Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 23:32   #441
Quote:
Alyna kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu. Meni se toliko svidjela pjesma jednog portugalskog pjevača da sam počela učit portugalski. Radi se o Lartiste-Toi et moi ce soir, ime pjesme je na francuskom, a za ostatak pjesme mislim da je portugalski ali nisam sigurna... Skinula sam si neke tečajeve s interneta, pa se bacam na učenje. Jel ima još netko možda da je uspio naučiti taj jezik sam doma? Ja stvarno imam veliku motivaciju i vjerujem da ću ga svladat.
radi se o francuskoj pjesmi i izvodjacu.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:21   #442
Ček, jel onda počela učit francuski ili portugalski?
Ja isto gledam, koji vrag...? Francuski autor, francuski naslov. Kaj je onda portugalsko trebalo biti?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:27   #443
Pa ne znam ni sama iskreno, ako pogledate spot vidjet ćete da piše Lisboa na početku. Uglavnom štogod da je ja sam počela učit portugalski jezik iako sam se zeznula možda, nema veze svidio mi se.
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:31   #444
Da, sad vidim da je francuski izvođač. Zeznula sam se ali nema veze, učit ću portugalski kad sam već počela.
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:57   #445
pjesma sadrzi par stihova na totalno nekom drugom jeziku. ne znam kojem.
arapski mozda, i tip ima i taj neki akcent.
inabetterworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:43   #446
Ljudi, kako ide portugalski? Meni ide polako
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:12   #447
Dani Portugala

Quote:
Alyna kaže: Pogledaj post
Ljudi, kako ide portugalski? Meni ide polako
evo, mozda ti pomogne

http://www.kic.hr/tribine.php
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 00:35   #448
Pitanjce

Bok, ljudi, evo ja sam sad završio 3. razred i imam još godinu dana za odlučiti koji ću smjer uzeti na FFZG-u. Moja najveća ljubav je engleski i njega ću uzeti, no muči me što uzeti uz njega dvoumim se između germanistike i portugalskog, u obzir bi čak došao i neki treći romanski jezik Savjeti su dobrodošli.
softwaremaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 20:25   #449
Quote:
softwaremaniac kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi, evo ja sam sad završio 3. razred i imam još godinu dana za odlučiti koji ću smjer uzeti na FFZG-u. Moja najveća ljubav je engleski i njega ću uzeti, no muči me što uzeti uz njega dvoumim se između germanistike i portugalskog, u obzir bi čak došao i neki treći romanski jezik Savjeti su dobrodošli.
rumunjski
bez sale

nema ih puno i sigurno mozes puno profitirati. od frendice seka je germanistika/rumunjski. S rumunjskim je vec na 3.g. faksa zaradjivala dobro.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 23:06   #450
Zahvaljujući brazilskim novelama, naučila sam portugalski jezik.

Na Facebooku/Twitteru komuniciram također i na portugalskom jeziku.

Portugalski je baš prelijep/melodičan i zanimljiv jezik.

Zanimljiva je jednina/množina.
Kao npr.: legal, legais; casal, casais; formal, formais. Algum, alguns; bobagem, bobagens.

Ima i divnih pjesama na portugalskom jeziku, poput npr. "Sei lá... a vida tem sempre razão" (by Chico Buarque, Tom Jobim e Miúcha).

Ono malo što sam čula luzitanskog/evropskog portugalskog, isto tako je prelijep/melodičan jezik.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:59   #451
Upomoć, ljudi!

Trebam 5 luzitanizama.
Trebam i 5 polonizama te 5 hispanizama, ali to ću potražiti na odgovarajućim temama - od vas samo 5 luzitanizama.
__________________
Armada Podravina
Ć misli zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 11:50   #452
iskreno, i mene zanima. nemam pojma, a studirala portugalski

jedino sto mi pada na pamet je fado, porto...

nasla sam par stvari koje bi mogle proci, marmelada i karamel, al ne znam koliko je to tocno za hrvatski, kaze link da su to luzitanizmi u spanjolskom, ne znam kako to funkcionira, ne sjecam se vise nicega!

knjige su mi sve ili spakirane ili mi nisu doma, pa ni to ne pomaze

al me sad to bas zaintrigiralo pa cu mozda prokopat popodne, ako ti nije kasno
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 13:27   #453
provjeri jos ove rijeci, to sam nasla preko francuskog: albatros, karavela, kreol, fetiš, jaguar, makaki, mango, piranja
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 01:34   #454
Hola, hola...
Kakav je portugalski jezik? Ja sam govornik spanjolskog i jednom prilikom su mi rekli da da je portugalski zapravo iskrivljena verzija spanjolskoga i da je zapravo lagan za nauciti ukoliko se vlada osnovama spanjolskog....salu na stranu...zanima me portugalski, ali ne brazilska verzija, vec iskljucivo portugalski koji se govori u Portugalu.....
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 09:48   #455
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Hola, hola...
Kakav je portugalski jezik? Ja sam govornik spanjolskog i jednom prilikom su mi rekli da da je portugalski zapravo iskrivljena verzija spanjolskoga i da je zapravo lagan za nauciti ukoliko se vlada osnovama spanjolskog....salu na stranu...zanima me portugalski, ali ne brazilska verzija, vec iskljucivo portugalski koji se govori u Portugalu.....
luzitanski
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 15:47   #456
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
luzitanski
Dobro, to mi je jasno. U usporebi sa spanjolskim, kakav je? Je li problem uciti spanjolski i portugalski paralelno? Bojim se da mi se ne pomijesa...
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 14:01   #457
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Dobro, to mi je jasno. U usporebi sa spanjolskim, kakav je? Je li problem uciti spanjolski i portugalski paralelno? Bojim se da mi se ne pomijesa...
ne bih preporucila, meni je dobro smrdao talijanski, a priznajem da mi se i latinski pomalo vec...
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 06:08   #458
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Dobro, to mi je jasno. U usporebi sa spanjolskim, kakav je? Je li problem uciti spanjolski i portugalski paralelno? Bojim se da mi se ne pomijesa...
Španski je fonetičniji, a dosta Portugalaca guta slova...ali je lep jezik, u pesmama zvuči divno.
__________________
nesam školovala
klomilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:43   #459
Quote:
klomilan kaže: Pogledaj post
Španski je fonetičniji, a dosta Portugalaca guta slova...ali je lep jezik, u pesmama zvuči divno.
Kao bugarski.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:32   #460
Quote:
klomilan kaže: Pogledaj post
Španski je fonetičniji, a dosta Portugalaca guta slova...ali je lep jezik, u pesmama zvuči divno.
meni opet nema pravila..
španjolski iz latinske amerike mi je odličan,dok ovaj iz španjolske mi je užasan...samo frfljaju...
također i portugalski iz brazila mi je puno bolji nego iz portugala..
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.