedan je osnovni a onda u proljeće ovisno o jačini društva i medenju biljaka stavljaju se natavci - to sam ja imao .
4. postoje AŽ sanduci , ti su za fiksni transport i otvaraju se otraga .
prvi ovakav post
1. nije nista komplicirano ako se radi ljubavlju
2. ne treba ih unistavati niti rastjerati da bi se med uzeo
3. nemam, ali budem uskoro
4. ima vise vrsta, ne samo AŽ, LR

cini mi se da nisi bil dovoljno informiran niti te je to zanimalo
__________________
Uzmi tanjur i baci ga na pod. Da li se razbio? -Jeste. Odlicno. E sada mu se ispričaj. Da li se sastavio?!
mali opasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:15   #234
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa dokle buš pisao ovakve gluposti, ajde čovječe odi se liječiti
Imam 2 liječnička uvjerenja , za posao koji radim , za nošenje i držanje oružja kojeg sam svojimnovcem kupio u Beogradu kao pripadnik dragovoljačkog odreda !
1. djed po majci imao je pčele , 2. otac je imao pčele , stric je imao pčele , i ja sam ih imao u pletarama , i u LR sanducima !

2. jedno je ljubav , drugo je rad sa pčelama , a oko toga treba puno znati i raditi naročito u selećim pčelinjacima !

3. Ako imate pčele onda pomozite čovjeku koji ih nema i koji pita !
4. Ako ih nemate onda pišite o putovanju Hrvata na Mars !
5. Ja pišem kako da iskoristimo zemlju u Hrvatskoj , tu ima prostora i u pčelarstvu !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 11:23   #235
Quote:
mali opasni kaže: Pogledaj post
prvi ovakav post
1. nije nista komplicirano ako se radi ljubavlju
2. ne treba ih unistavati niti rastjerati da bi se med uzeo
3. nemam, ali budem uskoro
4. ima vise vrsta, ne samo AŽ, LR

cini mi se da nisi bil dovoljno informiran niti te je to zanimalo
Iz odgovora KOKI 36 , imate dio odgovora ! O pčelama znam puno .Oko pčela se mora znati i dosta raditi , ljubav je tu sporedna stvar .Iz pletara su med vadili gušenjem cijelih zajednica ! Ja to nisam radio , pletare sam dobio na poklon sa rojevima , dio pletara sam kupio . Išao sam na razvoj pčelinjaka sa LR sanducima u fiksnom pčelinjaku . Nakon što su mi avionima to uništili sanduke sam poklonio susjedu u selu ! Za fiksni pčelinjak najracionalnija je LR košnica . Neki LR u Hrvatskoj sele . Za selenje sam po Hrvatskoj vidio uglavnom AŽ . Većinu Hrvatske sam prešao pješice ,a još više vozilima .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:24   #236
Retoricko pitanje, ne ocekujem odgovor

Zasto budale i neznalice pokusavaju ljudima objasniti kako trebaju postupati i uputiti ih u zivotne istine?

Zasto sebe vide kao narodne tribune?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:00   #237
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Retoricko pitanje, ne ocekujem odgovor

Zasto budale i neznalice pokusavaju ljudima objasniti kako trebaju postupati i uputiti ih u zivotne istine?

Zasto sebe vide kao narodne tribune?
Da neznalica u ovoj državi ima to je vidljivo po rezultatima !
Većina neznalica je u strankama !

Narodnih tribuna nema ! Da ih ima onda bi to bile vođe sindikata ili seljačkih udruga .

To je kratki odgovor u temi pčelarstvo . Ako netko kupi pčele , a iz neznanja ih dodatno ne prehrani one od gladi umru ( iz poštovanja prema pčelama u Slavoniji se koristi riječ umru ) , ako se ne liječe varoa ( to su kukci poput buha ) postupno cijela zajednica nestane , ako nestane matica mora se zamijeniti , ako u košnici prevladaju trutovi jasno je da ta zajednica , kao i Hrvatska nema budućnosti !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:51   #238
Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
Iz odgovora KOKI 36 , imate dio odgovora ! O pčelama znam puno .Oko pčela se mora znati i dosta raditi , ljubav je tu sporedna stvar .Iz pletara su med vadili gušenjem cijelih zajednica ! Ja to nisam radio , pletare sam dobio na poklon sa rojevima , dio pletara sam kupio . Išao sam na razvoj pčelinjaka sa LR sanducima u fiksnom pčelinjaku . Nakon što su mi avionima to uništili sanduke sam poklonio susjedu u selu ! Za fiksni pčelinjak najracionalnija je LR košnica . Neki LR u Hrvatskoj sele . Za selenje sam po Hrvatskoj vidio uglavnom AŽ . Većinu Hrvatske sam prešao pješice ,a još više vozilima .
Eto kako govori čovjek koji još živi tamo negdje u 1950 godini....Neznaš ti dragi moj o pčelama ništa i nedaj bože da iko sluša tvoje savjete u vezi ičega pa i u vezi pčela....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:55   #239
Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
Da neznalica u ovoj državi ima to je vidljivo po rezultatima !
Većina neznalica je u strankama !

Narodnih tribuna nema ! Da ih ima onda bi to bile vođe sindikata ili seljačkih udruga .

To je kratki odgovor u temi pčelarstvo . Ako netko kupi pčele , a iz neznanja ih dodatno ne prehrani one od gladi umru ( iz poštovanja prema pčelama u Slavoniji se koristi riječ umru ) , ako se ne liječe varoa ( to su kukci poput buha ) postupno cijela zajednica nestane , ako nestane matica mora se zamijeniti , ako u košnici prevladaju trutovi jasno je da ta zajednica , kao i Hrvatska nema budućnosti !
Eto od 4 tvrdnje samo jedna donekle istinita a ostale 3 ne da su neistinite nego zlonamjerno podmetanje...
Molio bi moderatore da maknu ovog čovjeka s foruma jer je čovjek stvarno bolestan...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 16:19   #240
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Eto od 4 tvrdnje samo jedna donekle istinita a ostale 3 ne da su neistinite nego zlonamjerno podmetanje...
Molio bi moderatore da maknu ovog čovjeka s foruma jer je čovjek stvarno bolestan...
Već sam Vam rekao da imam 2 liječnička uvjerenja .

Ako netko u ovoj temi piše tko ima pčele neka pojasni koliko posla ima oko pčela i koliko znanja treba ! Kada se varoa širila iz inozemstva , ja nisam znao kako izgleda dok nisu došle i u moj pčelinjak .

Kako izgleda košnica u kojoj trutovi prevladaju , nisam znao dok to nisam vidio .

Kako se pčele dohranjuju nisam znao dok nisam napravio hranilice .
Što je šećerna pogača , nisam znao dok ih nisam kupio ?
Kako se pčele rzmnožavaju rojenjem , to sam kao dijete vidio !
Kako se pčele razmnožavaju umjetno u malim nukleusima sa 5 okvira to nisam znao dok nisam radio !
Zašto me susjed zamoljava kada nije u selu da mu skinem roj sa stabla , zato što sam toga čovjeka naučio puno o pčelama iako mu je otac imao pčele !

O glazbi ja pojma nemam , ali o poljoprivredi znam puno , pa i pčelarstvu !

Vaša ocjena , da sam lud itd . meni ne smeta , niti mi pada na pamet da vaše znanje ocjenjujem !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.