Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 11:49   #2881
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
Da li se nastupanjem digitalnog bankarstva gube čitači kartica kao alat za prijavu na internetsko bankarstvo? Prijava na internetsko bankarstvo će biti moguća samo koristeći mobilnu aplikaciju?
Poz, da odgovorimo na ovo pitanje svima koji ga imaju - na novo bankarstvo se možeš i sada prijaviti čitačem kartica, tako bude i ostalo pretpostavljam. Iako su objedinjene usluge, ne mogu te natjerati da koristiš mobilni token, ni with sign, itd. ako ne želiš. Neki ljudi nemaju niti žele imati smartphone.



Kao što rekoh, meni je novo digitalno bankarstvo odlično. Glupo mi je samo što ove neke usluge imaju hashtag i engleske nazive (#WithSign, #WithSave) ---- Čemu???????? Šta????? Meni je to debilizam

Zadnje uređivanje mavuk : 16.12.2017. at 12:05.
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:32   #2882
Quote:
mavuk kaže: Pogledaj post
Poz, da odgovorimo na ovo pitanje svima koji ga imaju - na novo bankarstvo se možeš i sada prijaviti čitačem kartica, tako bude i ostalo pretpostavljam. Iako su objedinjene usluge, ne mogu te natjerati da koristiš mobilni token, ni with sign, itd. ako ne želiš. Neki ljudi nemaju niti žele imati smartphone.



Kao što rekoh, meni je novo digitalno bankarstvo odlično. Glupo mi je samo što ove neke usluge imaju hashtag i engleske nazive (#WithSign, #WithSave) ---- Čemu???????? Šta????? Meni je to debilizam
Zahvaljujem na odgovoru. U tom smijeru je i islo moje pitanje - sto s korisnicima internetskog bankarstva koji ne zele ili nemaju pametni telefon.

S drugim dijelom posta se apsolutno slazem. Cuj, uz sve naknade koje naplacuju moraju na neki nacin ekipi bit cool.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:23   #2883
Upravo mi je na mail ponovno stigao izvod za studeni (kojeg sam već dobio početkom mjeseca)???



Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:10   #2884
Možda će biti nekome blesavo pitanje, ali da probam. Imam videa inspire debitnu karticu po tekućem računu pa me zanima da li se sa njime može plaćati na rate ili se to mora dodatno ugovoriti u banci. Znam da dosta prodajnih mjesta daje na rate sa tom karticom, ali me zanima da li se to ugovara i kako.
davidovski_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:20   #2885
Imaš li odobreno dopušteno prekoračenje?
Ako da, pogledaj na internet ili mobilnom bankarstvu je li ti odobrena i obročna otplata. To obično ide automatski ako imaš stalna primanja i minus.

Ako ne, niš od toga.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:42   #2886
Ok, hvala.
davidovski_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 06:43   #2887
Pozdrav!
Jučer sam si ugovorila to slanje izvadka na e-mail.
Zanima me kojeg datuma to dolazi na e-mail adresu, i koja je njihova e-mail adresa s koje ti šalju (pitam da si umemoriram da ne ode slucajno u spam).
Lp
__________________
.......... I putovanje od milijun kilometara započinje JEDNIM KORAKOM...
Dukanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:08   #2888
[email protected]
Dolaze 2. ili 3. dan u mjesecu za prethodni mjesec.

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:22   #2889
Zna li netko dali je normalno da se lova koju mijenjam u banci pokazuje da je prošla/bila na tekućem?
Npr. Najavim se na vrijeme i dođem u banku s 5000e u novčanicama i promijenim u 35000, koje dobijem isti tren na ruke. Ali poslije kad gledam tekući, banka evidentira na način kao da je ta lova bila na tekućem, a nije.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:50   #2890
Na taj način dobiješ povoljniji tečaj jer ti računaju kao uplatu na tekući pa ti isplate s tekućeg. Ako to ne naprave onda ti mijenjaju po tečaju mjenjačnice koji je niži nego kad ide kao promet. Ako ne želiš da ti taj novac bude vidljiv onda moraš naglasiti i tipa dobit ćeš 7,3 umjesto 7,5 po euru... Tako radi svaka banka.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:08   #2891
Pozdrav
Predala sam zahtjev za kredit i prodljedjen je na veci nivo kreditnom odboru.. i zanimaju me iskustva
Lp
Bojanadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:56   #2892
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Na taj način dobiješ povoljniji tečaj jer ti računaju kao uplatu na tekući pa ti isplate s tekućeg. Ako to ne naprave onda ti mijenjaju po tečaju mjenjačnice koji je niži nego kad ide kao promet. Ako ne želiš da ti taj novac bude vidljiv onda moraš naglasiti i tipa dobit ćeš 7,3 umjesto 7,5 po euru... Tako radi svaka banka.
Sad mi je jasno zašto je to tako, hvala lijepa.
Pošto radim u inozemstvu, ne znam dali je uopće pametno da se vidi određena veća količina novaca odjednom na računu, radi porezne mislim.
Makar u banci mi je službenica radi da to nema nikakve veze.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:26   #2893
Quote:
Vieri kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno zašto je to tako, hvala lijepa.
Pošto radim u inozemstvu, ne znam dali je uopće pametno da se vidi određena veća količina novaca odjednom na računu, radi porezne mislim.
Makar u banci mi je službenica radi da to nema nikakve veze.
I ako ne ide preko tekućeg porezna opet vidi prilikom promjene eura! Mjenjaj novac u mjenjačnicama tamo možeš bez osobnih podataka!
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:07   #2894
Quote:
rale2505 kaže: Pogledaj post
I ako ne ide preko tekućeg porezna opet vidi prilikom promjene eura! Mjenjaj novac u mjenjačnicama tamo možeš bez osobnih podataka!
Ovo isto nisam znao. Super savjet, hvala
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:46   #2895
Ne pratim inače ovu temu i tražio sam nešto deseto, ali radoznalosti radi mi je za oko zapelo zadnjih par stranica.

Samo da vidim jesam dobro shvatio: od 01.01.2018. PBZ planira prisiliti korisnike jedne internet usluge da koriste obje za veću cijenu? Znači ako je netko imao samo internet ili mobilno bankarstvo za 8 kn, onda će od 01.01 imati oboje za 12?!
Mislim, ako je tako, onda je stvarno strašno... Prvo mijenjanje pravila s tekućim (OK, nije do banke, ali svejedno), pa onda nije bilo dovoljno ono sa žiro-računom (koji je oduvijek bio free) zbog čega sam razmišljao da isti ugasim? I baš sam danas razmišljao bi li ili ne bi li...

Čime je to sve uopće uzrokovano? Možda ovim?

Što, nisu bili zadovoljni "prodajom" preko pulta, pa odlučili na silu? A što će mi sada nuditi kad im dođem??

Mislim prekrasno, (3,40 kn za žiro + 4 kn za dodatnu uslugu)x12 mjeseci = 88,80 kn godišnje. I ako je dvoje u kućanstvu, 177,60 kn, troje 266,40 kn... Ma krasno, sve bolje od boljeg. Ne znam gdje ću s novcima, pa evo banci da može isplatiti mizerne bonuse ubogim menadžerima! I sve to, da bi mogli raditi s mojim novcima dok leže kod njih u banci?! Ne znam kako je u drugim zemljama EU (baš ću provjeriti), ali npr. u USA ti daju i održavanje računa i internet bankarstvo BESPLATNO (BoA), ako se obvežeš ne dolaziti u poslovnicu za svaku piz****.

I na kraju, ima li kakva službena obavijest o tome, a da mi je nekim slučajem promakla?
Ili još bolje, molim vas, recite mi da negdje u ovom iznad griješim...
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:58   #2896
I što hoće s ovim? "Will you allow internetbanking.pbz.hr to access your location?"
Što će im to koji klinac za Internet bankarstvo? Kao da ne znaju gdje sam preko IP adrese...
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 01:37   #2897
Za onu fotku kad se prijaviš. Ako si negdje uz obalu imati ćeš more, u ZG mislim da je katedrala itd.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 07:08   #2898
Quote:
nedamise kaže: Pogledaj post
Ne pratim inače ovu temu i tražio sam nešto deseto, ali radoznalosti radi mi je za oko zapelo zadnjih par stranica.

Samo da vidim jesam dobro shvatio: od 01.01.2018. PBZ planira prisiliti korisnike jedne internet usluge da koriste obje za veću cijenu? Znači ako je netko imao samo internet ili mobilno bankarstvo za 8 kn, onda će od 01.01 imati oboje za 12?!
Mislim, ako je tako, onda je stvarno strašno... Prvo mijenjanje pravila s tekućim (OK, nije do banke, ali svejedno), pa onda nije bilo dovoljno ono sa žiro-računom (koji je oduvijek bio free) zbog čega sam razmišljao da isti ugasim? I baš sam danas razmišljao bi li ili ne bi li...

Čime je to sve uopće uzrokovano? Možda ovim?

Što, nisu bili zadovoljni "prodajom" preko pulta, pa odlučili na silu? A što će mi sada nuditi kad im dođem??

Mislim prekrasno, (3,40 kn za žiro + 4 kn za dodatnu uslugu)x12 mjeseci = 88,80 kn godišnje. I ako je dvoje u kućanstvu, 177,60 kn, troje 266,40 kn... Ma krasno, sve bolje od boljeg. Ne znam gdje ću s novcima, pa evo banci da može isplatiti mizerne bonuse ubogim menadžerima! I sve to, da bi mogli raditi s mojim novcima dok leže kod njih u banci?! Ne znam kako je u drugim zemljama EU (baš ću provjeriti), ali npr. u USA ti daju i održavanje računa i internet bankarstvo BESPLATNO (BoA), ako se obvežeš ne dolaziti u poslovnicu za svaku piz****.

I na kraju, ima li kakva službena obavijest o tome, a da mi je nekim slučajem promakla?
Ili još bolje, molim vas, recite mi da negdje u ovom iznad griješim...
Manje više ne griješiš, to je tako.

Jedino, ako sam dobro shvatio, ne radi se o 01.01.2018. jer su nam stručnjaci javno emitirali nekakvu beta verziju na kojoj nisu sve funkcionalnosti ispravne i aktivirane pa će ih u hodu rješavati (što je po meni, s obzirom da se radi o stvarnom platnom prometu, katastrofa). Tako da će ostaviti stare usluge još neko nedefinirano vrijeme.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:06   #2899
Quote:
nedamise kaže: Pogledaj post
I što hoće s ovim? "Will you allow internetbanking.pbz.hr to access your location?"
Što će im to koji klinac za Internet bankarstvo? Kao da ne znaju gdje sam preko IP adrese...
I za nalaženje najbliže poslovnice/bankomata.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:14   #2900
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Za onu fotku kad se prijaviš. Ako si negdje uz obalu imati ćeš more, u ZG mislim da je katedrala itd.
Kakvu fotku? Ja ne vidim nikakvu fotku...
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.